Jump to content
mardus

Ragisevad liigesed

Recommended Posts

Mul naksuvad põlved.Ise ma seda ei kulle,kuna harjutuse tegemise ajal on tähelepanu suunatud mujale,teised ütlesid.A õnneks valu ka ei kaasne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen glükosamiini tarbinud. Ehk siis apteegis selline asi nagu Artrostop. Või Ultragel. Kuigi ultragel sitema maitsekga ja Artrostop on tablettidena, veits parem tarbida neid. Ainus viga, et seda peab väga järjekindlalt ja kaua tarbima. Igapäev ja nii 3 kuud järjest, alles siis hakkab tunda andma. Mina niikaua ei ole suutnud süüa neid :rolleyes: Vahepeal saavad ikka otsa ja ununeb. Kuid sõbral aitas küll. Tal kah õlad raksusid ja sõi aasta aega seda ning nüüd on korras.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus veel selline, et mul vastavalt õlga või biitsepsi treenides hakkavad liigesed valutama. Biitsepsi teha viimasel ajal täiesti võimatu..randmesse lööb päris kõva valu sisse :rolleyes: Kas peaks arsti poole pöörduma või piisab miskist apteegikraamist?

Kunagi oli randmega sama jama..siis lihtsalt sidusin elastiksidemega randme hästi kõvasti kinni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ultrageli soovitaks isegi, endal asi veidi paremaks läinud, kuid see on jah õige et püsivust ja kannatlikku meelt peab olema seda kasutades. Öeldakse isegi et 6 kuud peab kasutama et tulemusi annaks.

Soodustab liigeste "määrdeaine" teket, seeläbi ka raksumine väheneb/kaob. Aga jah, maitsega on nii ja naa. Ostsin viimati prooviks aprikoosimaitselise, seda viga enam ei korda! :rolleyes: Kui õigesti mäletan, siis maasika või vaarika (ei mäleta kumb oli) maitse oli palju parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

me siin ei suuda sulle mitte mingil juhul diagnoosi panna .... seega mine kindlasti perearsti juurde ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sihuke häda mul vahest, et mõnda harjutust tehes vastikud naksatused läbi käivad liigestest. Probleem mul juba pikemat aega näiteks lõualuuga mis hommikuti naksub kuuldavalt. Seda naksumist ka vahel kätes, seljas jne. Et kas ja millega saaks seda vähendada. Ilmselt vist mingi apteegikraam õlitamiseks ja liigeste soojendus?

Natuke lisalugemist luude naksumise teemal: LINK

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võibollla selle liigese valutamise kohta. Äkki on raskus liiga suur?

Mul oli see viga vahepeal et jaksasin teha, aga randmed olid lihtsalt nõrgad, aga kui hakkasin ka randmid treenima... (mis iganes lihas seal ka on), siis paranes asi kohe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millele viitab liigeste raksumine? Näiteks ma võin rannet keerutades raksu esile kutsuda. Samuti õlas ja ka jalalaba keerutades. Ma lugesin, et näppude raksumine on seotod liigeskapslis olevate gaasidega ja nende vabanemisega, ning neid näpurakse saab teha mingi perioodi tagant, mina saan igal ajal "raksutada". Viitab see vähesele liigesvedelikule, ületreeningule?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu vist on liigeste raksumine esimene märk võimalikust põletikust või kulumisest, aga teismelistel poistel raksuvad need vist niisama kasvueast. Mäletan, et vend ja ta sõbrad selles vanuses raksutasid muudkui võidu ja kõigil raksus ühtemoodi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ka teismelisena raksusin niiet seda nägu

aga siiski soovitan noortel teha korralikult soojendust ja peale trenni rahulikku venitust

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millele viitab liigeste raksumine? Näiteks ma võin rannet keerutades raksu esile kutsuda. Samuti õlas ja ka jalalaba keerutades. Ma lugesin, et näppude raksumine on seotod liigeskapslis olevate gaasidega ja nende vabanemisega, ning neid näpurakse saab teha mingi perioodi tagant, mina saan igal ajal "raksutada". Viitab see vähesele liigesvedelikule, ületreeningule?

Mul sama küsimus. Mul raksuvad jalalabad, varbad, p. ranne, v. õlg, vahest põlvedes, valu ei tee. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma polnud ka varem selle peale tulnud, et kasvamisega seotud, samas loogiline.

Varem ma ei raksunud eriti, nüüd raksuvad aga sõrmed, mõlemad põlved, varbad, kael ja küünarnukid. Enne trenni teen sooja küll, aga ikka raksuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul õlad suht raksuvad kui õlalihast näiteks teen.Aga ma nüüd teen enne trenni alustamist soendust suht igale jäsemele mis keha küles on; D,käte ringid,õla ringid,pearingid,jala ringid ,randmed jne.Pole enam seda probleemi olnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul õlad suht raksuvad kui õlalihast näiteks teen.Aga ma nüüd teen enne trenni alustamist soendust suht igale jäsemele mis keha küles on; D,käte ringid,õla ringid,pearingid,jala ringid ,randmed jne.Pole enam seda probleemi olnud.

Sul siis pea ka üks jäse? Tavalisel inimesel on neid 4, sul 5. ANOMAALIA :)

Miks liigesed raksuvad? Kõik mis liigub tekitab mingit heli, isegi õhu liikumine on teatud "vaikuses" kuulda. Kindlasti on oma heli ka verel mis soontes voolab ja samuti lihastes kui need tööd teevad. Vere voolamise kohinat võib kõrgema vererõhu puhul inimene isegi õhtuvaikuses rahulikus olekus kuulda. Lihaste tõõ puhul aga seda ilma spets aparatuurita ei kuule. (usun, et sellised seadmed on olemas millega seda saaks inimkõrvale kuuldavaks teha) Küll aga kuuleb inimene näiteks ise enda lihase rebestuse heli. ( omast kogemusest) Kõrvalseisja seda ei kuule. (hääl levib inimese sisekõrva arvatavasti mööda luustikku. minu arvamus) Kõrvalseisja võib samas aga kuulda plaksatust kui katkeb näiteks mingi suurem kõõlus. Ühesõnaga ma ei näe probleemi seni kuni liigesed valu ei tee. Teaduslikku põhjendust aga liigeste erinevate helide kohta tuua ei oska. Olen juhtunud samuti lugema mingitest õhumullidest, nagu eespool keegi mainis. Ei tea ja ega ei huvita ka, las plaksuvad, ragisevad või pauguvad. Pole valu-pole probleemi. Vähemalt minu jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on 2 kindlat kohta, mis alati ragisevad ja "paigast ära" on: mõlema käe keskmiste sõrmede (nukkide) liigesed ja mõni selja keskmine (võibolla natuke keskkohast üleval) lüli. Tavaliselt ragistan neid paar korda päevas "paika", painutan sõrmi ülespoole ja selja puhul panen käe selja taha ja surun selja keskele. :)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul siis pea ka üks jäse? Tavalisel inimesel on neid 4, sul 5. ANOMAALIA :)

Miks liigesed raksuvad? Kõik mis liigub tekitab mingit heli, isegi õhu liikumine on teatud "vaikuses" kuulda. Kindlasti on oma heli ka verel mis soontes voolab ja samuti lihastes kui need tööd teevad. Vere voolamise kohinat võib kõrgema vererõhu puhul inimene isegi õhtuvaikuses rahulikus olekus kuulda. Lihaste tõõ puhul aga seda ilma spets aparatuurita ei kuule. (usun, et sellised seadmed on olemas millega seda saaks inimkõrvale kuuldavaks teha) Küll aga kuuleb inimene näiteks ise enda lihase rebestuse heli. ( omast kogemusest) Kõrvalseisja seda ei kuule. (hääl levib inimese sisekõrva arvatavasti mööda luustikku. minu arvamus) Kõrvalseisja võib samas aga kuulda plaksatust kui katkeb näiteks mingi suurem kõõlus. Ühesõnaga ma ei näe probleemi seni kuni liigesed valu ei tee. Teaduslikku põhjendust aga liigeste erinevate helide kohta tuua ei oska. Olen juhtunud samuti lugema mingitest õhumullidest, nagu eespool keegi mainis. Ei tea ja ega ei huvita ka, las plaksuvad, ragisevad või pauguvad. Pole valu-pole probleemi. Vähemalt minu jaoks.

Just - kõik, mis liigub, tahab määrimist. Seetõttu on oluline toiduga saadavate rasvade koostis, sealhulgas on eriti oluline oomega-3 rasvhappeid sisaldavate kalaõlide eelistamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aitäh :)

ega mul ka suurt probleemi nendega pole, sattusin ainult ühe kergejõustiklasega vaidlema. Tema väitis, et liigesed raksuvad inimestel, kes teevad väga vähe v ei tee üldse trenni, minu seisukoht oli, et just nendel raksub, kes teevad trenni, põhimõttel kõik mis liigub, kulub, eriti raskejõustiklastel, kellel saavd liigesed suurt koormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aitäh :)

ega mul ka suurt probleemi nendega pole, sattusin ainult ühe kergejõustiklasega vaidlema. Tema väitis, et liigesed raksuvad inimestel, kes teevad väga vähe v ei tee üldse trenni, minu seisukoht oli, et just nendel raksub, kes teevad trenni, põhimõttel kõik mis liigub, kulub, eriti raskejõustiklastel, kellel saavd liigesed suurt koormust.

Minul raksusid juba lapsena, siis, kui ma mingit sporti veel ei teinud. Ma arvan, et see raksumine ei ole seotud ei spordi tegemise, ega ka mittetegemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×