Jump to content
s1nc1ty

Vitamiinide ja mineraalide võtmine hommikul

Recommended Posts

Hetkel võtan iga hommik 600mg omega-3, 5000 IU d-vitamiini, 2 myprotein Alpha Men multivitamiini, 1000 mg glükosamiiini liigestele. Küsimus järgmine :  D- vitamiin peaks olema rasvlahustuv, aga hommikusöögis mul on suht vähe rasva - 100g täisterakaerahelbeid valgupulbriga, klaas piima. Põhiliselt valk ja süsivesikud ainult. Kas see võib pärssida D-vitamiini imendumist ja äkki peaksin D-vitamiini võtma lõunasöögiga, kus söön üldiselt punast liha mis sisaldab juba normaalsemas koguses rasva või ma mõtlen üle ja nii suurt kogust rasva pole vaja imendumiseks?

 

Teine küsimus on see et kas peaksin äkki võtma midagi veel mis oleks kehale, liigsetele, luudele, lihastele jne kasulik? Mulle meeldib kui keha on kõiki kasulikke aineid täis (mõistlikus koguses muidugi)

 

Aitäh vastuste eest.

Muudetud kasutaja s1nc1ty poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtled üle. Võta rahus hommikul, 600mg omegat teeb töö d-vitamiini imendumisel. Kui tahad, siis võid veel magneesiumi ka lisada, eraldi B vitamiini, tsinki jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooleseina epiteelirakkude rakumembraan on "rasv".

Küll on rasvase menüü mõte imendumisel aeglasem sooletegevus ja pikem kulgemisaeg.

Apteegi D-vitamiini kolekaltsiferooli nõrk koht "omastamisel" on aga pigem maksas toimuv konversioon kaltsidiooliks. Inimesel on see konversioon pilla-palla, aeglane ja varieeruv.
Veres mõõdetaksegi seda kaltsidiooli. Huvi pärast võib mõõta Synlabis vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×