Jump to content
gmaster

veredoonorlus

Recommended Posts

millised on kellegi kogemused treeninguga peale vereandmist?

mina isiklikult olin nõrgem veidi aega

aga samas lugesin kuskilt katsest, kus vanamehe verre lisati nooremat verd, misjärel keha hakkas taas kiiremini arenema. (pole mingi väkjamõeldis)

et tahaks teada, millised kogemused on ja kas asjast on pigem kahju v kasu pikaajalises perspektiivis?

tänan

edit "kerge" sõnaviga oli sees ;)

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Verele on doonorlus kasulik, kuna verekaotuse korral on organism sunnitud uut verd tootma. Uus on ikka parem, kui vana ;)

Trenni kohapealt ei oska midagi öelda. Üldiselt samal päeval, kui verd annad trenni ei soovitata teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest on doonorlus ja vereproov veits eri asjad.

Enesetunne nimelt oleneb suuresti sellest, kui palju verd sa oled kaotanud.

Vereproov voib kerge norkuse tuua aga see laheb suhteliselt kiiresti ule- joo mahla ja soo shokolaadi- oledki mone tunni parast ok jalle.

Kui doonor oled siis soovitan soojalt puhata (magada, lebotada mi) tukk aega enne kui kusagil higistama hakkad, muidu on tagajarjed kurvad(voidpildi tasku visata)...

sama lugu on peale hamba valja tombamist (veri ei taha kinni jaada, kui 24h huubimiseks ei anta).

Peale nii suurt vere kaotust on keha vaga nork ja ei tasu rapsida...

TAASTUS... kogemus reegib

:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest on doonorlus ja vereproov veits eri asjad.

Enesetunne nimelt oleneb suuresti sellest, kui palju verd sa oled kaotanud.

Täiesti õigus. Sry ma lugesin enne valesti ja eeldasin, et tegemist doonorlusega.

Vereproov ei mõjuta küll mitte midagi see nõnda väike kogus.

Muudetud kasutaja erxs11 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läheb natuke segaseks juba :rolleyes:

Kuna teema alustaja tahtis algselt saada infot vereproovi kohta aga mina kirjutasin doonorlusest, siis ka selle eest vabandasin. Sain algselt valesti aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...aga mina kirjutasin doonorlusest, siis ka selle eest vabandasin. Sain algselt valesti aru.

Üldiselt oli see tema küsimus üldse nii segane et sellel oleks pidanud vastamata jätma.

Tuleks teha range hoiatus ja siis see sodi ära visata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega ennem ei ole mõttet ona aju kiirendada, kui teema autor konkretiseerib oma küsimust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sorry, ma tõesti ajasin korraks sõnad segamini, teema pealkiri oli õige <_<

mõnel jõudis juba veri keema minna vahepeal :D

loomulikult jutt doonorlusest, mitte vereproovist, mis see mõni gramm vereproovis ikka teeb, jutt ikka poolest liitrist :D

et kuidas näiteks 2 nädala pärast jõunäitajad olnud on? või kuu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna täpselt teemas :D

Andsin kell 12 verd 450ml või palju see korraga võetaksegi ja siis läksin kell 18 metsa orienteerumisteisipäevakule. Esimesed poolteist kilomeetrit olid lust ja lillepidu, aga peale seda tekkisid põlvedest allapoole sellised pakud et...... :D ja pea võttis ka üsna uniseks. Kuna need pakud võtsid tempo väga aeglaseks, siis mingit vea tegemise varianti siiski ei olnud. Kilomeeter poolteist kannatamist ning jalad hakkasid tasapisi jälle toimima. Paar viimast kilomeetrit siis rahulikult 160se pulsiga.

Kokkuvõttes viimase peal eksperiment :D Aga teistele ei soovita. Ise ka enam teist korda ei tee. :rolleyes:

Samas kui hommikupoole verd anda, korralikult süüa ja juua, siis õhtuse bodypumpi ajal ei ole midagi tunda olnud. Seda teen teine kordki. Aga teistele ikka ei soovita. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tegelikult see pole naljakas, väga hea küsimus. seda on varemgi tõstatatud, aga ma pole kuulnud kuidas sellega ikkagi on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tegelikult see pole naljakas, väga hea küsimus. seda on varemgi tõstatatud, aga ma pole kuulnud kuidas sellega ikkagi on.

minul oli sellega nii, et küsitluslehe täitmisel on üks küsimus, et kas tarvitate mingeid preparaate.... nt kroompikolinaadi purgil on märge: toidulisand ehk preparaat....küsisin nii selle kui ka teiste toidulisandite kohta - ei pidand küll mingeid probleeme olema.

See kogus verd, mis vereandmisel võetakse, väidetavalt ei ole ohtlik, mis peaks tähendama, et ka füüsilise koormuse puhul pole midagi halba oodata, LOOMULIKULT on erandeid(eelkõige vähese söömise tõttu). Miks ei soovitata aga samal päeval koormust, eriti sellele käele, millesse nõel torgati, rakendada, on ikkagi see, et veen võib suurenenud vererõhu ilmnemisel lõhkeda. Ise olen ka samal päeval aeroobset teinud ja täheldanud suuremat higistamist ja kiiremat väsimist, kuid pilti küll pole eest visand. Ilmselt sellepärast, et pole paljuks pidanud soovitust rohkem süüa ja juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tule doonoriks, kui oled:

• terve, puhanud ja söönud

• kehakaaluga üle 50 kg

• 18-60 aastane

• Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis üle 1 aasta

Sa ei sobi doonoriks, kui oled:

• nakatunud HI-viirusega või arvad, et võid olla HI-viiruse kandja

• põdenud või nakatunud hepatiiti ehk viiruslikku kollatõppe või arvad, et oled hepatiidiviiruse kandja

• kasutanud nõelaga süstitavaid uimasteid

• omanud või omad rohkearvuliselt seksuaalpartnereid sh raha eest

• mees, kes on olnud seksuaalvahekorras teise mehega

• olnud seksuaalvahekorras eelpool mainitud nakkusohtlikku riskigruppi kuuluva inimesega

Ajutiselt ei sobi Sa doonoriks kui:

• põed hetkel mõnda haigust

• tarvitad ravimeid (v.a. vitamiinid, toidulisandid ja rasestumisvastased vahendid)

• oled tarvitanud vereloovutusele eelneval päeval alkoholi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa ei sobi doonoriks, kui oled:

• omanud või omad rohkearvuliselt seksuaalpartnereid sh raha eest

• mees, kes on olnud seksuaalvahekorras teise mehega

• olnud seksuaalvahekorras eelpool mainitud nakkusohtlikku riskigruppi kuuluva inimesega

Hahaa! :( See on küll omapärane lisand - sh raha eest! Nagu keegi rumal võikski arvata, et raha kedagi päästab, kui ollakse seksuaalselt aktiivsed.

Ise olen korra doonor olnud. Andsin keskpäeva paiku verd ja pärast oli mul šokolaadist jms hoolimata väga IMELIK olla. Just "imelik", kirjeldaks ma. Nagu oleks pilves vms. Pärast oli vaimsele tööle (rahulik kontoritöö) võrdlemisi raske keskenduda. Rohkem ei taha seda tunnet kogeda. Kuigi samal päeval ei soovitata treenida, arvasin, et vaikne valsitrenn õhtul ei tapa. Ei tapnudki, kuid olin keskmisest nõrgem tantsutunnis.

Minu meelest on seda kuradima palju, kui palju võetakse verd doonorluseks ühe korraga! :( Kui nad nii palju korraga ei võtaks, ei oleks ma end ehk nii imelikult tundnud ja võib-olla oleksin doonor ka edaspidi, aga nüüd siiski mitte.

Üks mu sõber, kes on ratta sõitmisega tegelenud tõsisemalt, ütles, et oli kevadel verd andnud. Ta leidis, et see oli rikkunud kogu tema suvise rattahooaja! St kehvemad tulemused olid. Edaspidi ta kas verd ei anna või ei planeeri seda sellisele perioodile, kus see tulemusi võib rikkuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen järjepidev doonor olnud juba umbes 8 aastat.

Vereandmise päevale langenud trenni pole kunagi ära jätnud ning ei ole täheldanud nendel treeningutel ka jõu kadumist. Pigem on olnud samal päeval tehtud trennis tavapärasest rohkem power`it sees. Ja sellist head tunnet jagub veel ka lähinädalateks peale vereandmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks ei soovitata aga samal päeval koormust, eriti sellele käele, millesse nõel torgati, rakendada, on ikkagi see, et veen võib suurenenud vererõhu ilmnemisel lõhkeda.

Võib lõhkeda??? pigem on asi selles, et kui ei jäta vereandmise ja trenni vahele piisavalt pikka vahet võib kõrgenenud vererõhu ja laienenud veresoonte tõttu hakata, veeni kohast kust verd võeti, verd jooksma. Midagi lõhkema küll ei hakka, vähemalt mitte vereandmisest tulenevalt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen olnud korduvalt doonor.

Kord pidin peale seda andma samal õhtul intensiivse tantsutunni- treeningjärgne olemine ei olnud siis just super. Oleks ise trennija olnud, oleks vb nö viilinud siin-seal, aga juhendajana on topeltkoormus alati- seega polnud just eriti hea mõte...

Üldiselt oli ikka nii, et päev-paar on üsna nõrk olla- väga tugevat trenni sel ajal ei suutnud teha. Vereandmist talun muidu väga hästi ja protsess möödus alati äärmiselt ruttu.

Viimased aastad ei ole küll siiski doonordanud ja ei kavatse ka lähiajal seda teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×