Jump to content
UusTegija

aeroobne trenn

Recommended Posts

Olen lugenud foorumit ja olen leidnud kaheseid vastuseid. Öeldakse, et 2-3x, samas jälle, et 3-4x.

Minu eesmärgiks oleks lihtsalt võhma treening ja rasvapõletus. Samas ei tahaks ka, et lihasmassi kasv selle arvelt kannataks. Kui palju peaks sel juhul tegema aeroobset?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata, mis puututad kulturismi ja üldse sporditegemist siis ei ole ühtset reeglit. Mis on hea ja toimib minule ei pruugi toimida sinule.

Sa pead analüüsima enda treeninkava ja üldist rütmi - mitu korda jõuad käia saalis, mitu korda aeroobset tegemas. Samuti sõltub sinu treeningkoormus sellest kas sa tarbid taastumis kiirendavaid toidulisasi või mitte

Treenides võhma ( aeroobne tegevus kestvusega isegi kuni 90min!!!! jah, vastupidavust treenitakse pikkade kestvus-spordialadega ) ei soodusta sa kindlasti lihaste kasvu. Samas jätkates regulaarsete jõutreeningutega, süües korralikult ja puhates piisavalt on võimalik ka võhma treenida, aga sellisel juhul ei ole lihaste kasv soodustatud. Vastupidi.

Nagu siin juba ükskord Hr Vootele ütles - ei tasu olla nii numbrites kinni. Peab oskama kuulata oma keha ja teha järeldusi erinevatest edusammudest või taganemistest. Selleks ju saalides treenerid ongi, et Teie saavutusi koos analüüsida ning teile häid nõuandeid soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võhma ja jõu treenimise saab ju ka ühendada. Minu meelest ei välista üks tingimata teist. Sa ei pea võhma jaoks tegema 60-90 min madalal pulsil. Tee keskmine distants ja tugeva tempoga (näiteks sõudmist). 3x nädalas, 12 minutit, 3 km aitas mul küll nii võhma kui jõudu parandada. Kaks korda nädalas on tulemuste saavutamiseks paraku vähe, heal juhul aitab kuidagi vormi hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kergejõustikus, täpselt nagu kulturismis kasutatakse erinevatel treeningetappidel erinevaid harjutusi ning erinevaid koormusi.Asi ei ole kunagi nii, et tee ainult selliseid harjutusi või kasuta ainult niipalju kordusi.

Pikemad intervalltreeningud ( jooksmine hapnikuvõlas ehk nn anaeroobses läves ) 10 ja enam minutit on hea meetod mida kasutada aga 3x nädalas seda ei tehta. Lihtsalt ei ole mõtekas kuna järgmiseks treeninguks vähese treenitusega inimeste taastumine ei ole parim. Kergejõustiklased olenevalt treenitusest teevad nädalas 4-7 trenni nädalas, millest 1-2 on kindlasti rahulikus tempos ehk nn aeroobsel lävel jooksmine - selle mõte ongi selles, et treenida südant, et aeroobne läve tõuseks ja organism suudaks töötada võimalikult pikka aega ilma aneroobsesse lävesse sisenemata.

Samas tulles UusTegija teema algusesse tagasi - asja teeks lihtsamaks kui sa ütleksid milleks sul seda võhma on vaja? Kas sul on vaja vastupidada 8min või 80min? Seal on suur vahe - treeningharjutused ja meetodid on sellega seotud.

Kui sa pead vastupidama tõesti ainult 8min - siis tuleb keskenduda pigem intervallmeetodile ja lõigutreeningule ( + 1x nädalas kindlasti pikemaajaga kestev tegevus ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihtsalt, et jõuks ikka joosta ka, mitte et peale esimest paarisadat meetrit hingeldad. Aeroobne trenn on ka südamele hea. Selles mõttes. Põhiees märk on ikka jõutreening, aga olen lugenud, et ka aeroobset peab tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, mul sama küsimus. 4x nädalas jõutrenni ja nendele eelneb iga kord 15min. aeroobset normaalses pulsivahemikus. On see õige või mõjutab kuidagi jõutrenni tulemust. B)

see mida sa just kirjeldasid, nimetatakse soojenduseks :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina teen praegu 5-6 korda nädalas peale jõutreeningut j akorraga 40 minutit- eesmärk on võimalikult vähe jõudu kaotades võtta natuke alla- nii 0,5-0,7 kilogrammi nädalas, mitte rohkem. Alles alustasin, vaatame, kuidas mõjub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt, et jõuks ikka joosta ka, mitte et peale esimest paarisadat meetrit hingeldad. Aeroobne trenn on ka südamele hea. Selles mõttes. Põhiees märk on ikka jõutreening, aga olen lugenud, et ka aeroobset peab tegema.

Vaata see ei ole nii lihtne nagu sa arvad! Et ei tekkins nn. haiguslikult suurenenud süda ja lihaseid siis on vaja eenlev aeroobne treening. See aga tähendab, et sa pead kasutama ühtlustusmeetodit mitte intervallmeetodit. Treenungu alguses on intervallmeetodil pärssiv mõju, kuid kui seda harrastada harva s.o 1 kord nädalas või harven ning treeneri käe all siis ei ole ületreenimine eriti võimalik. Et aga kapillarisatsioon on harmoonilise füüsilise ja vaimse arengu aluseks( palju keka õpsid ja sageli ka madalama kvalifikatsiooniga treenerid ei pööra sellele erilist tähelepanu), kuna kapilaarides transporditakse ju lihastesse hapnik, mida on vaja teatud ainete lõhustamiseks ning lihastessse kogunenud piimhappe maksa kus ta lõhustatakse. Kui aga see võrgustik on vähe arenenud siis piimhappe ongi treeningu aega lühendav faktor. Ise soovitaks sul 2x nädalas jõudu teha s.o 1 üla- ja 1 alakeha treening ning ülejäänud 2x teha tervisejooksu, mitte kilometraasi vaid aja peale. Kindlasti peaksid jääma need treening korrad erinevate päevade peale...n. Esmaspäeva hommikul teed soojenduse ära ja käid jooksmas,enne kooli, tööd vm. teisipäev jõusaalis (üla- või alakeha), kolmapäev vaba, neljapäev jooks, reede siis sõltuvalt teisipevasest treeningust kas ala- või ülakeha treening. Vabadel päevadel ei ole igasugune füüsiline tegevus vastu vastunäidustatud, see tuleb isegi kasuks kui mõistlikult teha. Jõutreninguga peab olema ettevaatlik seda ei peaks vabadel päevadel harrastama. Sai teine natu pikkuke aga mis teha see on ju vääga materjali mahukas teema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×