Jump to content
zxcvb

TRT=tervislik doping?

Recommended Posts

Tänapäeval on keha tootvate hormoonide kunstlikuks tõstmiseks mitmeid võimalusi, kuid üks on testosterone replacement therapy, mida tehakse arstliku järelvalve all. Mida sellest arvata eesmärgiga jätkuvalt jõudu ja lihast kasvatada ka 40+ vanuses? Loomulikult ma ei taha praegu noorena mingeid hormoone lisaks hakata võtma, aga kui eluaastad on juba seal 40+, kus keha enam nii palju testot ei suuda toota kui varem, siis TRT-l võiks ju päris hea boost olla, kui selle abiga testo sinna normi kõrgemasse otsa saaks? Olgu eesmärgiks lihtsalt normaalse testosteroonitaseme taastamine, mitte hullumoodi dopingu manustamine.

See võiks ju kasuks tulla ka jõusaalis?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 11/7/2020 at 14:47, zxcvb ütles:

Tänapäeval on keha tootvate hormoonide kunstlikuks tõstmiseks mitmeid võimalusi, kuid üks on testosterone replacement therapy, mida tehakse arstliku järelvalve all. Mida sellest arvata eesmärgiga jätkuvalt jõudu ja lihast kasvatada ka 40+ vanuses? Loomulikult ma ei taha praegu noorena mingeid hormoone lisaks hakata võtma, aga kui eluaastad on juba seal 40+, kus keha enam nii palju testot ei suuda toota kui varem, siis TRT-l võiks ju päris hea boost olla, kui selle abiga testo sinna normi kõrgemasse otsa saaks? Olgu eesmärgiks lihtsalt normaalse testosteroonitaseme taastamine, mitte hullumoodi dopingu manustamine.

See võiks ju kasuks tulla ka jõusaalis?

Tere!

Mina, kes ma juba mitu aastat olen 40+ vanuses tiksunud, olen järjest rohkem sellistel teemadel mõtisklenud. Ma täpselt ei tea nendest teemadest midagi, aga hämmastav, et minu eakaaslased välismaal teevad praegu oma tippvorme. Siinkohal küsiks ikka, et kulla mehed, millega te siis varem tegelesite? Nendel teemadel oli ka mõned kuud tagasi päris suur arutelu Siim Veri blogis koos Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu presidendiga hr Ergo Metslaga. Tundub, et sõna "doping" ja selle tähendus on hakanud muutuma oluliselt paindlikumaks, aga ka võimalusi on rohkem ja osades riikides on olemas legaalsed steroidid jne. Kui näiteks väga paljud lisandid on USA-s lubatud, aga EL-s keelatud, siis millest me üldse räägima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulasin isegi seda saadet ja seal räägiti ka pigem positiivses võtmes sellest. Igaljuhul kui nii kaua juba trenni tehtud ja tunne et oled maksimaalse võimaliku taseme saavutanud kaerahelveste, BCAA, kreatiini najal, siis paratamatult tahaks teada, kas ja millised lisandid/meetmed on veel olemas, mis võiksid arengut edasi viia. Usun, et see tööstus areneb pidevalt ja uusi võimalusi tuleb koguaeg juurde. Ütlen siis veelkord, et ei mõtle siin selgeid steroide, mis hävitavad organismi. Eesmärk siiski järjepidev areng+keha normaalne toimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 tundi tagasi, zxcvb ütles:

Kuulasin isegi seda saadet ja seal räägiti ka pigem positiivses võtmes sellest. Igaljuhul kui nii kaua juba trenni tehtud ja tunne et oled maksimaalse võimaliku taseme saavutanud kaerahelveste, BCAA, kreatiini najal, siis paratamatult tahaks teada, kas ja millised lisandid/meetmed on veel olemas, mis võiksid arengut edasi viia. Usun, et see tööstus areneb pidevalt ja uusi võimalusi tuleb koguaeg juurde. Ütlen siis veelkord, et ei mõtle siin selgeid steroide, mis hävitavad organismi. Eesmärk siiski järjepidev areng+keha normaalne toimine.

Kui on mingeid imerohtusid, mis on tervisele kahjutud ja hoiavad meid aastakümneid noorena, siis oleksin käpp kindlasti. Elame-näeme. Äkki ei peagi enam kaua ootama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 11/7/2020 at 2:47 PM, zxcvb said:

Mida sellest arvata eesmärgiga jätkuvalt jõudu ja lihast kasvatada ka 40+ vanuses? Loomulikult ma ei taha praegu noorena mingeid hormoone lisaks hakata võtma, aga kui eluaastad on juba seal 40+, kus keha enam nii palju testot ei suuda toota kui varem, siis TRT-l võiks ju päris hea boost olla, kui selle abiga testo sinna normi kõrgemasse otsa saaks?

 

Jah, vitaalsus ja ka jõud käib TRT-ga kaasas.

Eestis pole kuulnud, et mõni arst seda pakuks. Väga tabu teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×