Jump to content
mardus

Ragisevad liigesed

Recommended Posts

Mis aitaks naksuvate/raksuvate liigeste vastu? Ise olen lugenud ja palju head Arthrostop'ist kuulnud. On kellegil kogemusi ja nõuandeid?

Muudetud kasutaja mardus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei aita need tabletid raksumise vastu! Ise söön mitmendat aastat glükosamiini tablette (mul põlved sellised, mis ortopeedi väitel suuri koormusi ei kannata)-põletikku enam liigestesse ei tule, a raksuvad ikka. A mõtlen, et no las nad siis raksuvad kui tahavad, peaasi, et trenni teha lasevad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigeste raksumine võib viidata küll nt põletikule või kaltsiumi puudusele vms, aga enamasti ei tähenda see midagi halba. Glükoosamiin võib aidata ja räägitakse ka, et roheline tee on liigestele hea.

Kui valus ei ole ega midagi eriliselt ränka, siis ma ei muretseks. Tee korralik soojendus enne trenni. Minul näiteks külmalt ka raksuvad vahest, aga pärast soojendust trenni ajal enam mitte. Kükkimisel kasuta põlvesidemeid ohutuse mõttes (mujal võib ka).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Liigeste raksumine võib viidata küll nt põletikule või kaltsiumi puudusele vms, aga enamasti ei tähenda see midagi halba. Glükoosamiin võib aidata ja räägitakse ka, et roheline tee on liigestele hea.

Kui valus ei ole ega midagi eriliselt ränka, siis ma ei muretseks. Tee korralik soojendus enne trenni. Minul näiteks külmalt ka raksuvad vahest, aga pärast soojendust trenni ajal enam mitte. Kükkimisel kasuta põlvesidemeid ohutuse mõttes (mujal võib ka).

Ma kükke veel ei tee.. olen liialt vähe käinud saalis selle jaoks..

Selg ei ole ka kõige parem (pidevad närvivalud jne..) arstid käskisid sporti teha ja siis ma nüüd teen :huh: Üritan seljaga eteevaatlik olla :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Raksumine on karm asi. Mõnel ragisevad kõikvõimalikud kohad ja jubedalt. Ja ega suurt miskit ei aita ka selle vastu. Glükosamiini võib ju süüa. Aga see, mida poes müüakse - seda küll eriti ei soovita. Mul oli väike op hüppeliigese läheduses ja peale seda kirjutas arst veidi tõsisemaid glükosamiini allikaid. Kui poeträna soovitatakse päevas 500 ühikut (mg?), siis arst ütles, et see on koolieelikute doos ja täismehele läks 2000+ päevas 2 kuu jooksul.

Aga kui mõnele maitseb ultrageli ebanormaalne ?elatiinimekk, siis andke aga takka. Natuke on kindlasti parem, kui üldse mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nojah, mul ragisevadki kõikvõimalikud kohad: sõrmed, randmed, küünarnukid, õlad, kael, selgroog, rind, põlved jne

Praegu manustan glykoosamiini, vaatame, kas aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need raginad, mis liigeste vahelt tulebvad, on CO2 mullid, mis lõhkevad. Kondiraginat põhimõtteliselt pole. Kui aga suure koormuse all põlved ragisevad, on midagi muud. Mul endal sõrmed ja kael ragisevad :S. Põlved harvemini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma tõmban näiteks pea iga hommik rinnakorvi laiali ..... nii mõnus ringutus ja RAKS. Ja siis jälle hea olla :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on olnud põlvedega paar tõsisemat tagasilööki kuna pingutasin jooksuga üle. Sel korral kui põlved kõvasti ragisesid ja paiste läksid ütles arst, et mul ei olevat seda luuümbrusvedelikku piisavalt ja sellest see raksumine tekib ning siis kirjutas mulle mingit pulbrit, mida nim nn "kondiliimiks" (täpset nimetust ei tea) ja võtsin seda paar kuuri (1kuur kestis 21 päeva) ja läks paremaks. Kuid jooksuga olen nüüd ettevaatlik! Olen ise aasta võtnud Ultra Geli, kuid maitse ei ole eriti hea, nüüd võtan Kal-Mag-i ja Formula IV (GNLD) ja soovitan iga :unsure: ti!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sihuke häda mul vahest, et mõnda harjutust tehes vastikud naksatused läbi käivad liigestest. Probleem mul juba pikemat aega näiteks lõualuuga mis hommikuti naksub kuuldavalt. Seda naksumist ka vahel kätes, seljas jne. Et kas ja millega saaks seda vähendada. Ilmselt vist mingi apteegikraam õlitamiseks ja liigeste soojendus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal sama probleem.

Endal kätes on väga vähe seda, aga kõige rohkem on seda hüppeliigestes, ühel jalal natuke rohkem teisel vähem.

Sisuliselt igal sammul kus jalga natuke rohkem liigutada/venitada käib naks läbi, päris tugev ka veel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõualuude naksumine on pärilik ja selle vastu ei aita miski.

Suuremate liigeste naksumisega on nii, et kuni sellega valu ei kaasne, on kõik ok. Mingi kõõlus käib teise kõõluse vastu. See on kuni 21. eluaastani täiesti normaalne luude-liigeste-ligamentide kasvuga kaasnev asi.

Kui raksumine valusaks muutub ja liiges paiste läheb, siis tuleks arsti juurde pöörduda.

Mul endal raksusid 16-aastaselt mõlemad põlved, siis muutus raksumine valusaks ja põlved läksid paiste. Määrati mingi füsioteraapia ja pärast seda sai asi korda - valu läks üle ja liigesed enam ei raksunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul labajala liigesed ning põlved ja lõualuu. Lõualuuga oli mõned aastad tagasi lahe asi, sõin just liha ja läksin liiga hoogu ja liiges läks nagu välja. Suu sain küll kinni panna aga väga ebamugav oli. See oli siis paar päeva, lõpuks lihtsalt andsin endale tutaka mööda lõugu ja oligi tagasi. Nüüd püüan söömisel tasane ja ettevaatlik olla. Muideks, suudlemisel on ka eriti rõve see, kui hakkab naksuma. Eitea mida küll tyttö sel ajal mõtleb:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul labajala liigesed ning põlved ja lõualuu. Lõualuuga oli mõned aastad tagasi lahe asi, sõin just liha ja läksin liiga hoogu ja liiges läks nagu välja. Suu sain küll kinni panna aga väga ebamugav oli. See oli siis paar päeva, lõpuks lihtsalt andsin endale tutaka mööda lõugu ja oligi tagasi. Nüüd püüan söömisel tasane ja ettevaatlik olla. Muideks, suudlemisel on ka eriti rõve see, kui hakkab naksuma. Eitea mida küll tyttö sel ajal mõtleb:D

sama lugu. Kui liiga hoogu sattuda ja ala- ja ülalõug enam kuidagi iseenesest kohtuda ei taha, siis on igasugune seksi isu läind kah....nojah...hambaarsti juures on mul sama asi tekkind, eriti veel kui hoida suud võimalikult palju lahti ja pikemat aega. Seal aga pole karta midagi, arstitädi "keerab" lõdva randmega jälle paika.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×