Jump to content
splint

Kreatiin

Recommended Posts

Peaks nii olema küll, jah.

piisab sellest kui võtad enne trenni 5g ja peale trenni 5g kreatiini teed kuuri umbes 4-5kuulise ja 1 kuu vaba ja uuesti ei ole mõtet teha kuuridena kuna seob siis liiga palju vett

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kreatiini ja kestvusalade suhe?

Kuna tegelen rulluisutamisega ning selleks aastaks on välihooaeg läbi ning oktoobrist hakkab nn. talvine põhjaladumis periood mis sisaldab suure koormusega 2 kuulist jõusaalitreeningut (oktoober-november). Mida rohkem kevade poole seda vähem pööratakse rõhku jõusaalile ning olulisemaks muutub kiiruslik ning vastupidavus treening (suusatamine, ratas, spinning, intervall-treening).

Minu küsimus teile kui kogenumatele jõusaali treenijatele ja kreatiini kasutajatele.

Nagu ma nende 12lk jooksul mis siin kreatiinist kirjutatakse, aru olen saanud, kasvatab kreatiin lihasmassi, annab juurde jõudu jne. Kuna spordialaks on rulluisutamine (mitte triki- vaid kiiruisutamine) siis kaalul on küllaltki suur roll. Hetkel kaalun 71-73kg, pikkust on 181cm. Kui nüüd tarbida talvel valke, kreatiini ja viinamarjasuhkrut siis kindlasti tõuseb ka kaal. Suur lihasmass tarbib palju energiat ning kestab vähe.

Minu küsimus.

Kas mul oleks mõtet kreatiini proovida e. kas kreatiin ja valgud annavad mulle ainult suure lihase mis näeb hea välja ja on tugev kuid suvistel pikkadel võistlustel väsivad kiiresti ja ei oma vastupidavust? Või sõltub see treeningust. Pikemad aeroobsed treeningud + kreatiin + valgud = vastupidav tugev lihas???

Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuldne reegel : kui tarbid vähem kaloreid kui kulutad , siis sa juurde ei võta.

Kui nüüd tarbida talvel valke, kreatiini ja viinamarjasuhkrut siis kindlasti tõuseb ka kaal. Suur lihasmass tarbib palju energiat ning kestab vähe.

valku peab keha läbi aasta saama , mitte ainult talvel

Muudetud kasutaja martin1333 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda küll aga lihaskasvust juurde tulev kaal?

No aga ära treeni siis lihasmassi suunitlusega kui sul seda vaja pole? Treeni ikka erialasuunitlusega.

Ja kui oma kaloraaž stabiilsena hoida, siis ei tule sul ükskõik mis treeningu juures midagi juurde. Lihtne!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga ära treeni siis lihasmassi suunitlusega kui sul seda vaja pole? Treeni ikka erialasuunitlusega.

Ja kui oma kaloraaž stabiilsena hoida, siis ei tule sul ükskõik mis treeningu juures midagi juurde. Lihtne!

Ehk siis...kui kasutada kreatiini ja valku ning teha mahutrenni siis suurendab see lihaste vastupidavust rohkem kui trenn ilma valgu ja kreatiinita, samas lihasmassi oluliselt suurendamata?!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas see on müüt ,et kreatiin pidi peenist v2ixemax tegema???

Jah.

Aga seletan, millest see eksiarvamus:

Kui keha läheb suuremaks ja peenis jääb sama suureks, siis on peenis kehaga võrdeliselt väiksemaks jäänud. (ühe mass suureneb, teise oma mitte)

Aga kui kehamass langeb samale tasemele, on varustus ikka sama suur.

Samahästi võib öelda et kui inimene rasvub siis jääb peenis väiksemaks. See paraku väga paljusid ei hirmuta.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk siis...kui kasutada kreatiini ja valku ning teha mahutrenni siis suurendab see lihaste vastupidavust rohkem kui trenn ilma valgu ja kreatiinita, samas lihasmassi oluliselt suurendamata?!

Veidi segaseks läks asi. Ma ei öelnud et kreatiin ja valk lihase vastupidavust suurendavad.

Kreatiini (monohüdraat) ja vastupidavusalade kokkusobivuses pole mina üldse nii kindel. Ega see 1 valgušeik peale trenni ka sul vastupidavust ei suurenda. Küll aga on viimast peale trenni kasutades suurem võimalus, et valk läheb just koormatud lihaste taastamiseks.

Vastupidavus tuleb ikka treeningu valikust ja lihasmass tuleb ikka üldisest toitumisest. See 1 šeik mõnekümne grammi valgu ja sv-ga minu silmis väga suurt rolli selle juures küll ei mängi.

Popimad kergejõustikujoogid sisaldavad valke ja sv 1:4 suhtes, näiteks 15g valku ja 60g sv. Kergejõustliklasel või kestvusalade sportlasel pole valku tõesti mõtet päevas 2g/keha kg kohta võtta.

Kui tahad treenida rulluisutamist toeatavalt siis treeni ja söö nagu rulluisutajad seda offseasonil teevad, mitte nagu kulturistid. Samas väike valgu-sv jook peale igat treeningut (mitte ainult anaeroobne) on omal kohal.

Mis ma selle pika jutuga tegelikult öelda tahan on see, et kui treenid ja toitud täpselt samamoodi nagu varem siis ma ei usu et ainult valgušeigi ja kreatiini lisamine sul nüüd tohutult lihase kasvama paneb. Kui üldse, siis toimub väga minimaalne muutus.

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Selline ehk tobe küsimus on mul, et kas enne trenni võib juua kuuma kohvi FAST kreatiini sisse segatult ?? Et kas kreatiini mõju kaob või on sama toime mis nt mahlas?

Ette tänades !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Selline ehk tobe küsimus on mul, et kas enne trenni võib juua kuuma kohvi FAST kreatiini sisse segatult ?? Et kas kreatiini mõju kaob või on sama toime mis nt mahlas?

Ette tänades !

:P

See võib teile tulla üllatusena... kuid enamik jätab kohvi joomise ära, kui kreatiinikuur käsil on :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga miks?

Ma kleebin sulle...

An important thing to note here is that coffee and other caffeine drinks can break down creatine. It is a good idea to reduce your intake of such drinks while using creatine. I am a coffee drinker so this is a nuisance for me. What I usually do is give my body time to absorb the creatine before drinking any coffee. For example, when I have a creatine drink I will wait at least an hour before drinking any coffee, and vise versa, if I have a coffee I will wait at least an hour before drinking any creatine. By doing this you will give the creatine a chance to be absorbed.

Loe siit lisaks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma kleebin sulle...

An important thing to note here is that coffee and other caffeine drinks can break down creatine. It is a good idea to reduce your intake of such drinks while using creatine. I am a coffee drinker so this is a nuisance for me. What I usually do is give my body time to absorb the creatine before drinking any coffee. For example, when I have a creatine drink I will wait at least an hour before drinking any coffee, and vise versa, if I have a coffee I will wait at least an hour before drinking any creatine. By doing this you will give the creatine a chance to be absorbed.

Loe siit lisaks..

Obaa, jälle sain targemaks :P

Hea et sain teada kuna segasin alles esimest korda kreatiini kohvi sisse..

Aitüma :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Obaa, jälle sain targemaks :P

Hea et sain teada kuna segasin alles esimest korda kreatiini kohvi sisse..

Aitüma ;)

Võta heaks! :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×