Jump to content
TANK

Mandlite ära lõikamine

Recommended Posts

No selle raha summa eest ma küll valima ei hakkaks,kas jään elama või mitte:D

Kuna mul ka lõigatud,käisin alguses diagnoosis arsti juurde ja öeldi et 80% on vaja ära lõigata,kuna ohustavad juba südant( tekitasid nii palju mäda).

Nii et jah.

jap mul ka süda veits jamab;S aga oskab keegi nimetada erakliinikuid vms kus seda kiiremas korras teostatakse, uuriks veits täpsemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Umbes 2000 aasta pärast ei ole inimestel enam kurgumandleid, pimesoolt, tarkusehambaid ja......vasakut kätt. Täiesti mõttetud organismi osad.

Tegelikult soovitaksin mandlid maha võtta kohe kindlasti. Minu puhul tähendas taastumine umbes sama pikka tsükklit, mis kaasnes tavalise angiiniga.

Eraarstid siis:http://www.fert-c.ee/elite/kasulik/korvaarstijuttEST.html

http://www.medisfaar.ee....ühesõnaga googelda natuke

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Protsetuura, kes teatavasti on üks tuurlaste sugukonda kuuluv elukas ärgem norigem...palun. Samas on tuur ka üks kõva atleet läbides kudemiseks üle 1000 km.

Ära muretse, sind pannakse magama. Ärgates on mandlid kadunud nagu Siim Kallase miljonid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära muretse, sind pannakse magama. Ärgates on mandlid kadunud nagu Siim Kallase miljonid.

Mingite tüsistuste või narkoosi mitte talumise tõttu tehti mulle nii 4 aastat tagasi mandliopp kohaliku tuimestusega. Siiamaani üks naljakamaid kogemusi minu elus. Alustuseks anti üks rahustitablett, mis tuju heaks tegi (krt oleks pidanud küsima millega tegu oli :D ). Edasi istutati mingisse hambaarsti tooli meenutavasse kaadervärki ja tehti paar süsti, mis olemise kõri ja keele piirkonnas üsnagi tuimaks tegid.

Järgnev ei lähe mul vist kunagi meelest, arstitädi asus _väga värisevate kätega_ näpitsaid meenutavate atribuutidega mu kurgus sorkima ja nii need mandlid lõpuks ükshaaval välja tulid, koguaeg rääkis juurde mida ta parajasti teeb, tundus, et pigem julgestuseks endale kui mulle. Mul oli elulõbus, üritasin teda vahepeal norida ja nalja teha aga no rääkimisega oli nii nagu oli. Tipphetk oli see, kui üks praktikantidest arsti selja tagant piiludes iitsatas, et küll tuleb alles palju verd ja siis seejärel pikali põrandale varises :lol:

Palatisse viidi mind ratastoolis mille vastu ma üritasin võidelda aga ega kõndimisest suurt miskit välja ei tulnud. Palatis oli narkoosi all inimesi üsna õnnetu vaadata, oli kohe hea meel, et endal koguaeg pilt ees oli ja kõva kogemus taas kirjas :lol:

Seda kuidas ma veidi peale oppi palati peldikusse minnes pildi taskusse pannud oleks ja kui suur vaenlane on neelatamine, lähemalt seletama ei hakkaks, sellest siin juba piisavalt. Taastumine oli jah nii paari nädala kandis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on selline probleem, et kuskil aprillis 2008 tegin kõvasti trenni ja sain natuke ka külmetada. Peale seda mõtlesin, et mingi viirushaigus nagunii ja kehatemp oli kuskil 36.8-37.4 terve selle aja ja tekkisid hullud gaasid. Kuskil nädala siis põdesin ja proovisin uuesti trenni minna, aga lihtsalt ei suutnud midagi teha. Samas temp oli ikka sama(36.8-37.4). Koguaeg tuleb väsimus. Kolm kuud läks mööda ja midagi ei muutunud (pole ühtegi korda olnud normaalset temp kui mõõtnud olen v.a hommikuti). Sai siis igasuguseid vereproove antud ja tehti isegi südame ultraheli. Kõik näitajad olid korras isegi põletikunäitajad. Ainult ASO tiiter 524 vms ja mingi bilirubiin oli natuke kõrgem. Leiti ka siinus arütmia, mis pidi tavaline asi olema noortel. Samas väikseimagi pingutuse juures hakkab süda peksma (valusid pole kordagi olnud) . Kui hommikul üles tõusen voodist on pulss 160 ja kõrgem mõned minutid. Detsembris sai siis ka mandlid ära lõigatud, aga midagi pole muutunud. Mõtlesin, et peale seda saan trenni ikka kohe minna. AGA süda peksab ikka samamoodi ja kehatemp 36.8-37. Saan aru, et kui mul on südamelihase põletik siis võtab see paranemine kuni pool aastat aega, aga kurat kõik näitajad olid korras. Angiin on mul mingi üks kord elus olnud kurk pole ka kesteab misajast valus olnud. Väsimus hakkab kõva stressi tekitama juba. Olen meeleheitel juba ei tea, kas peaks uuesti arsti juurde minema, või kuus kuud kodus paranema? On see võimalik, et on südamelihase põletik ilma valudeta südames ja põletikunäitajad on täitsa korras? Keegi äkki oskab aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on selline probleem, et kuskil aprillis 2008 tegin kõvasti trenni ja sain natuke ka külmetada. Peale seda mõtlesin, et mingi viirushaigus nagunii ja kehatemp oli kuskil 36.8-37.4 terve selle aja ja tekkisid hullud gaasid. Kuskil nädala siis põdesin ja proovisin uuesti trenni minna, aga lihtsalt ei suutnud midagi teha. Samas temp oli ikka sama(36.8-37.4). Koguaeg tuleb väsimus. Kolm kuud läks mööda ja midagi ei muutunud (pole ühtegi korda olnud normaalset temp kui mõõtnud olen v.a hommikuti). Sai siis igasuguseid vereproove antud ja tehti isegi südame ultraheli. Kõik näitajad olid korras isegi põletikunäitajad. Ainult ASO tiiter 524 vms ja mingi bilirubiin oli natuke kõrgem. Leiti ka siinus arütmia, mis pidi tavaline asi olema noortel. Samas väikseimagi pingutuse juures hakkab süda peksma (valusid pole kordagi olnud) . Kui hommikul üles tõusen voodist on pulss 160 ja kõrgem mõned minutid. Detsembris sai siis ka mandlid ära lõigatud, aga midagi pole muutunud. Mõtlesin, et peale seda saan trenni ikka kohe minna. AGA süda peksab ikka samamoodi ja kehatemp 36.8-37. Saan aru, et kui mul on südamelihase põletik siis võtab see paranemine kuni pool aastat aega, aga kurat kõik näitajad olid korras. Angiin on mul mingi üks kord elus olnud kurk pole ka kesteab misajast valus olnud. Väsimus hakkab kõva stressi tekitama juba. Olen meeleheitel juba ei tea, kas peaks uuesti arsti juurde minema, või kuus kuud kodus paranema? On see võimalik, et on südamelihase põletik ilma valudeta südames ja põletikunäitajad on täitsa korras? Keegi äkki oskab aidata.

Eelneva põhjal võib tegemist olla kas südamelihase reumaatilise põletikuga või südamelihase põletikuga. Diagnoositakse vereanalüüside ja kliinilise pildi järgi +EKG ja EhhoKG.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelneva põhjal võib tegemist olla kas südamelihase reumaatilise põletikuga või südamelihase põletikuga. Diagnoositakse vereanalüüside ja kliinilise pildi järgi +EKG ja EhhoKG.

Jah need kõik vereanalüüsid EKG ja südame ultraheli tehti mulle 2008 mais ja siis olid kõik korras kuigi süda peksis ikka samamoodi. Tahakski teada ons see võimalik, et see reumaatiline põletik või südamelihase põletik ei anna mingeid analüüsi vastuseid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah need kõik vereanalüüsid EKG ja südame ultraheli tehti mulle 2008 mais ja siis olid kõik korras kuigi süda peksis ikka samamoodi. Tahakski teada ons see võimalik, et see reumaatiline põletik või südamelihase põletik ei anna mingeid analüüsi vastuseid?

Südamelihasepõletik e. müokardiit võib vahel olla ilma ühegi otsese südamesümptomita ja avastatakse alles siis, kui haigusnähtude hulka ilmub lihasevalu või katt kurgumandlitel. Sümptomiteks on ebaharilik väsimus, hingeldus, subjektiivsed rütmihäired.

Lase teha veel kord analüüsid ja las uurivad spetsiaalselt südamelihasepõletikule viitavaid tunnuseid.

Võib olla ka kilpnäärme ületalitus või ärevushäire.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ärevusega lood on, käed või jalad higistavad ning vahest värised üle keha ilma põhjuseta? Endal tekitasid haiged mandlid+väsinuna trenniskäimine lõpuks ärevushooge. Siis läks ka pulss ülesse ja keha temp ka vist tõusis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli mandli op 8 jaanuar. esimesed 2 nädalat ei soovitatud trenni teha ja tahket toitu süüa. Sauna esimesed 3 nädalat ei olnud soovituslikud. nüüd üle kuu aja sellest möödas ja mul on 8kg kadunud ja paljud toidud tunduvad suht vastiku maitsega.

Selle paranemisega pidi ka nii olema et igal inimesel erinev. Esimesed 2 nädalat olid väga vastikud mul. Närvi ajas see, et süüa tahad igast häid asju aga valus on ja ei tohi(võib haava lahti kraapida ja veritsema hakata). Südamele pidid ka mandlid koormavad olema, niipalju kui mina kuulnud olen. Eks igaühe enda otsustada ka läheb lõikama või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul lõigati mandlid 27. jaanuar. Pidevalt oli kurk valus ja nohu, krooniline põletik. Oli ka pidev väsimus. Op oli kohaliku tuimestusega. Muud hullu polnud aga järgmisel päeval süda paha, oksendasin pool päeva, kohutav peavalu. Paar päeva ei saanud eriti voodist tõusta. 2 nädalat pidasin trennidega vahet. Sel nädalal juba korralikult trenni teinud jõusaalis ja tantsutrennides, täna käisin ka väljas jooksmas. Eks tulevik näitab, kas midagi ka muutub, praegu veel vara öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on selline probleem, et kuskil aprillis 2008 tegin kõvasti trenni ja sain natuke ka külmetada. Peale seda mõtlesin, et mingi viirushaigus nagunii ja kehatemp oli kuskil 36.8-37.4 terve selle aja ja tekkisid hullud gaasid. Kuskil nädala siis põdesin ja proovisin uuesti trenni minna, aga lihtsalt ei suutnud midagi teha. Samas temp oli ikka sama(36.8-37.4). Koguaeg tuleb väsimus. Kolm kuud läks mööda ja midagi ei muutunud (pole ühtegi korda olnud normaalset temp kui mõõtnud olen v.a hommikuti). Sai siis igasuguseid vereproove antud ja tehti isegi südame ultraheli. Kõik näitajad olid korras isegi põletikunäitajad. Ainult ASO tiiter 524 vms ja mingi bilirubiin oli natuke kõrgem. Leiti ka siinus arütmia, mis pidi tavaline asi olema noortel. Samas väikseimagi pingutuse juures hakkab süda peksma (valusid pole kordagi olnud) . Kui hommikul üles tõusen voodist on pulss 160 ja kõrgem mõned minutid. Detsembris sai siis ka mandlid ära lõigatud, aga midagi pole muutunud. Mõtlesin, et peale seda saan trenni ikka kohe minna. AGA süda peksab ikka samamoodi ja kehatemp 36.8-37. Saan aru, et kui mul on südamelihase põletik siis võtab see paranemine kuni pool aastat aega, aga kurat kõik näitajad olid korras. Angiin on mul mingi üks kord elus olnud kurk pole ka kesteab misajast valus olnud. Väsimus hakkab kõva stressi tekitama juba. Olen meeleheitel juba ei tea, kas peaks uuesti arsti juurde minema, või kuus kuud kodus paranema? On see võimalik, et on südamelihase põletik ilma valudeta südames ja põletikunäitajad on täitsa korras? Keegi äkki oskab aidata.

Kindalsti mine arsti juurde. Minul lõigati mandlid 2004 ja 2005 tekkis reumaatiline südamelihase põletik ning sain terve aasta antibiootikumi süste. 2006 olin terve ja 2007 juuni jäin uuesti haigeks ning siis olin kuni 2008 aasta maini iga päev palavikus 37.1-37.5. Arstid ei leidnud midagi kõik võimalikud uuringud said tehtud. Praegu olen õnnelik,kui saan ilma palavikuta 3 nädalat hakkama. Trennis käin ikka edasi. Aga kui palavik juba 37.4 siis pean trenni vahele jätma, kuna süda läheb pahaks trenni ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×