Jump to content
mardus

Ragisevad liigesed

Recommended Posts

Tere!

Minul on ka mure. Olen 32 aastat vana. Juba poolteist aastat kõik kohad ragisevad. Labajalad, õlad, küünarnukid, kael, puusad, pöidlad, lõug. Põlved kõige hullemad, krudisevad ja ragisevad, nagu oleks riisiterad sees.

Lisaks põlved valutavad, õlg valutab, alaselg valutab ja rinnakorvi vahelisel alal on valu. Arstid ei leia mitte midagi. 10 MRT-d tehtud - mitte midagi. Tunnen nagu käed ja jalad jms kohad millega toetun väsivad ka liiga kiirelt.

Olen ise võtnud Arthrostopi, Arthyli, kalakapsleid, D vitamiini, magneesimi, kaltsiumi. Ja seda 1,5 aasta jooksul. Ühtegi tulemust ei ole. Rumatoloog on teinud mitu korda testid, need ei näita midagi, ka pildid ei näita reumat ja samuti ei ole midagi paistes. Puugitestid on tehtud 2 korda. Klamüüdia test on negatiivne. Katkiseid hambaid ei ole, mandleid ei ole. Üldine veri on korras.

Varem olin terve, käisin omaalgatuslikult jõusaalis, võimalik, et ei toitunud päris nii nagu peab. Aga 1,5 aastat ei ole enam julgenud midagi liigutada. Selle ajaga võiks ju mingisugusest ülepingutusest asjad hakata lahenema?

Palun andke nõu. Ehk oskab keegi mingit head tohtrit soovitada kelle poole saaks veel pöörduda.

Kui palju vett päevas jood?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nekele:

Mina prooviksin sinu asemel: MSM 8-10 grammi päevas, minul aitas alaseljavalude vastu, põlvede ragin on ka vähemaks jäänud. Kalaõli võtaksin edasi ja ca 10 ml päevas. D- vitamiin ka hea, palju sul veres selle tase oli? Võiks ikka vähemalt 100 nmol/l kohta olla, kui vähem, suurenda doosi. Mina võtan ise näiteks 5000 IU päevas ja D. vitamiini tase püsib sellega 120- 150 vahel.

Veel ehk paar asja, mida proovida võiksid:

Räni, peaks selliste asjade puhul kasuks tulema, näiteks iHerb.comis selline toode: http://www.iherb.com/Now-Foods-Silica-Complex-500-mg-180-Tablets/799#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=silica&rc=4707&sr=null&ic=2

Seda võiksid võtta 2 kapslit päevas, võid sealtsamast saidilt lugeda kasutajate kommentaare, paljudel on liigesteprobleemide puhul aidanud. Vaata siis reviews alt kommentaare.

Hüaluroonhape, kasutatakse näiteks süstidena osteoporoosi ravis, sisuliselt peaks olema sama asi, mis liigesevedeliku koostiseski organismis. iHerbis ka kapslitena saadaval ja väidetavalt on paljusid aidanud. Ise pole veel proovinud. Näiteks selline toode, aga neid veel, siin 50 mg toimeainet, on ka 100 mg tugevusega. Arvan, et 100 mg päevas peaks olema OK doos. http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Hyaluronic-Acid-with-Chondroitin-Sulfate-60-Capsules/4457#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=hyaluronic%20acid&rc=720&sr=null&ic=2

Võid ka proovida boori (inglise keeles boron), halba see kindlasti ei tee, vähemalt luudele hea ja artriidi puhul ka peaks aitama.

Kui otsustad iHerbist tellida, võin siia lisada oma sooduskoodi, sellega saab 1.tellimuselt 5 või 10 USD soodustust, olenevalt summast. Kood on SVF366

ise tellin ka näiteks D- vitamiini sealt, saab väga hea hinnaga ja ka B- kompleksi näiteks- sealt leiab väga hea koostise ja hinnaga variante. Üldse võid meie apteegid vähemalt vitamiinide. mineraalide koha pealt unustada, kui seal saidil veidi ringi vaadata. Ja ravimiamet lubab ka alates suvest läbi ka kangemaid vitamiinipreparaate, kui tellid neid enda tarbeks, mitte müügiks.

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea eepos küll aga kas see nii must-valge on: " mul aitas seljavalu vastu, põlvede ragin vähemaks jäänud" - selline seoste loomine on kõike muud kui piisav tõestus. Kahjuks.

Sooviksin samuti VÄGA, et kõik nii lihtsalt käiks aga ... :)

- How To Think (critically) and filter the good from the bad information to avoid confusion created by conflicting info.
- How to detect B.S. (in ourselves and from others)
- Good reasons and bad reasons for believing things.
- And, a whole bunch of other related things from The Scientific Method to Rational Skepticism and Epistemology.
Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

glükosamiin aitab kindlasti, aga mitte see eestis lubatud 500mg.

Lase mõnel sõbral endale USA'st saata selliseid mis on 1500mg, neid võtad 2 tabletti päevas ja 6 kuud (poole aastane kuur iga paari aasta tagant), raksumine läheb ära ca kolmandal-neljandal kuul :)

Been there, done that, hetkel käib mul teine kuur seda glükosamiini, kuskilt midagi ei raksu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti aitamist vast lubada ei saa, aga proovida tasuks nii glükoosamiini kui MSMi

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Marxengel: ma usun küll, et valgupurke saab sealt tellida, ehkki ise seda teinud pole, hinnad ei tundu nende puhul just supersoodsad. On soodsamaid kohti valgu tellimiseks. Ja mis puutub sinu kriitikasse minu jutu suhtes, siis: ma andsin lihtsalt mõne soovituse, inimene on hädas, äkki aitab. Ka subjektiivsel arvamusel on väärtus, kui see arvamus tugineb kasvõi isiklikule kogemusele, mitte teadusuuringule. Polegi ju olemas ühtegi asja, mis kõigi puhul 100 protsendiliselt aitaks, isegi sarnaste probleemide korral. Ma ju ei soovitanud tal perearstil Arcoxiat välja kirjutada lasta. Tõenäoliselt see isegi aitaks, vähemalt sümptomeid leevendaks, ehkki põhjust ei raviks.

Mida sa ise oled teinud, et sarnasele probleemile lahendust leida? Mis tundus aitavat, kasvõi veidigi?

Nekele: kas arstid välistasid liigeste kaltsifikatsiooni? Mina võtaks kaltsiumilisandi menüüst välja ja lisaks suukaudsele magneesiumtsitraadile manustaks naha kaudu magneesiumkloriidi ehk magneesiumiõli, millel on kiirem toime. Seda saad apteekidest, siitsamast Fitshopist, aga soodsaim on looduskaup.ee lehel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis puutub sinu kriitikasse minu jutu suhtes, siis: ma andsin lihtsalt mõne soovituse, inimene on hädas, äkki aitab. Ka subjektiivsel arvamusel on väärtus, kui see arvamus tugineb kasvõi isiklikule kogemusele, mitte teadusuuringule. Polegi ju olemas ühtegi asja, mis kõigi puhul 100 protsendiliselt aitaks, isegi sarnaste probleemide korral.

Ära muretse.

Marxengels on selline tegelane, kui talle midagi ei mõju, siis ei sobi ka teistele ja mis temale on sobinud, siis peavad kõik nii tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära muretse.

Marxengels on selline tegelane, kui talle midagi ei mõju, siis ei sobi ka teistele ja mis temale on sobinud, siis peavad kõik nii tegema.

Lapsejutt, kahjuks, taas kord.

Lugema oleme õppinud, loetust aru saama aga mitte.

See, kui üks mees livestrongist, telegrammist või hingepeeglist midagi loeb, ei tee seda veel garanteeritult tõeseks. Pigem näitab midagi muud.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis puutub sinu kriitikasse minu jutu suhtes, siis: ma andsin lihtsalt mõne soovituse, inimene on hädas, äkki aitab. Ka subjektiivsel arvamusel on väärtus, kui see arvamus tugineb kasvõi isiklikule kogemusele, mitte teadusuuringule. Polegi ju olemas ühtegi asja, mis kõigi puhul 100 protsendiliselt aitaks, isegi sarnaste probleemide korral. Ma ju ei soovitanud tal perearstil Arcoxiat välja kirjutada lasta. Tõenäoliselt see isegi aitaks, vähemalt sümptomeid leevendaks, ehkki põhjust ei raviks.

Mida sa ise oled teinud, et sarnasele probleemile lahendust leida? Mis tundus aitavat, kasvõi veidigi?

Vabandust, kui see liigkriitilsena tundus. Kõik, mida öelda tahtsin, vaid, oli see, et nii lihtsustatult ei ole võimalik.

Iga asi VÕIB mõjuda, ei vaidle, aga väita, et see nii on, ja minule mõjub, kahjuks ei saa.

Kahju, et ka siinsed "autoriteedid" on väheke kitsalt nägevad.

Ja ega ei viitsita ABSOLUUTSELT süveneda (mitte sina, Tony, ehk) : olen 10kond aastat tagasi samas seisus olnud, meditsiinil ei ole olnud MITTE MIDAGI kaasa rääkida.

Otter (vanemale seltsimehele spetsiaalselt veel kord) > vett olen joonud paar liitrit päevas, minim. Verd ja pilti on uuritud mitu korda aastas vahel. Reumatestid - ok. MRT, CT, RÖ - veel midagi?

Ainuke asi, mis on olnud normist üle - ASO. Tõenäoliselt tonsilliit, millele järgnes kurgumandlite eemaldamine.

Mida ise teinud, küsid. Liikunud, toitunud nii tasakaalustatult kui võimalik.

Glükosamiiini ei usu - ei ole konsensust, et sel ka reaalne efekt, pigem ollakse ikkagi skeptilised.

MSM olen ka ise hakanud kasutama, nipet-näpet veel.

Kas see annab põhjust kindlalt väita: toimib? Ei.

Kas ma saan teha järeldusi 20dates plikatirtsude empiirilise kogemuse põhjal, et sel on tegelikult ka tõepõhi all? Ei.

Nõu andmise ja oma kogemuse jagamise vastu ei ole mul vähimatki, kuni ei väideta, et see on nii ja kõik.

Muudetud kasutaja Marxengel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lapsejutt, kahjuks, taas kord.

Lugema oleme õppinud, loetust aru saama aga mitte.

See, kui üks mees livestrongist, telegrammist või hingepeeglist midagi loeb, ei tee seda veel garanteeritult tõeseks. Pigem näitab midagi muud.

Tahad, ma otsin sinu postitustest välja sinu öeldud laused tõestuseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust, kui see liigkriitilsena tundus. Kõik, mida öelda tahtsin, vaid, oli see, et nii lihtsustatult ei ole võimalik.

Iga asi VÕIB mõjuda, ei vaidle, aga väita, et see nii on, ja minule mõjub, kahjuks ei saa.

Kahju, et ka siinsed "autoriteedid" on väheke kitsalt nägevad.

Ja ega ei viitsita ABSOLUUTSELT süveneda (mitte sina, Tony, ehk) : olen 10kond aastat tagasi samas seisus olnud, meditsiinil ei ole olnud MITTE MIDAGI kaasa rääkida.

Otter (vanemale seltsimehele spetsiaalselt veel kord) > vett olen joonud paar liitrit päevas, minim. Verd ja pilti on uuritud mitu korda aastas vahel. Reumatestid - ok. MRT, CT, RÖ - veel midagi?

Ainuke asi, mis on olnud normist üle - ASO. Tõenäoliselt tonsilliit, millele järgnes kurgumandlite eemaldamine.

Mida ise teinud, küsid. Liikunud, toitunud nii tasakaalustatult kui võimalik.

Glükosamiiini ei usu - ei ole konsensust, et sel ka reaalne efekt, pigem ollakse ikkagi skeptilised.

MSM olen ka ise hakanud kasutama, nipet-näpet veel.

Kas see annab põhjust kindlalt väita: toimib? Ei.

Kas ma saan teha järeldusi 20dates plikatirtsude empiirilise kogemuse põhjal, et sel on tegelikult ka tõepõhi all? Ei.

Nõu andmise ja oma kogemuse jagamise vastu ei ole mul vähimatki, kuni ei väideta, et see on nii ja kõik.

Minul on glükoosamiin aidanud ja korduvalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur aitäh kõigile vastanutele!

MSM'i ei ole kunagi proovinud. Ostsin juba ära kotikese.

Kogused mida siin soovitatase on muidugi palju suuremad kui karbil lubatud. Senini olen võtnud D-pärleid päevas 2tk (karbil kirjas 1), siin aga soovitatakse 5000UI-d mis teeks aga 6,5 päevas neid tablasid - sellega kuidagi üle ei ole ohtu pingutada?

tony - palju see 10grammi MSMi on - mul otseselt mõõtekulpi pole, kas 2x päevas 1 teelusikas kuhjaga on paras?

Sama on kalaõlikapslitega - olen võtnud 2-3tk päevas. Siinsete juhiste järgi peaks võtma 10tk kuna 1ml on per kapsel.

tony - magneesiumit olen võtnud ka tavalist meie apteeki oma Kelasin Mg, 4tk päevas. Magneesiumi tsitraadist ei ole mitte midagi kuulnud, kas meie apteekist saab, esimese hooga ei leidnud. See nahakaudu määrimine on väheke nii ja naa - siis peaks suht üle terve keha määrima :)

tony - arstid ei ole leidnud piltidelt ja MRT-ga mingeid moonutusi liigestes.

Kohati ma tunnen nagu need sidemed või mis seal sees on luude ja liigeste ja lihaste vahel ühenduseks, et need nagu oleks ebastabiilsed, jäigad, kuivad ja mõned neist lõdvad hoopis. Selline täiega logisev tunne on. Vahel on sellist krudinat tunda isegi seal kus ei ole liigest, näiteks rinnas, nibu tagusel alal kätt tõstes krigiseb ja sahiseb, nagu tõmbaks kuivanud kala soomustest käega üle vastu"karva".

Tegelikult minu loogika ütleb, et seline jama on millegi tagajärg millest organism annab märku.

Aga mille tagajärg? Kunagine jõusaal ehk (sõudmine, ratas, jõud) mida ei olnud eriliselt palju. Ma söön korralikult, tervislikult, organism võiks ise nagu ennast aidata korrastuda.

Psühhiaater soovitas AD-d süüa, ma ei suuda uskuda et selline asi on peas kinni ja oma mõttejõul olen asjad nii lasknud minna nagu nad on. Arvan, et kui arstid lahendust ei suuda leida siis on lihtsalt kõige lihtsam patsient AD-ga vait keerata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleks ka üks küsimus, mille pärast uut teemat ei hakka tegema. Nimelt kas sumo stiilis jõutõmbed võivad hakata põlvede peale? Mul on vasak põlv alati veidi nõrgem olnud, lapsena saadud trauma tõttu, kuid varem pole hommikuti põlv valutanud.(Valu trenni aeg või hiljem päeva jooksul ei olnud) Mõlematest põlvadest käivad vahetevahel raksd läbi, kui nt teleka ees istun ja jala järsku välja sirutan. Hetkel päev otsa tunda andnud. Sumo tõmmet pole varem teinud. Tegin 50kgx20, 60x20, 70x20, 80x20, 90x10, 100x10 + hack kükki otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.sinunapteekki.fi/catalog/hankintatukku/magnesan-p-98.html

on mu kogemuse ( :D )põhjal hea valik müüakse meie apteekideski.

MSM 5 g on max 1 teeluskas, ehk vähemgi. Muide, kotikesed ilmselt tulevad palju kallimad, kui Bonsuna kilone purk.

Kalaõli ja d-vit, jääksin pigem mõõdukaks. Tarvitaks aga see 5000 iU (Ui :D))) igapäevaselt - ei ole kaine soovitus.

Mis puutub AD seosesse kehaliste vaevustega, nii ootamatu kui see ka ei tundu, ära seda päris maha mata, seda mõtet.

Might work better than the other shit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Minul on ka mure. Olen 32 aastat vana. Juba poolteist aastat kõik kohad ragisevad. Labajalad, õlad, küünarnukid, kael, puusad, pöidlad, lõug. Põlved kõige hullemad, krudisevad ja ragisevad, nagu oleks riisiterad sees.

Lisaks põlved valutavad, õlg valutab, alaselg valutab ja rinnakorvi vahelisel alal on valu. Arstid ei leia mitte midagi. 10 MRT-d tehtud - mitte midagi. Tunnen nagu käed ja jalad jms kohad millega toetun väsivad ka liiga kiirelt.

Luupus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Luupus?

No erinevad rumatoloogid oleks võinud selle siis tuvastada. Palaviku pole, nahal mingeid kaebuseid ei ole.. Kui uuesti arsti lähen tüütama siis käin selle variandi ka välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×