Jump to content
vend vähk

teie arvamus huvitab!

Recommended Posts

Tere!

Viimastel Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis panin tähele, et meeste lõppfinaali pääsesid ainult kulturismi parimad ja body-fitnessi paremikku sinna välja ei kutsutud. Loomulikult rahvusvahelistel võistlustel ei olegi võimalik, et body-fitnessi meister läheb kulturismi finaali, aga kuna Eestis on neid võistlejaid vähe ja tase suhteliselt madal, siis võiks ju 1-2 BF meest ka kulturismi finaalis osaleda. Umbes 80 kg-se võistlejana on mul veel võistluspäeval valida, kas ma lähen body-fitnessisse(79 kg), -80 kg kulturism või -90 kg(+80 kg). Tunni ajaga on reaalselt võimali selle 1 kg-ga mängida. Kui ma lähen body-fitnessisse, siis hetkel ei ole mul lootustki kulturismi finaalis pääseda ja ausalt öeldes see mõjub motivatsioonile halvasti. Mina arvan võistlejana, et oleks tore, kui Eesti võistlustel tuldakse BF parimatele vastu ja lastakse nad ka finaali. Omalt poolt arvan, et nende meeste finaalis osalemine annaks kogu üritusele vürtsi ja finaalis oleks tihedam rebimine ning pealtvaatajatele rohkem elamusi.

MIDA ARVATE TEIE?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ihhii, vähk arendab teemasid nagu auto24.ee vabafoorumis keegi Kaku, eriti see lõpp - Mida arvate teie?Aga sinu arvamusega nõus, parimatele võrdsed võimalused seoses ala kitsa kandepinnaga siin Maarjamaal.Vähk spordiministriks! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kindlasti võiks - ja kuna eestis fitnessis ja kulturismis osalevate inimeste tase on suhteliselt võrdne siis on täiesti mõistetav ka soov finaali saada! ;)

edu sulle igatahes! :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin mail on jah nii, et tegelikult mahuvad nii mõnedki kulturismis võistlejad ära ka body fitnessi piiridesse. Tõenäoliselt oleks kulturismi lava poole tühjem, kui pandaks need, kes piiridesse mahuvad, vägisi body fitnessise. Aga jah. Üldiselt arvan ka, et miks mitte. Kindlasti vaatemängulisem. Olgem ausad, Vend Vähk on omale paraja piraka fännkonna ka aja jooksul saanud, kellest paljud käivad ka võistlusi kohapeal kaemas. Loomulikult tahavad nad ka oma lemmikut finaalis näha. Jutt ei käi nüüd VV-st, vaid kellest tahes. Meie uus kuum "Artikli mees" Janar Rückenberg üllatas ka kevadel paljusid. Paljud kindlasti mõtlevad, et kas ta suudab ka sel korral taolise vormiga lavale naasta. Ja kui suudab, siis kas ta oleks nii hea vormi korral võimeline lööma nt vanameister Indrek Otsust finaalis jne. Neile küsimustele saab vastuse vaid sel viisil, kui kõik parimad finaalis kokku panna ning anda võimalus nii kohtunikele, kui ka publikule võimalus otsustada, kes ikkagi on kellest üle : )

Üks tähelepanek veel. Nimelt on meeste kulturismi finaalis nii, et kutsutakse välja ka ühest kaalukategooriast mitu meest, nt Ader ja Kiivikas. Küsimus siis, et miks ei võiks nii teha ka Noorte ja juuniorite puhul? Ütleme, et on ükskõik millises kaalukategoorias mitu tugevat võistlejat, kuid absoluuti hetkel üle ühe noore/juuniori pole kutsutud, isegi kui nt kergemate juuniorite 2. koht oleks selgelt üle vennast, kes muidu tuleb absoluudis teiseks. Ma ise arvan, et siin võiks ka mitu noorukit ikkagi välja kutsuda, kui on kodune töö tehtud ning midagi näidata.

MIDA TEISED ARVAVAD? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Viimastel Eesti karikavõistlustel kulturismis ja fitnessis panin tähele, et meeste lõppfinaali pääsesid ainult kulturismi parimad ja body-fitnessi paremikku sinna välja ei kutsutud. Loomulikult rahvusvahelistel võistlustel ei olegi võimalik, et body-fitnessi meister läheb kulturismi finaali, aga kuna Eestis on neid võistlejaid vähe ja tase suhteliselt madal, siis võiks ju 1-2 BF meest ka kulturismi finaalis osaleda. Umbes 80 kg-se võistlejana on mul veel võistluspäeval valida, kas ma lähen body-fitnessisse(79 kg), -80 kg kulturism või -90 kg(+80 kg). Tunni ajaga on reaalselt võimali selle 1 kg-ga mängida. Kui ma lähen body-fitnessisse, siis hetkel ei ole mul lootustki kulturismi finaalis pääseda ja ausalt öeldes see mõjub motivatsioonile halvasti. Mina arvan võistlejana, et oleks tore, kui Eesti võistlustel tuldakse BF parimatele vastu ja lastakse nad ka finaali. Omalt poolt arvan, et nende meeste finaalis osalemine annaks kogu üritusele vürtsi ja finaalis oleks tihedam rebimine ning pealtvaatajatele rohkem elamusi.

MIDA ARVATE TEIE?

Jah, aga see läheks nagu vastuollu IFBB reeglitega mida liit peab järgima. Päris nii ei saa kahjuks teha. Iseenesest ei ole ju konkurentsi vastu kellegil midagi, isegi ju aitame kõiki uusi võistlejaid, et ala populaarsust võidaks ja asi paraneb ikkagi vaikselt. Praegusel juhul kavalalt väljapakutul variandil on tegemist sellega, et kardetakse kaotada oma kaalukategooria : ) Kui tegemist on valikuga kas bodyfitness või kulturism siis on olemas ka võimalus -80 kulturism. Kui oleks Eestis bodyfitnessis rohkem võistlejaid siis saaks ka korralda bodyfitnessis absoluudi valimise. Samamoodi ei saa ühte patta panna naised bodyfitness ja naiste kulturism.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sügisel puuduvad bodyfitnessis suurvõistlused, st. Eesti meistrivõistlused ei ole valikvõistluseks bodyfitnessi võistlejatele, et lunastada pääse suurvõistlustele. Nii, et Vähk võib vabalt ka kulturismis võistleda kui tahab absoluuti pääseda. Kevadel oli asi teisiti, kuna sõitsime Euroopakatele oli karikavõisltus katsevõistluseks ja kuna rükenberg tegi selle aasta kõige kallima kingituse Vähile - medali näol, mida ta ise tõenäoliselt oleks võinud ka saada ja vabastas koha siis sõitis kulturismis võistelnud Vähk. Mehed kes üldse välja tulevad eriti huvitaks noorte ja juuniorite info? Ise üritan ka midagi uut lavale tuua, kui on soovijaid siis Reval - Spordi rühmas on veel 2 vaba kohta, võib võtta minuga ühendust huvitatutel, ei pea olema praegu reval - spordi klubi liikmed. ott@kulturism.ee eriti teretulnud on vanus 15, 16,17.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on minu arvates samuti Vähil õigus, hää küll, reeglid reegliteks, kuid kuna harrastajad, kes me kulturismis ja fitnessis võistleme, on tõesti peale mõningate erandite, ühtlase tasemega, siis võiks neid reegleid pisut sättida. Noorte ja juuniorite absoluutne võitja selgitatakse ka ju kahe kategooria peale kokku. Seda enam, et olgem ausad, meeste kulturismi absoluudi 6. kohaga (Jagomäe) oleks raudselt kõik bodyfitnessi mehed edukalt konkureerinud. Ärgu mainitud inimene seda pahaks pangu, aga see on tõsiasi!

Ja kui nii võtta, siis peale Oti, Mareku (Kalmuse) ja Aleksejevi meil tegelikult ju kulturismimõõtu väljaandvaid võistlejaid polegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reeglitest.

Kui palju võib olla IFBB reeglite järgi ühes kaalukategoorias võistlejaid? Kas ainult 1-2-3 on üldse lubatud??? Kui oleme nende reeglite suhtes silma kinni pigistanud, siis võiks seda body-fitnessi kategooria paremate (või ainult võitja) finaali kutsumist Eesti võistlustel siiski kaaluda.

Rohkem ei kavatse selles küsimuses sõna võtta. Mind huvitab ainult arvamus, mitte faktid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×