Jump to content
Bozz

SÜDA

Recommended Posts

Tere. tahaks teada et kas kellelgi on/oli südames valulikke torkeid?

mul on hetkel,arvatavasti pingutan üle,aga mis te siis ette võtsite?

Tahaks just et keegi jagaks kogemusi, pole mõtet kirjutada et tee vähem jõudu ja käi jooksmas,seda ma teengi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas need torked sul tulevad kas trenni tehes või vahel ka muidu? yldiselt on see valu tingitud südamevahelihasest, kuskil meditsiinikoolitusel jäi mulle meelde et jooksmisega(sörkjooksuga) hakkab südametreening alles peale umbes pooletunnist jooksu. pea kindlasti nõu oma perearstiga sest see ei ole eriti naljaasi kui juba noores eas juhtumisi infarkti saad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pigem on torkeid siis kui puhkan trennis nagu ei olegi

tglt ma ise arvan et asi on ajautine aga lihtsalt lootsin infot saada kas kellelgi on sama asi ja kas läheb hullemaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No perearsti juurde ma küll ei soovitaks minna - need ainult kehitavad õlgu ja ütlevad, et noor inimene ja küllap vist pole midagi vms; ühesõnaga, perearstid teavad kõikidest asjadest natuke, välja arvatud kirurgia - sellest ei tea nad mitte midagi. Kui lähed ja teed EKG, siis seal ei näita ka ilmselt mitte midagi. Suure tõenäosusega on tegemist tõesti vahelihasega mis tähendab, et muretsemiseks põhjust pole. Kui aga siiski asi sind vaevama hakkab, siis soovitan soojalt minna spordiarsti juurde, kellega konsulteerides ilmselt parima lahenduse leiad. Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ise sellega hädas olnud, et rinna ees küljel on torkeid ja muid valusid, ja polegi päris selgust saanud, millest mul need on/olid. Hiljuti on oluliselt vähemaks jäänud. Ja just trennivälisel ajal näiteks õhtul enne magama jäämist.

Mõned võimalikud põhjused:

Mingi probleem südamega. Ma lasin omal kontrollida ja tehti igast uuringuid ja oli korras. See võib olla tõsiselt ohtlik, et tasuks ära see välistada. Infarkti jt tõsiste asjade puhul pidi valu seljas olema muidu, mitte ees rinnas.

Kaaliumi, magneesiumi puudus. Vaata, et saaksid piisavalt ja võid apteegist küsida mõne preparaadi.

Närvisüsteemist tingitud - näiteks ärevusest (sa ei pruugigi olla ärev valu hetkel vaid üldiselt) või stressist tingitud.

Ribidevaheliste lihaste või seal olevate närvide põletik vms. See võib ise mööduda, kui ei, siis vaja arsti juurde minna. Minul arstid seda võimalust uurima või ravima küll ei kiirustanud. Ribidevahelised lihased võivad lihtsalt trennist ka niimoodi valusaks minna, kui teed mõnda spetsiifilist rinna harjutust.

Minul oli vist tegu närvisüsteemi pingest tingitud valudega, sest mul tuvastati ärevushäire ja kui selle vastu ravi hakkasin saama, siis olukord paranes tunduvalt. See on suhteliselt ebatõenäoline, et sul midagi tõsist on, sest kui inimestelt küsida selliste valude kohta, siis pea igaüks ütleb, et on neid kunagi elus kogenud ja need on ise mööda läinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks - õppige kasutama kirjavahemärke. Ei viitsi seda solki enam lugeda, kus ei saa aru, millal lõppeb üks lause ja algab teine.

Teiseks - ei tasu seda perearsti teemat väga üldistada. Minu perearst on ntx väga kompetentne ja suutnud siiani lahendada kõik probleemid.

Kolmandaks - kui need torked on sellised, mis ei lase sügavalt sisse hingata ja kestavad üldjuhul kuni minuti, siis ei pruugi midagi väga hullu olla. Ise olen ka kunagi selle üle elanud ja nõme ta oli. Nüüd pole enam aastakese jagu seda probleemi olnud.

Samas soovitaks siiski konsulteerida arstiga, kuna siin foorumis ei suuda keegi sinu probleemi õigesti defineerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
erxs11 Postitatud: 7 Jun 2005, 21:41

  Esiteks - õppige kasutama kirjavahemärke. Ei viitsi seda solki enam lugeda, kus ei saa aru, millal lõppeb üks lause ja algab teine.

Teiseks - ei tasu seda perearsti teemat väga üldistada. Minu perearst on ntx väga kompetentne ja suutnud siiani lahendada kõik probleemid.

Kolmandaks - kui need torked on sellised, mis ei lase sügavalt sisse hingata ja kestavad üldjuhul kuni minuti, siis ei pruugi midagi väga hullu olla. Ise olen ka kunagi selle üle elanud ja nõme ta oli. Nüüd pole enam aastakese jagu seda probleemi olnud.

Samas soovitaks siiski konsulteerida arstiga, kuna siin foorumis ei suuda keegi sinu probleemi õigesti defineerida. 

yhinen täiesti, perearsti soovitasin ka mina sellepoolest et endal on ta juba oma 15aastat olnud perearst ja teab mind läbijalõhki+ perearsti visiiditasu yldiselt ei maksa, vastupidiselt spordiarstile, EKG ei soovita samamoodi kui tegu ei ole tiheda valuga eks sellist torkimist ja sissehingamist takistavat valu on põdenud paljud kuid eks see ole iga inimese oma asi, et räägi siis ikka kes on selleks piisavalt pädev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli 2 kuud tagasi sama lugu et raskelt sisse hingata oli valus kuskilt sydame kohalt.Käisin perearsti juures ja ta ei osanud midagi öelda arvas et vahelihas kylma saanud.Natukese aja pärast läks valu ära sama kiiresti kui tuli :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma arvan ka , et see möödub,sõbra tuttavatel oli lihtsalt nii läinud, et nad ei saanudki enam trenni teha ,sest süda jäi haigeks.

kui see tõsi on, et see võib olla kaaliumi ja magneesiumi puudusest,siis võibki see nii olla,kuna suur valgu kogus pidi seda kehast välja viima

panangini kuure olen ma teinud ehk alustan siis sellega.

Muudetud kasutaja Bozz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui sa soovid mingi mõtetu visiiditasu pärast oma närve ja tervist rikkuda, siis PALJU ÕNNE. Kui on mingi teatud asjaga probleem, siis MINA soovitan minna erialase arsti juurde. Südame tugevdamiseks on hea juba eespool mainitud panangiin, magneesiumi tabletid (ka koos inuliiniga) ja doppel herz ning loomulikult aeroobne trenn. Siin pole mõtet hakata vaidlema, et mis on õigem ja mis mitte - igaüks teeb omad järeldused ja käitub sellekohaselt. Mina isiklikult teen niimoodi, et ei peaks muretsema vale diagnoosi või ebakompetentse vastuse pärast - säästan närve ja elan tervislikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kusjuures mul on ka olnud torkeid ja valu südame piirkonnas vahepeal peale rinna treeningut järgmisel päeval, eriti hull on sisse hingamisel, aga kuidagi tundub mulle, et halvas asendis magades tekivad need torked...ei tea, aga tõmbab igaljuhul põlvili, kui torkab südame piirkonnas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Visiiditasu perearsti juures on 50. - krooni ja see ei ole nii suur summa kokku hoidmiseks.Perearsti juures on võimalus EKG tegemiseks ja saada esialgsed nõuanded.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on küll väga hea perearst. Pöördusin tema poole ka murega, et trenni (kõrge intensiivsusega aeroobika) ajal oli tunne nagu süda tahaks rinnust välja hüpata, jubedalt pitsitas ja vorm langes kohutavalt. Tehti EKG ja sealt juba näitas, et on südame vasaku vatsakese rütmihäire. Siis edasi saadeti vereanalüüsi tegema ja tuli välja, et mul hemoglobiin 78 ainult ;) Pole siis ime, et trenni enam teha ei jõudnud. Et hemoglobiin madal on, see tähendab seda, et organism kaotab rauda kuskilt. Kirjutati rauatabletid ja samuti Panangini. Kõrge pulsiga trennid keelati ära ja puhkus on kohustuslik B) Ja praegu käin uuringutel edasi, sest veel pole teada, kuidas see raud kaob.

P.S. Perearstiga olen väga rahul. Võtab asja tõsiselt ning olen kõikidele oma küsimustele vastuse saanud. Pädevuses ei saa küll kahelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

perearsti juurde ma kindlasti ei lähe,sest asi ei ole nii hull-süda rinnust välja hüpata ei taha!

see jutt, et ei tasu visiiditasu peale raha raisata, on ikka loll jutt küll,kui on vaja minna siis lähen,pealegi minult küll mingit visiiditasu ei võeta,lihtsalt lohistan ennast arsti ukse taha ja kui tal vaba aega on siis saan omad mured kurdetud,või siis panen aja kinni ja saan kindlal ajal.

mingi 2 aastat tagasi tehti mulle EKG ja midagi ei olnud.

Muudetud kasutaja Bozz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka vahepeal südame piirkonnas tundsin mingit ebamäärast valu. Arvatavasti tuli see sellest, et oli väga pingeline periood. Vahelduva eduga kestis see mitmeid kuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Endal oli sama probleem. Suure tõenäosusega on tegemist närvivaluga. Eriti kui valu on terav ja annab tunda teatuid liigutusi tehes/teatud poosis olles. Kui on närvivalu, siis ta peaks teatud aja jooksul ise üle minema. Ainuke soovitus oleks, puhka mõned nädalad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal kah kunagi sama mure olnud .. käisin siis prearsti jures tehti ekg ja saadeti edasi mingi spetsi juurde sis tehti uuringud ja arst vaatas naqu põrsas apelsini ja ütles ,et sul pole midagi viga ;) lähemalt kah uurida ei saa ,et pole naq sihukest eriti head ultraheli aparaati kah nii , et mine kõnge kuskil mujal B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×