Jump to content
leekas

Kesknärvisüsteemi kahjustus ja surnud käe sündroom

Recommended Posts

Tere!

 

Loodetavasti postitan õigesse kohta!

 

Aga küsimus järgmine, et kuidas kätuda jõusaalis, kui on kesknärvisüsteemi kahjustus?

See väljendub selles, et lihast pole olemas kätel.Olen kunagi mõned aastad jõusaalis käinud ja sain ka vastupidavuse.

Samas 50kg kotte , automootoreid sikutada jne jne pole probleem.

Hetkel ei saa jopetki selga, kui pean vasakut kätt kasutama.

Töövõimehindamise komisjon leidis, et kõik on OK.

Vaskakul käel on see surnud käe sündroom.

Raviarst leidis, et mul pole jalalihaseid kah!

Jusaali vaja minna, sest kehakaal tõusnud-enam ju niipalju füüsilist tööd ei tee.

Kõhule pekki kogunud.

 

Täpne diagnoos on radikulopaatia

 

Mida arvate või soovitate?

Muudetud kasutaja leekas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii vähese kirjelduse pealt on raske hästitoimivat süsteemi sulle pakkuda. Peaksid kindlasti minema füsio juurde ning lasta ennast üle vaadata. Tuleks läbi viia võimalikult täpne posturaalne analüüs ning sealt vastav programm kujundada. Mulle tundub, et terve su selg ning kael on pingestunud, radikulopaatia kirjeldab olukorra tõsisust lihaste seisukohalt. Kas sul mingeid selja liigkumerusi/nõgususi, skolioosi diagnoositud ei ole? 

Aitaks kui sa laseksid end pildistada eest, küljelt ja tagant, kuid ka see pole parim variant. Suurt koormust mina ei soovitaks vaid keskenduks pingete leevendamisele ning üleüldisele lihasravile. Uuri pilatese treeningute kohta või otsi netist mobility drille vasta kehaosa suhtes, mingisugust lahjemat võimlemise varianti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 Rinnaosa küfoos lamenenud, diskid madaldunud ja degenereerunud, lülikehad ostefüütidega, mis loovad lülikehade eesmistel pindadel osteoose. Lõlisamba rinnaosa jäigastunud, rigiidne. Nimmelordoos järsult süvenenud, diskid ettepole avatud.  eesmiste ostefüütidega,  lülikehade tagumised osad omavahel kontaktis.  Rinnaosa üleminekul kaelaosaks skolioos vasakule 6 - 8 kraadi. Vasak abaluu paar sentimeetrit madalamal kui parem tulemustega. Vasak õlavööde vajunud võrreldes paremaga allapoole. mülemapoolne totaalne neuropaatia, mis on enim väljendunud vasakul.  innervatsiooniala (sirutajad) ülimalt langenud lihasjõudlusega. Alajäsemetel lihased atrofeerunud, eriti vasakul.

 

See siis täpne jutt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 4/22/2017 at 6:56 AM, leekas said:

Selleks, et miskit saavutada on vaja raha-meie haigekassa ei maksa midagi kinni paraku.

 

No maksab ikka küll. Kurdad perearstile probleemi, see suunab sind vajadusel füsio juurde ja sealt edasi. See on juba haigekassa kulul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no kui leida põhjusi, miks ei saa, siis kindlasti ei saa. 

 

mde, ma ei teagi, kas riiklikus meditsiinis on mõni väga hea füsio, kuid arvan, et kui ikka tõeline tahtmine, siis leiab üheks konsultatsiooniks raha ka erapraksise jaoks. aga eks igaüks teeb oma otsused ise. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 2017-4-16 at 10:15 PM, leekas said:

 Rinnaosa küfoos lamenenud, diskid madaldunud ja degenereerunud, lülikehad ostefüütidega, mis loovad lülikehade eesmistel pindadel osteoose. Lõlisamba rinnaosa jäigastunud, rigiidne. Nimmelordoos järsult süvenenud, diskid ettepole avatud.  eesmiste ostefüütidega,  lülikehade tagumised osad omavahel kontaktis.  Rinnaosa üleminekul kaelaosaks skolioos vasakule 6 - 8 kraadi. Vasak abaluu paar sentimeetrit madalamal kui parem tulemustega. Vasak õlavööde vajunud võrreldes paremaga allapoole. mülemapoolne totaalne neuropaatia, mis on enim väljendunud vasakul.  innervatsiooniala (sirutajad) ülimalt langenud lihasjõudlusega. Alajäsemetel lihased atrofeerunud, eriti vasakul.

 

See siis täpne jutt

 

 

Mineee kui jõhker pauk ikka. Mida tunned kui 1-5km kõndima pead, jõuad üldse sellist vahemaad? Kahjuks mulle tundub, et siin on ka tagasipöördumatud protsessid avaldunud lülikehades(osteofüüdid, kontaktis olevate lülikehade kontakti puhul võib eeldada purunenud diske). Vaene mees, aga tõenäoliselt on ka oma ignorantsus mängus. Kui vana sa oled?

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

50 aastane? Kui jah siis on eriti raske, aga kõik on võimalik vajaliku tahtmisega. Tuleb 24/7 pöörata pilk "sisse", mitte aga päris sisse, kuid pidev posturaalne kontroll ja analüüs oma keha suhtes. Tunnetad oma rühti ning vajadusel korrigeerid, erinevates staatilistes ning dünaamilistes asendites( selg sirgu, õlad taha jne). Ei tasu üldsegi alahinnata hingamist. Piisavalt sügav ja kontrollitud hingamine igas olukorras. Raskus ongi selle pilgu pideval hoidmisel mainitud objektil. Selle vähese põhjal oskaksin ja julgeksin treeninguna soovitada kõndimist erinevas olustikus ja pinnasega, mille ajal toimub eelnevalt nimetatu(kehavaatlus/tunnetus). Et analüüs ja vaatlus oleks efektiivsem võiks ära õppida lihas- ja luuanatoomia. Rüht on kõige alus.

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
17 hours ago, leekas said:

et siis tuleks inimese anatoomia ja füsioloogia endale selgeks teha??

kõlab umbes nii, et kui hammas valutab siis tasub ise puurida jne

 

No aga kes su siis korda/paremaks teeb kui mitte sa ise? Füsio saab sind nõustada, plaani kujundada, suunata, tarvliku pead ju ise tegema. Füsioloogiat mitte nii palju, põhiline on funktsionaalne anatoomia. Seeläbi õpid võimalikult täpselt tajuma problemaatilisi koldekohti dünaamilises rühis ning ka oma rühti võimalikult täpselt rihtima. Rõhutan veelkord, kõik mu info on sekundaarne selles mõttes, et saan teha järeldusi üksnes sinu kirjutatud teksti põhjal. Osaks kogulahendusest olen pakkunud perspektiivinihet, mis eeldab aastate pikkust alalhoidmist. 

  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 12.5.2017 at 9:31 PM, leekas said:

et siis tuleks inimese anatoomia ja füsioloogia endale selgeks teha??

kõlab umbes nii, et kui hammas valutab siis tasub ise puurida jne

 

 

Mina olen kõige rohkem abi saanud ise meditsiini õppides. Igaühel on väga tähtis roll enda ravimises. Korrutan seda ka oma patsientidele, kui tähtsad on teadmised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 hour ago, leekas said:

Küsin sellise küsimuse, et kas antud olukorrale on võimalik trennikava koostada?

 

Säärase kommunikatsioonivormiga kahjuks mitte, tiheda koostööga oma valla tundjaga küll(see eeldab ka sinu enda poolset  põhjalikku probleemsituatsiooni tundmist). Ma räägin, sinu rüht ja selle iseärasused on vaja võimalikult täpselt ära õppida. Kahjuks see ei eelda ainult seistes postuuri hindamist vaid postuuri tundma õppimist ajas, kuidas su keha töötab üldiselt. Kui ma oleks füsio, siis jõusaali ma ei julgeks soovitada, vaid treening koonduks keharaskuse ümber, mobiilsusele orienteeritud võimlemine. Kahjuks üldiselt on füsiodel suhteliselt väike harjutusvara, kuid õnneks järjest popimaks on muutunud fitnessi ja füsioteraapia segunemine.

Muudetud kasutaja modus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ise arvaks, et ikka oleks võimalik, ilmselt tuleks pappi köhida ja see kava ka tehakse-nii see, kui ka bonsuna foorum on ju tegijaid täis ,üks targem kui teine.

 

Võta üks ja viska teist.

 

Aga nagu ikka on uppuja päästmine uppuja enda asi eriti AS EW-s

Muudetud kasutaja leekas poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb, kui palju närviühendusi alles on. Mida rohkem, seda suurem tõenäosus, et saab paremaks.
Kui kõik läbi lõigatud v muul põhjusel katkenud/tugevalt vigastatud siis lootus kaduvväike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×