Jump to content
splint

Kreatiin

Recommended Posts

Kui kaalus lihase arvelt juurde võtad siis pole vahet, seisad hommikul peegli ette ja kui visuaalselt oled pildiga rahul kaalu kasvades on kõik hea. Kui sa oma pikkuse juurde 120 kg kaalud juba siis hakkab see su igapäeva toimetusi segama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teine mure, seoses tööga olen ma 3 nädalat tööl, 1 nädala kodus. Töö nädalatel on mu tavaline treening aeg 18- 21:00'ni. kodus olles ei ole mul lihtsalt aega saali minna. Muretsesin sinna hantlid, et midagigi sel nädalal teha saaks, et kasvõi vormi hoida. Aga kodus trenni tegemine on suht koht piiratud ettevõtmine minu jaoks. Kas selline treenimine üldse oleks mõeldav?

Aga otseloomulikult.Pluss igasugu keharaskusega harjutused,kus hantlit võib edukalt kasutada lisaraskusena.

Aga mis on normaalne kaal jõusaali inimesele?

Usalda enesetunnet ja peegelpilti. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Küsimus oleks selles et kas süsivesiku pulber Taruben Zucker aitaks peale rasket trenni tarbides lihaste kiiret arenemist ja taastamist?

Aitäh!

Sõltub. Aitab täita glükogeenivarusid aga selle vajalikkusel puudub enamiku jaoks mõte. Eeldusel, et muidu toitumisest süsivesikuid piisavalt saad. Kui saad, siis taastuvad glükogeenivarud niigi piisavalt kiiresti.

Otseselt lihaste kiiresse arengusse ei panusta. Küll aga tõstab kaloraaži näiteks ja kui lihaskasv selle taga kinni oli, siis võib ta sedapidi aidata. Üldjuhul aga ei näe mingitel suhkrute lahmimistel peale trenni erilist pointi. Võib, aga kui juba võtta siis ma ostaksin paar moosipirukat vms maitsvat. :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningu ja kehakaalu pealt olen oma vastused saanud. Kreatiini suhtes teen siis plaani 5g 28 päeva (või peaks olema kasutamise kuur pikem?) ja siis paus 4 nädalat ja uuesti samamoodi. Aga millal oleks parem võta kas enne või peale trenni? Ja nagu olen aru saanud siis trennist vabal päeval peab ka võtma??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningu ja kehakaalu pealt olen oma vastused saanud. Kreatiini suhtes teen siis plaani 5g 28 päeva (või peaks olema kasutamise kuur pikem?) ja siis paus 4 nädalat ja uuesti samamoodi. Aga millal oleks parem võta kas enne või peale trenni? Ja nagu olen aru saanud siis trennist vabal päeval peab ka võtma??

Tee laadimine, tuleb kasulikum. Ei ole mõtet ainult kuu aega teha, eriti veel laadimiseta. Ajad korra kreatiini taseme tippu ja siis kohe hakkab langema. Jaga kogused neljaks - hommikul, enne trenni, pärast trenni ja õhtul näiteks. Kuna kreatiin on odav, siis võid seda rohkem ka igaks juhuks tarbida.

Jah, trennivaba päeval peab ka võtma ja mina ütleks, et isegi samas koguses igaks juhuks. Kuigi mõned uuringud ütlevad, et piisab kui päevas pärast laadimist tarbida ainult 2-3g või 5-10g.

Lisaks veel, et parimat efekti saada ära joo vett väljutavaid jooke - kohvi, tee, energiajoogid, alkohol jne. Täiesti nulli vii. Lisaks joo päevas palju vett ja ära sauna mine. Hoia veepudel kogu aeg lähedal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee laadimine, tuleb kasulikum. Ei ole mõtet ainult kuu aega teha, eriti veel laadimiseta. Ajad korra kreatiini taseme tippu ja siis kohe hakkab langema. Jaga kogused neljaks - hommikul, enne trenni, pärast trenni ja õhtul näiteks. Kuna kreatiin on odav, siis võid seda rohkem ka igaks juhuks tarbida.

Jah, trennivaba päeval peab ka võtma ja mina ütleks, et isegi samas koguses igaks juhuks. Kuigi mõned uuringud ütlevad, et piisab kui päevas pärast laadimist tarbida ainult 2-3g või 5-10g.

Lisaks veel, et parimat efekti saada ära joo vett väljutavaid jooke - kohvi, tee, energiajoogid, alkohol jne. Täiesti nulli vii. Lisaks joo päevas palju vett ja ära sauna mine. Hoia veepudel kogu aeg lähedal.

Olgugi, et kõik vee tarbimisega seotud soovitused on loogiliselt mõttes täiesti õiged, tuleb ikkagi küsimusena õhku see, et mille põhjal(ehk siis eeldatavasti uuringu või mitme) väidad, et laadimine > regulaarselt sama koguse tarbimine pikemas perspektiivis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgugi, et kõik vee tarbimisega seotud soovitused on loogiliselt mõttes täiesti õiged, tuleb ikkagi küsimusena õhku see, et mille põhjal(ehk siis eeldatavasti uuringu või mitme) väidad, et laadimine > regulaarselt sama koguse tarbimine pikemas perspektiivis?

Kui laed, saad kiiremini kreatiinist tulevat mõju. Ülikoolis sai seda teemat arutletud mitmete uurimustööde põhjal ja nii on kasulikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltub. Aitab täita glükogeenivarusid aga selle vajalikkusel puudub enamiku jaoks mõte. Eeldusel, et muidu toitumisest süsivesikuid piisavalt saad. Kui saad, siis taastuvad glükogeenivarud niigi piisavalt kiiresti.

Otseselt lihaste kiiresse arengusse ei panusta. Küll aga tõstab kaloraaži näiteks ja kui lihaskasv selle taga kinni oli, siis võib ta sedapidi aidata. Üldjuhul aga ei näe mingitel suhkrute lahmimistel peale trenni erilist pointi. Võib, aga kui juba võtta siis ma ostaksin paar moosipirukat vms maitsvat. :D

Moosipirukas on midagi maitsvat?? :D saan aru kui shokolaadiga laetud sefiir aga jahurasvasuhkru kägar ...neeeh :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea oli viimane link ja Sarge tänan soovituse eest aga ma lihtsalt ei usu laadimisse, ning kuna mu tööpäev algab 6 ja lõppeb ca 5 siis laadimisega tegelemine oleks minu jaoks suht tülikas, nüüd aga tean mida teha, eks ole tulemused pärast näha. :) Tänud kõigile kes vastasid, lootsin selle nädala reedeks selgusele saada, aga juba praegult on enda jaoks pilt selge :)

Muudetud kasutaja daggywaggy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heh, alustasin ilusti trreeningutega, Tervis korras ja hea olla, treening kava on suht hea, vähemalt hetkel tundub nii. Aga mure on seoses kõhuga, iga päev teen kõhulihase harjutusi 2 yhel, 2 teisel ,1 kolmanda ja 2 neljandal päeval. Mure on selles, et kõhu ülemised kaks kõhulihast on näha kui kasvõi natuke pingutada aga alumine üks on mattunud rasva alla (mitte kyll eriti suure, aga ikkagi rasva alla) , samamoodi on tekkinud sangad puusadele. Kuidas ma neist lahti saaksin..? Kas vb tegema pikema soenduse? See, et trennis ei pinguta, ei saa olla. sest särk on trenni lõpuks põhimõtteliselt nagu veest läbi leotatud... Ideid?

Ega midagi paha ei tee kui teha kõhulihaste harjutusi iga päev, aga kui hakata mõtlema, et keegi vast ei tee nt rinnale või jalgadele iga päev trenni. Kõhulihas nagu iga teinegi lihas tahab puhata ja ega sellest kasutegur ka tõuse.

Peamine kõhulihaste esile tulemise saladus on siiski üldise keha rasvaprotsendi madaldamine. Kõik inimesed on ainulaadsed ja erinevad, seetõttu hakkab ka rasvkude inimestelt eelisjärjekorras erinevatelt kehaosadelt vähenema. Enda näite korral tean öelda, et ülevalt alla, algul käed, rind, kõht ja viimaks alles tuhar.

Kreatiini koha pealt olen ka kõik erinevad vormid enamuses ja variandid manustamisega ära proovinud. Tean, et pidevalt ei peaks kreatiini manustama pausiteta, et siis keha ise ei saa enam selle tootmisega hakkama. Endal kreatiin peal alates eelmisest aasta maikuust, pausi ei ole viitsinud teha mugavusest-harjumusest. Ise kasutan kreatiini ilma laadimiseta (ilma süsivesiku ja veepaisuta).

Jõusaalis tavaharrastajale soovitan tavalist kreatiinmonohüdraati kasutada päevas 5gr ca 20 gr süsivesikuga tsüklitena.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks, kas kreatiini oleks mõttekas kasutada ka siis, kui jõusaali satub umbes korra nädalas? Nimelt on praegu korvpallihooaeg täies hoos ning mängude ja pallitrennide kõrvalt jääb jõusaaliks vähem aega. Samas olen aga aru saanud, et kreatiin peaks ka üldiselt füüsist parandama, mitte ainult lihaste kasvu. Seega oleks see korvpalli jaoks sobiv? (lühikesed sprindid, hüpped, plahvatuslikkus)

Veel olen siit lugenud, et kreatiini soovitatakse võtta koos viinamarjasuhkruga. Huvitaks, kas seda võiks seega võtta taastusjoogiga(Carboc 4) koos, sest selle koostises on põhimõtteliselt glükoos olemas. Kuna mul parasjagu seda pulbrit jagub, tundub glükoosi eraldi ostmine kuidagi mõttetu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks, kas kreatiini oleks mõttekas kasutada ka siis, kui jõusaali satub umbes korra nädalas? Nimelt on praegu korvpallihooaeg täies hoos ning mängude ja pallitrennide kõrvalt jääb jõusaaliks vähem aega. Samas olen aga aru saanud, et kreatiin peaks ka üldiselt füüsist parandama, mitte ainult lihaste kasvu. Seega oleks see korvpalli jaoks sobiv? (lühikesed sprindid, hüpped, plahvatuslikkus)

Veel olen siit lugenud, et kreatiini soovitatakse võtta koos viinamarjasuhkruga. Huvitaks, kas seda võiks seega võtta taastusjoogiga(Carboc 4) koos, sest selle koostises on põhimõtteliselt glükoos olemas. Kuna mul parasjagu seda pulbrit jagub, tundub glükoosi eraldi ostmine kuidagi mõttetu.

Kreatiini võib ka kasutaa siis, kui jõusaalis ei käi, aitab kaasa samuti lühikestele sprintidele.

Küsisite, et millega manustada.

Kreatiinivorme in erinevaid, in sellised, mis vajavad imendumiseks süsivesikut, teised mitte.

Arvan et kasutate äkki kreatiinmonohüdraat? Kui jah, siis sel vaja imendumiseks süsivesikut. Mitu võimalust, kas kasutate nt dekstroosi või maltoosi vöi tavalist suhkrut või lihtsalt midagi magusat, kus oleks ca 15-20gr süsivesikuid, sama hästi võiks šokolaadi juurde hammustada.

Teisi kreatiini vorme on mitmeid, mille puhul pole süsivesikut vaja ning neid kasutafes ei teki ka veepuhitust. Ise teise variandina soovitaksin puhverdatud kreatiinmonohüdraati, trikreatiinmalaati või kreatiinetüülestrit.

Pulbrina on alati odavam kui kapslus kui maitsed välja kannatada teatud vormidel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

CrM supplementation in healthy young men activates genes

A mis keenid ta ära muudab siis?

Kas muudab ka aju ära?

Mind huvitab, et mälupank laieneks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini võib ka kasutaa siis, kui jõusaalis ei käi, aitab kaasa samuti lühikestele sprintidele.

Küsisite, et millega manustada.

Kreatiinivorme in erinevaid, in sellised, mis vajavad imendumiseks süsivesikut, teised mitte.

Arvan et kasutate äkki kreatiinmonohüdraat? Kui jah, siis sel vaja imendumiseks süsivesikut. Mitu võimalust, kas kasutate nt dekstroosi või maltoosi vöi tavalist suhkrut või lihtsalt midagi magusat, kus oleks ca 15-20gr süsivesikuid, sama hästi võiks šokolaadi juurde hammustada.

Teisi kreatiini vorme on mitmeid, mille puhul pole süsivesikut vaja ning neid kasutafes ei teki ka veepuhitust. Ise teise variandina soovitaksin puhverdatud kreatiinmonohüdraati, trikreatiinmalaati või kreatiinetüülestrit.

Pulbrina on alati odavam kui kapslus kui maitsed välja kannatada teatud vormidel.

Süsivesik pole vajalik. Mõju imendumisele on minimaalne, kiirem imendumine ei oma kreatiini puhul erilist rolli, loeb pikema-ajaline taseme tõus kehas. Erinevad kreatiini vormid on enamuses müügitrikid. Alustada võiks kindlasti kõige lihtsaimast ja odavaimast monohüdraadist. Muid variante võib siis proovida, kui tavaline tulemusi ei anna.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Minumeelest kretiini küsimus on nagu alkoholi küsimus- mõlemad on põhimõttelt samad asjad.

Aga kretiini valmistatakse mürkidest, nagu enamikke lisasid. No ja mürkidega mängimine on nagu toidunõu pesemine nõudepesumasinas- ikka tuleb ette olukordi, kus sööklas näete halvasti pestud musta taldrikut või lausa mürgist seebivahust taldrikut. Sestap ka rohkelt mürke ja raskemetalle lisanditest on leitud. Lisaks on lisanditööstus moraalilt väga madalaks end tõestanud aastatega- näiteks MarxE toodud artiklites öeldakse ju, et lisanditööstus valetab- eks ta olegi tühikapsleid tootnud, raskemetalli-rohkeid kapsleid tootnud, ja muidu kehvalt oma nõusid pesnud.

Aga arvatakse, et selle lisaga jõuab ühe korduse rohkem teha vist eks? Kui see oleks tõsi, siis mida see kordus teile annab? Kui te soovite lisakordust, siis selleks peate õppima pingutama/keskenduma, lihast-tunnetama. Kui aga mingeid abisid loodate, näiteks nagu steroididest, siis lõppeb see depressiooniga, mis on enamike steroidikuuride tavaline osa.

Teine asi on see, et ega inimese siseseid keemia-protsesse eriti ei mõjuta. Näiteks on kehas koguaeg olemas proteiine ja süsivesikuid- need hõljuvad igalpool koguaeg ringi ja keha ise otsustab, millal ja mis järjekorras ja mismoodi ja kuipalju ta neid ajju saadab või muud teeb. Näiteks liigne proteiin tekitab halva ebatasakaalustatud oleku, ja see väljutatakse vms viisil tühistatakse. Sama ka mingite üksikute lihase-siseste kreatiinimoodulitega.

Olete te praktiliselt ka usutava videoloo näinud kusagilt lisandi mõjust? Siin saidil on ainult üks selline kusagil- kus neiu ilusti psontaanselt ütles, et lisandi tarvitamisest ta ei tundud mingit mõju. Millised usutavaid lugusid te olete näinud?

Alustuseks võiks selles küsimuses teada sedalaadi asju minumeelest.

:)

Muudetud kasutaja Sügiskülv poolt
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesik pole vajalik. Mõju imendumisele on minimaalne, kiirem imendumine ei oma kreatiini puhul erilist rolli, loeb pikema-ajaline taseme tõus kehas. Erinevad kreatiini vormid on enamuses müügitrikid. Alustada võiks kindlasti kõige lihtsaimast ja odavaimast monohüdraadist. Muid variante võib siis proovida, kui tavaline tulemusi ei anna.

Nõustun siinkohal sinuga, kuid neile kes ei oska tulemusi mõõta: Kuidas nad teavad,et kreatiin tulemusi ei anna? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sügiskülv

Mina nõustun ka.

Sellepärast, et inimese keha on koguaeg küllastatud kõigega, sh ka süsi-vesinikuga. Seetõttu selle lisaks manustamine või mitte manustamine ei muuda ka midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×