Jump to content
tomtom

Intervalljooksime ja tagasiöögid

Recommended Posts

Hakkasin jooksulindil jooksma vahelduva tempoga - 5 min tavaline kiirus, 1 min max kiirus.

Veider, aga see ajab mind iiveldama, ca tunni jooksul pärast jooksu. Ja lisaks on pärast sellist trenni u 1,5 päev juba väsimus ja unekas. Katsetasin, et ehk on mingi kokkusattumus, võibolla midagi muud põhjustab seda. Totitumine? Aga ei, peale intervalljooksu ühtegi teist muudatust ei ola, mis enesetunde halvenemist võiks põhjustada.

On see üldse loogiline, et sellised sümptomid tekivad?

Ja kui on, kas see on märk, et tuleks sellisest treenimisest hoiduda, või on see periood, millest lääbi suruda ja hiljem läheb olemine normaalseks?

Ideepoolest peaks ju sellist enda rihmaks jooksmisest just saaba energisuraka:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on tüüpiline ülepingutuse sümptomaatika.

 

Alusta vähema hulga makskiiruse tsüklitega, täitsa kasvõi 2 tsüklist.

Tsüklid lühemaks ka, nt 30 sek peale.

  • Like 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh nõuande eest!

Teen 4 jõutrenni nädalas (a' 1h). Ülejäänud 3 päeva tahaks teha kardiot, tegelikkuses jaksan lisaks teha vaid 1 päeva lisaks väga kerget kardiot. Sümptomaatiliselt võiksid jah väsimuse märgid viidata ületreeningule, aga ma ei mõista, kuidas minu nii väikese koormuse juures ületreeningust rääkida saab. Ei tohiks ju harrastaja tasandil ka olla ulme treenida igapäevaselt - 1 päev raskem, teine päev kergem trenn. Aga tundub, et ma ei vea välja. Vahel on kardiojärgne taastumine nii halb, et tavapärase 4 jõutrenni asemel tuleb neid 3 ehk kannatab ka n.ö baaskava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 12/10/2020 at 10:48 AM, tomtom said:

Aitäh nõuande eest!

Teen 4 jõutrenni nädalas (a' 1h). Ülejäänud 3 päeva tahaks teha kardiot, tegelikkuses jaksan lisaks teha vaid 1 päeva lisaks väga kerget kardiot. Sümptomaatiliselt võiksid jah väsimuse märgid viidata ületreeningule, aga ma ei mõista, kuidas minu nii väikese koormuse juures ületreeningust rääkida saab. Ei tohiks ju harrastaja tasandil ka olla ulme treenida igapäevaselt - 1 päev raskem, teine päev kergem trenn. Aga tundub, et ma ei vea välja. Vahel on kardiojärgne taastumine nii halb, et tavapärase 4 jõutrenni asemel tuleb neid 3 ehk kannatab ka n.ö baaskava.

 

Inimesed on lihtsalt nii erinevad, ja pole mõtet end liiga palju teistega võrrelda.
Ja algaja jaoks on 7 trenni nädalas ikka liig mis liig.
Seal kasuta sama loogikat, mis koormusega. Ise ei soovita üle 3 trenni järjest, eriti algajal.
Arened taastudes, mitte trennis.

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×