Jump to content
kristake123

Arvamust

Recommended Posts

Palun abi. Olen tugevalt ülekaaluline ja olen vaikselt ennast käsile võtmas. 175cm, 92kg, algkaal oktoobris 96kg.

Olen Oktoobrist proovinud kodus kükke teha, 20-50 kükki päevas, detsembrist hakkasin lisaks kätekõverdusi proovima, jaanuarist 1xnädalas 60min rühmatreening kõht-selg tuhar. Kodus igapäevaselt pm 20-30 kükki 13 kg raskusega + plank 30-50sekundit + 20 kõhulihast. Mida aeg edasi seda rohkem teen rühmatreeningu harjutusi kodus järgi kokku ca 15-30min päevas. Olen nüüd viimased kaks nädalat 1 päeva puhkepäevaks jätnud kuna tõstan vaikselt koormust, see on õige või võiksin samaviisi jätkata? 
Lisaks teen Fitlap toitumiskava tänu millele olen need paar kilo kaotanud. Kava päevane kaloraaz on umbes ca 1600. Puusalt pakun, et tegelikult tarbin ca 2000 kcal kuna maitsen lastele tehtud toite ja toitude kaalumist ideaalselt ei tee.

Mu kaal näitab 1kg kaalutõusu viimasel nädalal kuid rasvaprotsent 3% madalam, muscle ja bone mass näidud tõusnud. Kaalun selle kaaluga alles veits üle nädala. 
Kas selline muutus kehakoostises on reaalne? 
Mina saan aru, et keha näidud paranevad kuid kaalu tahaks siiski veel kõvasti langetada, mida ma korrigeerima peaks esimesena?

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa korrigeerida tahad? Kui kaal langeb siis jätka vaikselt samas vaimus tõstes tasapisi treeningkoormust. Kaalulangetus ongi aeglane protsess. Ja kaalu pealt mingite % vaatamine ei peegelda progressi just kõige paremini kuna kõik kaalud on erinevad ja kes teab kui täpselt need näitavad. Kõige parem viis progressi jälgida on teha endast mingi perioodi tagant, kas iga päev või iga nädal, vormipilte täpselt samal ajal päevast (nt alati hommikul enne sööki). Kaal võiks olla ainult keha kaalumiseks ja kaalu nr kirjutad iga päev pildi juurde.

Kui kava näeb ette 1600 kcal ja sa tarbid enda hinnangul 2000 kcal, mis võib vabalt ka suurem olla, siis on siin suur probleem. 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna kaalusin väga hoolikalt toite ja panin kirja ning arvestades tavapärast maitsmist, siis pigem jääb kcal kogus kavas ettenähtust allapoole (panen pigem väiksemad portsud, lisan rohkem rohelist-kurk,jääsalat jne). Patukorrad olen teinud kavatoitude järgi, rämpsu pole tarbinud. Ootan ehk kaal hakkab jälle langema. Fitnessi kalorikalkulaatori järgi võiksin vabalt praeguse treeningkoormuse juures (olen koormuse kõige kergemaks hinnanud) tarbida kaalualandamiseks ca 2100kcal. Ilmselt siis minu puhul paar patuampsu mängib suuremat rolli või ma algajana hindan sisse-välja kaloraazi väga valesti.
Teen trenni edasi nii nagu teen ja tõstan vaikselt koormust ning jätan 1 puhkepäeva nädalas. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingid paaripäevased kaalukõikumised ei tähenda midagi.

 

Ütleme et sul on 30 kg rasva kehalt vaja põletada. Rasv on salvestatud energia.

Kui seda teha toitumise abil, siis iga päev 300kcal alla vajaliku kaloraaži süües võtab see aega 900 päeva.

Kui seda teha ennast rohkem liigutades, siis jalutades tuleb maha kõndida 4320 km.

 

Niiet jah, tegelik rasva  põletamine on aeglane protsess.

 

Aga samas, et juurde võtta 30 kg, oled saanud nautida lisaks 540 tahvlit šokolaadi, mis kõlab ausaltöeldes kadestamisväärselt.

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis kuluta trenniga 300 kcal ja söögiga teine 300, ongi poole kiiremini.

 

Üldiselt on ülekaalu tekkimises muud põhjused, kui matemaatika mittetundmine. Mis su patt on? Nisu, suhkur, kiirtoit, alkohol? Proovi sellega tegeleda.

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimane kuu ei ole tarbinud mitte ühtegi nendest pattudest. Nisu sisaldub vaid täisteratoodetes mida söön vastavalt kavale. Tänase kaalumise jàrgi kaal seisab. Kell mõõdab kalorikuluks 7-800 päevas lisaks baasile. Äkki kartul siis, olen iga päev söönud seda (ca 200g) päevas. Proovin paar päeva salat-liha-piimatoodete peal olla.

 

Algne ülekaal tekkis muidugi kiirtoit+nisu+suured kogused+kontoritöö.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
21 tundi tagasi, Rambo vend ütles:

Üldiselt on ülekaalu tekkimises muud põhjused, kui matemaatika mittetundmine. Mis su patt on? Nisu, suhkur, kiirtoit, alkohol? Proovi sellega tegeleda.

 

 


Nisu, suhkur ja kiirtoit ei mõjuta rasvapõletust kui kulutad energiat rohkem kui sisse sööd.

 

10 tundi tagasi, kristake123 ütles:

Äkki kartul siis, olen iga päev söönud seda (ca 200g) päevas. 


Ei.

 

10 tundi tagasi, kristake123 ütles:

Algne ülekaal tekkis muidugi kiirtoit+nisu+suured kogused+kontoritöö.


Algse ülekaalu süü ei olnud kiiroit, nisu ja kontoritöö. Algse ülekaalu põhjus oli ainult suured kogused (üleliigne tarvitatud energia, mida ära ei kulutanud).

Jõudu tööle! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa arvutad mingi kalkulaatori järgi oma baasainevahetust, siis need arvutavad enamuses valesti.  Kui näiteks 60 kg kaaluv inimene saab baasainevahetuseks 1300 ja siis võtab 30 kg rasva juurde, siis kalukulaator näitab 1700. See lisapekk ei muuda seda baasainevahetust tegelikult niipalju suuremaks. Niiet ma sinu puhul arvestaks kusagil 1300 kcal baasainevahetusega.

 

Sama on liigutamisega, raskemat keha liigutades on muidugi suurem kalorikulu sama maad läbides, kui kergema keha puhul, aga see vahe ei ole nii suur, nagu kalkulaatorid näitavad.

 

Kui sa kuu aega ei ole tarbinud mingit patutoitu, siis see ei ole mingit moodi jätkusuutlik tänapäevases maailmas.  Ennem osta halvaa ja lõika neljaks tükiks, söö iga päev 1 tükk, või sokolaadist mingi osa. Heas vormis olemine tavainimese jaoks ei ole mingi sihtpunkt, mis kestab 1 lavalkäigu või ühe fotosessiooni, vaid tuleb leida mingi toitumisplaan, mida suudad 20 aastat järgida.

 

Kui sa oled korraga suurte koguste sööja, siis ehita oma päev ümber 1 suure söögikorra. lükka esimene söök võimalikult kaugele ja söö korralik kogus. Mul on näiteks 500g kartuleid, 450g kanahakkliha ja banaan. See on mingi 900 kcal. Söön peale lõunat. Siis on õhtuni kõht täis ja õhtu söön oma valgud ja rasvad täis, lisaks veel väike kogus midagi, mille vastu isu on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mind paneb imestama, et kui ma enne tarbisin 3-4 tuhat kalorit päevas ja nüüd alla 2, siis kas keha tôesti harjub kuu ajaga selle väiksema kogusega ja kaalulangus peatub? Ma tegelikult ei tea sellest maailmast midagi nagu näha. Trenni tegemist alustasin nii vaikselt kui vôimalik, et ei tekiks vastumeelsust. Praeguseks ma jumaldan trenni tegemist, loodan, et see mot ei kao.

Ma saan aru küll, et kalkulaatorite tulemused ei ole alati täpsed, aga nii suurt vahet ma ei oodanud. 

Muudetud kasutaja kristake123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 tundi tagasi, kristake123 ütles:

mind paneb imestama, et kui ma enne tarbisin 3-4 tuhat kalorit päevas ja nüüd alla 2, siis kas keha tôesti harjub kuu ajaga selle väiksema kogusega ja kaalulangus peatub? Ma tegelikult ei tea sellest maailmast midagi nagu näha. Trenni tegemist alustasin nii vaikselt kui vôimalik, et ei tekiks vastumeelsust. Praeguseks ma jumaldan trenni tegemist, loodan, et see mot ei kao.

Ma saan aru küll, et kalkulaatorite tulemused ei ole alati täpsed, aga nii suurt vahet ma ei oodanud. 

 

Siin on mõned võimalused:

  • Oled oma eelneva kaloraaži valesti arvutanud.
  • Arvutad oma praegust kaloraaži valesti.
  • Arvestad on kalorikulu praegu valesti.
  • Arvestad sissesöödavat kaloraaži valesti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelnev kaloraaz mõõdetud tagasihoidklikel päevadel 3-4 tuhat. Hommik:
3x musta kohvi

3x selveri täistera croissant või kana-juusturullid

lõuna:

2x245g valgehallitusjuust

2x selveri karamellimaius jõhvikamoosiga

õhtu:

400g ühepajatoit hapukoorega vôi kartul-kaste

3-4 viilu rukkipala

 

ja sealt alates vahetpidamata näksimine, võileivad, rosinad, puuviljad, veel juustu, nisuhelbed piimaga vms. Kohvi päeva jooksul 4-5 tassi. 0 trenni.

 

Selliste päevade energiakulu näitas kell 300-400 lisaks baasile, sammude arv ca 5000 päevas.


praegu:

hommik:

200-250g puder

lõuna: 

220 g kartul+sink+muna + toorsalat (kurk,tomat, roheline salat)

ôhtu: 
100g liha+ toorsalat vôi 

250g makaronid/riis/tatar hakklihaga + toorsalat

oode:

50g juust + pirn vôi 70g riisi/maisi galett + avokaado vôi tuunikala.
 

palju kohvi, vähe vett.

 

kell näitab energiakuluks keskmiselt 600 lisaks baasile.

 

1x nädals 60min kôht-selg-tuhar, kalorikulu kella järgi 400. Pulss 100-160.

keskmine sammude arv päevas ca 10000.

1x nädalas kônd 8km (pulss 100-110)Kcal 580 kella järgi

4xnädalas 15min kodus kõht-selg-tuhar 5-13kg raskustega, pulss 100-140. Kcal 100 kella järgi

 

Kella 8 paiku äratus ja hakkan laste ja köögiga toimetama. Istuma sööma saan 10aeg. 14-15vahel lõuna. 18-19 õhtusöök. 21.00 saan lebosse, siis ka oode. Istun/lebotan vähe väikeste laste pärast+ töötan seistes kodukontoris (Arvuti on kõrge kummuti peal). 
magan ca 6-7tundi kokku öösel, pidevad ärkamised.


Ma arvan, et eelmine kaloraaz väga vale pole, küll aga usun praegu sisse-välja kulu arvutamise eksimisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas selle 3000-4000 ehk keskmine 3500kcal ajal kehakaal püsis või tõusis?

 

Kalorikulu poolest ära kella küll usu. :)

 

Kuna sa mainisid, et töötad seistes, siis ma järeldan, et tahtsid sellega märku anda nagu kulutaksid sellega rohkem energiat. Seistes ei ole kalorikulu märkimisväärselt suurem kui istudes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3500 juures tõusis ikka.

Seistes töötamist märkisin sammude pärast.

 

Tegin ükspäev patupäeva, käisin väljas söömas. Sõin enda prae ja laste ülejäägid ja oleks veel söönud.

Aga kaal hakkas langema.

 

No see oleks tase. Kuiva panen ikka 35-60g

 

Kehaanalüüs oli täna sama mis kaalul, treener soovitas samas vaimus jätkata. 1x nädalas puhkepäev, 2x nädalas korralikult ja 4xnädalas teen 15min kodus hantlitega nalja edasi :D
 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalu langetamiseks ei pea trenni tegema. Kaal = toitumine :)))))   söö  vähem kui kulutad.  Lihtlabast tõde on raske MÜÜA siis mõeldakse imeasju välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toiduisu on suurem ka kui trenni teed. Aga jah trenn yldisele tervisele kasulik :)

Jäi silma, et  oma  menüüs kirjutasid  puder 250g vms...  Kaalu  kaerahelbed kuivainena. 

Muudetud kasutaja Angelo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma olen kaalu saanud normaalseks ja siis trenniga alustan, siis ei teki mul suuremat sööiisu? Või ma ei peaks igaksjuhuks üldse trenni tegema? :)
 

Helbed ikka kuivalt, 35-70g korraga.

Muudetud kasutaja kristake123 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti tee ikka trenni ka ja aegajalt suurendad koormust, et keha ära ei harjuks. Nii õpetad keha energiat võtma rasvavarudest. Ja saad ka rohkem süüa kuna kulutus suurem. Mida suurema kaloraazi juures su kaal langeb, seda parem. Trenniga saad seda käivet tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×