Jump to content
tomtom

Kui palju valku keha suudab vastu võtta?

Recommended Posts

Ei meenu allikat, aga kas on õige, et 4 tunni jooksul suudab organism omastada 30gr valku. Kui tarbida rohkem, siis see midagi juurde ei anna.

Kui selline arvestus on õige, kas seda peakski pidama rangelt teatud tundide piires? Või summaarselt ööpäeva kohta - ööpäevaks on mingi max omastatavuse lagi ja kuna öösel ei tarbi midagi, läheb n.ö päeval toimuv ületarbimine ikkagi asja ette?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rooma viib mitu teed...

 

Mitte ammu veel õpetati, et tubli kulturist sööb iga 3h tagant...

 

Aga mõni saab sama häid või isegi paremaid tulemusi, kui sööb täpselt vastupidi - 3-4 väga suurt toidukorda päevas.

Minu jaoks oli see pidev kokkamine väga stressirohke ja sain paremaid tulemusi harvem ja rohkem süües.

 

Ma soovitan lihtsuse huvides pigem 24h lõikes vaadata, et valgud kätte saaksid - 1,5-2,2g/kg

 

On ka uuringuid tehtud, kus lausa paastutakse, st ei söödagi mingi päev, mis peaks kultrismiloogika järgi kõik lihase kaotama, ometi keha seda ei tee..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 hour ago, gmaster ütles:

Rooma viib mitu teed...

 

Mitte ammu veel õpetati, et tubli kulturist sööb iga 3h tagant...

 

Aga mõni saab sama häid või isegi paremaid tulemusi, kui sööb täpselt vastupidi - 3-4 väga suurt toidukorda päevas.

Minu jaoks oli see pidev kokkamine väga stressirohke ja sain paremaid tulemusi harvem ja rohkem süües.

 

Ma soovitan lihtsuse huvides pigem 24h lõikes vaadata, et valgud kätte saaksid - 1,5-2,2g/kg

 

On ka uuringuid tehtud, kus lausa paastutakse, st ei söödagi mingi päev, mis peaks kultrismiloogika järgi kõik lihase kaotama, ometi keha seda ei tee..

No neid loogikaid on palju, aga kogu kehaehitus on erakordselt individuaalne. Olen näinud neid mehi, kes tõesti söövad 6-7 korda päevas ja sama palju käivad ka nr 2-e panemas... Ise nad on veendunud, et kõik teised on sama sugused. Ilmselgelt olen nendega mitmeid kordasid vaielnud. Valgu tarbimise kohta on maailma spetsialistid tõesti soovitanud umbes 30 grammi valku 2-3 tunni jooksul, samas vene teadlased on soovitanud sportlastele vähemalt 50 grammi valku sama aja sees. Ega vene teadlased ka väga rumalad ei ole, aga raske öelda, kust kohast ja mis kaalutlustel sellised järeldused täpselt tulid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis vahet sellel on? Kõrge valgu dieedil on palju muid eeliseid. Valgugrammis pole tõenäoliselt isegi 3 kalorit, kui arvestada palju keha kulutab valgu seedimiseks. Ehk teisisõnu sa saad täiskõhutunde tarbides vähem kaloreid. Valgu ületarbimine terve inimese neerudega ei tee midagi. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hr. Margus Silbaum, kes äsja püstitas Eesti absoluutse küki rekordi 400kg, tarbib kesmiselt 70 - 100 grammi valku per. toidukord neid omakorda on tal päevajooksul vähemalt 6. Kõik sõltub eesmärkidest!

https://www.facebook.com/margus.silbaum/videos/5584861338206513

 

FitShop e-poes kõik valgud -20% SIIN

Muudetud kasutaja Arnold poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×