Jump to content
splint

Kreatiin

Recommended Posts

Muscle+ = valk+süsivesik+kreatiin ja muud ained, mis sa sinna ikka seda kreatiini juurde lisad?

et vajalikku kreatiini annust kätte saada? Sest minu muscle+ portsjonis on u. 3,5g kreatiini, valku 20g, süsivesikuid 22g, suhkruid 10g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

20g kreatiini päevas, renku? See, et tegemist on odava lisandiga, ei tähenda, et seda peaks raiskama. :P Omal ajal sai kreatiini mõjude kohta uuritud ja keskmiseks soovitatavaks doosiks oli ca 3g korraga, rohkem võttes keha seda lihtsalt ei omasta. Vaevalt, et 20 grammi päevas end ära tasub. :lol:

Btw, räägin siis monohüdraadist.

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
20g kreatiini päevas, renku? See, et tegemist on odava lisandiga, ei tähenda, et seda peaks raiskama. :P Omal ajal sai kreatiini mõjude kohta uuritud ja keskmiseks soovitatavaks doosiks oli ca 3g korraga, rohkem võttes keha seda lihtsalt ei omasta. Vaevalt, et 20 grammi päevas end ära tasub. :lol:

Btw, räägin siis monohüdraadist.

Ma arvan, et see on puhas loll jutt, et päevas üle 3g ei imendu. See ju mingi näpuotsatäis.

Saaksin aru, et 3g korraga ei imendu ja seega võtta nii 5x päevas. Why not. Aga enamik soovitab ikka min. 5g korraga võtta ja vabalt ka rohkem. :P

AlanBStard jällegi on kursis detailidega kindlasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
AlanBStard jällegi on kursis detailidega kindlasti.

Ei ole :lol:

Ja tegelikult on kreatiinil palju selliseid mõjusid ja nendele vastavaid annuseid ka, mida võiks veel uurida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uurisin ka nüüd netist veidi teemat ja laadimisfaasi ajal pakuti sellist valemit, et 0,3g kehakilo kohta. Seega minusugune 100kg tüüp peaks päevas ligi 30g laadimise ajal võtma. Soovitati ca. 5 päeva laadida, peale seda pidavat lihased suhtkoht täis olema ning ülejäänud hakkab juba kehast välja minema.

Taseme hoidmiseks soovitati kõigest 0,03g kehakilo kohta umbes. Ehk kõigest mõned grammid. Ei tea kas tõsi või mitte aga huvitav kindlasti.

Samas arvestades, et 10g kreatiini päevas mida ma kasutan taseme hoidmiseks maksab umbes 2,5 kr. vanas rahas ja arvestades jõu ning lihasmassi kasvu mida see pakub - ei näe väga mõtet karva pooleks ajada ning hakata piiripealseid koguseid otsima.

Vbl tõesti on juba 5g enam kui küll taseme hoidmiseks - aga kui ajame taga optimaalseid koguseid, siis see, et säästaksime kuus mingi 2Euri - no come on. See pole mingi summa, isegi vaesele inimesele. :lol:

Las ma kusen selle 1kr iga päev välja aga vähemalt olen kindel, et max. kasufaktor on käes. :P

Pealegi on väga raske adekvaatselt hinnata kreatiini mõju - eriti algajal. Teoreetiliselt peaks mingisugune areng toimub igas trennis - ehk kuidas sa mõõdad, kas kreatiin on effektiivne või mitte? Enamasti alles siis näed tõeliselt tuntavaid tulemusi, kui oled pikemalt treeninud ning mingi raskus on olnud ületamatu aga järsku suudad seda vabalt liigutada ning isegi 10% enam. Sinnakanti see kreatiini "boost" peaks umbes olema.

Seega algajal vast soovitaks igaks juhuks veidi rohkem võtta arengu mõttes ning profil targemalt käituda ning katsetada kui on soov no ma ei tea... see 1kr päevas kokku hoida. :P - Kuigi pigem on proffidel mõtekam kindla peale välja minna ja pigem rohkem võtta. Neil enamasti kindel kava ja "deadline" võistlusteni vms.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et kreatiin on üles haibitud. :D

Sarge tegi Bonsuna foorumis ühe hea postituse teemasse "Asjad mis ajavad "harja" punaseks!".

"Kui pidudel tulevad purjus inimesed oma jõusaalitarkusi rääkima. Näiteks: "Onju, kretiin paneb kasvama. Kui mina hakkaks ka kretiini võtma, siis saaksin samasuguseks nagu sina. Onju!""

See näitab minu meelest ilusti ära, kui head reklaamikampaaniat kreatiinile tehakse tavainimeste hulgas. :P

Artiklites tuuakse välja, et paraneb maksimaaljõud, kiiruslik jõud ja jõuvastupidavus. Kõrvaltoimeks kirjutatakse kaalu tõus, aga kahte asja üldse ei seostata. Artiklid just kui ignoreeriksid teadmist, et igasugune kehamassi tõus toob kaasa jõunäitajate paramise treenival inimsel ja kirjutavad kõik saavutatu kreatiini arvele. Samuti on parajalt totakas väide, et jõud pärast kuuri säilib. Mass on ju pärast kuuri suurem, seega asi pole võrreldav. Isegi kui kehakaal langeb tagasi vanale tasemele, siis puudub ju võrdlusmoment selles suhtes, mis vormi oleks kreatiinita teinud. Renku on kindlasti minust kogenum ja ma usun, et ei pea talle meelde tuletama, et massiperioodil on maksimumjõud madalam kui jõutšükli lõpus.

Ja kohe ei saa ütlemata jätta, et vett täis lihasrakud pole just lihasmassi kasv. :P

Enivei, mind hakkas huvitama hoopis see kahtlase väärtusega artikkel.

2. Kalduvus lihaskrampidele

Põhjuseks, et kreatiinfosfaat seob magneesiumi ja veres langeb magneesiumi sisaldus.

Miks see huvitama hakkas? Sest mul pole ükski kreatiinikuur õnnestunud (viimati proovisin küll enam kui aasta tagasi, manustamise seisukohalt ei teinud vigu), aga magneesiumitabletid teevad imesid minuga. Muidu kõrvalmärkusena võin rahulikult väita, et magneesiumipuuduse all pole kunagi kannatanud, samas eraldi teda ka tarbinud pole varem. Seega hakkasin mõtlema, et kas kreatiinikuuride ebaõnnestumist võis põhjustada langenud magneesiumi tase veres? Sest kui see tsiteeritud väide paika peab, siis kreatiinikuuri ajal võis vabalt organismis liiga vähe magneesiumi olla. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No magneesiumi peaksid küll vist enamvähem kõik võtma. Kasvõi ainuüksi selle suurepärase mõju pärast une kvaliteedile. Hea uni lahendab väga palju probleeme ja tõstab päris kõvasti mistahes tegevse effektiivsust päeval. Kui ikka väsimust ei ole ning ärkad mõnuga üles siis on päev juba 2x parem. :P

Mis aga kreatiini puutub, siis ilmselgelt pole ta imerohi kui puudub vastav treening ja toitumine. Kuid üldjoontes on kreatiin vist üks väheseid toidulisandeid mille effektiivsuses on ka kõik teadlased kokkuleppele jõudnud. Et jah - asi mõjub. Kuigi täpsed andmed tõesti sõltuvad inimesest endast. Niipalju vist on öeldud, et keskmine jõu kasv peaks olema sinna 10% kanti ning sellest tulenevalt ka kiirem lihasmassi tõus ja dieedi ajal aitab lihaseid seetõttu ka paremini säilitada. Kui ikka jõud säilib või kreatiini abiga isegi tõuseb dieedi ajal - siis läheb igal juhul ka vähem lihast kaduma. Korralikul dieedil olev algaja võib muidugi lihasmassi isegi tõsta sel perioodil... aga jällegi - väga individuaalne värk.

Kuid bottom-line on ikka see, et kui tahad veidi extra "Boosti" oma arengule siis kreatiin peaks olema kindlasti üks põhilisi lisandeid mille poole vaadata. Just oma odavuse, effektiivsuse ja ohutuse poole pealt. Puuduvad praktiliselt ka kõrvalnähud. Seega - why not? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
20g kreatiini päevas, renku? See, et tegemist on odava lisandiga, ei tähenda, et seda peaks raiskama. :P Omal ajal sai kreatiini mõjude kohta uuritud ja keskmiseks soovitatavaks doosiks oli ca 3g korraga, rohkem võttes keha seda lihtsalt ei omasta. Vaevalt, et 20 grammi päevas end ära tasub. :lol:

Btw, räägin siis monohüdraadist.

Teooria on 1, praktika teine. Olen testinud, testinud ja testinud kreatiini mõju enda peal. Selline variant toimib lihtsalt kõige paremini. Kasutan vähem, siis ei toimi nii nagu vaja. See ka põhjus, miks enamus inimesi ei saa kreatiinikuurist eriti midagi kätte või siis märksa vähem kui mina. Ja muidugi veel mitmeid põhjusi. Mõne inimese puhul lihtsalt ei toimiga kreatiin millegipärast, siis on see lihtsalt õnnetu juhus :-)

Keegi küsis ka alko jne kohta. Jood kuuri ajal alkot, kuur on maha visatud ja minu puhul enne 4-5 kuud ei ole mõtet uuesti kasutamist alustada, sest siis on toime kordi väiksem. Mina kasutan ainult kuuridena, sest minu puhul on siis toime ja areng aasta lõikes parem.

Kohvi kohta ka 10neid erinevaid teooriaid jälle. Praktika- ära joo kohvi või ma 1 tass päevas ja toime on parem!

Ei saunale kreatiini kuuri ajal- veel parem toime.

Joo megalt palju vett kuuri ajal- veelgi parem.

Seda nimekirja võiks siin jätkata pikalt veel, mida teha, et toime oleks viimase peal.

PS:Jõud suureneb loomulikult massi tõusuga (kreatiin tõstab massi), aga tuleb teha nii, et see võimalikult hästi ka säiliks pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eeeeee.... sest Hera 80 ja Mass2 jne on veega ikka suht paha, aga piimaga on nad nagu sama head nagu jäätisekokteil. :P

Nagu öö ja päev.

Miks ma ei võiks sheiki piimaga teha siis, enamus teevad piimaga ju? :lol:

Ma ei tea kas ma olen nüüd imelik aga minu arvates on maitsetu Hera veega väga hea(1:2 dextroga), kuigi olen kuulnud, et see on väga vastumeelne paljudele. Mõnusalt magus, pole vaja peale maksta eurosi, et osta maitsestatud Hera..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
eeeeee.... sest Hera 80 ja Mass2 jne on veega ikka suht paha, aga piimaga on nad nagu sama head nagu jäätisekokteil. :lol:

Nagu öö ja päev.

Pane vähem vett ja on nagu päev ja päev. Vaarika Hera80 on üks mu lemmik"jäätisekokteil".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pane vähem vett ja on nagu päev ja päev. Vaarika Hera80 on üks mu lemmik"jäätisekokteil".

Hetkel olen juba paar nädalat joonud kohe peale trenni veega Banaani-shoko Herat, ja väga hea on.

Piimaga enam ei teegi, kui siis kodus.

Ootan juba, et pakk otsa saaks, siis saaks hakata tõsiselt head piparmündi-shoko herat veega jooma.

Ise muidu enne tellimist mõtlesin ka vaarikat esimest korda proovida, maitsesin päris vaarikat, ja igaks juhuks ei tellinud, aga eks ma siis järgmine kord ikkagi tellin.

Eile tuli selline huvitav mõte, et KIRSI maitseline oleks ideaalne, kirsi jogurt on näiteks super.

Muudetud kasutaja Nesatur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enivei, mind hakkas huvitama hoopis see kahtlase väärtusega artikkel.

Miks see huvitama hakkas? Sest mul pole ükski kreatiinikuur õnnestunud (viimati proovisin küll enam kui aasta tagasi, manustamise seisukohalt ei teinud vigu), aga magneesiumitabletid teevad imesid minuga. Muidu kõrvalmärkusena võin rahulikult väita, et magneesiumipuuduse all pole kunagi kannatanud, samas eraldi teda ka tarbinud pole varem. Seega hakkasin mõtlema, et kas kreatiinikuuride ebaõnnestumist võis põhjustada langenud magneesiumi tase veres? Sest kui see tsiteeritud väide paika peab, siis kreatiinikuuri ajal võis vabalt organismis liiga vähe magneesiumi olla. :lol:

Hmm. Huvitav. Magneesiumi on kreatiini maksimaalse efekti avaldumsieks vaja, seda tean. Pole märganud, et kreatiinikuuri ajal krampe rohkem oleks. Samas ma kasutan ka suht kogu aeg Chela MZB magneesiumi saamiseks. Kasvõi siiasamasse Fitness.ee otsingusse mangeesium sisse lüües on näha, et Mg on sportlasele kõige vajalikum mineraal. Enamik inimesi pidi kannatama kroonilise magneesiumipuudulikkuse all.

Olimpil on uus kreatiin Creatine Magna Power, kus kreatiin on ühendatud magneesium kelaadiga. Üks Eesti parimaid personaaltreenereid, kelle juttu isegi alati usaldan, Fred Antson, oli ka seda Creatine Magna Powerit kiitnud. Mul tekkis seepeale mõte, et kas ta ei võiks selle kohta artikli kirjutada nagu ta beeta-alaniini ja BCAA kohta on teinud. Oleks kindlasti hea lugemine...

Muudetud kasutaja kirp2 poolt
Ahjaa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul selline küsimus:

olen 3 kuud jõusaalis käinud. 3 korda nädalas.

Ja plaan hakata kreatiini võtma. Teen nädalase laadimise ja siis hakkan 10 g päevas võtma hommikusöögi ajal. Selles osas justkui asi selge. AGA kas ma hommikul koos kohviga tohiks võtta? Kuskilt jäi silma, et kohvi joomine pidi kreatiini mõju vähendama.

Teine mure kreatiini kohta. Nimelt suvel nädalavahetustel saab iokka grilli ja värki teha ning õlu käib ju ikka selle kõrvale... Saab isegi 4-5 pudelit nv-l ära joodud. Aga kas see nullib siis kogu kreatiini mõju? Vahest saab ka kangemat kraami joodud...

Samas tarbin peale igat trenni taastajat muscle+. Et kas võin ka sinna sisse kreatiini segada?

Ja kas peaksin kreatiiniga koos veel valku ja viinamarjasuhkrut ka võtma?

KAs mu väide oleks õige, et mitte trennipäevadel võtan 10g kreatiini+20g viinamarja suhkrut+valku g? hommikusöögi ajal ning trenni päevadel peale trenni teeks järgmise sheigi: 10g kreatiini+ 20g viinamarjasuhkrut+ ports taastajat muscle+ + valku?

Parimate soovidega

Reixx

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas laadimisperiood on kindlasti vajalik? Lugesin, ilma laadimisperioodita (3g päevas) teeb sama välja nagu laadimisperioodiga võttes (20g päevas)

Sellest ma ka pole täpselt aru saand, et kuidas puhkepäeval kreatiini võtta? Kas võtta see 3g hommikusöögiga või kuidas... või hoopis segan selle koos viinamarjasuhkru ja veega joogiks? See läheks ju lihtsalt rasvaks, kui ma lihtsuhkrut võtaks. Trennipäeval on selge, siis läheb kreatiin taastusjoogi sisse ja korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas laadimisperiood on kindlasti vajalik? Lugesin, ilma laadimisperioodita (3g päevas) teeb sama välja nagu laadimisperioodiga võttes (20g päevas)

Sellest ma ka pole täpselt aru saand, et kuidas puhkepäeval kreatiini võtta? Kas võtta see 3g hommikusöögiga või kuidas... või hoopis segan selle koos viinamarjasuhkru ja veega joogiks? See läheks ju lihtsalt rasvaks, kui ma lihtsuhkrut võtaks. Trennipäeval on selge, siis läheb kreatiin taastusjoogi sisse ja korras.

Minu kogemus ütleb, et kreatiin mõjub ühtemoodi olenemata sellest, kas lisada sellele kiireid süsivesikuid või mitte ja juua seda veega. Ise panen lusikaga suhu ja vesi peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.

Tellisin siis endale täna sellise joogi nagu Kreatiin Monohüdraat- Täpsemalt sellel lehel -- http://fitshop.fitness.ee/kreatiinid/0/rea...noh%C3%BCdraat/

Kuid ma ei saa aru kuidas kasutada, kuna sellele lehele pole kirjutatud, seal pole kirjas mitme liitri mahla peale. kas 0.5 , 0.7 või 1l.

Oleks väga tänulik kui keegi seletaks.

Aitäh :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, et 30g süsivesikuid saaksid kätte. Mahlades ongi umbes 100g kohta 10g süsivesikuid. Et siis umbes 300-400ml. :D

Alguses laadimisperiood 5-7 päeva: 5g hommikul, 5g enne trenni, 5g pärast trenni ja 5g enne magamaminekut. Edasipidi 5g hommikul või enne trenni ja 5g pärast trenni. Võid muidugi 2,5g ka neli korda päevas võtta, aga see läheb tüütuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
toidulisandite teema all on kleepekana pandud eraldi pikk teema KREATIIN, ma usun, et sealt leiad enamus vastused oma küsimustele.

36 lehekülge täpselt ühesuguseid küsimusi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×