Jump to content
splint

Kreatiin

Recommended Posts

Kofeiin kipub kreatiini mõju elimineerima, aga mitte ühe annusega. Kreatiini transpordi kaudu see ei toimu... arvatakse et kaltsiumi vabastamise kaudu.

Kreatiinfosfaat kiirendab ja kaltsium takistab lihase lõdvestumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiin kipub kreatiini mõju elimineerima, aga mitte ühe annusega. Kreatiini transpordi kaudu see ei toimu... arvatakse et kaltsiumi vabastamise kaudu.

Kreatiinfosfaat kiirendab ja kaltsium takistab lihase lõdvestumist.

Krt ma just lugesin midagi, et kofeiin võib isegi kreatiini omastamist parandada vms...

Fuck, juhe koos. Hiljem proovin midagi kindlamat leida aga ma ei usu, et seda on. Vist on suht 50/50 igasugu uuringuid ja arvamusi. Seega kõige lihtsam vist lihtsalt mingi tavalise vedelikuga nagu vesi/mahl võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omastamist ei mõjuta kummaski suunas, lihase fosfokreatiini sisaldust ei kõiguta aga tulemusi mõjutab, isegi 24 tundi hiljem.

Vandenberghe K, Gillis N, Van Leemputte M, Van Hecke P, Vanstapel F, Hespel P. (February 1996) Caffeine counteracts the ergogenic action of muscle creatine loading. Journal of Applied Physiology Volume 80:2: pages 452-457.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8929583

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Omastamist ei mõjuta kummaski suunas, lihase fosfokreatiini sisaldust ei kõiguta aga tulemusi mõjutab, isegi 24 tundi hiljem.

Vandenberghe K, Gillis N, Van Leemputte M, Van Hecke P, Vanstapel F, Hespel P. (February 1996) Caffeine counteracts the ergogenic action of muscle creatine loading. Journal of Applied Physiology Volume 80:2: pages 452-457.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8929583

Probleem selle uuringuga on suhteline ekstreemsus. Üks sobiv commentaar üldse selliste asjade kohta:

"Typically doses of 5 mg/kg are given which is 500 mg of caffeine for a 100kg (220 lb) person. Under those conditions, at least in short-term studies, problems are often seen. This is an enormous amount of caffeine.

Putting this in a real world perspective, a typical soda or cup of coffee might contain 60-100 mg of caffeine, or approximately 1/5th to 1/8th the amount used in most studies. Of course, we all know people who’s idea of caffeine intake means drinking the entire pot and, in that situation, the above might actually apply. But the person drinking a soda with a meal or a cup of coffee won’t even be close."

---

Ehk jah. Katsealustele anti ebanormaalselt suured kreatiinikogused ning siis võrreldi ebanormaalsete kreatiinikoguste töövõimet ebanormaalsete koffeiinikoguste koosmõjul. :P

Ütleks, et suhteliselt eba-reaalne asi praktikas mida on jällegi väga raske ümber tõlgendada tavalise sportlase jaoks olulisse tähtsusesse. Fuck ma vihkan neid uuringuid üldse. ;)

Minu välja käidud uuring ka suhteliselt kehva muidugi. Veidi valesse kohta suskasin selle. Minu oma vaatles seda, kas kreatiini kõrgema taseme saavutades on kofeiini mõju põhimõtteliselt ainult positiivne. Mitte seda, kas reaalne imendumine või töövõime kannatab kreatiini tarbimisel kohviga... Fuck.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

500 mg kofeiini päeva peale on täitsa tavaline kogus tänapäeval, pealegi 80-kilose mehe kohta oleks annus 400 mg kofeiini päevas. Kofeiiniga trennijookide või rasvapõletajate kasutajad saavad enamuses kindlasti üle selle. Minul tuleb hetkel vähemalt 600 mg sest kohv mulle meeldib, teed joon ka, joogis on ka kofeiin sees. Kui aineid saan siis varsti segan endale jälle ise ja ilma kofeiinita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
500 mg kofeiini päeva peale on täitsa tavaline kogus tänapäeval, pealegi 80-kilose mehe kohta oleks annus 400 mg kofeiini päevas. Kofeiiniga trennijookide või rasvapõletajate kasutajad saavad enamuses kindlasti üle selle. Minul tuleb hetkel vähemalt 600 mg sest kohv mulle meeldib, teed joon ka, joogis on ka kofeiin sees. Kui aineid saan siis varsti segan endale jälle ise ja ilma kofeiinita.

Siiski tundub, et kogu kofeiin anti ühes doosis ja koos kreatiiniga. Kui nii, siis see tähendaks siiski, et kogu kofeiin oleks vaja tavalistel inimestel korraga saada ja kogu päevane kreatiin ühes doosis võtta selle kõrvale, et uuring reaalsesse ellu tõlgendada.

Tarbides kreatiini hoopis teisel ajal kui kohvi (näiteks kreatiin enne magamaminekut - nt. 10h aega rahulikult õigesse kohta minna ja kohvi ainult hommikul ning õhtul mitte) ei pruugi mõju nii märkimisväärne olla.

Samuti väiksem kogus kofeiini nagu energiajoogist saadav või ainult ühest tassist kohvist ei pruugi nii suurt mõju avaldada. Olgugi, et ülejäänud päeva jooksul veel lisakofeiini tarbime. Võimalik, et kogu negatiivne effekt mida kofeiin pakub on väga, väga lühiajaline ning selle mõju kaob kiiresti ja negatiivne mõju on olemas ainult suurte kofeiini kogustega. Nii, et isegi koos tassi kohviga kreatiini võttes võib negatiivne mõju olla minimaalne.

Kõigele lisaks oleks huvitav teada, kas keha kofeiinitundlikkus oma siin mingit mõju või mitte?

Põnev, põnev.

post-7558-1314725004_thumb.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiski tundub, et kogu kofeiin anti ühes doosis ja koos kreatiiniga. Kui nii, siis see tähendaks siiski, et kogu kofeiin oleks vaja tavalistel inimestel korraga saada

Kofeiini negatiivne mõju püsis veel ööpäev hiljem nii et ajastamine ilmselt ei mängi rolli, välja arvatud see et kohe laksu järel tõenäoliselt on kofeiini plussid suuremad, miinused võtavad aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kreatiin seob vett, kofeiin viib veed välja kehast.

Lihtne - ära tarbi neid koos. :rolleyes:

Vesi ei mängi rolli. Kreatiin aitab lihastel kiiresti lõdvestuda, kofeiin blokeerib selle efekti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vesi ei mängi rolli. Kreatiin aitab lihastel kiiresti lõdvestuda, kofeiin blokeerib selle efekti.

No selle minu uuringu järgi ei blokeerinud kofeiin midagi - CRE+COF andis paremaid tulemusi kui ainult CRE või CON grupid ( http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21207054 ). Ehk kofeiini lisamine ei näidanud negatiivset mõju, hoopis positiivset. Pigem ma järeldan, et sinu poolt toodud uuringu puhul oli kofeiini mõju selles, et laadimisprotsess oli häiritud ning keha kreatiinitase lihtsalt oluliselt ei tõusnud.

Minu pakutud uuringu põhjal toimus kreatiini laadimine ilma probleemideta ning kofeiini mõju ainult võimendas hilisemat kehalist võimekust kuna kreatiin tase oli juba kehas kõrge ning laadimisprotsess lõppenud.

Minu uuring on 15a uuem ka. :D - ja tundub, et vist veidi paremini tehtud. :rolleyes: - aga kuna mul täies mahus uuringut pole siis ma muidugi ainult spekuleerin.

""Our results provide further evidence to support the

assertion that the ergogenic effects of creatine on highintensity

performance are not negatively influenced by

acute caffeine ingestion. This determinate finding is similar

to that of a previous study (Doherty et al. 2002). Additionally,

Izquierdo et al. (2002) and Ziegenfuss et al.

(1998) have demonstrated that BW did not increase in

conjunction with creatine supplementation, which was

likely due to participants engaging in regular physical

activity. Conversely, a single dose of caffeine ingestion did

not interfere with the effects of short-term creatine loading

on performance. This result did not correspond with previous

studies (Hespel et al. 2002; Vanakoski et al. 1998).

Although the effects of caffeine ingestion on short-term,

intense exercise are not well understood, previous studies

have documented that maximal anaerobic power (Anselme

et al. 1992) and intermittent sprinting ability (Schneiker

et al. 2006) were enhanced by caffeine ingestion. This was

supported by the results of our study."

"

Minu arust on siiski veidi vähe kummagi meie argumendi toetuseks, et lõplikke järeldusi teha. Vaatan, kas viitsin veel tuhnida netiavarustes ja vaba aega kulutaa. :P

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei midagi teaduslikku, puhas praktika. Kasutades kreatiini laadimisega, siis kohvi joomine vähendab tuntavalt kreatiinist saadavat kasu. VÄGA TUNTAVALT, peaaegu isegi nullib selle, kui juua kohvi suuremas koguses (mitu tassi päevas).

Nii on see minu puhul vähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei midagi teaduslikku, puhas praktika. Kasutades kreatiini laadimisega, siis kohvi joomine vähendab tuntavalt kreatiinist saadavat kasu. VÄGA TUNTAVALT, peaaegu isegi nullib selle, kui juua kohvi suuremas koguses (mitu tassi päevas).

Nii on see minu puhul vähemalt.

Kuidas sa seda tavaliselt võtsid? Kas kreatiini võtsid kohvist eraldi või suhteliselt vahetult? Milline laadimine sul tollal käsil oli? Mis kreatiini kasutasid? :rolleyes:

Faktoreid nii kuradi palju :D . Üks asi on teada tulemust, teine asi on välja uurida, mis ja kuidas täpselt asja tulemust muutis. Mis kogustes hakkas mis halvasti mõjuma, jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa seda tavaliselt võtsid? Kas kreatiini võtsid kohvist eraldi või suhteliselt vahetult? Milline laadimine sul tollal käsil oli? Mis kreatiini kasutasid? :rolleyes:

Faktoreid nii kuradi palju :D . Üks asi on teada tulemust, teine asi on välja uurida, mis ja kuidas täpselt asja tulemust muutis. Mis kogustes hakkas mis halvasti mõjuma, jne?

Igatepidi olen proovinud. Kui tahad tulemus, mida ka tulemuseks nimetada, siis ära kohvi torgi kreatiinikuuri ajal, lihtne.

Muudetud kasutaja renku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Igatepidi olen proovinud. Kui tahad tulemus, mida ka tulemuseks nimetada, siis ära kohvi torgi kreatiinikuuri ajal, lihtne.

Kofeiin peaks enamike inimeste kehadest kaduma ca. 10h jooksul. Seetõttu usun, et hommikused kohvitarbimised ei pruugi mõjutada kreatiini omastamist, kui kreatiini võtmine ja kohvi tarbimine on piisavalt suure vahega.

Pean veel uurima veidi juurde, kui pikk on kreatiini omastamise periood erinevate koguste ja modifitseerivate ainete koosmõjul. Võimalik, et mistahes ajahetkel päeva jooksul kofeiini tarbimine võib negatiivselt kreatiini omastamist mõjutada kui ühekordne kreatiinidoos võib veel kümneid tunde hiljem omastamise protsessis olla.

Sinu soovitus on muidugi kõige lihtsam ja loogilisem. Aga usun, et kõik ei taha kohvist loobuda. Kasvõi selle pärast, et kohvi tarbimine võib pakkuda võrreldavad või isegi suuremat mõju kehalisele võimekusele kui kreatiin. Ehk võta kreatiini ilma kohvita või lihtsalt joo kohvi enne trenni - ning võimekus võib olla suuresti sama. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pigem ma järeldan, et sinu poolt toodud uuringu puhul oli kofeiini mõju selles, et laadimisprotsess oli häiritud ning keha kreatiinitase lihtsalt oluliselt ei tõusnud.

Vastupidi, minu viidatud töös vaadeldi põhjalikult lihase fosfokreatiinisisaldust ja seda kofeiin ei halvendanud (tegelikult loodeti et parandab).

Kofeiin blokeerib kreatiini mõju lihase lõdvestumiskiirusele, seda on mujal ka uuritud ja ilmselt on asi selles. Aga seal on teatav viivitus, nii et kreatiinilaadimine + ühekordne kofeiin + kiirelt trenni annab selleks üheks korraks positiivse efekti.

Minu pakutud uuringu põhjal toimus kreatiini laadimine ilma probleemideta ning kofeiini mõju ainult võimendas hilisemat kehalist võimekust kuna kreatiin tase oli juba kehas kõrge ning laadimisprotsess lõppenud.

"Our results provide further evidence to support the

assertion that the ergogenic effects of creatine on highintensity

performance are not negatively influenced by

acute caffeine ingestion.

Siin ongi rõhk sõnadel acute caffeine ingestion.

Vähe on neid kes võtavad kohvi ainult korra pika vaheaja tagant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kofeiin peaks enamike inimeste kehadest kaduma ca. 10h jooksul.

Minu viidatud uuringus püsis kofeiini negatiivne mõju veel päev hiljem.

Ega mul väga vahet pole, ma ei tunne kreatiinist midagi :rolleyes:

Ja kohv on suur sõber.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu viidatud uuringus püsis kofeiini negatiivne mõju veel päev hiljem.

Ega mul väga vahet pole, ma ei tunne kreatiinist midagi :rolleyes:

Ja kohv on suur sõber.

Mul igastähes juhe koos.

Keha kreatiini täis + kofeiin ühekordselt = Hea võimekus

Keha kreatiini täis + regulaarne kofeiini tarbimine = Kreatiini mõju kaob

Kofeiini tase kehas püsib 10-24h

Järelikult mitmekordne regulaarne kofeiini tarbimine päeva jooksul tõstab kofeiini taseme kehas väga kõrgeks, AGA minu uuringu põhjal antigi kohe selline doos sisse, et selle tarbimiseks peaks mitu, mitu, mitu tassi kohvi jooma.

Kas järeldame sellest, et pidev suurte koguste (ca. 300-500mg) kofeiini tarbimine regulaarselt muudab kuidagi kehasiseseid protsesse püsivalt, mis halvendavad kreatiini kasutamise võimekust?

Tundub, et ühekordsed kofeiini doosid ei mõjuta midagi. Isegi väga suurtes kogustes. Aga millegi pärast regulaane kasutamine mõjutab. Kuigi päevade jooksul omandatud kogused ei erine ning koffeiin kehas kuhjuda ei tohiks vaid isegi väga palju varu pakkudes ei tohiks kauem kui 24h süsteemis olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu pikk Inglise-keelne postitus antud teemal, ühes teises foorumis. Ning ühe eksperdi arvamus teemal.

I found two general studies that seem to look into this fairly well. And while they aren't set up identically, some conclusions can be drawn. Problematically I don't have access to full texts, so I can't do a more deep analysis. I also found some other studies and papers on related subjects, but I'm having a hard time making solid conclusions about the negative effects of regular high caffeine dosing and creatine supplementation.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8929583

"The data show that Cr supplementation elevates muscle PCr concentration and markedly improves performance during intense intermittent exercise. This ergogenic effect, however, is completely eliminated by caffeine intake."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21207054

"The present study determined that caffeine ingestion after creatine supplements augmented intermittent high-intensity sprint performance."

---

Now what I understand from this is that a single high amount acute dose of caffeine did not cancel out the positive effects of creatine. (although I don't quite read out if we can say it didn't reduce the positive effect at all). However a regular dosing for several days, seems to cancel out creatine's positive effects almost completely. So what's the deal?

Caffeine shouldn't stay in the organism that long. I'd say 10-24h-s. Which means, there shouldn't be much overlap from day to day consumption. Definitely not significantly higher caffeine concentrations in the body compared to the high acute dose given in the second study.

It also doesn't look like the actual loading process of creatine into the muscles were hampered by caffeine ingestion, but simply that it's eventual use and beneficial effects were somehow negated. Possibly due to the effect caffeine has on muscle relaxation.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11796658

"It is concluded that Caf intake (3 days) prolongs muscle RT(relaxe time) and by this action overrides the shortening of RT due to creatine supplementation."

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10066694

"It is concluded that Cr loading facilitates the rate of muscle relaxation during brief isometric muscle contractions without affecting torque production"

There is speculation that there is something about regular caffeine dosing that promotes the release of calcium in the muscle which prevents it from relaxing as well (though I don't quite understand how regular caffeine intake does not lower overall performance in everyone, just negates creatine benefits in those who supplement). I've read some subject on the matter and while most is done on animals. There seems to be truth to this - but I don't quite understand all of it.

Looks like sodium intake can have something to do with all this as-well.

"Muscle cells have the ability to trap creatine. One molecule of creatine requires two molecules of sodium to enter the muscle cell. Higher intracellular sodium levels can cause secondary increases in intracellular calcium. Higher levels of intracellular calcium cause a more forceful muscle contraction. Creatine has been shown to shorten muscle relaxation time during repeated rapid contractions,"

http://jap.physiology.org/content/86/3/840.long

"The rate of cross-bridge detachment and the decay of cytoplasmic Ca2+ by sarcoplasmic Ca2+-ATPase activity are the major determinants of human skeletal muscle relaxation rate (8, 11). However, in regard to the action of Cr supplementation on muscle relaxation, sarcoplasmic Ca2+-ATPase is likely to be the primary site of regulation. A very tight structural and functional coupling exists between Cr-kinase and Ca2+-ATPase activity within muscle sarcoplasmic reticulum (3, 31). Cr kinase serves to optimize free energy of ATP hydrolysis by maintaining a low concentration of free ADP, which is very critical to Ca2+-ATPase pump efficacy (11, 20,21, 31). In this particular context, the current findings might indicate that the biochemical adaptations induced by Cr loading at the level of the sarcoplasmic reticulum, presumably the rise in local phosphocreatine concentration (12, 13, 16, 28), may allow sarcoplasmic Ca2+-ATPase to operate at a higher thermodynamic efficiency and thereby facilitate muscle relaxation."

However this paper discusses that the effect of caffeine by itself has no negative effects on Ca2 handling. Which is in line with most anecdotal evidence. As coffee drinkers in general do not experience lower performance levels in the gym.

http://ajpregu.physiology.org/conten...R1512.full.pdf

---

Some animal studies, human studies and other papers that I really don't even understand that well, but might give some insight to something.

http://www.sciencedirect.com/science...06362396004818

"These results suggest that, when the cell membrane is in the resting state, Ca2+ enters the cytoplasm by a leaky pathway and enters storage sites through Ca2+-ATPase. Furthermore, when the cell membrane is depolarized for a short period (less than 1 min), Ca2+entry occurs, leading to refilling of the Ca2+ storage sites utilized by caffeine. The retention of Ca2+ in the storage sites in the Ca2+-free condition in tenia coli was less relative to the position in vascular smooth muscle."

http://www.sciencedirect.com/science...06291X8580019X

"Effects of ruthenium red and caffeine (a Ca2+ release blocker and an inducer, respectively) on Ca2+ uptake by sarcoplasmic reticulum (SR) vesicles and formation of the phosphorylated intermediate (EP) of the Ca2+-ATPase were studied using fast-kinetic techniques. Ruthenium red increased the rate and the maximum level of EP formation, while caffeine decreased both. Similarly, ruthenium red accelerated rapid Ca2+ uptake, while caffeine inhibited it. These drugs affected EP formation also with detergent solubilized Ca2+-ATPase. The concentrations required for half maximal effects on these functions (0.2 μM ruthenium red, 1.0 mM caffeine) are about the same as those for altering Ca2+ release. These results indicate that these reagents affect both the Ca2+-pump as well as the Ca2+ release mechanism, suggesting that the Ca2+-pump and Ca release have some mechanisms in common."

-----------------

I'm fairly confused to the exact conclusions to be drawn from all this. It appears that regular caffeine intake modifies our body's Ca2+ handling which by itself will have not much effect. But as creatine supplementation also modifies Ca2 handling, it would appear these two processes are counterproductive and largely cancel each-other out.

I have no idea at which doses the caffeine begins it's negative effect nor at what time period it becomes apparent. So a lot of speculation still.

------------

Foorumi eksperdi arvates:

"There have been two or three laboratory studies with humans that have pointed to the possible inhibitory effects of caffeine independent of timing and at least one other with rodents that showed it reduced muscle phosphocreatine. It does not affect absorption nor does the inhibitory effect have anything to do with diuresis as some think. Beyond the rodent study not really being physiologically relevant, the two human studies commonly cited have some limitations such that the results should be taken with caution; including the studies being very short term, doses used (5 mg/kg bw), unknown training and stimulant experience of the subjects and the use of laboratory tests that creatine hasn't always done well with vs. using relevant in-the-gym tests. There are at least two other studies that used more relevant testing methods (intense cycling) that didn't result in impairment. Also acute ingestion of caffeine and creatine likely does not have the same negative performance effect as high dose chronic caffeine intake along side creatine loading as shown by one study that examined muscle relaxation times and those that loaded subjects with creatine and then gave them caffeine before performance testing. This is something that really needs to be fleshed out with relevant resistance training tests. Did I say relevant enough?"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praktika (renku) käib ees ja teadus üritab tagantjärgi aru saada, mis värk on :rolleyes:

Archangel, mis on saanud su akadeemilisusevastasusest? Koolid, kus teadlasi koolitatakse, on ikka veel nõmedad?

Kui see sind nii huvitab, äkki peaksid isegi teadlaste ringkonnaga ühinema - läbi akadeemilise hariduse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Praktika (renku) käib ees ja teadus üritab tagantjärgi aru saada, mis värk on :rolleyes:

Archangel, mis on saanud su akadeemilisusevastasusest? Koolid, kus teadlasi koolitatakse, on ikka veel nõmedad?

Kui see sind nii huvitab, äkki peaksid isegi teadlaste ringkonnaga ühinema - läbi akadeemilise hariduse?

No praktilise kogemuse väärtus on kõikuv kui me ei tea asjast lähemalt midagi. Renku ju aastaid eksperimenteerinud kreatiiniga ja teab "enda" kogemustest eelkõige rääkida + parimal juhul tuttavate kogemustest. Kõik see ütleb midagi kindlasti, kuid me ei tea ju siiski täpsemaid põhjuseid, miks miski toimub. Võimalik, et kreatiini ajastamine või tarbimine koos mingi muu ainega võimaldab sellest siiski maksimaalset kasu saada ka koos kofeiini tarbimisega - mis oleks paljudele väga ideaalne lahendus. :D

Minu akadeemilisuse vastasus pole väga muutunud. Ning täpsemalt ei ole ma niiväga vastane vaid usun, et teadlaste arvamusi/leide/järeldusi tuleks laiemalt lahata, mitte koheselt aksepteerida kuna neil on paberid ette näidata. Ehk paber ei taga alati õigeid teadmisi ega oskusi.

Hetkel ei näe ma endas eriti suurt huvi akadeemilise hariduse järgi. Usun, et vastavate teadmiste omandamine on ka enda jõul võimalik. Ning see, kas mul on paber ette näidata või mitte, ei mõjuta otseselt minu arvamuse väärtust. Loeb ikka arvamuse sisu. Ning teinekord on tavaliste "paberiteta" inimeste arvamused kordades paremad, kui osade Doktorikraadidega inimeste omad. :P

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaua enamasti kreatiinikuuri enamasti tehakse ja kui pikk puhkeperiood kuni uuesti?

Mitmeid moodi tehakse. Osad laevad ca. nädal aega 20g päevas ja siis võtavad 5g taseme hoidmiseks iga päev. Teised jälle võtavad 10g regulaarselt näiteks. Osad kuure ei tee, osad teevad.

Kreatiini suhtes käitub inimese keha ka mõne puhul veidi erinevalt. Ehk mõnele ei anna kreatiin mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mitmeid moodi tehakse. Osad laevad ca. nädal aega 20g päevas ja siis võtavad 5g taseme hoidmiseks iga päev. Teised jälle võtavad 10g regulaarselt näiteks. Osad kuure ei tee, osad teevad.

Kreatiini suhtes käitub inimese keha ka mõne puhul veidi erinevalt. Ehk mõnele ei anna kreatiin mitte midagi.

Mõtlengi just selle 20g laadimisperiood ja 5g hoidmise varianti. Renku siin laksab paar korda aastas päris hiiglaslikke koguseid aga kuidas enamik käituvad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×