Jump to content
ReinoL

Abi natukene ja ideid

Recommended Posts

Tervist!
Alustan ka uuest aastast jõusaaliga kuna kaalu numbrid läinud juba liiga suureks ja aeg on käsile võtta. Parem liiga hilja kui mitte kunagi.

Kaalun 116-117kg vahel ning pikkust 183. Ehk ideaalne kaal oleks 87kg aga minu eesmärk oleks suvelõpuks saada kuskil 90kg juurde.

Arvutasin välja, et koos trenniga peaks tulema kokku natukene üle 2400 kalori ja ilma trennipäevata kuskil 1700-1800 kalorit, on see normaalne?

Toidukava näeks selline välja:

Hommikul:

I - 3 praemuna +50g peekonit+ pirn ja mahl või kohv.

II- 65g kaerahelbe pudru koos meega + prin ja mahl või kohv.

Vahepala:

I-Keefir (400g) + külmutatud marjad (140g) ning pähklid(15g)

II-Kodujuust (200g) + pähklid(peotäis) + suurem puuvili, kas pirn või õun.

Lõunaks:

Kanafilee (250-300g) + Täistera makaronid ehk penned (70g) + 100g porgandi-kapsa salat

Makarone saab asendada pruuniriisiga, külmutatud juurviljadega või kartuli vms.

Vahepala:

I-Profeel proteiini jogurt 200g+puuvili (apelsin, greip, banaan, õun või pirn) või pähklid 15g

II- Kodujuust koos meega ning pähklidega ja puuvili

Õhtuks:

I-Külmutatud juurviljad 200g + kanafilee 250-300g

II-Tatar 70g + kodujuust 200g + kanafilee 200g

 

Treeninguid teeks selle järgi 

http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/5/53

või sellejärgi

http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/2/22

Hetkel vaatan sellise keskmise.

Peale treenguid soovitati võtta ka proteiini kuskil 30g, kas seda oleks vajalik teha?

 

Või keegi oskab öelda, kas oleks võimalik juba suvealguseks saada soovitud kaal kuskil 90-95kg?

Kui kellegil tekib küsimus, mis need I ja II tähendavad siis need on erinevad varjandid :D.

Oleks tore kui saaks natukene infot juurde, mida paremini teha ja mitte mitte teha.

 

Muudetud kasutaja ReinoL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 1/9/2018 at 21:27, ReinoL ütles:

 

Peale treenguid soovitati võtta ka proteiini kuskil 30g, kas seda oleks vajalik teha?

 

 

 

 

Ainult siis, kui eelmine toidukord oli pikka aega enne treeningut. Üldiselt peaks piisama sellest, et päeva jooksul, suhteliselt ühtlaselt jaotatuna ca 150 g valku tuleb - trennipäeval ka pisut rohkem (ehk 200).

Kui enesetundele mõjub kohene positiivselt - miks siis ka mitte, halba see ka ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitaks mõne tõhusama treeningkava poole vaadata. Fitness.ee võiks siin lehel olevad kavad kriitilise pilguga üle vaadata...

Ei ütle, et see kava ei toimi. Aga mulle ja sulle pole see kindlasti mitte kõige optimaalsem..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kavad on enam vähem ümber tehtud nii kui nii. 

Aga hetke seisuga söön iga päev kuskil 2400 kalorit ning kord nädalas luban endale midagi head ka(põhjus lihtne, mis lasen ükskord nädalas midagi lubada on see, et muidu see toidukava viskaks lihtsalt üle ja jätaks pooleli selle).

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 20.1.2018 at 9:40, ReinoL ütles:

Hetkel selline küsimus, et millist proteiini soovitaksite? Ise leidsin sellise kuid ei tea, kas see õige http://www.hcgym.eu/gym_et/toidulisandid-551/proteiinid/2x-hc-professional-wheymix-1-3kg-kokku-2-6kg-ja-1kg-hind-alla-15-eur.html

 

Sest neid valikuid on palju ja ma ei tee neil vahet väga

Kui sa pead dieeti ja kaloraaž on piiratud, siis soovitan proteiiniallikat, mida saab närida ja mis täidab kõhtu..

Aga iseenesest on HC Wheymix mõistlik valik. Maitsed ja lahustuvus on head ning mis kõige tähtsam, hind pole ülepaisutatud.

  • Like 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

On 9.1.2018 at 21:27, ReinoL ütles:

Arvutasin välja, et koos trenniga peaks tulema kokku natukene üle 2400 kalori ja ilma trennipäevata kuskil 1700-1800 kalorit, on see normaalne?

Ma ei tea küll kuidas sina need numbrid arvutasid aga...

 

Sinu kaalu ja pikkuse juures (teadmata sinu vanust, igapäevast aktiivsust ja rasvaprotsenti), kasutades Dr. Fred Hatfield baasainevahetuse valemit, on sul juba keskmine BAV ca 2800kcal.

Sinna juurde treening(teadmata täpselt sinu treeningut, intensiivsust, kestust jne) ning see number kasvab. Võimalik, et sinu igapäevane kalorikulu on ca 3500kcal(või enam) ja treeningvabal päeval ca 3000kcal(või enam) ning täiesti vabal päeval, kui ei ole tööl/koolis ega trennis, siis vb alles 2500kcal kanti. Sa oled suure massiga, sa kulutadki palju! Aga see kõik on oletatav ja teoreetiline, kui puudub suuremosa infost!

 

Minu point on lihtsalt selles... võimalik, et "cutid" hetkel liiga suure koguse kaloreid maha. Jah, sa kindlasti langetad kaalu sellega, iseasi kui kauaks ja kuidas nii äkiline muutus mõjub. Alati on targem alustada vaikselt "mängimist" kaloritega, keskmiselt 300-500kcal korraga.

Tuleb proovida. Hea kui saab enda numbreid jälgida nt  1-2 nädala tagant(kaal, rasvaprotsent) ja pidada päevikut. Siis tead täpselt millise toitumise juures muutused toimuvad. Suure kehakaalu ja rasvaprotsendiga on kindlasti esmased nädalad heade tulemusetega. Aga muidugi kõige olulisem on enestunne ja peegelpilt!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 25.1.2018 at 21:53, inside14 ütles:

 

Ma ei tea küll kuidas sina need numbrid arvutasid aga...

 

Sinu kaalu ja pikkuse juures (teadmata sinu vanust, igapäevast aktiivsust ja rasvaprotsenti), kasutades Dr. Fred Hatfield baasainevahetuse valemit, on sul juba keskmine BAV ca 2800kcal.

Sinna juurde treening(teadmata täpselt sinu treeningut, intensiivsust, kestust jne) ning see number kasvab. Võimalik, et sinu igapäevane kalorikulu on ca 3500kcal(või enam) ja treeningvabal päeval ca 3000kcal(või enam) ning täiesti vabal päeval, kui ei ole tööl/koolis ega trennis, siis vb alles 2500kcal kanti. Sa oled suure massiga, sa kulutadki palju! Aga see kõik on oletatav ja teoreetiline, kui puudub suuremosa infost!

 

Minu point on lihtsalt selles... võimalik, et "cutid" hetkel liiga suure koguse kaloreid maha. Jah, sa kindlasti langetad kaalu sellega, iseasi kui kauaks ja kuidas nii äkiline muutus mõjub. Alati on targem alustada vaikselt "mängimist" kaloritega, keskmiselt 300-500kcal korraga.

Tuleb proovida. Hea kui saab enda numbreid jälgida nt  1-2 nädala tagant(kaal, rasvaprotsent) ja pidada päevikut. Siis tead täpselt millise toitumise juures muutused toimuvad. Suure kehakaalu ja rasvaprotsendiga on kindlasti esmased nädalad heade tulemusetega. Aga muidugi kõige olulisem on enestunne ja peegelpilt!

Hetkel olen kasutanud igasuguseid neid baasainevahetuse appe ning igaüks annab erineva numbri. Üks annab 2400 aga teine üle 3400 juba. 

Hetkel juba raskusi 2400kalori kätte saamisega, mis rääkida siis 3400 jne. 

Huvitav on see ka, et kui sõin niiöelda need 2400 kalorit ära siis mingi hetk avastasin, et ma olen juurde võtnud hoopis mõned kilod, mis pole juu normaalne. Ehk kui ma peaks sööma ligi 3500kcal siis kokkuvõtteks võiksin cutida kuskil 3000kcal-i peale? 

Muudetud kasutaja ReinoL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohati need kalkulaatorid tõesti erinevad.

Minu arvutuste kohaselt pakuks jah alguses prooviks 3000kcal trennipäeval. Aga veider, et juba 2400kcal peal kaalu tagasi tuli.

Treening on siis tolle kava järgi hetkel?

Ja toitud nii nagu kirjutasid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 1/29/2018 at 7:41, inside14 ütles:

Kohati need kalkulaatorid tõesti erinevad.

Minu arvutuste kohaselt pakuks jah alguses prooviks 3000kcal trennipäeval. Aga veider, et juba 2400kcal peal kaalu tagasi tuli.

Treening on siis tolle kava järgi hetkel?

Ja toitud nii nagu kirjutasid?

Treening kava on tehtud treeneri poolt.

Toitusin nii nagu kirjas (ilma proteiini shaikida)

Hetkel hakkasin kasutama seda proteiini 

http://www.hcgym.eu/gym_et/toidulisandid-568/proteiinid/2x-hc-professional-wheymix-1-3kg-kokku-2-6kg-ja-1kg-hind-alla-15-eur.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×