Jump to content
Reinart

Eesti Meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis 2017 - Protkoll saadaval!

Recommended Posts

Võistluste kohtunikuna pole ma varasemalt peale võistlust oma poolset arvamust avaldanud aga see kord ma seda teen. Esiteks palju õnne kõikidele võitjatele. Nagu kõik teavad ja näevad siis kogu see fitnessi pool kasvatab populaarsust ja areneb üle maailma suurel kiirusel. Kategooriaid ja võistlejaid tuleb aina juurde ning seoses sellega tõuseb ka tase. Kuid kahjuks see ei käi meie, Eesti kohta. Oli tõesti paar võistlejat, kes näitasid arengut aga üldises plaanis on seis ikka üsna halb. Eriti oli seda minu arvates bikiini fitnessi kategoorias. Ma ei saa aru miks tüdrukud ei tegele saalis kõige tähtsama kehaosaga milleks on tuhar. Vabandust, aga enamustel seda polnud või siis rippus. Võib olla ma olen liiga kriitiline aga arvan, et 10 aastat kohtuniku- ja 20 aastat treeneri kogemusega peangi seda olema. Kahjuks on nii, et pole meil Eestis sellist ühtset meeskonna tööd, kuhu kaasatud parimad olemasolevad spetsialistid ja treenerid. Iga võistleja on nii öelda üksi ja peab ise otsustama kelle poole ta pöördub abi saamiseks. Ja nende abistajate tase ning nõuanded on nii seinast seina, mis peegeldub ka üldjuhul laval. Ehk kunagi jõutakse ka Kulturismi ja Fitnessi liidus nii kaugele, et peale igat võistlust analüüsitakse koos kõigi võistlejate vigu ja suunatakse abi saamiseks kelle juurde vaja. Igal juhul soovin kõigile edu järgmisteks võistlusteks.

Muudetud kasutaja M.M. poolt
  • Like 3
  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
7 minutes ago, Kapten said:

See protokoll kuidagi poolik! kulturismis ja klassikat ei leidnud mina sealt üldse!!!

 

Kõik olemas eraldi vahelehtedel, üleval äärel järjehoidjad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin just sama lisada, vaatasin LIVE’i, et kas see on mingi baltimaade eripxra, et keegi tagumikku yldse ei treeni, jalad olid suht lodised kxigil, osd olid niisama nxljutanud ja hop - lavale! Helena, Reet ja veel mingi vene tsikk - a mis ylejxxnud seal tegid? :lol:? See vxistlejate tase oli lausa hullem, kui Riga Pearl :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõustun ka kohtuniku arvamusega, nõrk tase oli juba isegi tava inimesele, kes fitnessist vähem teab, nähtav. Ei saa ka aru sellest, miks arvatakse, et võimalikult kõhn keha ja madal rasvaprotsent on põhjus meistrivõistlustele minemiseks. Kuigi jah, kogemust saab kindlasti, aga mingi enesekriitika võiks ikka olla. Miks treenerid lasevad nii kehva vormiga oma õpilased lavale??  Olen aastaid neid võistlusi jälginud ja see oli pehmelt öeldes shokk, mis sellel toimus. Tundub, et mõned neiud arvavad, et ilus meik ja juuksepikendused päästavad päeva...

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeneril puudub võimalus kedagi otseselt keelata... küll on aga korraldaval alaliidu poolt antud õigus/kohustus vastavale inimesele kes peaks kohapeal “filtriks” olema. Et kui juba etteheiteid teha siis pigem selles suunas.

 

Ja ma ei räägi bikiinist mis on kõige n-ö mainstreem’im üldse- on teisi alasid kus nõutud oluliselt rohkem kuivust/lihasmassi. 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimased võistlused olid selge märk, et hoolimata võistlejate arvust, on mingisugune kvalifikatsioon lavale pääsemiseks vajalik. Ei saa lasta inimesel enda suva järgi võistlema pääseda. Jah, keegi Olesja? Ja Rõigas? 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma kardan, et siis ei tule enam keegi vxistlema, sissemaksu osalejatelt ei tule (on seal yldse?), vaatajaid (sugulased/sxbrad) ei tule ja Eesti karikavxistlused hakkavad toimuma kord 4 aasta jooksul. :lol:

 

Bodyfitnessi konkursandid oleks vxinud panna bikiinifitnessi kategooriasse ja enamus bikiniste oleks pidanud yle viima “wellness” vxi “fitmodel” seeriasse, kus nende tegelik koht on. Aga nyyd on nad kxik uhked “eesti meistrid bikiinifitnessis” ja ohtralt motivatsiooni teistele “hakkajatele”, kes ronivad kevadel uhkelt lavale..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
13 minutes ago, whiteheadsmatter said:

Ma kardan, et siis ei tule enam keegi vxistlema, sissemaksu osalejatelt ei tule (on seal yldse?), vaatajaid (sugulased/sxbrad) ei tule ja Eesti karikavxistlused hakkavad toimuma kord 4 aasta jooksul. :lol:

 

Bodyfitnessi konkursandid oleks vxinud panna bikiinifitnessi kategooriasse ja enamus bikiniste oleks pidanud yle viima “wellness” vxi “fitmodel” seeriasse, kus nende tegelik koht on. Aga nyyd on nad kxik uhked “eesti meistrid bikiinifitnessis” ja ohtralt motivatsiooni teistele “hakkajatele”, kes ronivad kevadel uhkelt lavale..

Sellised sapised kommentaarid võiks vähemalt nii palju läbimõeldud olla, et teadvustada endale seda, et wellness fitness on ju edasiminek bikinist lihasmassi osas, Fitmodel samas tagasiminek kuivuse ja lihasmassi osas - seega mida isehakanud spetsialist täpsemalt mõtles?

Muudetud kasutaja Tim. poolt
  • Like 1
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
27 minutes ago, whiteheadsmatter ütles:

Ma kardan, et siis ei tule enam keegi vxistlema, sissemaksu osalejatelt ei tule (on seal yldse?), vaatajaid (sugulased/sxbrad) ei tule ja Eesti karikavxistlused hakkavad toimuma kord 4 aasta jooksul. :lol:

 

Bodyfitnessi konkursandid oleks vxinud panna bikiinifitnessi kategooriasse ja enamus bikiniste oleks pidanud yle viima “wellness” vxi “fitmodel” seeriasse, kus nende tegelik koht on. Aga nyyd on nad kxik uhked “eesti meistrid bikiinifitnessis” ja ohtralt motivatsiooni teistele “hakkajatele”, kes ronivad kevadel uhkelt lavale..

 

Mida sa seletad siin? Bikini absoluudis olevad naised, kes on "andetud eesti meistrid" on kõik rahvusvahelisel tasemel saavutanud tiitlivõistlustel finaalikohti.

 

On üks asi, kui Morozov toob kohtunikuna välja puudused, jäädes sealjuures ikkagi heatahtlikuks. Mida sina haugud siin?

Muudetud kasutaja Siim Kelner poolt
  • Like 4
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koertenxitustel on piisavalt txukoeri, kes oma eksterjxxri jxrgi ei vxxri paremat hinnet, kui ‘hea/ok’. Aga kuskil suvalises kaugel kurksi-nuias vxhese konkurentsi ja standardiga nxitustel paar korda esimeseks saadud ja hop-hei on tshampionitiitlid kaelas isegi neil. Viiekordse maailmameistri kxrval mxnes suurlinnas aga konkurentsi nad vist ikka vastu ei pea.. ja ometigi on need kehvema tasemega koerteomanikud palju xnnelikumad selle yhe karika yle kuskil ja kunagi, kui mina oma 5x maailmavxitjaga nt. Sest ma realistlikult tean, et me ei ole mitte kunagi yhel “tasemel” ja mind huvitab pigem mxne suurema haiga konkureerimine. Siuke allegooriline nxide..

 

Fitmodel eesti tasemel on txepoolest just see 98%, mis me laval nxgime - kuivaks nxlginud ektomorfsed koduperenaised. Teoreetiliselt vxib igasuguseid asju xelda, aga kui nad sulle seljaga vastu seisvad on ju kohe nxha, kes mida treenib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülihea emotsioon võistlustest pealtvaatajana. Palju õnne kõigile osavõtjatele, kes jäid oma kohaga rahule. Teistel on kindlasti mõtlemisainet, mida järgnevatel võistlusel teistmoodi teha.

Ainuke asi, millest ma aru ei saanud on see, et miks olid igasugused joogid saalis keelatud ? Kaasaarvatud vesi. Ütlen ausalt, et  magasin mitmete võistlejate esinemised ja autasustamised peaaegu maha, kuni janu oli meeletu. Muud varianti üle ei jäänud, kui tõusta püsti, osta vesi või mingi karastusjook. Vedelik tuli enne saali minekut pm jalapealt sisse kulistada. Saal oli ilmselgelt üle rahvastatud (inimesed seisid vahekäikudes püsti), seega õhk oli suhteliselt paks. 

Alkoholist saab aru aga vesi, kohvi vms...

Muudetud kasutaja Sander Kaasik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
18 hours ago, Sander Kaasik said:

Ülihea emotsioon võistlustest pealtvaatajana. Palju õnne kõigile osavõtjatele, kes jäid oma kohaga rahule. Teistel on kindlasti mõtlemisainet, mida järgnevatel võistlusel teistmoodi teha.

Ainuke asi, millest ma aru ei saanud on see, et miks olid igasugused joogid saalis keelatud ? Kaasaarvatud vesi. Ütlen ausalt, et  magasin mitmete võistlejate esinemised ja autasustamised peaaegu maha, kuni janu oli meeletu. Muud varianti üle ei jäänud, kui tõusta püsti, osta vesi või mingi karastusjook. Vedelik tuli enne saali minekut pm jalapealt sisse kulistada. Saal oli ilmselgelt üle rahvastatud (inimesed seisid vahekäikudes püsti), seega õhk oli suhteliselt paks. 

Alkoholist saab aru aga vesi, kohvi vms...

Minul küll keegi vett ära ei võtnud :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×