Jump to content
mardus

Ragisevad liigesed

Recommended Posts

Võibolla glükoosamiin aitab, oleneb mis selle raksumise põhjuseks on.Kui valu ei ole, siis tõenäoliselt pole vaja muret tunda.

otsest valu pole suhteliselt ebameeldivad on need kraksud ja kui surud jääb käsi korraks lukku.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võibolla glükoosamiin aitab, oleneb mis selle raksumise põhjuseks on.Kui valu ei ole, siis tõenäoliselt pole vaja muret tunda.

Ma arvan, et see on vale soovitus, hetkel võibolla ei ole valu aga hiljem kaasneb sellega väga valus õlaliiges, vb isegi pikema ajaline õlaliigese kahjustus. Minule näiteks ei sobi pullover ja masinal raskuse surumine õlakõrguselt üles, mul on varem olnud tobe harjumus liigeseid naksutada, sh õla oma, loogiline on, et naksutamine venitab/nõrgestab liigese sidemeid, seega ebamugava harjutuse puhul hakkabki kergemini nõks läbi käima.

Tõenäoliselt algselt seda nõksu ikka läbi ei käinud, see on mingi koormamise käigus tekkind, sel juhul lahenduseks võiks olla mingi periood mitte selle harjutuse tegemine.

Aga noh, päris arst ma ei ole, ehk nad teaksid nõu anda :o

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan, et kõigepealt teha aeroobsega soojaks (10 minti või veidi alla). Siis õlgadele veidikene lendamist ja surumist peale (kerged hantlid 5-7kg). Seejärel rinnaltsurumisel ka soojendusseeriad (tühi kang oma 15-20x ja 40-60kg 10+ kordust). Siis peaks soe küll olema. Muidugi kui tööseeria raskused on seal 80+ kg siis võiks veel soojendsuseeriaid olla. Nätieks 70kgx8. Surumisel tuleb ka jälgida, et tehnika on õige.

Siin on näide korrektsest tehnikast. Jälgi just küünarnukkide asetust. Küünarnukid ei tohi olla liiga välja keeratud, siis tekivadki õlavalud.

Bench_press.gif

Mul oli varem sama probleem, et õlad jäid rinnapäeval kole valusaks. Probleem oligi vales surumistehnikas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ise sama probleemi küüsis. :D

Käisin ortopeedi juures ja see soovits jõusaaliga lõpparve teha, millega ma muidugi nõus ei olnud. :D

Põhjus on väga lihtne ütles mulle see doktor. Mul on geneetiliselt iseäralik õlaliiges, mille kõhrede vahe on põhimõtteliselt olematu.

Röntgenpilti vaadates nägin jah, et vahet pole ollagi, pigem kattusid seal mingid osad. Kellegi teise pildi pealt aga oli selgelt näha liigese vahet.

Sinna polegi midagi teha öeldi mulle. Ma ei tea kas tegelt ka ei saa midagi teha, pole uurinud ka ausalt öeldes. :o

Põhimõtteliselt takistab see probleem tegemast suure amplituudiga ja õlga väänavaid harjutusi (nt kukla tagant surumine ja hantlitega lendamine)

Ise konsulteerides Sparta asjalike treeneritega otsustasin lihtsalt need harjutused, mis esialgu küll haiget ei tee aga nõks käib läbi, oma kavast välja jätta ja leidsin alternatiivsed harjutused. ;)

Siiani olen rahul ja probleeme pole. :D

Kindlasti ei soovita sul raksuga edasi teha, kuna praegu ei tee haiget, küll ta kunagi tegema hakkab ja mitte vähe.

Muidugi ei pruugi sul sama probleem olla. Õlaliiges on nii keeruline liiges, et seal võib olla sada põhjust.

Käi parem mingi ortopeedi juures ära (soovitatavalt spordiarst, on kindlasti adekvaatsem)

Muudetud kasutaja Lexusl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ise sama probleemi küüsis. :)

Põhimõtteliselt takistab see probleem tegemast suure amplituudiga ja õlga väänavaid harjutusi (nt kukla tagant surumine ja hantlitega lendamine)

Ise konsulteerides Sparta asjalike treeneritega otsustasin lihtsalt need harjutused, mis esialgu küll haiget ei tee aga nõks käib läbi, oma kavast välja jätta ja leidsin alternatiivsed harjutused. :D

Õigesti tegid! Pole mõtet oma keha asjatult lõhkuda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui õlaga probleem, siis tuleb minna kindlasti arsti juurde! Lisaks tuleb vältida õlga liigselt koormavaid harjutusi. Ka minu puhul on harjutused, mida ma lihtsalt teha ei saa. Ei mõju õlale hästi, tekivad valud jne. Iga organism on erinev ja eks ajapikku saab selgeks, mis harjutused just kellegile sobivad.

Lisaks tuleb kindlasti süüa liigesetugevdajat kuuridena( kuni 4 kuud, siis paus) Öeldakse, et harjutaja glükosamiini vajadus on 1500 - 2000mg päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui õlaga probleem, siis tuleb minna kindlasti arsti juurde! Lisaks tuleb vältida õlga liigselt koormavaid harjutusi. Ka minu puhul on harjutused, mida ma lihtsalt teha ei saa. Ei mõju õlale hästi, tekivad valud jne. Iga organism on erinev ja eks ajapikku saab selgeks, mis harjutused just kellegile sobivad.

Lisaks tuleb kindlasti süüa liigesetugevdajat kuuridena( kuni 4 kuud, siis paus) Öeldakse, et harjutaja glükosamiini vajadus on 1500 - 2000mg päevas.

Natuke offtopic küll, aga teaduslikult on tõestatud, et glükosamiini positiivne toime liigesevaevustele on puhtalt psühholoogiline. Kui võrreldi kahte gruppi, kus ühtedele anti glükosamiini ja teistele platseebot, siis platseebogrupis olid liigesevaevused vähenenud isegi rohkem, kui glükosamiini saanud grupil.

Liigeskõhre vigastuste ja haigustega tegelevad spordiarstid on samuti üldisel seisukohal, et kui ikka liigeskõhr on kulunud, siis ei ravi seda enam ükski kogus glükosamiini, kuid kuna siiamaani pole suudetud välja töötada ka ühtegi alternatiivtoimeainet, siis jätkatakse praegust poliitikat ja soovitatakse patsientidele endiselt praegu müügiolevaid preparaate.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke offtopic küll, aga teaduslikult on tõestatud, et glükosamiini positiivne toime liigesevaevustele on puhtalt psühholoogiline. Kui võrreldi kahte gruppi, kus ühtedele anti glükosamiini ja teistele platseebot, siis platseebogrupis olid liigesevaevused vähenenud isegi rohkem, kui glükosamiini saanud grupil.

Liigeskõhre vigastuste ja haigustega tegelevad spordiarstid on samuti üldisel seisukohal, et kui ikka liigeskõhr on kulunud, siis ei ravi seda enam ükski kogus glükosamiini, kuid kuna siiamaani pole suudetud välja töötada ka ühtegi alternatiivtoimeainet, siis jätkatakse praegust poliitikat ja soovitatakse patsientidele endiselt praegu müügiolevaid preparaate.

Ei ravi tõesti, aga võib valu leevendada. Siiski tasuks tehnika üle vaadata. Pole mõtet keha ära lõhkuda ja siis toidulisanditega vaegusi leevendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Natuke offtopic küll, aga teaduslikult on tõestatud, et glükosamiini positiivne toime liigesevaevustele on puhtalt psühholoogiline. Kui võrreldi kahte gruppi, kus ühtedele anti glükosamiini ja teistele platseebot, siis platseebogrupis olid liigesevaevused vähenenud isegi rohkem, kui glükosamiini saanud grupil.

Liigeskõhre vigastuste ja haigustega tegelevad spordiarstid on samuti üldisel seisukohal, et kui ikka liigeskõhr on kulunud, siis ei ravi seda enam ükski kogus glükosamiini, kuid kuna siiamaani pole suudetud välja töötada ka ühtegi alternatiivtoimeainet, siis jätkatakse praegust poliitikat ja soovitatakse patsientidele endiselt praegu müügiolevaid preparaate.

Lootsingi, et keegi selle välja toob.

Glükosamiin on lihtsalt dekstroos ehk glükoos amiiniga seotult, sisuliselt on tegu suhkruga.

Minu Spordibiokeemia õppejõud ütles kõige targemad sõnad selle kohta "kust glükosamiin peaks tegelikult teadma, et ta just sinna [põlveliigese sünoviaalvedelikku nt] minema peab]".

Ka ise olen õlaraksuja, samuti annab tugevalt tunda küünarnukk (tennisemängija sündroom on isegi selle nimi) vasemal käel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lootsingi, et keegi selle välja toob.

Glükosamiin on lihtsalt dekstroos ehk glükoos amiiniga seotult, sisuliselt on tegu suhkruga.

Minu Spordibiokeemia õppejõud ütles kõige targemad sõnad selle kohta "kust glükosamiin peaks tegelikult teadma, et ta just sinna [põlveliigese sünoviaalvedelikku nt] minema peab]".

Ka ise olen õlaraksuja, samuti annab tugevalt tunda küünarnukk (tennisemängija sündroom on isegi selle nimi) vasemal käel.

Miljonid inimesed kasutavad - ja kõigil esineb platseebo efekt. Super tulemus ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Glükoos on C6H12O6, glükoosamiin on C6H13NO5 - kaks erinevat ainet. Sellist ühendit nagu amiin ei ole olemas, amiinid on ainetegrupp. Ja kust glükoosamiin teab põlve minna? Ta ei teagi ning ta ei lähegi, hävinud kõhrkude ei taastu enam, glükoosamiin lihtsalt takistab selle edasist hävinemist.

Ma lisaks veel, et liigeste raksumist võivad põhjustada väga mitmed erinevad tegurid, see ei tähenda kohe, et kõhr on kulunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kyll see kraksumine regulaarse õla treeninguga ära kaob...

Ei kao ta kuhugi, mul küll mitte, väike kraks käib ikka ringe tehes läbi, aga valu ei tekita.

Muudetud kasutaja Aimuu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alfa-D-glükoosamiin

Teise süsiniku aatomi juures on sellel aminoderivaat, glükoosil lihtsalt -OH rühm.

Aminosahhariidiga on tegu, mis kuuluvad mitmete polüsahhariidide koostisesse. :blink:

Tõesti, ka mina usun, et eelkõige platseebo on abiks siinkohal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Minu probleem on järgmine: luud ragisevad treeningu ja liikumise ajal.

Nt. Teen kätekõverdusi ja vasak käsi pidevalt ragiseb käänarnuki kohal.

On mingeid soovitusi, mida teha?

Piima ei saa palju juua, sest mul laktoositundlikkus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, ma olen 15 aastane ja treenin ennast hantlitega, teen kätekõverdusi. Mitte midagi rohkemat

:unsure:

. Küsimus oleks selline, et kui mul liigesed ragisevad mõne harjutuse ajal, et kas see on kahjulik? Kas peaksin hakkama jõusaalis käima ja treenerilt nõu küsima(Juhul kui selles on midagi valesti)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
enne trenni tee soojendust veits. need kraksud käivad ära ja kui raskusi tõstad siis enam krakse ei tule .

Pean sellega nõustuma. Arvan ka et need "kraksud" võiksid käia alguses ja võimalikult väikese raskusega. Mulle tundub et nii on need "kraksud" ka kuidagi vaiksemad? ehk vähem kahjustavad?

Suurem kraks võib juba liigese alumisi kihte vigastada, mis hakkab üks hetk liigest luustama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti, korralikult peab sooja tegema. Ma ei hakka kunagi kükke tegema enne kui vähemalt 8 minutit rattal vändanud pole, nii kaua kuni esimene higitilk näolt maha langeb. :rolleyes: Kui vähem sooja teen, siis on järgmisel päeval tunda, et põlvedele see ei meeldinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 17 aastane minu probleem on ka vasaku õla raksumine siis kui teen õlatõsted jõusaalis ja kael raksub ka kui painutad seda paremale ja vaskaule , keegi võiks oovitada või öelda mida teha ? Tean ,et see võib tingitud olla sellest , et ma kasvan , aga ennem polnud seda kui jõusaalis käisin- :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles suhtes, et tegu on reaalse teadusliku uuringuga. Loengus õppejõud andis lugeda. Ise kahjuks algmaterjalile ligi ei pääse.

Ebakvaliteetseid uuringuid on alati rohkem kui korralikke. Nii et ei oska muud teha kui korrata Jarmot, ära usu kõike mida kuuled. Tõenäoliselt on sinu mainitud metaanalüüsi probleemid ka glükoosamiini wikis ära mainitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas aitavad n-3 rasvhapped liigeste raksumise vastu?? Teatavasti liigesevedelik koosneb proteoglükaanidest (valk + glükoosaminoglükaanid) ja veest. Või mõtlesite siinkohal, et n-3 rasvhapped vähendavad põletikulisi protsesse üldiselt, sealhulgas ka liigestes?

Sünoviaalvedelikus on ka lipiide,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×