Jump to content
jasmiini

Immuunsüsteem ja kaos

Recommended Posts

Olen väga vihane, sest viimasel ajal pidevalt haige! Alles oli põskoopa loputus, sain just jalule, juba hakkasin tundma, et yes kui hea on olla terve- taas sain alustada trennidega - aga möödus kolm nädalakest ja jälle haige, nohu ja palavik ning täitsa läbi omadega! Nutt tuleb peale, mida ma valesti teen!?

Tarvitan dynamisani, ternespiima kapsleid, küüslaugu kapsleid - no mida veel puudu on? Minu immuunsus on täiesti olematu, väljas on suvi ja mina pean kodus koitama :rolleyes: Täna käisin ostsi ühest talust kitsepiima -ei tea kas aitab ka või , no ei oska kohe enam midagi välja mõelda!

Ahjaa, trennide kohta et teen muidu 4-5X nädalas (BP ja jooks 60min keskmiselt).

Kuidas teiega tublid treeniad lood on!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida arstid arvanud on sellest pidevast haigestumisest?

Tean ühte tuttavat, kellelel olid samad jamad läbi aastate, kuni lasi mandlid ära opereerida ja nüüd elab täisväärtuslikku elu.

Kuna ise arst ei ole, siis ei oska ka midagi soovitada peale selle, et mine arsti juurde.

Enda kohta nõnda palju, et külmetushaigusi üldjuhul ei põe. Teised lood on aga igast põrutuste ja lihasvenitustega. Neid juhtub aastas ikka 3-4 ja siis jälle treeningus paus sees. Hetkel vaevlengi randmevigastusega juba 2-3 nädalat ja kardan, et 2 nädalat läheb veel enne, kui saan kangi korralikult kätte jälle võtta.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No täitsa lõpp, mis ma nüüd selle piimaga teen :blink: , no jõin juba ühe klaasi ära ka, krt jääb üle loota et mõni ilge puuk pole armast kitsekest nakatanud!

Arstide kohta seda et kirjutavad kiirelt mõned antibiootikumid ja head aega! Olen ravimitele juba nii palju raha kulutanud et kui sellele mõtlen hakkab mul veel halvem.

Noh ja siis kuskilt soovitati kitsepiima ja veel seda jubedust tekitava kaaniteraapiat, sinna ma pole veel jõudnud, olen valmis ka võilillelehti sööma peaasi et tervist oleks :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimese organism on niimoodi loodud,et tema immuunsussüsteem peab ise hakkama saama haiguste tõrjumisega,välja arvatud ekstreemolukorrad nt.gripilained jne.

Sina kasutad liiga palju igasuguseid lisavahendeid tehes sellega organismile "karuteene".Nüüd ei viitsi immuunsussüsteem ise piisavalt võidelda,vaid loodab nendele "abivahenditele",mis kahjuks ei ole nii täiuslikud kui arvatakse ja farmaatsiafirmad reklaamivad.

Mina soovitan sul nendest loobuda või võtta korraga ainult ühte kuuridena ja aeg-ajalt vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oldmanilt väga tabav vastus!

selles ongi asi, et sa kasutad liiga palju ravimeid

võõruta ennast neist veidi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib-olla veidi offtopic, aga kas keegi on proovinud immunoglobuliini sisaldavaid preparaate ? Idee poolest peaksid nad parandama tunduvalt immuunsüsteemi, muidugi on olemas ka see "karuteene " faktor.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimese organism on niimoodi loodud,et tema immuunsussüsteem peab ise hakkama saama haiguste tõrjumisega,välja arvatud ekstreemolukorrad nt.gripilained jne.

Sina kasutad liiga palju igasuguseid lisavahendeid tehes sellega organismile "karuteene".Nüüd ei viitsi immuunsussüsteem ise piisavalt võidelda,vaid loodab nendele "abivahenditele",mis kahjuks ei ole nii täiuslikud kui arvatakse ja farmaatsiafirmad reklaamivad.

Mina soovitan sul nendest loobuda või võtta korraga ainult ühte kuuridena ja aeg-ajalt vahetada.

Kui kasutada immuunsust tõstvaid tooteid praegu ja toimeained jõuavad verre ja immuunsus on ikka madal, siis kas neist toodetest pole kasu või ei jõua need ained sinna kus vaja. Ma saaksin aru, kui organism jääks haigeks siis, kui enam ei kasutata immuunsust tugevdavaid tooteid.

Meie kogemus on just vastupidine. Immuunsuse tugevnemine võib võtta aega. Esimesel kuul võid rahulikult veel mingi viiruse läbi põdeda. Aga näiteks poole aasta pärast on immuunsus oluliselt tugevam. Ja kui mingi nohupoiss tulebki külge, siis paranemine käib kiiresti ja mängeldes.

Ei ole tõesti mõtet süüa sisse igasuguseid ravimeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kasutada immuunsust tõstvaid tooteid praegu ja toimeained jõuavad verre ja immuunsus on ikka madal, siis kas neist toodetest pole kasu või ei jõua need ained sinna kus vaja. Ma saaksin aru, kui organism jääks haigeks siis, kui enam ei kasutata immuunsust tugevdavaid tooteid.

Meie kogemus on just vastupidine. Immuunsuse tugevnemine võib võtta aega. Esimesel kuul võid rahulikult veel mingi viiruse läbi põdeda. Aga näiteks poole aasta pärast on immuunsus oluliselt tugevam. Ja kui mingi nohupoiss tulebki külge, siis paranemine käib kiiresti ja mängeldes.

Ei ole tõesti mõtet süüa sisse igasuguseid ravimeid.

Pane siia kirja, mis moodi sa oled aru saanud immuunsüsteemi tööst. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pane siia kirja, mis moodi sa oled aru saanud immuunsüsteemi tööst. :blink:

Lisan pildi immuunsüsteemi kohta ja lingi artiklile: Inimese immuunsüsteem vajab käivitamiseks D-vitamiini

Ma näen seda igapäevaselt, et immuunsüsteem ja inimeste kaitsevõime tõuseb hüppeliselt, kui varustada organismi igapäevaselt laia spektri taimsete toitainetega ja mineraalidega. KUIDAS see täpselt toimub? D-vitamiin on üks teguritest, mis immuunsüsteemi tugevdab. Neid on kindlasti teisigi. Ja Eestis tehtud uuring näitas, et talvel on D-vitamiini tase normis 3 inimesel 100-st.

Veel lugemist D-vitamiini kohta

immuunsc3bcsteem.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma nüüd ei eksi, siis immuunsüsteem peaks teatud osas mikrofloora funktsioneerimisele tuginema (mida saab tagada teatud koguses õigete piimhappebakteritega). Vastasel korral pole väga ühestki sissesöödavast vitamiinist kasu. Right? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meie, kes kasutame toidulisandit Vemmat igapäevaselt.

Saan ma nüüd õigesti aru. Sa oled ise samuti Vemma edasimüüja( seega ebaobjektiivne ) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meie, kes kasutame toidulisandit Vemmat igapäevaselt.

Ja kui palju neid inimesi on, ma mõtlen igapäevaseid kasutajaid kellega Sa suhtled? Ja ühinen matti küsimusega: kas Sa oled edasimüüja või mingil muul moel Vemma müügiedust huvitatud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan ma nüüd õigesti aru. Sa oled ise samuti Vemma edasimüüja( seega ebaobjektiivne ) ?

Ma olen Vemma tarbija alates eelmise aasta mai kuust. Ja minusuguseid tarbijaid on Eestis mitmed sajad.

Kui tahad osta, siis saad seda teha Fitshopile kuuluvalt lehelt. Samamoodi nagu saad osta Fithsopist ka paljusid teisi väärt tooteid.

Ja alati kui liigub kuskil kaup, siis keegi peab selleks tööd tegema ja ka tasu saama. Ainult toidulisanditega veel püsti ei seisa, vähemalt mitte veel :D Kuigi juba tehakse toiduasendajaid.

Olen vägagi huvitatud, et Vemmal hästi läheb, sest näen pidevalt väga reaalseid ja analüüsidega mõõdetavaid tulemusi.

Kas see on halb, kui töö ja hobi koos on ja selle eest ka tasutakse? Kas ma olen sellepärast ebaobjektiivsem, kui räägin sellest, millest huvitatud olen?

Kuidas võtta. Absoluutse tõe verstapostiks ei ole ennast pidanud. Minu jaoks on ebaobjektiivsuse näiteks pigem sõnavõtud, kus antakse selgelt negatiivsed hinnangud oma eelarvamustest lähtuvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti on olemas uuringuid, mis kirjeldavad immuunsüsteemi markerite tõusu Vemmat tarbides võrreldes platseeboga. Sarnaseid uuringuid on tehtud ka paljude teiste toidulisanditega ja nendele pole samuti põhjust vastu vaielda. Kahjuks aga "unustatakse" ära, et samasugused tulemused annab üks väga lihtne ja odav alternatiiv - regulaarne liikumine, trenn ja tervislik toitumine. Kusjuures enda liigutamine annab positiivse tulemuse universaalselt paljudele näitajatele. Mingi kindel toidulisand aga vaid konkreetsetele. Hetkel vilksatab telekastki mäletamist mööda mingi margariini reklaam mis "võib alandada su vere kolesterooli sisaldust kuni 15%". Ilmselt tõesti. Kuid sama tulemuse saab (samuti teaduslikult kontrollitud) enda tugitoolist välja ajamisega.

Mina ei väida eelarvamuslikult, et kõik need uuringud on ära ostetud. Kuid samas suhtun ikkagi negatiivselt kõikvõimalikesse vemmadesse, sest need on nagu õlekõrred laiskadele. Jooge ja sööge igasuguseid imelisandeid ja kahekümne aasta pärast kirjutab penskariajakiri Tiiu: "pange autoga sõitma minnes pehme padi tagumiku alla ja vältige ebatasaseid teid, muidu saate selgroovigastused".

Nimelt sirvisin täna ühte Tiiut, kus räägiti kepikõnnist. Inimesed kurdavad, et kepikõnd peksab käed ja jalad ära. Soovitati siis kanda pehmeid tossusid ja alustada rahulikult. "Loomulikult, kui alustada kohe 10km käimisest, jäävad jalad haigeks". Kuhu me kahekümne aasta pärast jõuame kui joome vaid toidulisandeid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei mäletagi, et siin foorumis oleks keegi väitnud, et liikumine ei oleks oluline. On ja vägagi. Samuti vee tarbimine, puhkamine ja toitumine.

Üks ei asenda teist. Vajalikud on kõik. Ja kui tegeleda kõigi teguritega, siis loogika ütleb, et tulemus peaks olema parim.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimese organism on niimoodi loodud,et tema immuunsussüsteem peab ise hakkama saama haiguste tõrjumisega,välja arvatud ekstreemolukorrad nt.gripilained jne. Sina kasutad liiga palju igasuguseid lisavahendeid tehes sellega organismile "karuteene".Nüüd ei viitsi immuunsussüsteem ise piisavalt võidelda,vaid loodab nendele "abivahenditele",mis kahjuks ei ole nii täiuslikud kui arvatakse ja farmaatsiafirmad reklaamivad. Mina soovitan sul nendest loobuda või võtta korraga ainult ühte kuuridena ja aeg-ajalt vahetada.

Ei usu. Immuunsüsteem on üks segane sasipundar ja võib vabalt puusse panna, eriti tsiviliseeritud inimesel.

Ja kroonilised põskkoopa- ja muud ülemiste hingamisteede probleemid on sageli mingi paikne probleem. Tihti ka väga raske jälile saada.

Meditsiin on tegelikult alles lapsekingades.

Minul olid mitu aastat pidevad "külmetused" ja sain ühe põskkoopaoperatsiooniga lahti, aga see oli tegelikult juhus, operatsiooni eesmärk ei olnud üldse külmetushaigustega seotud ja keegi ei osanud midagi intelligentset nendest pidevatest haigustest arvata.

Dynamisan ilmselt tõesti on jura. Looduslikke võtteid võiks veel katsetada, paikne soojendamine, aurutamised ja muu ökop'sk :)

Tsink annab paikse efekti seal kuhu ligi pääseb.

Cordycepsi võib katsetada aga nende kvaliteet on väga erinev.

Mandlite nüsimine võib mõnda aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nimelt sirvisin täna ühte Tiiut, kus räägiti kepikõnnist. Inimesed kurdavad, et kepikõnd peksab käed ja jalad ära. Soovitati siis kanda pehmeid tossusid ja alustada rahulikult. "Loomulikult, kui alustada kohe 10km käimisest, jäävad jalad haigeks".

Maitsekas :D

Kuhu me kahekümne aasta pärast jõuame kui joome vaid toidulisandeid?

Sa viskad ikka alati pesuveega lapse ka välja.

Tänapäeva "toidulisandid" olid loodusrahvastel toit ja on aasias tihti siiamaani.

(Ei pea silmas mingit kommertstoodet)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×