Jump to content
Kuup

Mõtiskluseks

Recommended Posts

Kas taimetoiduga saab suureks? Kumb on tugevam, kas lõvi või hobune? Hobune on taimetoitlane, lõvi toitub enamasti lihast. Kumb jõuab rohkem koormat kanda? kumb jõuab kauem joosta?(vt hipodroom)

Gladiaatorid olid teatavasti suht tugevad ja ka suured. Mis neile süüa anti: Mett ja leiba. Mitte liha!

Ma ise ei tea miks see nii on, aga ehk keegi teeb otsa lahti?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hobune on suur küll, aga selle jaoks peab ta väga palju sööma.......lõvil on lihast palju kergem seda valku kätte saada, mida tal vaja läheb.........sellised suured loomad nagu hobused ja lehmad söövad ju kogusaja....ja see võrdlus, et kumb jõuab rohkem koormat kanda on ka ju ka mõttetu need loomad on ju suuruselt ja oma struktuurilt ka väga erinevad....see hobune võib kanda rohkem jõuda, aga lõvi sööb ta ikka lõpuks ära B) ............süvene keskooli bioloogiasse siis ei pea sa selliseid küsimusi enam küsima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomset või taimsed. Tulgem tagasi selle juurde, et valk koosneb aminohapetest. Selle taimse ja loomse jutuga räägid sa inimest näiteks võttes, sest on teada, et taimne valk ei sisalda kõiki asendamatuid aminohappeid, MIDA INIMENE ELUKS VAJAB. Kas oled lähemalt hobuseid ja lõvisid uurinud/lugenud uurimusi, et tead väita, et nende organismide jaoks on aminohappe vajadus sama, mis inimesel? Kahtlen sügavalt. Pigem nii, et seepärast ongi osad loomad loomsete ning osad taimsete toitumisharjumustega, et nad saavad kõik eluks vajaliku kätte sellest, mida söövad. Minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole selles kindel, aga vist osadel taimetoidulistel loomadel (nt elevant) on soolestikus bakterid, kes aitavad neil valke saada.

Keegi, kes teab, kinnitage või lükage ümber B)

EDIT:

Elephants are vegetarians, spending 16 hours a day collecting plant food. Their diet is at least 50% grasses, supplemented with leaves, twigs, bark, roots, and small amounts of fruits, seeds and flowers. Because elephants only use 40% of what they eat they have to make up for their digestive system's lack of efficiency in volume. An adult elephant can consume 300 to 600 pounds (140 to 270 kg) of food a day. 60% of that food leaves the elephant's body undigested.

ja veel:

Mature leaves contain a high proportion of hard-to-digest cellulose and relatively little energy. For this reason folivorous mammals tend to have long digestive tracts and slow metabolisms. Many enlist the help of symbiotic bacteria to release the nutrients in their diet.

Ei teagi, kas seal nutrients all on ka proteiinid või mitte.

Muudetud kasutaja sub poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõvi/hobune võrdlus....nojah.....neid tegelt ei kannata võrrelda, aga kui sind see huvitab siis uuri näiteks mida söövad sipelgad, sest need väikesed vennikesed suudavad kuni 100x oma kehakaalu kanda. Vot siis saad alles tugevaks B)

Ise ei loobu küll kunagi lihast, see on lihtsalt nii hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud, et on olemas taimetoitlastest kulturiste. Sojavalguga kasvatavad lihast vms. Täpsemalt pole uurinud.

Ise arvan et on võimalik kasvada küll. Its all in your head.

Siiski, et see oleks maksimaalselt efektiivne sööksin pigem liha ka B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole kunagi liha eriti söönd, suvel vahest saslõkki söön natuke.Kala küll söön aga see ka kõik.Ja tuleb trennis jõudu juurde küll ja eks lihastki vaikselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt ei maitse..ei lähe alla, käib suus ringi ja alla neelata ei saa..ainult kui on täitsa tailiha siis vahel saslõkki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Gladiaatorid olid teatavasti suht tugevad ja ka suured. Mis neile süüa anti: Mett ja leiba. Mitte liha!

Mine metsa oma väitega @ mett ja leiba. Sa Rooma ajalugu õppinud oled? Ma ei mõtle keska bullsh*ti selle all! Vana - Roomlane oli tüüpiline tänapäeva eurooplane, ja tal olid suured kultuurilised mõjutused Kreekast. Liha + vein oli igas toidukorras sees, sest neile anti niigi vähe süüa. Ja milline krt "warrior" ei söö liha? WTF?! Kõik julmad elukad ja Wardlordid läbi ajaloo on mõnusad lihahammustajad.

Niiet dont go there @ gladiaatorid ei söönud liha vaid elasid mee ja leiva peal. BULLS*IT

B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga hea küsimus iseenesest. annan siis ka oma arvamuse asjast nii palju kui olen kuulnud sellest. taimne valk on väheväärtuslik ja sellepärast peabki hobune seda sööma palju päeva jooksul, et saada kokku oma päevane valguvajadus. hobustel ja muudel sellistel loomadel on selline ainevahetus, mis eemaldab kõik need kahjulkiud ained, mis tulevad taimsest valgust. kui ma ei eksi, siis inimesel on see rudiment, mida ta ei kasuta- pimesool.... võin ka puusse panna praegu. ühesõnaga hobune eemaldab kõik need kahjulikud ained ja kakib need välja (hobune ja muud taimetoitlased loomad kakivad tihedamini kui kiskjad). lõvi sööb harvemini kui hobune, kuna ta järab antiloobist või sebrast oma valgud-värgid kätte ja võib olla söömata mõned päevad. siis on vaja uuesti küttima minna.

olen ka lugenud taimetoitlastest kulturistidest. mister olümpiaks niimoodi ei saa, aga lihast tasapisi on võimalik kasvatada küll. peab ainutl kosuma rohkem ja iga päev trenni ei saa teha. lihas tuleb sellisel juhul väga aeglaselt. lisaks peab väga põhjalikult oma toitumiskava valmis tegema.

Muudetud kasutaja barbell poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olin keskkooli ajal mitu aastat taimetoidu peal (no muna, piima jne sõin, aga mitte liha)-vere hemoglobiinitase kukkus kolinal alla (90 oli, norm näiteks vere andmiseks on aga naistel 125) ja äärepealt poleks kõrgkooli, kus suur füüsiline koormus igapäevane asi, mitte sisse saanud (aga ikka sain ja lihasöömine tuli uuesti päevakorda, sest poleks koormust muidu talunud)...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×