Jump to content
veinikaarija

Nats jama värk!!

Recommended Posts

mul on ainult siis isu korras kui sportlikult päeva veedan....

kui jään arvuti taha istuma siis on päris raske toitu sisse toppida.

isegi kommid ei huvita mind üldiselt...

Mul on täpselt vastupidi ...

Kodus istun, siis on isu vahel meeletu ...

Aga peale trenni on söök viimane asi, mida ma näha tahan ... :rolleyes:

sama siin kui olen kodus puhkepäeval siis tavalislt söön 100gise shokolaadi näkku ja söön nii et meeletu kuid kui peale trenni koju tulen on ainuke asi valgu shake mis all läheb?

imelik värk see keemia .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis ei tee korralikult trenni võib-olla, mul peale korraliku saali ikka tugev nälg  :rolleyes:

No selles ma olen kindel, et ma teen ikka väga korralikult trenni ...

Iga trenn pumpan ikka täie rauaga nii et peale trenni olen ikka väga korralikult läbi ... lükkan oma sheigi sisse ja kõik ...

Mõnus väsimus peal, lihased läbi, aga söögiisu küll ei teki pikemat aega ...

EDIT: Ja vahel on nii, et isegi tekib suur nälg, kui ma ennist midagi suuremat söönud pole, aga isegi kui tekib nälg / tühja kõhu tunne, siis söögiisu ikka ei teki :D

Ehk siis selline paradoks - kõht on tühi, tahan süüa, aga söögiisu puudub ...

Muudetud kasutaja StaticMoth poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on täpselt vastupidi ...

Kodus istun, siis on isu vahel meeletu ...

Aga peale trenni on söök viimane asi, mida ma näha tahan ... :D

leia toidud mis sulle maitsevad - igas situatsioonis minuarust erinevad toidud head !

vahel kui n. ommikul pole isu siis lissalt joon natuke jogurtit - kui söömise lainele saan on kõik OK! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on täpselt vastupidi ...

Kodus istun, siis on isu vahel meeletu ...

Aga peale trenni on söök viimane asi, mida ma näha tahan ... :D

leia toidud mis sulle maitsevad - igas situatsioonis minuarust erinevad toidud head !

vahel kui n. ommikul pole isu siis lissalt joon natuke jogurtit - kui söömise lainele saan on kõik OK! :rolleyes:

Hommikuti jah ka ei ole isu eriti ...

Alla lähevad tahtejõuga vaid vedelamad asjad ...

Samuti jogurt ja näiteks müsli ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis ei tee korralikult trenni võib-olla, mul peale korraliku saali ikka tugev nälg  :rolleyes:

No selles ma olen kindel, et ma teen ikka väga korralikult trenni ...

Iga trenn pumpan ikka täie rauaga nii et peale trenni olen ikka väga korralikult läbi ... lükkan oma sheigi sisse ja kõik ...

Mõnus väsimus peal, lihased läbi, aga söögiisu küll ei teki pikemat aega ...

EDIT: Ja vahel on nii, et isegi tekib suur nälg, kui ma ennist midagi suuremat söönud pole, aga isegi kui tekib nälg / tühja kõhu tunne, siis söögiisu ikka ei teki :D

Ehk siis selline paradoks - kõht on tühi, tahan süüa, aga söögiisu puudub ...

Kuna koormusjärgselt söögiisu tavaliselt puudub,on sobiv süsivesikuid manustada vedelal kujul spordijookidena.Sama efektiivne on juua puuviljamahla (õunamahl) segu magneesiumirikka mineraalveega suhtes 1:3.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oldman sa paistad asja teadvat-mul yks kysimus kas näiteks puuviljasuhkruga võistlusteks laadimine võib kuidagi halvast ka mõjuda .teen rattasporti seega kaalumuret pole.lihtsalt mõtlen et kui mingi päevas paarsada grammi sellist kiiret sysivesikut võtta et kas kuidagi seedimisele ei hakka mõjuma.ja kui pikalt peaks laadima ? aitähh kui viitsid vastata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan AXA Strawberry müslit. Magusa isu saab sellest täis ja kasulik hommikusöök pealekauba (ca 400 kcal/100g), Ise söön juba paar kuud ja pekiring pole oluliselt suurenenud. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oldman sa paistad asja teadvat-mul yks kysimus kas näiteks puuviljasuhkruga võistlusteks laadimine võib kuidagi halvast ka mõjuda .teen rattasporti seega kaalumuret pole.lihtsalt mõtlen et kui mingi päevas paarsada grammi sellist kiiret sysivesikut võtta et kas kuidagi seedimisele ei hakka mõjuma.ja kui pikalt peaks laadima ? aitähh kui viitsid vastata

Nii treeningu kui ka võistluse eel (1/2 kuni 2 tundi) ei ole soovitav kasutada selliseid kergesti omastatavaid süsivesikuid nagu glükoos jt. lihtsuhkrud.See põhjustab veresuhkrusisalduse kiire tõusu,mis omakorda suurendab insuliini eritumist.Insuliin kindlustab glükoosi transpordi läbi rakumembraani.Selle tagajärjel vere suhrusisaldus langeb ja start võib sattuda ajale,mil vere suhkrusisaldus on madal ja see põhjustab töövõime languse.

Organismi vastupidavuse võime tõuseb ,kui 1 - 4 tundi enne treeningut süüa süsivesikurikast toitu.Toit peab andma 1-2 g süsivesikuid 1 kg kehakaalu kohta.Kiiresti imenduvad süsivesikurikkad toiduained on banaanid,kartulipüree,valge riis,kaerahelbed.Kindlasti peab vältima rasvaseid ja kiudainerikkaid toiduaineid.

Järgneb.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oldman sa paistad asja teadvat-mul yks kysimus kas näiteks puuviljasuhkruga võistlusteks laadimine võib kuidagi halvast ka mõjuda .teen rattasporti seega kaalumuret pole.lihtsalt mõtlen et kui mingi päevas paarsada grammi sellist kiiret sysivesikut võtta et kas kuidagi seedimisele ei hakka mõjuma.ja kui pikalt peaks laadima ? aitähh kui viitsid vastata

Parim süsivesikute manustamise viis on spordijookide näol,mis peaksid olema 6-8 % süsivesikulahusena.Liiga kanged (üle 13-15 %) joogid võivad esile kutsuda seedesüsteemi häireid.

3-5 min enne starti soovitatakse juua spordijooki 3-4 ml kehakaalu kg kohta ja seejärel iga 15-30 min järel 2-3 ml /kg kohta.

Nt. 70 kg atleet peaks seega jooma enne starti ca 300 ml ja koormuse ajal 150 -200 ml iga 15-20 min järel.

Peale võistlust tuleb kahe esimese tunni jooksul sisse võtta 50-60 g süsivesikuid tunnis,hiljem 25 g tunnis.

Kokku peaks 24 tunni jooksul süsivesikute osa moodustama umbes 10 g/kg kehakaalu kohta.

Järgneb.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oldman sa paistad asja teadvat-mul yks kysimus kas näiteks puuviljasuhkruga võistlusteks laadimine võib kuidagi halvast ka mõjuda .teen rattasporti seega kaalumuret pole.lihtsalt mõtlen et kui mingi päevas paarsada grammi sellist kiiret sysivesikut võtta et kas kuidagi seedimisele ei hakka mõjuma.ja kui pikalt peaks laadima ? aitähh kui viitsid vastata

Võistluseelsetel päevadel (2-6 p) tuleks täita organismi glükogeenivarud suurendades süsivesikute osa toidus kuni 65 -70 %,vähendades samaaegselt rasvade kasutamist.

Võistluseelse päeva õhtul toitutakse peamiselt pastatoitudest ja kartulitest.Sel juhul peab vältima rasvaseid kastmeid ja lisandeid.

Võistluseelsel päeval peab korralikult vedelikku tarbima,et stardihetkel organismi vedelikusisaldus oleks küllaldane.

Viimane tugev söögikord enne võistlusi peaks olema 3-4 tundi enne starti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×