Jump to content
kartp

Ma ei tea, mida ma valesti teen

Recommended Posts

Mure selles, et kaal ei lange hoolimata mu pingutustest - just vaatasin, et kuu aega tagasi kaalusin täpselt sama palju praegu. Okei, öeldakse, et kui kaal midagi ei näita, näitavad ümbermõõdud, aga paraku olen praegu pea igalt poolt mõõtes mitu cm laiem kui ca 3 ndl tagasi (ma ei tea, kas see mõjutab midagi nii väga, et eelmised mõõdud võtsin hommikul pärast ärkamist ja nüüd mõõtsin end pärastlõunal).
Toitumisest - olen jälginud toitumiskava, nendega läks mingil hetkel kaal alla, aga siis jäi paigale, kaks kuud oli paigal. Lisasin menüüsse juurde pisut süsivesikuid, hakkas jälle vaikselt langema, kuni jälle seisis, mille peale mott absoluutselt kadus. Trenni selle aja jooksul ei teinud üldse. Praegu toimetan oma jõudude ja toitumiskavast saadud tarkusega, olen palju lugenud ja uurinud ja kindlasti toitun oluliselt tervislikumalt ja tasakaalustatumalt kui kunagi. Loen MFP-ga kaloreid ja jälgin ka makrosid (iifym.com kalku andis mulle vahekordadeks süs 30%, rasv 40%, valk 30%, kindlasti ei täida iga päev eesmärki, aga kahe väikelapse jm kohustuste kõrvalt teen parima, milleks ma hetkel võimeline olen). BAV on mul erinevate kalulaatorite järgi 1700, praegu söön 1770. Trenni teen kuuel päeval nädalas, segamini kardiot ja resistance'i. Higistan ikka pea iga päev kuni 40 min, enamasti 30 min juures. Kalorid söön nulli alati ja ikkagi see kaal ei lange. Kas 1770 võib olla liiga vähe? Samas tunnen, et saan väga korralikult süüa selle juures... ja alla BAV'i ju ei tohiks kindlasti minna? Mul on ideed täiesti otsas, istun selle oma sama kaalu otsas (kaalun end igal hommikul) ja ei tea, mida teha.. Palun abi!

Ette tänades,
Kärt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Miks sa näed kaalunr vaeva - kas peegel näitab sama, et midagi ei toimu? Oled sa üldse ülekaalus rasva% tõttu? "Mõõdud on laiemad kui enne.". rasvast või lihasest?  Ka oma silm võib petlik olla - samamoodi mõõdulindiga(?) mõõtes - vead tekivad sõltuvalt erinevatest mõõtmistingimustest, mainid isegi hommik/õhtu, jne . 

 

 

 

Kui sa teed 6 X nädalas füüsilist, ja taastud sellest sealjuures piisavalt, ja see "resistance'i" segu aeroobsega ei muuda su kehakompositsiooni, on midagi valesti.

 

Samas, sa ei ole ka maininud, kui kaua selline rutiin sul toimunud on. mainid vaid, et mingil ajal trenni ei teinud.. Kui see on asi, mida veel ei ole pikalt järjepidevalt teinud, ega siis ka tulemust kohe saa, Segane, läbisegi teave.

 

Muud täpsemalt  teadmata:

 

alla BAVi, kui plaan rasva% vähendada, võib ikka minna - eriti, kui tunned, et toidust puudust ei ole ning enesetunne hea - anna minna. Tee selliseid päevi sisse ja vaata, mis juhtub. Täpselt sama moodi võid ka teha neid päevi, kus oled korralikult üle maintanance kaloraaži. 

 

Vaheta selline poolkõva "teen ühte ja teist läbisegi" korralike läbimõeldud nädalate vastu, kus nii 3X on konkreetne tunnike jõuharjutusi, võimalusel juba väljakutset pakkuvate raskustega, kasutades sealjuures nii head tehnikat, kui õnnestub, ja siis näiteks, 2 päeval nädalas aeroobne - 1 kord pikemalt steady state ning teine lühike, intensiivsete intervallidega treening.

Vaata omale sobiv kava kuskilt veebist ning tee neid lõike - omale sobivamal viisil - pikem all out (kuni 90 % max HR-st) koos vastavalt pikema taastumisajaga ja nii kordusi, või lühikesed all out vaheldumisi lühemate taastumis-minutitega,   15-25 min kokku, ja valmis.  Kokku üle 5 päeva nädalas üle keskmise intensiivsusega trennidega ei ole mõtet teha - sa ei ole tippsportlane.

 

 

 

 

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, ülekaalus olen just rasvaprotsendi tõttu. Tunnen keha pealt küll, et rasva on läinud kaduma (eelkõige seljalt, kust lähebki alati kõigepealt, samuti pihalt), kuid ma ei saa aru, kuidas on võimalik sealjuures kuu aega järjest samas kaalus olla (kilo piires kõikumistega). Oleks tõesti, et oleksin juba pikemat aega teinud suurte raskustega jõuharjutusi, aga ma ei ole, raskused on väiksed. Trenni olen praeguseks stabiilselt teinud vaid kaks nädalat, nii et lihastest ümbermõõtude suurenemisest ju kindlasti juttu ei saa olla. Trenni olen teinud selle aasta jooksul muidugi veel, aga kui aasta tagune BBG kava (12 ndl kokku) välja jätta, siis mitte süsteemselt. 

 

Ma olen kogu aeg arvanud, et alla BAV'i ei tohi mitte mingil juhul süüa, et keha läheb siis nn näljarežiimile ja ei anna midagi ära.. aga proovin siis tõesti nt kuni 200 kcal alla süüa ja vaatan, mis saab. Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
10 hours ago, kartp said:

 

 

Ma olen kogu aeg arvanud, et alla BAV'i ei tohi mitte mingil juhul süüa, et keha läheb siis nn näljarežiimile ja ei anna midagi ära.. aga proovin siis tõesti nt kuni 200 kcal alla süüa ja vaatan, mis saab. Aitäh!

 

 

Võimalik. 

Causes of individual differences in BMR[edit]

The basal metabolic rate varies between individuals. One study of 150 adults representative of the population in Scotland reported basal metabolic rates from as low as 1027 kcal per day (4301 kJ/day) to as high as 2499 kcal/day (10455 kJ/day); with a mean BMR of 1500 kcal/day (6279 kJ/day). Statistically, the researchers calculated that 62.3% of this variation was explained by differences in fat free mass. Other factors explaining the variation included fat mass (6.7%), age (1.7%), and experimental error including within-subject difference (2%). The rest of the variation (26.7%) was unexplained. This remaining difference was not explained by sex nor by differing tissue size of highly energetic organs such as the brain.[14]

Differences in BMR have been observed when comparing subjects with the same lean body mass. In one study, when comparing individuals with the same lean body mass, the top 5% of BMRs are 28-32% higher than the lowest 5% BMR.[15] Additionally, this study reports a case where two individuals with the same lean body mass of 43 kg had BMRs of 1075 kcal/day (4.5 MJ/day) and 1790 kcal/day (7.5 MJ/day). This difference of 715 kcal/day (67%) is equivalent to one of the individuals completing a 10 kilometer run every day.[15] However, this study did not account for the sex, height, fasting-state, or body fat percentage of the subjects.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Basal_metabolic_rate

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
10 tundi tagasi, kartp ütles:

 

 

Ma olen kogu aeg arvanud, et alla BAV'i ei tohi mitte mingil juhul süüa, et keha läheb siis nn näljarežiimile ja ei anna midagi ära.. aga proovin siis tõesti nt kuni 200 kcal alla süüa ja vaatan, mis saab. Aitäh!

 

 

Vaata palun teises teemas linke, kus on juttu sellest "näljarežiimist", ja otsusta - kummast sa edaspidi lähtuda soovid - kohalike gurude legendidest, või pigem mitte.

 

Kui su rasva% on piisavalt suur, ei saa sellist asja juhtuda, et "keha ei anna rasva ära".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8 hours ago, MaPo said:

 

Vaata palun teises teemas linke, kus on juttu sellest "näljarežiimist", ja otsusta - kummast sa edaspidi lähtuda soovid - kohalike gurude legendidest, või pigem mitte.

 

Kui su rasva% on piisavalt suur, ei saa sellist asja juhtuda, et "keha ei anna rasva ära".

 

 

Veel legende:

 

If you include other variables such as fat mass, gender, and age, you can predict about 85% of the variance in RMR. That is, knowing LBM, fat mass, gender and age, you can predict RMR with about 85% accuracy. That still leaves 15% unaccounted for; that 15% is basically the genetic lottery. But let’s put that 15% in perspective.

 

http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/metabolic-rate-overview.html/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
21 tundi tagasi, ROtter ütles:

 

Veel legende:

 

If you include other variables such as fat mass, gender, and age, you can predict about 85% of the variance in RMR. That is, knowing LBM, fat mass, gender and age, you can predict RMR with about 85% accuracy. That still leaves 15% unaccounted for; that 15% is basically the genetic lottery. But let’s put that 15% in perspective.

 

http://www.bodyrecomposition.com/fat-loss/metabolic-rate-overview.html/

 

 

Palun tõlgi see ära, ma ei saa aru. Ei saa ka aru väljatoodud lõigu seosest teooriaga "keha ei anna rasva ära, kui kaloraaž madal on". Seda enam, et  see tsitaat on pärit L. McDonaldi lehelt,  tema küll sellist teooriat tervikuna kindlasti ei toeta. Kui sa üritad mingi osakese väljarebimisega seda saavutada, siis .. ma ei oska midagi öelda. Taas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on ikka nii palju veel õppida.. Ühesõnaga, saan aru - olles veel täiendavalt lugenud - et kui rasvavaru on korralik, võin süüa pisut alla oma BAV-i. Proovin veel korralikumalt oma makrode eesmärki täita, söön 200 kcal alla  BAV-i ja vaatan, mis saab. Kuskil paari-kolme nädala jooksul peaks ikka aru saama, kas asi töötab. Praegu tunnen, et saan ka 1550 kcal juures kõhu korralikult kvaliteetset toitu täis. 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
42 minutes ago, MaPo said:

 

Palun tõlgi see ära, ma ei saa aru. Ei saa ka aru väljatoodud lõigu seosest teooriaga "keha ei anna rasva ära, kui kaloraaž madal on". Seda enam, et  see tsitaat on pärit L. McDonaldi lehelt,  tema küll sellist teooriat tervikuna kindlasti ei toeta. Kui sa üritad mingi osakese väljarebimisega seda saavutada, siis .. ma ei oska midagi öelda. Taas.

 

 

Sellest olen ma ammugi aru saanud, et sa ei saa millestki aru. Seda ei ole vaja igas postituses eraldi välja tuua.

 

Väljatoodud tsitaadiga on öeldud, et BMR -i arvutamisel võid 15% eksida mõlemale poole, sest täpselt saad väljarvutada ainult 85 %.

 

Võib -olla kartp väljaarvutatud BAV ei ole õige ja aluseks tuleb võtta BAV -15% ja sellest esialgu lähtuda.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Kuidas on see seotud tsitaadiga

 

"Vaata palun teises teemas linke, kus on juttu sellest "näljarežiimist", ja otsusta - kummast sa edaspidi lähtuda soovid - kohalike gurude legendidest, või pigem mitte."

 

Konkreetselt, ilma  hämata.

 

Või teemat "laiendamata", sest see on pandud konreetselt selle tsitaadiga kokku.

 

Veel kord, et segadust ei oleks :  seos BMR arvutamise võimaliku eksimise ja minu sõnade vahel, palun.

 

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
11 hours ago, MaPo said:

 

Kuidas on see seotud tsitaadiga



"Vaata palun teises teemas linke, kus on juttu sellest "näljarežiimist", ja otsusta - kummast sa edaspidi lähtuda soovid - kohalike gurude legendidest, või pigem mitte."

Konkreetselt, ilma  hämata.

 

Või teemat "laiendamata", sest see on pandud konreetselt selle tsitaadiga kokku.

 

Veel kord, et segadust ei oleks :  seos BMR arvutamise võimaliku eksimise ja minu sõnade vahel, palun.

 

 

 


"Veel kord, et segadust ei oleks :  seos BMR arvutamise võimaliku eksimise ja minu sõnade vahel, palun."

 

Üks täiendus eelnevatele, mida võiks arvestada.

 

Nii lihtsa asja peale võiks ikka ise tulla ja mitte lasta iga sõna ja lauset endale selgitada.

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
21 tundi tagasi, kartp ütles:

Mul on ikka nii palju veel õppida.. Ühesõnaga, saan aru - olles veel täiendavalt lugenud - et kui rasvavaru on korralik, võin süüa pisut alla oma BAV-i. Proovin veel korralikumalt oma makrode eesmärki täita, söön 200 kcal alla  BAV-i ja vaatan, mis saab. Kuskil paari-kolme nädala jooksul peaks ikka aru saama, kas asi töötab. Praegu tunnen, et saan ka 1550 kcal juures kõhu korralikult kvaliteetset toitu täis. 

 

 

Kogu kaklus käib siin selle üle tegelikult, et ära:

1. eelda, et BAV on midagi, mis on alati sama ja/või täpselt arvutatav. 

2. usu neid, kes väidavad, et vähem süües lähed mingil hetkel näljareziimile ja keha hoiab rasva kinni

 

Räägi pigem lihtsalt sellest, et "hetkel söön X kalorit, midagi ei muutu". Seega tuleb lihtsalt vähemaks võtta. Kuid vaata siiski ka MaPo viidatud artikleid - väga tihti on tegemist sellega, et väga madalat kaloraazi raporteerivad inimesed loevad oma tarbitava energia valesti kokku. Mingid asjad jäetakse lugemata sest "ah seda on nii vähe" või saadakse valesti aru, mis üldse "kaloreid" sisaldab. Nt. kaalujälgijatel õun = 0 punkti, kuid siit ei järeldu, et õun = 0 kalorit ja seega võib neid päevas 20 ära süüa ja midagi ei muutu. 

 

1500 kcal puhul ma kahtlustan küll, et siin on tegelikkusega vahe sees. Oled ikka täiesti aus enda suhtes ja ei lõika nurki?

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käsi südamel, üle 1770-ne ei söönud, iga viimane kui amps läks ja läheb MFP-i kirja. Pigem sisestan igaks juhuks natuke rohkem, kui täiesti kindel ei ole. Aga üldiselt ikka saan kõik kaalutud ja korrektselt sisestatud. 1770-ga oli kaal stabiilne, järelikult sõingi alandamiseks liiga vähe. Nüüd vaatan, mis 1500 teeb.

Aga mis mõttes tegelikkusega vahe sees?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui 1770 on aus number ja nälg silme eest mustaks veel ei võta, siis tulebki vähemaks võtta. Tegelikult ei olegi tähtis, mida mingi kalkulaator näitab lõpuks. Võta midagi siis lihtsalt vähemaks. Kuigi, 1500-1700 puhul peab juba praegu su kehakaal väga väike olema. 

Nii madala kaloraazi puhul võib parem olla pigem kaloraazi veidi tõsta, kuid selle arvelt end rohkem liigutada. See on ilmselt asi, millest soovitajad räägivad, et liiga madal kaloraaz paneb "rasva kinni hoidma". Pigem on asi selles, et madala kaloraazi puhul hakkab mõistus trikke mängima ja hakkad end alateadlikult või teadlikult vähem liigutama. Trepi asemel lähed liftiga, 10 kilomeetri asemel jooksed 8 jne. Nii et mõnikord võib pigem olla parem tõesti rohkem süüa ja samas ka rohkem liigutada kui vähem süüa ja kukkuda nõiaringi - vähem süüa - vähem liikumist - veel vähem süüa - veel vähem jaksu liigutada. 
Ja väga väikese kaloraazi puhul on raskem kokku panna ka menüüd, kus kõiki toitaineid ja mikroelemente oleks piisavalt. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh! Hakkasin praegu mõtlema, kas on võimalik, et arvestasin oma trennis kulutatud energia suuremaks, kui see tegelikult oli ja kui omast arust sõin päeva lõpuks end nulli, sõin tegelikult siiski mingi 100-150 kcal üle? 40-minutilise kardio (sekka kergemaid jõuharjutusi) energiskuluks panen MFP-i 400 kcal (aerobics, general), ise arvasin, et kirjutasin energiakulu tegelikust väiksemaks, aga ehk oli hoopis vastupidi.. sest kuigi keha rasvaprotsenton mul piinlikult suur, siis need app'ide arvustused pole ju kuigi täpsed ja 400 kcal kõlab nagu väga palju.. liikumine on mul muidu selline, nagu võiks eeldada koduselt kahe väikelapse emalt - pidevas jooksus pole, aga terve päev diivanil ka ei istu.

 

Saan muidugi aru, et lõpmatuseni kaloraaži ei vähenda. Proovin praegu süüa 1550 + trennis kaotatud kcal'id, kord nädalas söön 1800 ringis ja vaatan, mis saab. Praegu tunnen, et saan kenasti kõhu täis ja isegi makrosid täidan järjest paremini ja olen teadlikum, mida miski sisaldab. Valkusid on kõige raskem täis süüa, eriti, et kodujuustu ei armasta absoluutselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 tundi tagasi, JungaTroll ütles:

Pigem on asi selles, et madala kaloraazi puhul hakkab mõistus trikke mängima ja hakkad end alateadlikult või teadlikult vähem liigutama. Trepi asemel lähed liftiga, 10 kilomeetri asemel jooksed 8 jne. 

 

Huvitav, enda puhul sellist kokkuhoidu ei ole kunagi märganud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3 tundi tagasi, kartp ütles:

Aitäh! Hakkasin praegu mõtlema, kas on võimalik, et arvestasin oma trennis kulutatud energia suuremaks, kui see tegelikult oli ja kui omast arust sõin päeva lõpuks end nulli, sõin tegelikult siiski mingi 100-150 kcal üle? 40-minutilise kardio (sekka kergemaid jõuharjutusi) energiskuluks panen MFP-i 400 kcal (aerobics, general), ise arvasin, et kirjutasin energiakulu tegelikust väiksemaks, aga ehk oli hoopis vastupidi.. sest kuigi keha rasvaprotsenton mul piinlikult suur, siis need app'ide arvustused pole ju kuigi täpsed ja 400 kcal kõlab nagu väga palju.. liikumine on mul muidu selline, nagu võiks eeldada koduselt kahe väikelapse emalt - pidevas jooksus pole, aga terve päev diivanil ka ei istu.

 

Saan muidugi aru, et lõpmatuseni kaloraaži ei vähenda. Proovin praegu süüa 1550 + trennis kaotatud kcal'id Valkusid on kõige raskem täis süüa, eriti, et kodujuustu ei armasta absoluutselt.

 

 

Ma võin olla rumal, aga mina neid trennis eeldatavalt kulutatud kaloreid küll nii julgelt ei arvestaks, st. suhtuks sellesse reservatsiooniga.

Kasvõi selleski mõttes, et siis iga kord "premeerin" end selle kulu eest - tunde järgi pigem - kui on vajadust, kirjutan preemia välja, kui saab ilma - ja olen mures oma kehakomp pärast - püüan edasi lükata auhinna saamist.

 

Valgud ei pea kindlasti olema traditsioonilised alati - varieeri - kaunviljad on hea option, hernevalk on isegi peaaegu vadakuga konkureeriv kvaliteedilt. Et neid endale maitsvamaks teha, kasuta julgelt maitserohelist, pipraid, jne - "piprad panevad ainevahetuse paremini tööle" - ei ole siis seda sloganit veel lugenud v? :D 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei, nii et pole nii oluline trennis kulutatud energia tagasi süüa? Lihtsalt, et pikema trenni päeval tunde järgi midagi natuke rohkem.. makes sense, sest ma tõesti tegelikult ei tea üldse, palju ma kulutan. Paistab tõesti, et nii palju lihtsam on oma treeningutel kulutatud energiat üle hinnata.. 

 

Igasuguseid kaunvilju söön hea meelega, ilmselt peakski nende osakaalu menüüs veelgi suurendama. Olen ka proovinud munavalge lisamist hommikpudru sisse, aga imelik kõrvalmaitse jääb, seega olen lisanud seda lihtsalt tavalisele munale omleti sisse. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobse trenni puhul võid proovida, kas pulsikell kajastab seda õigesti, võrreldes seda jooksmisel kulutatud kaloritega. Jooksmise ja kõndimise puhul nimelt on leitud hea korrelatsioon. Sõltumata tempost kulutatakse sörkjooksul 1km kohta kehakaaluga võrdne arv kaloreid. Vaata, mida su pulsikell näitab kui jooksed 40 minutit. Ja siis vaata joostud maa järgi, palju näitab valem kehakaal*km. Üldiselt pulsikellad kipuvad häbematult numbrit üles valetama. 

 

Teine mõttekoht on jõuharjutuste puhul energiakulu. Kõik ülakeha harjutused võib kalorikulu mõttes nulliks võtta. Need võivad tunduda rasked, kuid liigutusi teevad väikesed lihased võrreldes jalgadega. Mõtle kasvõi nii - mitu kätekõverdust jõuad teha? Kas jõuaksid teha neid 5 minutit järjes? Ilmselt mitte ... Aga käia kätel 5 minutit? Ammugi mitte. Kuid jalutada 5 minutit - lihtne, ei pane tähelegi. Point selles, et see mis lihtne jalgadele, on raske kätele. Kuid kalorikulu sõltub ikkagi töö mahust. Kätega ei tee palju ära energia kulutamise mõttes ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3 tundi tagasi, JungaTroll ütles:

Kõik ülakeha harjutused võib kalorikulu mõttes nulliks võtta.

 

 

See on samuti väga huvitav väide. Millel põhineb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Alustuseks, mis on kindel faktor - afterburn effect.

 

Neid uuringuid on liiga palju, mis seda tõestavad, seega, on see pigem kindel asi, mis aitab energiakulu suurendada ja kiirendada lipiidide oksüdatsiooni.

Conclusion

A minimal RT program that required little time to complete (11 min per session) resulted in a chronic increase in energy expenditure. This adaptation in energy expenditure may have a favorable impact on energy balance and fat oxidation sufficient to assist with the prevention of obesity in sedentary, overweight young adults, a group at high risk for developing obesity.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2862249/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 tundi tagasi, JungaTroll ütles:

. Kätega ei tee palju ära energia kulutamise mõttes ...

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1925045   No significant difference between the two experimental conditions was found for magnitude of EPOC (t [7] = 0.69, p greater than .05). Mean (+/- SD) values were 9.2 +/- 3.3 and 10.4 +/- 5.8 kcal for the arm crank and cycle ergometer exercises, respectively. Duration of EPOC was relatively short and not significantly different (t [7] = 0.24, p greater than .05) between the upper body (22.9 +/- 13.7 min) and lower body (24.2 +/- 19.4 min) exercises.   Tegemist ei ole klassikalise ülakeha jõutreeninguga, aga ei saa öela, et kätega ei tee palju kalorikulutamiseks ära :)

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin viidatus väidetakse ju lihsalt seda, et EPOC ei ole väga erinev alakeha ja ülakeha puhul. Kuid jutt käib ikkagi suhtelistest väärtustest. Seda enam, et kujutle tüüpilist jõusaalis "rassivat" naisterahvast. Ma ei pretendeeri absoluutselt šovinistliku sea tiitlile, kuid fakt on see, et esiteks naiste ja meeste eesmärgid jõusaalis on veidi erinevad. Ja üsna erinev on ka naiste ja meeste ülakeha-alakeha lihaste suhe. Siin ei ole midagi parata. Sa ju siiski ei väida, et käsivarre kõverdamine (biitseps) hantliga kulutab sama palju kui kükist üles hüpped? 

Ma soovitan võtta ülakeha kalorikulu nulli selle pärast, et üldiselt ei teadvustata endale kui vähe kulub energiat jõusaalis tehes mõned seeriad biitsa vahepeal ehk ka veel sõbraga lobisedes või lihtsalt minutike ringi jalutades seeriate vahel. Kiputakse vaatama kella ja pannakse foorumisse kirja "tund aega jõusaalis". Parem end mitte petta. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×