Jump to content
TANK

Mandlite ära lõikamine

Recommended Posts

Mul selline küsimus: kas tasub mandlid lasta ära lõigata?

Ja kuna ja kuidas siis jälle trenni võib/saab teha?

eks nendega ole pidevalt jama...

n. peale trenni külm jook ja olen kohe haige jms.

Perearst soovitas mõelda ja ütles et pärast pool aastat trenni ei saa teha,

samas lugesin siin foorumis ühte postitust kus Hr. Tony hakkas kaks nädalat pärast op.-i täiega treenima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oh shit pool aastat ei tohi trenni teha??

mul kadusid valud(loe: lõpetasin valuvaigistite võtmise) kusagil nädal peale operatsiooni ja siis juba hakkasin rahulikult trenni tegema. 3 nädalat pärast oppi käis juba jube andmine. Aga mulle arstid just lubasid, et ma olen peale operatsiooni tugevam jne kuigi ise seda küll kuidagi ei tunne.

Ja kui ikka jama on siis lase maha võtta. Mis seals ikka.

Minu trennitegemisele pole mandlite lõikus kuidagi mõjunud. Arengut on ikka vahepeal olnud küll. Mina sain mandlitest lahti 2004 a detsembris.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mjah, lambist ei tasu midagi ära lõigata :D Kõige pealt lase kurguarstil otsustada, kas jah/ei, perearstid pakuvad asju lambist. Analüüsid teha (ASO indeks, streptokoki uuring,vere üldpilt).

Tean seda teemat hästi, kuna kuu aega tagasi käisin opil.

Muidugi, kui tahad seda teha läbi riikliku meditsiini süsteemi ootad kaks aastat.

Taastumisega nii, et 5 päeva peal oppi kirud kõike siin maailmas,

(vedel jogurt, jäätis põhitoit), valgusheik pani mul kõri jõhralt kipitama.

Leiged puljongid põhitoit.

Kuna oled jõusaali inimene, siis enne oppi kogu ikka parajalt massi, mina kaotasin oma kaalust 8 kg.

Trenni hakkasin tegema 3 nädalat peale oppi,,,rahulikult, doktor (V.Solovjov hea kurguarst), soovitas üldse kuu aega pausi pidada.

Kuid nüüd enesetunne fine, mul oli põhiprobleem äkkväsimus, kurk läks punaseks ja nagu keegi oleks mind välja lülitanud, midagi ei jäksanud enam teha.

:D nii, et siis lase analüüsid teha ning harjuta enne oppi maailma kirumist ;)

ja tea, et neelatamine on Sinu suurim vaenlane

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on see probleem, et jääd tihtilugu igast külmetushaigustesse, siis lase ära lõigata . Sõbral oli sama jama. Talvel oli a'la 20 x haige ja siis viskas kopa ette ja käis opil ära. Sel talvel oli tervis korras ja trennis hakkas käima umbes 1 kuu peale oppi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

;) kordan veelkord, ära trenniga kiirusta, kannata minimaalselt 3 nädalat,

sest vastasel juhul võivad haavad kurgus lahti minna ning haigla laks olemas.

Siis ootad veel 3-4 nädalat, kas asjal pointi.

Võid kergelt teha 3 nädalal, 4 nädala lõpus, sain ise juba trenni normaalsemalt teha, kuid täitsa maksimumi peale ei läinud.

B) olen selle jama kuu aega tagasi üle elanud, nii, et tipake tean millest räägin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise elasin ka selle protseduuri läbi umbes pool aastat tagasi - see muidugi on igal inimesel isemoodi aga minu jaoks oli see üks haigemaid asju üldse; esiteks see valu mis peale operatsiooni on: mina elasin selle nimel, et uut valuvaigistavat süsti saada ;) Rääkimine ja neelatamine oli mitu päeva võimatu ning hingata sai ainult nina kaudu - kurgunibu paisus nii suureks, et magades pidi külili olema kuna see vajus muidu kurku. Pärast paranemist ei tahtnud jogurtit, jäätist ja kohupiima mitu kuud näha, sest midagi muud olulist nagu süüa ei saanud - jube soolase toidu isu oli.

See on lihtsalt minu kogemus asjast. Kui mandlid tuksis, siis tasub igal juhul ära lõigata. Kuna ma iga kevad olin angiinis, siis oli see minule möödapääsmatu operatsioon.

Kui peaksin selle uuesti läbi elama, siis teeksin seda, sest siiamaani on väga normaalne olnud. Trenni hakkasin ka mingi 3-4 nädala pärast täiega tegema nii, et ära muretse ja lase asi ära teha B) EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka lõigati ära 2 aastat tagasi, esimene nädal oli kõige halvem, ei saanud neelatada ilma räige valuta ja ila jookseb ka esimesed 3-4 päeva jõhkralt. Samas 2 nädala pärast enam ei mäletanudki enam õieti midagi ;) Aga füüsilise koormusega soovitati jah kuu aega vähemalt oodata, kindlasti jõusaalis kus on suur pingutamine. Mul tuttav arst samas ütles, et täiskasvanutel on mandel täiesti mõttetu asi ja peaks kõigil ära lõigatama, mandli kaitseotstarve olevat ainult lastel. See et haigus hakkab peale mandlite eemaldamist mujal välja lööma on jama, ma olen kõvasti vähem haige olnud peale lõikust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin eile mandli opil. arst ütles, et 3 nädalat jõusaalist pausi teha,..muidu võivad haavad lahti rebeneda ja siis hakkab verd lahmama. Soovita lasta teha operatsioon üldnarkoosis palju mugavam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

haiged mandlid hakkavad verre mingit ainet tootma, mis mõjub südamele üsna halvasti. rinnus hakkab tihti kergelt pistma ja infarktioht pidavat reaalsemaks muutuma. vereanalüüsi tulemustest on seda kohe näha. seega saad sa arsti käest esmast nõu selles küsimuses.

kui kurk tihti haige ja valus neelata, siis mugavuse pärast tasub juba opile minna.

enda kogemus: mul olid mandlitega lood juba üsna halvad (olid väga suureks muutunud). seega oli op küllaltki raske, st oli vaja kõri seestpoolt õmmelda. pärast oppi mingi 10 päeva olin praktiliselt ainult vee peal (samas palatis olnud mingi 10 aastane poiss jõi juba samal õhtul gaseeritud limonaadi ja ütles ainult, et nats valus on - seega on see üsna individuaalne ja sõltub kindlasti ka mandlite seisukorrast). kahjuks ma ei suutnud ka seda palju kiidetud jäätist süüa. poes lihaletist möödudes tuli aga pisar silma.

lisaks kurguvalule oli ka keel üsna valus, sest opi käigus tõmmatakse ta suust välja ja kinnitatakse klambritega, et ei segaks lõikust. nii, et esimesed 10 päeva oli toiduks vesi ja rääkimine vaevarikkas. kurguvalu läks üle järsku, st üks päev avastasin, et neelata on võimalik ja asusin kohe liha kallale.

trennis hakkasin käima mingi 3 nädalat peale oppi, alguses oli see rohkem lihtsalt liigutamine jõusaalis. mingi 1,5...2 kuu pärast hakkas asi juba trenni moodi välja nägema.

postituse alguses mainitud pistmine rinnas on kadunud. lisaks pole peale opi talvel haige olnud ja olen unustanud talvel täiesti sellise tülika asja nagu seda on sall.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal torkab päris tihti nagu südamesse mingi 10 sekundiks ja hingata ei saa siis, sest väga vlaus on. Ja arst ei osanud ka selle pistmise kohta midagi öelda. Aga äkki on tegu sama asiaga mida trash mainis. Rinnus pistmine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

enndal lõigati ka mandlid kuskil aasta tagasi ära trenni sai hakata tegema normaalselt 3 nädalal peale opi.aga jah jogurtit ja banaani ei taha enam näha.päev peale opi võtab kurguvalu hästi ära mahlapulk kuigi jah neelata on raske.mina küll ei tahaks seda enam läbi elada kuna operatsiooni käigus läks palju verd alla ja siis sai seda öösel oksendatud väga rõve oli :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See et haigus hakkab peale mandlite eemaldamist mujal välja lööma on jama, ma olen kõvasti vähem haige olnud peale lõikust.

miks inimesed lähtuvad ainult endast, et kui minul on nii, siis nii peab ka olema - üldiselt on see enesekesksus lastesündroom!

minul eemaldati samuti need jubedad mandlid, aga haigused ei lõppenud, siis tulid riburada kõik muud mandlipõletikud mis võimalikud: neelumandel, keelemandel ja ikka aina sügavamale, kõris ägedad põletukud, alles hiljuti tehti mulle ninakoopa loputus.

me ei tea iial kuidas mingi op meile mõjub, mõni taastub 3 nädalaga(jumalale tänu!) aga mõni 6 kuuga kõik on individuaalne, mõni talub narkoosi kergelt mõni annab üldse otsad!

ja eriti nõmedad on sellised lollideks lahmimised!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul suure tõenöosusega krooniline mandlite põletik 90%, umbes kuu pole trenni teinud, läksin eile trenni oli jõud suht kesine ja lõpus hakkas pea ringi käima,tulin ära.

Mul räigelt suued mandlid ja kurguarst alles 2 kuu pärast konsultatsioon :S, trenni tahan hirmsasti teha, sai ka tellitud toitumis ja treeningkava. Kas üldse võib teha, kui on selline diagnoos? mandlid mäda mis mäda, kohati palaviku hood ja nõrkus. Südames ka pistab aegajalt, ja vererõhk on kohati kõrge ja pulls oli normaalolekus 103, EKG ajal. Koormustesti tulemused oli ka alla kesmise:( ? nii et mis peale hakata? Maks oli ka korrast ära vms, lihastaastuvus ka 4.5x aeglasem vms, nii et suht hale. antibiootikumi kuur ka ei mõjunud:(

Keegi annaks nõu mida peale hakata vms?

Kui palju maksab ilma haigekassa süsteemita mandlite lõikus?

Kas trenni võib teha, kui on selline diagnoos?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilma haigekassata ~10 000.-

Mul oli ka krooniline põletik sees, pidevalt jäin haigeks, vererõhk kõrge ja trenni tehes süda peksis kõvasti.Peale oppi on tervis palju paremaks läinud! Kui kuu aega trenni pole teinud, siis on see loogiline, et jõudu vähem.

Söö korralikult ja tee rahulikult. Mandlid tasub kindlasti eemaldada.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult maksab ka 10 k ? Siis kui mina paar aastat tagasi oma mandlid kodututele Tartu kassidele loovutasin, oli jutt maksimaalselt 2000 eek-st. Loomulikult aeg on edasi läinud, aga 5x inflatsioon on kyll nat kahtlane !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ilma haigekassata ~10 000.-

Mul oli ka krooniline põletik sees, pidevalt jäin haigeks, vererõhk kõrge ja trenni tehes süda peksis kõvasti.Peale oppi on tervis palju paremaks läinud! Kui kuu aega trenni pole teinud, siis on see loogiline, et jõudu vähem.

Söö korralikult ja tee rahulikult. Mandlid tasub kindlasti eemaldada.

Edu!

10 000.- krooni see küll nüüd ei maksa. Eelmine aasta tuttav lasi enda raha eest mandlid ära lõikata. Ma täpselt ei mäleta, kuid tal läks kuskil paar tuhat krooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul endale tehti eelmine aasta opp.

Ütlen ette et nädal aega süüa ei saa, isegi neelata on valus, esimesed 2 päeva rääkida kah täitsa jama :lol:

Üldiselt päris naljakas tunne oli, mulle pandi vedelnarkoos - siis ytlesin arstile (arvasin et mingi jama, sest ei teadnud et need torud mis veeni lykati narkoos oli :D), et kisub uimaseks kuidagi, arst ytles et see läheb varsti yle. Siis kuulsin kuidagi läbi une veel, kui arst kysis, noh magad juba w :D, yli uimaselt suutsin vastata mkmmm.

Järgmine hetk ärkasin ylesse, vaatasin et voodi oli uues kohas, sylitasin yli palju verd. Siis mingi noor meesarst kysis et noh kuidas tunne on, ma vastasin (ise olin pool uimane), et tavai ma hakkan koju nyyd minema, mille peale kogu palat naerma hakkas :D:D. Kohe ärkas ka yles mu kõrval maganud tydruk (oli narkoosist yli pahur, sest see teeb natuke :D) ja ytles mis te naerate, ma annan teile kõigile peksa ja magas edasi :D. Kukkusin ka ise unne kohe, 2h pärast ärkasin, siis arst tuli kysis mult et kas viivad mu kanderaamil teise palatisse. Olin nii kangekaelne, et hakkasin ise jalutama, mõne meetri pärast kukkusin ymber ja viidi ikkagi kanderaamiga minema :P. Magasin natsa veel kõrval palatis ning ärkasin 1h pärast yles ning avastasin, et kõrval voodis lebab mingi päris kaunis tšikk :lol: , aa kahjuks ei saand me kumbki rääkida, mandlid olid valusad. Lebasin veel paar tundi ja läksin koju, ennem koju minekud luges arst s6nad peale, et kas sa ikka lähed või jääd ööseks veel siia, aa ma ikkagi läksin ;)

PS! kui narkoosist hakkad toibuma, siis siuke tunne nagu oleksid täis

NB! igaljuhul 1-2 nädalat oled vedeltoidul

trenni kohta mai oska kahjuks midagi öelda, aa ise hakkasin mingi kuu pärast uuesti treenima ja midagi pole juhtund veel.

Muudetud kasutaja aries poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No selle raha summa eest ma küll valima ei hakkaks,kas jään elama või mitte:D

Kuna mul ka lõigatud,käisin alguses diagnoosis arsti juurde ja öeldi et 80% on vaja ära lõigata,kuna ohustasid juba südant( tekitasid nii palju mäda).

Nii et jah.

Muudetud kasutaja maza poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×