Jump to content
mardus

Ragisevad liigesed

Recommended Posts

Ebakvaliteetseid uuringuid on alati rohkem kui korralikke. Nii et ei oska muud teha kui korrata Jarmot, ära usu kõike mida kuuled. Tõenäoliselt on sinu mainitud metaanalüüsi probleemid ka glükoosamiini wikis ära mainitud.

Ma usun, et igas uuringus on midagi... kasulikku.

Teadusfilosoof Karl Popperi põhilisi ideid on teadmiste suhtelisus...tõde on teaduslik vaid juhul, kui seda saab ümber lükata (falsifitseeritavuse printsiip).

...ja prof P. Cornillot ütles, väide, mis ei kannata ei kriitikat ega ka vastuväiteid, ei kuulu teaduse, vaid pigem dogmaatilise ja sektantliku mõttekäigu juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun, et igas uuringus on midagi... kasulikku.

Teadusfilosoof Karl Popperi põhilisi ideid on teadmiste suhtelisus...tõde on teaduslik vaid juhul, kui seda saab ümber lükata (falsifitseeritavuse printsiip).

...ja prof P. Cornillot ütles, väide, mis ei kannata ei kriitikat ega ka vastuväiteid, ei kuulu teaduse, vaid pigem dogmaatilise ja sektantliku mõttekäigu juurde.

ehk erand kinnitab reeglit :D ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun, et igas uuringus on midagi... kasulikku.

Ma mõtlesin ka midagi sarnast. Kui tood välja, et ära usu kõike, võib välja tuua, et ära ole kõige suhtes umbusklik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma loodan ,et õigesse kohta tehtud..

Millest võib tulla kraksumine ? (mul selg kraksub kõhulihaseid tehes, esimesed paarkuud ei olnud aga nüüd järsku tuli kui olin 3kuud käinud juba.)

Mis aine puudus võib olla?

Äkki peaks mingeid vitamiine hakkama võtma, et kaoks ära ?

(Vanust 18)

Kuulnud olen mingisest Glükoosamiinist ja Ultragelist ...

Muudetud kasutaja eurovisa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ei valuta, siis väga ei muretseks, eriti sellises vanuses. Ma ragisesin ja kraksusin ka igalt poolt.

AGA teoreetiliselt võivad kraksumist vähendada omega3 sisaldavad õlid - linaseemne, kalaõli jne, glükosamiin, kondroitiin, MSM, haikõhr.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul põlved naksuvad juba teismeeast saati. Ilmselt seetõttu, et teismeeas meeldis mul peale koolitunde teha linnas mitmetunniseid jalutuskäike. Perearst ei ütle midagi asjalikku, lajatab vaid, et "see on täiesti normaalne, paljudel inimestel ju liigesed naksuvad". Valusid on olnud harva ja sedagi vaid siis, kui olen rattasõiduga veidi üle pingutanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hästi aiab GLUCADOL 400mg, perearst kirjutab retsepti.

Et retseptiga glükoosamiin toimib kuidagi teisiti ;) ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ragisemise vastu see ei aita. Põletiku vastu võib aidata.

Miks mitte? ;)

Ja loomulikult on küsimus, kas see üldse millegi vastu aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enda kogemuste põhjal ütlesin, et ei aita. Olen aastaid võtnud seda, ragisemine pole grammigi paremaks läinud.

Osadel aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Osadel aitab.

Huvitav. Ma pole kuulnud, et aitaks. Aga kui sa tead kedagi, kellel on aidanud, siis on hästi. Mina ei tea üldse kedagi, kellel ükskõik mis oleks ragisemise vastu aidanud..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav. Ma pole kuulnud, et aitaks. Aga kui sa tead kedagi, kellel on aidanud, siis on hästi. Mina ei tea üldse kedagi, kellel ükskõik mis oleks ragisemise vastu aidanud..

Minul ka ei aidanud, nimetaks seda platseeboravimiks, sest inimese usk millessegi ravib kõige paremini. Nt. enamus meist usub homsesse päeva jne. Muiudgi usub Katrin Karisma ka sellesse väga, ta suudab isegi seintel ronida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põlvede ragisemise vastu aitasid minul põlvesoojendajad, olen tarbinud ka mitu purki liigeserohtu (glükosamiinsulfaat ja kondroitiinsulfaat ), erilist muutust pole täheldanud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul aitab glucadol väga hästi, teen iga aasta 2x kuuri. Varem olid põlved just põhiliseks mureks, nüüd seda probleemi pole.

Miks see on retseptiravim, ma ei tea. Karbis on 180 400mg tabletti, tarbimine 2x päevas. Tootja Nycomed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus alaselja ragistamise kohta. Iga päeva õhtul venitan alaselga ja alati käivad korralikud raginad läbi. Peale ragistamist on kergem tunne ja alaselja kangus väheneb. Millest tekib üldse see ragin ja kas selja ragistamine on normaalne või peaks seda vältima?

Sellistes asendites venitan

http://www.womenshea...mages/cv13j.gif

http://www.fitness.c...etch_236__1.jpg

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus alaselja ragistamise kohta. Iga päeva õhtul venitan alaselga ja alati käivad korralikud raginad läbi. Peale ragistamist on kergem tunne ja alaselja kangus väheneb. Millest tekib üldse see ragin ja kas selja ragistamine on normaalne või peaks seda vältima?

Sellistes asendites venitan

http://www.womenshea...mages/cv13j.gif

http://www.fitness.c...etch_236__1.jpg

Selle artikli teisel lehel kirjas alaselja raksumistest, venitamistest ja soovitatakse vältida. http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=1618485

Muudetud kasutaja trewe poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Liigeskõhre vigastuste ja haigustega tegelevad spordiarstid on samuti üldisel seisukohal, et kui ikka liigeskõhr on kulunud, siis ei ravi seda enam ükski kogus glükosamiini, kuid kuna siiamaani pole suudetud välja töötada ka ühtegi alternatiivtoimeainet, siis jätkatakse praegust poliitikat ja soovitatakse patsientidele endiselt praegu müügiolevaid preparaate.

Enda perel kogemus käes, kuidas kõhr kasvas tagasi põlveliigestel. Abikaasal hakkas põlvedega probleem mingi aeg peale kolimist. Tekkisid valud ja olukord muutus üha hullemaks. Lisaks hommikul ärgates peavalud. Käis arstide vahet, keegi ei saanud aru, miks kõhr põlvedest kaduma hakkas. Kirjutati erinevaid rohtusid põlvede jaoks. Mingit glükosamiini sai apteegist, mida pidi võtma 2 x päevas. Midagi paremaks ei läinud. Hoopis hullemaks. Lõpuks oli kõhr ühel jalal põlvest täiesti kadunud ja teisel peaaegu. Enam ei saanud trammistki maha tulla valu tõttu, kuna luu käis luu vastu ja terve põlve ümbrus oli luutükke täis. Nii röntgen näitas. Määrati põlveoperatsiooni aeg. Mulle ei andnud see olukord rahu ja otsisin koguaeg põhjust, miks põlvedega selline jama juhtus ja miks hommikuti peavalud olid garanteeritud. Jõudsime koos selgusele, et jamad hakkasid peale kolimist. Kuna natuke olin varem ka pendlitega kokku puutunud, siis mõõtmised näitasidki, et mingi anomaalia voodikohaga on. Peale koolitust Rein Weberi juures, mõõtsimegi välja, et veesooned liikusid voodi alt läbi ja abikaasa põlvede all oli täpselt veesoonte rist. Lisaks oli tema pea all Hartmanni rist. Samal ajal vahetasime kõigepealt apteegi glükosamiini välja looduslikuma vastu ja panime lambanaha põlvede kohale madratsi alla. Ja sellest hetkest alates toimus muutus. Kõhr hakkas tagasi kasvama ja kiiresti! Kuu ajaga oli kõhr juba märgatavalt tagasi kasvanud. Operatsioon lükati edasi. Esialgu oli ortopeed veel kahtlev, kas ilma operatsioonita saab, kuna luukillud olid põlves kohati teravad. Kuid andis lisaaega. Ja kõhr kasvas täiesti tagasi! Abikaasa hakkas peagi jooksmas käima. Mõned kuud tagasi ei saanud isegi käimisega hakkama.

Nii et julgen väita oma pere kogemuste najale tuginedes, et kõhr on siiski võimeline teatud tingimustel taastuma. Meie puhul oli kõhre kadumise põhjuseks geobioloogiline anomaalia, mille peal magamine tekitas probleeme. Kiirguse blokeerimisega ja glükosamiini tarbides taastus algne tervis mõne kuuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav kuidas siis need pinged seljast lahti saab kui ragistada ei tohi? Selg jookseb nii eriti kinni ja kangeks..

Söö kyänit, joo vemmat peale ja maksa pendlimehele (need kasvatavad isegi hamba-augu kinni)

või

mine spordiarsti või kiropraktiku juurde.

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×