Jump to content
WestiCe

kõht

Recommended Posts

Poisid, poisid, millal kord mõistate ,et pole olemas alumisi ega ülemisi kõhulihaseid. See müüt, millel anatoomiaga on sama palju seost kui jõusaalil lilleseadega, on juba mingisugustel müstilistel põhjustel pikemat aega liikvel olnud. Kõhulihas on nagu kummipael, mida ühest otsast ei ole võimalik rohkem venitada kui teisest.

Katsetuseks pange kasvõi käsi alakõhule tehes keretõsteid. Muidugi on nagu teistegi lihaste puhul tähtsad erinevad harjutused ja variatsioonid nagu keretõsted, jalgade tõsted ja mis iganes veel.

Pange tähele, et ühelgi geneetiliselt normaalsel inimsel pole alumis ega ülemusi kõhulihaseid. Vaid ühtne kõhulihas.

selge on see, et terve kõht töötab kõhutrenni ajal. näiteks rinna trennis ükskõik mis harjutuse puhul töötab ka terve rind. point oli aga selles, et kuidas saaks mõjutada erinevaid lihaseosi erinevate kalletega. näiteks rinda teed ka kaldpiongil ja horis.pingil, et arendada nii alumist "rinda" kui ka ülemist "rinda". sõnastus eelnevates kommentaarides oli lihtsalt vale, usun, et keegi ei mõelnudki, et kõhulihas koosneb ülemisest ja alumisest lihasest. vaid kuidas alumist ja ülemist kõhu lihaspiirkonda mõjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Poisid, poisid, millal kord mõistate ,et pole olemas alumisi ega ülemisi kõhulihaseid. See müüt, millel anatoomiaga on sama palju seost kui jõusaalil lilleseadega, on juba mingisugustel müstilistel põhjustel pikemat aega liikvel olnud. Kõhulihas on nagu kummipael, mida ühest otsast ei ole võimalik rohkem venitada kui teisest.

Katsetuseks pange kasvõi käsi alakõhule tehes keretõsteid. Muidugi on nagu teistegi lihaste puhul tähtsad erinevad harjutused ja variatsioonid nagu keretõsted, jalgade tõsted ja mis iganes veel.

Pange tähele, et ühelgi geneetiliselt normaalsel inimsel pole alumis ega ülemusi kõhulihaseid. Vaid ühtne kõhulihas.

selge on see, et terve kõht töötab kõhutrenni ajal. näiteks rinna trennis ükskõik mis harjutuse puhul töötab ka terve rind. point oli aga selles, et kuidas saaks mõjutada erinevaid lihaseosi erinevate kalletega. näiteks rinda teed ka kaldpiongil ja horis.pingil, et arendada nii alumist "rinda" kui ka ülemist "rinda". sõnastus eelnevates kommentaarides oli lihtsalt vale, usun, et keegi ei mõelnudki, et kõhulihas koosneb ülemisest ja alumisest lihasest. vaid kuidas alumist ja ülemist kõhu lihaspiirkonda mõjutada.

Kui veidi lähemalt uurida anatoomiat siis rind koosnebki kahest osast pectoralis major ja pectoralis minor. Mida me tava keeles kutsume ala-ja ülarinnaks. Kõht aka Rectus abdominis on seevastu ühtne lihas. Kui keegi suudab vastupidist tõestada siis ma olen üks suur kõrv.

Erxs usk on muidugi tore asi ja seda peab olema, kuid teaduslikust aspektist on see ala-ülakõhu jutt nonsenss.

Sama hästi võin ma uskuda, et ekvaator jookseb läbi minu Kappa-Kohilas elava vanaema moosikeldri ja Kilingi-Nõmme asub põhjapoolusel jne.

Oleks tore kui te saaks oma väidetele ka tõestusmaterjali muretseda, et ei oleks tühja koha pealt lahmimist. Ma jään seda pikisilmi ootama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olgu, rind koosneb kahest osast, aga kui rinda treenida näiteks kaldpinnl, siis on töös terve rinnalihas...aint, et koormust saab ülemine osa. võibolla oli ennem vale näide. ütleme, et siis biitseps. seda on võimalik mõjutada erinevate kalletega, et areneks rohkem näiteks ülemine või siis alumine osa. scott-pingi peal saab suurema koormuse alumine osa ja näiteks kaldpinnal saab suuremat koormust ülemine biitsa osa. ma ennem tahtsin oma jutuga välja jõuda selleni, et erinevaid lihaseid on võimalik koormata erinevate nurkade alt, et mõjutada lihase erinevaid osi. ei oska seda seletada ka eriti. loodan, et saad aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see artikkel oli väga hea ... ma ei ole ka kunagi rõhku pannud alumiste/ülemiste vms kõhulihaste peale ... arenenud on kõik nii nagu oodatud ja ma ei tea mille järgi mõned "eksperdid" ütlevad ,et alumine/ülemine on rohkem arenenud :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu arvamist mööda on selle foorumi peamiseks esmärgiks läbi diskussioonide välja selgitada tõde, mis aitaks muuta treeningu/toitumise effektiivsemaks ja loogilisemaks.

It's possible that because of the angle more stress is being applied to a certain area of the muscle, which is often a result of that part of the muscle being stretched more, causing micro trauma in that specific area. However, this means absolutely nothing in regards to muscle growth and development.

Foorumi eesmärk on tõesti see mida sa ütlesid. Aga samas ei tasu alati oma mõtetest/arvamustest kahe käega kinni hoida. Tõesti kõhulihaste puhul on tegemist ühe lihasega, aga seda lihast annab erinevate harjutuste abil erinevate nurkade alt mõjutada.

Ma olen ka sadu tarku artikleid lugenud, mis puudutab kõhulihaste treenimist, aga ajapuudusel ei jõua ma neid kahjuks siia kirja panema hakata.

Kõik need faktid ei pruugi ka alati tõesed olla. Teaduslikke uuringuid teevad mitmed asutused ja sageli jõutakse kahjuks/õnneks erinevate resultaatideni.

Mõttetu on vaielda teemade üle, kus ei ole absoluutset tõde. Selle energia võiks hoopis rakendada saalis trenni tehes.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ehh..?? Kas mitte lihtsuse mõttes ei ole kõhu lihased jaotatud 3 gruppi?? Mis saaks siis kui ei olleks n. delta lihast 3 gruppi jaotatud? Vastavate harjutustega saame mõjutada erinevaid kõhu lihas osi rohkem/ vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihtne test mul ei ole alla poole midagi arenenud üleval on sest alumist osa ole proovinud, kui teen kõhulihaste pingil kõhulihaseid siis võin jäädagi neid tegema :rolleyes: aga kui enne seda teen näiteks raskusega jalgade tõsteid siis on ikka tõsiselt raske kõhulihaste pingil teha

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu arvamist mööda on selle foorumi peamiseks esmärgiks läbi diskussioonide välja selgitada tõde, mis aitaks muuta treeningu/toitumise effektiivsemaks ja loogilisemaks.

It's possible that because of the angle more stress is being applied to a certain area of the muscle, which is often a result of that part of the muscle being stretched more, causing micro trauma in that specific area. However, this means absolutely nothing in regards to muscle growth and development.

Foorumi eesmärk on tõesti see mida sa ütlesid. Aga samas ei tasu alati oma mõtetest/arvamustest kahe käega kinni hoida. Tõesti kõhulihaste puhul on tegemist ühe lihasega, aga seda lihast annab erinevate harjutuste abil erinevate nurkade alt mõjutada.

Ma olen ka sadu tarku artikleid lugenud, mis puudutab kõhulihaste treenimist, aga ajapuudusel ei jõua ma neid kahjuks siia kirja panema hakata.

Kõik need faktid ei pruugi ka alati tõesed olla. Teaduslikke uuringuid teevad mitmed asutused ja sageli jõutakse kahjuks/õnneks erinevate resultaatideni.

Mõttetu on vaielda teemade üle, kus ei ole absoluutset tõde. Selle energia võiks hoopis rakendada saalis trenni tehes.

Edu!

Kahjuks või õnneks tuleb nentida, et tõesti antud küsimuses on lõplik ja absoluutne tõde olemas. Teaduslikke uuringuid teevad küll erinevad asutused, kuid pole ühtegi uurnigut, mis tõestaks, et kõhulihase ülemist ja alumist osa on võimalik eraldi treenida või harjutuse käigus ühele osale lihasest suuremat koormust kui teisele avaldada.

Kõhulihaste treenimise kohta on netis muidugi kolossalne kogus artikleid. Olen ise samuti neid usinalt uurinud ja pole kusagilt leidnud teaduslikku tõestust kõhulihase ühtsuse teooria ümberlükkamise kohta. Kui olen olnud silmaklappidega hobune, siis avage mu silmad.

Mõned vastused. Compu kõhulihaste alumisel osal on lihtsalt paksem rasvapolster, kui ülemisel. Seega ainus võimalik kõhulihas terviklikult nähtavale tuua on karm ja tasakaalustatud dieet.

St jälle peab kordama et kõhulihas on ühtne lihas, aga õlalihased koosnevad kolmest erinevast osast. Piltlikult öeldes on kõhulihas terve vorst, deltalihased aga kolm väikest viinerit, mis omavahel sabapidi seotud. Pole mõtet vorsti asja eest teist taga viilutama kukkuda.

Ma pole samuti ühtegi kulturisti näinud, kellel kõhulihaste alumine osa on ülemisest märgatavalt kehvem. Küll on seda tendentsi täheldanud pea kõigi muude lihaste puhul, mis koosnevad mitmest osast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu arvamist mööda on selle foorumi peamiseks esmärgiks läbi diskussioonide välja selgitada tõde, mis aitaks muuta treeningu/toitumise effektiivsemaks ja loogilisemaks.

It's possible that because of the angle more stress is being applied to a certain area of the muscle, which is often a result of that part of the muscle being stretched more, causing micro trauma in that specific area. However, this means absolutely nothing in regards to muscle growth and development.

Foorumi eesmärk on tõesti see mida sa ütlesid. Aga samas ei tasu alati oma mõtetest/arvamustest kahe käega kinni hoida. Tõesti kõhulihaste puhul on tegemist ühe lihasega, aga seda lihast annab erinevate harjutuste abil erinevate nurkade alt mõjutada.

Ma olen ka sadu tarku artikleid lugenud, mis puudutab kõhulihaste treenimist, aga ajapuudusel ei jõua ma neid kahjuks siia kirja panema hakata.

Kõik need faktid ei pruugi ka alati tõesed olla. Teaduslikke uuringuid teevad mitmed asutused ja sageli jõutakse kahjuks/õnneks erinevate resultaatideni.

Mõttetu on vaielda teemade üle, kus ei ole absoluutset tõde. Selle energia võiks hoopis rakendada saalis trenni tehes.

Edu!

Kahjuks või õnneks tuleb nentida, et tõesti antud küsimuses on lõplik ja absoluutne tõde olemas. Teaduslikke uuringuid teevad küll erinevad asutused, kuid pole ühtegi uurnigut, mis tõestaks, et kõhulihase ülemist ja alumist osa on võimalik eraldi treenida või harjutuse käigus ühele osale lihasest suuremat koormust kui teisele avaldada.

Kõhulihaste treenimise kohta on netis muidugi kolossalne kogus artikleid. Olen ise samuti neid usinalt uurinud ja pole kusagilt leidnud teaduslikku tõestust kõhulihase ühtsuse teooria ümberlükkamise kohta. Kui olen olnud silmaklappidega hobune, siis avage mu silmad.

Mõned vastused. Compu kõhulihaste alumisel osal on lihtsalt paksem rasvapolster, kui ülemisel. Seega ainus võimalik kõhulihas terviklikult nähtavale tuua on karm ja tasakaalustatud dieet.

St jälle peab kordama et kõhulihas on ühtne lihas, aga õlalihased koosnevad kolmest erinevast osast. Piltlikult öeldes on kõhulihas terve vorst, deltalihased aga kolm väikest viinerit, mis omavahel sabapidi seotud. Pole mõtet vorsti asja eest teist taga viilutama kukkuda.

Ma pole samuti ühtegi kulturisti näinud, kellel kõhulihaste alumine osa on ülemisest märgatavalt kehvem. Küll on seda tendentsi täheldanud pea kõigi muude lihaste puhul, mis koosnevad mitmest osast.

Saad sa üldse lõpuks aru ka millest jutt käib?

Kui sa oma klapid eest võtaksid siis näeksid, et kirjutasin juba oma eelmises tekstis, et tegemist on ÜHE lihasega, mida saab treenida erinevate nurkade alt.

Toon sulle veel sellise näite: Ütleme, et mõni autotootja kinnitab, et konkreetse auto beniinikului on 10 l/100km kohta. Sõites aga avastad, et auro tarbib 100km kohta kõigest 8l. See peaks sind meeletu õnnelikuks tegema ju. Nii samuti on kõhulihastega. Teadlased võivad ju mulle väita, et vahet pole kuidas seda treenid, kuna on tegu ühe lihasega. Mina aga tunnen ise, et teatud harjutused panevad suuremat rõhku alakõhule ja olen selle üle äärmiselt õnnelik.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Erxsile. Saan küll aru millest ma räägin. Tänan küsimast.

Tasuks tähele panna ,et korduv jutt oli mõeldud St-le ,mitte sulle.

Kui uskumist eelistada teaduslikule faktile, siis matame selle teema maha. Muidu läheb mõttetuks lahmimiseks.

Mina usun ,et Arnold Rüütel on Arnold Schwarzeneggeri kloon, seda tõestab ka ühine eesnimi, ja Ingrid Rüütel Mary Poppinsi, kelle musta paruka sees on Karlssonilt tuuri pandud propeller, millega ühelt käsitöölaadalt teisele lendab.

Ei ole mõtet edasi vaielda. Nagu saa enne tabavalt mainisid keskendugem pigem treeningutele.

Edu kõigile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

T.M olen su jutuga igatpidi nõus, teised punnivad ja punnivad vastu nii mõtetult. Aga mis siin ikka vaileda, tehke proovi, tehke 3 kuud (nt. dieedi ajal) ainult põlvetõsteid jms ''alakõhtu'' treenivaid harjutusi ja rohkelt aeroobset, ning kui kõhulihased lõpuks kenasti näha on, siis vaadake proportsiooni. Kui kellegil on ''alaosa'' kuidagi massivsem või ''parem'' kui ''ülaosa'', siis kirjutage siia, et selle kolme kuu jooksul tundsin kuidas töötas ainult ''alumine'' osa ja valutas ka järgmistel päevadel jne jne, kui aga peeglist vaadates on ka ''ülemine'' osa täitsa fine ilma , et te oleks seda treeninud, siis .. mõelge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga siis tekkib küsimus miks on kõht 2 gruppi jaotatud???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui te ´´six pack´i`` mõtlete, siis tegu ühe lihasega, mis on segmenteerunud.

Ma tahaks näha venda, kes ainult ühte osa omaarust treenib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui te ´´six pack´i`` mõtlete, siis tegu ühe lihasega, mis on segmenteerunud.

Ma tahaks näha venda, kes ainult ühte osa omaarust treenib.

Oh vaevalt sa neid kõiki elu jooksul ära jõuad vaadata! Ära lenda kõrgemale kui tiivad kannavad!!? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda teemat nüüd jätkates... et mis te arvate, kui teha triitsepsile ainult kitsa haardega lamades surumist, kas see areneb ikka korralikult? Et siis kui siin väidetakse, et põhimõtteliselt oleks võimalik kõhulihast ainult ühe harjutusega korralikult areneda (mida oleks talutav ka laval näidata), et kui ma teen triitsepsile ainult kitsa haardega surumist, siis on triitsepsi mitmekülgne areng tagatud, kuna see on üks lihas?

Lihtsalt selline mõte tekkis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda teemat nüüd jätkates... et mis te arvate, kui teha triitsepsile ainult kitsa haardega lamades surumist, kas see areneb ikka korralikult? Et siis kui siin väidetakse, et põhimõtteliselt oleks võimalik kõhulihast ainult ühe harjutusega korralikult areneda (mida oleks talutav ka laval näidata), et kui ma teen triitsepsile ainult kitsa haardega surumist, siis on triitsepsi mitmekülgne areng tagatud, kuna see on üks lihas?

Lihtsalt selline mõte tekkis.

Tegelikult ei ole päris nii - triitseps (õlavarre-kolmpea lihas) nagu nimigi ütleb koosneb kolmest eri peast, aga kõhul on ainult üks kõhusirglihas.

Arutelu tekkis sellest, kas kõhtu on võimalik erinevate nurkade alt treenida või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kriskoix olen põhimõtteliselt nõus su mõttevahetusega.

Bohemian keegi polegi väitnud ,et kõhulihast tuleks ainult ühe harjutusega arendada, vaheldust vajavad kõik, ka lihased.

Kui asjatoimetiste kõrvalt mahti on ,siis viska minu postitatud artiklile asjatundja pilk peale.

See triitsepsi teema on sul lihtsalt lahmimine. Võistleva kulturistina jagad sa triitsa matsu arvatavasti ideaalselt. Ega niisama komejandi tegemisest (triitsa küsimusega) siin foorumis suurt tulu küll ei tõuse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×