Jump to content
RainKuusnõmm

Rain Kuusnõmm blog

Recommended Posts

Varasemalt tegin oma blogipostitusi vendade Kuusnõmmede teemas, siis selleks,et end rohkem kirjutama  motiveerida ,otsustasin teha omanimelise teema.

     Kunagi alustasin 8ndas klassis jalgpalliga,kooli jalkavõistkonda kuulusin alates 6ndast klassist peale.Sealt edasi võistlesin isegi eesti meistrivõistlustel II liigas.Seejärel otsustasid minu vennad järjest jõusaaliga tegelema hakata ja ei saanud ju ma ka teisiti.Salu Jaani saalis alustasin jõutõstmisega 2005a-2010a. Saaremaalt Tallinnasse kolides sai vastu võetud otsus,et miks mitte proovida kulturismi.Oli ju Tallinnas tulemas 2011.a klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlused ning otsustasin proovida.Paraku jäin esimesena finaalist välja ja see tulemus  mind ei rahuldanud ning nagu öeldakse siis süües kasvab isu.

 


Minu varasemad tulemused kulturismi võistlustelt:
 

2010 Eesti meistrivõistlused                                  kulturism mehed -80kg                              II  koht

2011 Põhjamaade mv(Rootsi,Lund)                      kulturism mehed -70kg                               II  koht

2011 Eesti meistrivõisltused                                  klassikaline kulturism mehed -171cm         II  koht (abs.8)

2011 maailma meistrivõistlused                            klassikaline kulturism mehed -168cm         VII koht

2012 Põhjamaade meistrivõistlused(Taani)         kulturism mehed -70kg                               I   koht

2012 Eesti meistrivõistlused                                 kulturism mehed -85kg                               I  koht  (abs.3)

2013 reval cup tallinn                                             kulturism mehed edasijõudnud                  III koht  (abs.3)

2013 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed -171cm         I   koht

2013 balti mat (tallinn)                                           klassikaline kulturism mehed                      III koht

2013 euroopa mv (moldova/chisinau)                  klassikaline kulturism mehed -168cm        IV  koht

2014 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed                     II  koht

2014 balti mat (läti/riia)                                           klassikaline kulturism mehed                     V koht

2014 euroopa mv(hispaania/santasusanna)        klassikaline kulturism mehed -168cm        II  koht

2014  eesti aasta parim klassikalisene kulturist

2015 euroopa meistrvõistlused                             klassikaline kulturism mehed -168cm        II koht

2015 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed -175cm        III koht

2015 eesti aasta parimaks klassikalisene kulturist

2016 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed -175cm        IV koht

2016 läti lahtised meistrivõistlused                      klassikaline kulturism mehed open            II koht

2016 euroopa meistrivõistlused                            klassikaline kulturism mehed -168cm        V koht

5931_thumb.jpg.ce4283a6cd7178df7f5d9e961f7c3f88.jpg02fa9e753f979c376a1f7803faa33454.jpg.7673fa4e01af9c9a44144a53f4bebd46.jpgIMG_2872.jpg.aac1291084c2cbdbb47ec33dad2be744.jpg

Minu esimene treener oli Jaan Salu.Seejärel esimesed kulturismi võistlused suunas Taavi Koovit ning hetkel juba pikemat aega treeneriks Ott Kiivikas.
Treenin ja esindan 2009a alates Sparta Spordiklubi,ning kogu selle kulturismi perioodi on mind toetanud  fitness.ee 

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.Kirjutan väheke hetke tegemistest... Muutusi on olnud mitmeid, seda nii tööl kui ka eraelus.Ma pole küll väga kirjutaja tüüpi,kuid proovin siiski...

Seoses tööga..Vahetasin varasema ehitustöö teedeehituse vastu. Peamiselt tegelen siis tänavakivipaigladusega.Füüsiline ja väga raske töö,mulle kasulik-kulutus on suur ning saan seetõttu rohkem süüa. Kuna see töö on hooajaline, siis see just mulle meeldibki, et olen saanud sisustada oma talviseid päevi enda äranägemise järgi.Ca 3 kuud saan teha,mis soovin.
    Kuna põhitöö algab aprillist,olen otsinud omale muud tegevust. Hea võimalus selleks oli ülegabariidiliste koormate vedamine rekkaga eestis,rootsis kui ka soomes.Väga huvitav töö on,kuid kui igapäev trenni vaja jõuda ja on plaan võistelda, siis sobiski pigem selline varjant nagu praegu avanes.3.5m laiasid veoseid viia 20m pika raskeveotreileriga  põhja-rootsi viia on paras katsumus.Kuna dieet käsil,siis oli väga palju ettevalmistumist nõudev kuna sellist dieeti pidades meeldib mulle rutiin - toiduajad,trenniaeg ja uneaeg oleks suhteliselt sama.Selline töö aga lõi graafiku segamini,kuid tulin toime.Mõned pildid ka...
   Olen üks väheseid,kes sellise töö kõrvalt kulturismi  võistlustasemel teeb...

58df4110b32e1_kivit(2).jpg.9a4f1d63665e17c2da92287a87cbf7ec.jpg            58df411673023_kivit(4).jpg.ce215e276d401fd930a87189b46d54f6.jpg                       rekka2.jpg.107514b59662dff96172c64d2e574136.jpg  

58df41670a441_kivit.jpg.ad4dcc01df2f74c6d61c1fba2d03ed83.jpg                                
   
    Meeldib tegeleda ka mototehnikaga. Sellepärast soetasin endale ATV, millega maal võimaluse korral rallimas käia ja end välja elada-vaheldus linnaelule, hea ennast tuulutada.
    Läksin ka taas kooli. Erialaks sai valitud liikurmasina kursus, mis tuleb igati minu põhitöö juures kasuks.
   Mida rohkem end tegevuses hoida seda kiiremini aeg möödub ning ei pea ootama toidukorrast toidukorrani,nagu dieedil olles kipub olema.

    Eraelus on ka toimunud suur muudatus, nimelt sain eelmise aasta lõpus isaks. Ei oskagi kirjeldada sõnadega, mida tundsin kui ulatati sülle see habras beebipoiss. On huvitav jälgida, kuidas ta iga päev midagi uut avastab ja õpib.Igatahes on see tunne vägev ja raske sõnadadega edasi anda.
 

Natuke ettevalmistusest eelseisvateks võistlusteks.
     Kuna alguses kahtlesin päris palju,kas ikka teha kaasa 2017 hooaeg või teha üks vaheaasta-lasta siis nii vaimul kui ka kehal natuke puhata.
    Üks põhjusteks ,miks kahtlesin, oli uus kodune olukord. kui kodus sirgumas veel nii pisike, kes tahab ka tähelepanu. Teiseks, uus töökoht. Kuna varasemalt on jaotunud töökoormus aastaringselt suhteliselt sama koormusega, ning ma tean kuidas mu keha toimetab. Siis nüüd on dieedi esimesed kuud tegevusevaesed ja dieedi lõpp vastupidiselt suure koormusega. Kolmandaks,olin taaskord  lasknud kehakaalu kaugele vajalikust võistluskaalust.Nagu võibolla on  aru saada,olen ikkagi otsustanud see aasta kaasa teha.Eks ole näha, kuidas kõik muutused mõjuvad kogu võistluste ettevalmistumist.Samas olen kinnitatud ka eliitkoondisesse ja see on üks põhjus, miks  otsustasin võistelda.
   

 Trennid...
     Trenne teen 2+1 süsteemi järgi.See tähendab siis 2 trenni ja puhkepäev.Keha on jaotatud põhimõttelsielt neljaks.Detsembris sai Otiga koos trennisüsteemi veidi muudetud vastavalt vajadusele.
     Kuna hetkel põhitöö koormus on vähene,olen käinud suhteliselt tihti ka vabadel päevadel saalis lindipeal jalutamas.Selline olukord on mu jaoks harjumatu kuna varem olen valmistunud põhitöö kõrvalt ja see võimaldas rohkem süüa.Praegu olen sunnitud suhteliselt madala kaloraaziga hakkama saama.Sedasi dieeti pidades on mõistlik ikkagi ennast kuulata.Vahel ei ole jõudu,siis ei  pinguta maximum raskustega...
   Vormi osas olen enda suhtes väga kriitiline,eesmärk teha parem vorm kui eelmine kord.Ja loodan,et ka õnnestub.

pos..jpg.9c6530c5a22c596c5a6faab390da7aff.jpg
 
Toitumine...

    Sellest ma väga palju ei kirjutaks,kui siis mõne sõnaga.Kaalusin suvel veidi üle 80kg ning võistluskaal mul alla 70kg. Kaalugraafiku panin paika stardikaalu ja vajamineva võistluskaalu järgi,tempoks seega ca 550g nädalas.Siiamaani olen  graafikus. Peamine et pilt,mis peeglist avaldub, ka vastab sellele kaalunumbrile.
    Enesetunne siiani suhteliselt hea,arvestades varasemaid hooaegasid.Kuigi on ka raskemaid päevasid ette tulnud.Mul ei ole veel siiani õnnestunud teha ükski dieet  hea enesetundega.Eks ta järk-järgult läheb paremaks iga hooajaga.olgu öeldud,et oma toitumise koostan endale ise.
   Makrosid ja kaloraazi lahti kirjutama ei hakka,toiduvalikust mõningaid näiteid allolevatelt  on piltidelt näha...Või siis minu  instagrammist,kus leiab väga palju toidupilte

58df4216b3b92_toit(2).JPG.fd7a5efebd1969dbba7a8f15d4ff44e6.JPG58df421c8f727_toit(3).JPG.0530e1c64920caa8fbe633c4eacd3cd5.JPGtoit(5).png.a3ca017eef17c1bb1da682dd04fcdec9.png



Võistlustest...
23.04 Esimene katsevõistlus taaskord Läti lahised meistrivõistlused Riias klassikalise kulturismi avatud kategoorias.

29.04 Eesti karika võistlused klassikaline kulturism

3.-8.05 hispaania Euroopa Meistrivõislused klassikaline kulturism

    Mul avastardini veel mõned nädalad aega ning loodan,et 23,ndaks olen enamvähem valmis,kuid põhivõistluseni veel ca 34päeva aega ehk põhimõttelised  1/4 dieeti veel ees,seega tuleb  kõvasti poseerimist harjutada ja vabakava paika saada,eks siis näha ole,mis tuleb...
 

                                                                                                       Edu tänastele võistlejatele Pärnus!
  

 

 

Muudetud kasutaja RainKuusnõmm poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

07.04.17
   Randmevigastus...ülekoormus või ei kujutagi ette millest,aga segamas see mind on.Juba teist päeva raske rannet liigutada ja käsi päris paistest.Trenne saab  teha läbi valu kuid nii hilises staadiumis,16 päeva enne võistluseid,ei saa pausi lubada.Apteegist siis vastav randmetugi ja kannatab toimetada küll...
DSC_0513.JPG.2cfd1594992f0b5938691458a0b555f8.JPGDSC_0520.JPG.b875e63c8ec1b98b6e0a27c14c5200fa.JPG


Loodan,et paari päevaga saab korda...Kusjuures sama asi oli eelmisel aastal teise käega.



Muidu dieet kulgeb omasoodu,kaal langeb nagu plaanitud,väga rabistama veel ei ole pidanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

21.apr 2017....põhimõtteliselt üks päev avastardini lätis,lahtiste meistrivõistlusteni.Homme veel Spartas kiire poseerimine Otiga ja siis muud ettevalmistused,toimetused ning pühapäeva varahommikul start Riiga koos Raigoga.
    Huvitav ,et ei ole veel tulnud 2016a kevadise Em lõplikud tulemused,kuigi 2016 sügisese MM dopingu tulemused tulid ära ja seal põrus minu kategooria euroopa meister.
Mul püsib veel lootus ühe koha võrra tõusta tagantjärgi.
  Täna sain kätte ka Eesti koondise dressi...
IMG_20170421_155355_709.jpg.e7d55b540d485b84231ae6abbd621bef.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

26.04.2017

Täpselt nädala pärast samal ajal olen EM-i kaalumisel. Ootan juba selle aasta põhivõistlust.

 Kahe päeva ( ja natuke peale) pärast on käes ka EKV. 
23ndal olid Läti Lahtised Meistrivõistlused. See võistlus sai plaani võetud selleks, et saada tagasisidet oma vormi kohta, samas vaadata üle ka oma poseerimisvead. Enne EM-i hea võistlus. Kuna seal oli klassikas absoluutkategooria ja seega tugevad vastased. Jäin väga rahule oma 5nda kohaga, mis saavutatud 11ne mehe seas. Nüüd piltide pealt vaadates, esines poseerimisel vigu, neid kavatsen nüüd edaspidi vältida. Ega kerge saa ka olema EKV-l . Ootan laupäeva huviga, sest kerge ei saa seal olema kuna tegu jälle absoluutkategooriaga. Kuna Läti võistlus oli  pigem trenni mõttes tehtud, siis mingisugust laadimist enne ja pärast võistlust ei teinud, et olla võimalikult terav EM-iks. 
Töö juures on hooaeg alanud ja tööpäevad pole mitte lihtsad. St koormus peal, mis on hea vormile. Vastu veel pidada veel mõned päevad. 

Kel vähegi võimalik tulge laupäeval Salmesse omadele kaasa elama...

Mõningad pildid sellest võistlusnädalavahetusest...
DSC_0670.JPG.2d3c269b4366b30320371b54c2d5b3c4.JPG80f6318271442d7a68e5034761d3df4d.jpg.e71806a8bbce42a2c7aa58fce6fa7a31.jpg18090549_1492257764170122_218928473_o.thumb.jpg.5122b6dae44ba10ff3ef2680fc98a6f2.jpg.1bccca7c14d5ae6e50ae11b499f7563b.jpgIMG_5099.JPG.thumb.jpeg.0b299e447476e7cbf24c7e4896fb578e.jpeg.79427ef2edc052cc5693637885a75223.jpeg

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 3/26/2017 at 5:58 PM, RainKuusnõmm said:

Varasemalt tegin oma blogipostitusi vendade Kuusnõmmede teemas, siis selleks,et end rohkem kirjutama  motiveerida ,otsustasin teha omanimelise teema.

     Kunagi alustasin 8ndas klassis jalgpalliga,kooli jalkavõistkonda kuulusin alates 6ndast klassist peale.Sealt edasi võistlesin isegi eesti meistrivõistlustel II liigas.Seejärel otsustasid minu vennad järjest jõusaaliga tegelema hakata ja ei saanud ju ma ka teisiti.Salu Jaani saalis alustasin jõutõstmisega 2005a-2010a. Saaremaalt Tallinnasse kolides sai vastu võetud otsus,et miks mitte proovida kulturismi.Oli ju Tallinnas tulemas 2011.a klassikalise kulturismi maailmameistrivõistlused ning otsustasin proovida.Paraku jäin esimesena finaalist välja ja see tulemus  mind ei rahuldanud ning nagu öeldakse siis süües kasvab isu.

 


Minu varasemad tulemused kulturismi võistlustelt:
 

2010 Eesti meistrivõistlused                                  kulturism mehed -80kg                              II  koht

2011 Põhjamaade mv(Rootsi,Lund)                      kulturism mehed -70kg                               II  koht

2011 Eesti meistrivõisltused                                  klassikaline kulturism mehed -171cm         II  koht (abs.8)

2011 maailma meistrivõistlused                            klassikaline kulturism mehed -168cm         VII koht

2012 Põhjamaade meistrivõistlused(Taani)         kulturism mehed -70kg                               I   koht

2012 Eesti meistrivõistlused                                 kulturism mehed -85kg                               I  koht  (abs.3)

2013 reval cup tallinn                                             kulturism mehed edasijõudnud                  III koht  (abs.3)

2013 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed -171cm         I   koht

2013 balti mat (tallinn)                                           klassikaline kulturism mehed                      III koht

2013 euroopa mv (moldova/chisinau)                  klassikaline kulturism mehed -168cm        IV  koht

2014 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed                     II  koht

2014 balti mat (läti/riia)                                           klassikaline kulturism mehed                     V koht

2014 euroopa mv(hispaania/santasusanna)        klassikaline kulturism mehed -168cm        II  koht

2014  eesti aasta parim klassikalisene kulturist

2015 euroopa meistrvõistlused                             klassikaline kulturism mehed -168cm        II koht

2015 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed -175cm        III koht

2015 eesti aasta parimaks klassikalisene kulturist

2016 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed -175cm        IV koht

2016 läti lahtised meistrivõistlused                      klassikaline kulturism mehed open            II koht

2016 euroopa meistrivõistlused                            klassikaline kulturism mehed -168cm        V koht
2017 läti lahtised meistrivõistlused                      klassikaline kulturism mehed open            V koht
2017 eesti karikavõistlused                                   klassikaline kulturism mehed open            II koht

5931_thumb.jpg.ce4283a6cd7178df7f5d9e961f7c3f88.jpg02fa9e753f979c376a1f7803faa33454.jpg.7673fa4e01af9c9a44144a53f4bebd46.jpgIMG_2872.jpg.aac1291084c2cbdbb47ec33dad2be744.jpg

Minu esimene treener oli Jaan Salu.Seejärel esimesed kulturismi võistlused suunas Taavi Koovit ning hetkel juba pikemat aega treeneriks Ott Kiivikas.
Treenin ja esindan 2009a alates Sparta Spordiklubi,ning kogu selle kulturismi perioodi on mind toetanud  fitness.ee 

 

 

Muudetud kasutaja RainKuusnõmm poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1.mai.2017

   Ekv seljataga,tulemusega rahul-võtsin sellest kategooriast maximumi,mis sel hetkel võimalik oli.Kusjuures tulemuse suhtes olin kõigeks valmis,sest nii hästi pole mul eestis võisteldes ammu läinud.Arvestades,et vastased olid kõik heas vormis.Ka poseerimine tundus endale palju kindlam,kui seda oli lätis avavõistlusel,kuid varu veel on ja em katsun neid vigu ka veidi lappida.Selleks ongi mõistlik teha paar võistlust enne põhivõistlust ette,et saada enesekindlus ja poseerimiskogemust.Kategoorias taaskord eelülesandmise järgi 9 meest seega vigu sisse lasta ei saa.Peale Ekv lasin rahulikult oma toidupeal edasi,et nende paari päevaga grammivõrra teravam  olla.Neljapäeva pärastlõunal taaskord laval ning siis asjad selged,seniks vaja veel pingutada.Käisin täna saalis,tegin kergelt veel keha läbi.Õhtusse veel ca tunnike jalutamist õues ja samamoodi homme ning kolmapäeva varahommikul juba lend hispaaniasse.Homme veel vaja korralik tööpäev üle elada,õnneks täna vaba päev ning asjad juba põhimõtteliselt pakitud.

fitnes1.jpg.2340b98d02b247e1a065124a4871c1dd.jpg

fitnes2.jpg.525a04b524310cbfe0db82a25b5e7aa7.jpgfitnes3.jpg.ff47748e83fbc43babf76e6ee8ded7ab.jpg
   

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

                                      Alustuseks Euroopa meistrivõistlustest...

...veel kodus olles,3.nda mai varahommikul,enne väljalendu sõin kodus pudrust kõhu täis.Viimane korralik hommikusöök enne tähtsat võistlust. Lisaks olin arvestanud lennujaama kaasa veel ühe tugevama lõunasöögi ning siis juba õhtul hispaanias kaalumiseni ära kesta.Kuna eestikatel mõõtmisel venitasin end veidi pikemaks kui mul lubatud,ei riskinud sellega,et järgmisesse kategooriasse läheksin.Otsustasin siis olla vajadusel pigem kergem kui,et rabistama peaksin hakkama kohapeal.Üldjuhul mulle meeldib,kui mul on asja üle kontroll ning ei taha end lasta häirida sellistest kõrvalisest sekeldustest,nagu viimasel hetkel kaalu sisse saamisega.Meeles oli veel eelmise aasta kaalumine,kus sai seistud paar tundi tühja kõhuga järjekorras,siis seekord käis kaalumine siuh-vilks ja sai rahulikult hotelli sööma minna.Üleüldse olin suht rahulik,teada-käidud võistluspaik ja midagi uut ei olnud.Sõin oma kaasavõetud tavapärase toidu,kohvi ja siis pakkisin järgmiseks hommikuks asjad kotti.Veel mitu korda vaatasin üle,et kõik vajalik kaasas oleks.Hommikusöök oli samuti kaasa võetud eestist - keetsin vett ning tegin pudru valmis. Lisasin ka veidi rohkem süsivesikui,et ei peaks päeval enam väga sööma,kuna ei meeldi täiskõhutundega võistelda.Kohapeal oli küll võimalik restos süüa kuid tean,et ei suudaks ahvatlustele vastu panna ja seni kuniks mul võistlemata ,sinna ei läinud.Sedasi olen alati toimetanud,sest kui seda valikut silme ees pole,ei teki ka kiusatust midagi rohkem süüa.Võistluspaika võtsin  kaasa veidi näksimist,et kõht päris tühi poleks,seda siis mõningate riisigalettide ja banaanide näol. Mingit imeasjadega laadimist ei korraldanud,mis sest ,et tegu oli viimase võistlusega ning kaotada polnuks midagi.Võita ka mitte,olen nii ja naa proovinud ja ei ole kasu olnud sellest.Võimalik,et palju teravama vormi puhul toimib,kuid vormivaru oli üksjagu.
    Hotellituppa oli meid paigutatud koos Meinartiga,kelle võistlus oli enne mind ning neljapäeva hommikul saimegi koos minna võistluspaika(võistlesime mõlemad neljapäeval klassikalises kulturismis).Otsustasime,et lähme varakult võistluspaika,kuid seal selgus,et sisse meid ei lasta  enne võistluste algust ning hotelli tagasi ka ei jõudnuks minna .Siis ei jäänud muud üle kui pidime grimmima õues. Õnneks ilm oli soosiv.Kuid kuna lähedal oli lasteaed, aeti meid natuke eemale :D Aga teise kihi saime juba lava taga peale panna ning kui võistlus algas,oli Meinart ilusti valmis.Edasi läksin aga ennast grimmima ning kui olin peaaegu jalad tehtud saanud,tuli Eleri appi ning aitas ära grimmida.Kui aga meie kategooria lava taha kutsuti,selgus ,et vastased ikka väga head  ja ideaalne  kui finaaligi saaksin.Ott tuli ka lava taha appi ning vaatas temagi,et läheb raskeks.Võitis varasem Anold classicu võitja ja kolmanda koha sai varasem euroopa meister.Selles katis tase tõuseb iga aastaga.Kui 11 mehe seas selgus,et sain teise väljakutsesse ning sain taaskord finaali.Olin päris õnnelik,kartsin juba sama saatust,mis poistel aasta varem oli,kui finaaliuks kinni jäi.Sellest ka otsustasin,et pean midagi muutma,et järgmisel aastal seda ei juhtuks...
Kui aga selgus,et olin finaalis,jooksin kiirelt oma asjade juurde,haarasin vabakava plaadi ja viisin dj-le suht viimasel hetkel.Korraldajad ei lase seal väga lavataga ära joosta. Hoiavad mehi koos,et keegi kaduma ei läheks ja kõiks sujuks.Aga väike ärevusehetkoli see ikka,et vahetult enne vabakava esitamist,vaja plaadi pärast pabistada.Endale tundus,et kava aga õnnestus ning tegin ilusti muusikasse.
    Kokkuvõttes sain finaali, taas 5nda koha. See oli minu  viies kord osaleda euroopa meistrivõistlustel ning viiendat korda tulla top5! (millest kahel korral ka hõbemedalile)

                                                  Games classic bodybuilding
    Kaalumisel selgus,et võimalus osaleda ka sellel võistlusel.Algselt arvasin,et on 2 kategooriat,kuid lõpp tulemusena oli siiski 14 meest ja üks kategooria.Sain siingi teise väljakutsesse kuid lõppkoht siiski 9sas.Võitis selle võistluse minu klassika kategooria võitja.

                                                             Dopingukontrollid
...peale autasustamist viidi meid dopingukontrolli,tehti loos ning kaks meest saadeti kontrollimisele. Minu eest siis 4.koht ja selja tagant 6.koht.Kuid hiljem selgus,et games kategooriast läks ka minu kategooria võitja kontrolli.Seega kui mäng polnud aus,on mul loota nii mõndagi.Kuigi  pole siiani isegi 2016a tulemusedki avalikuks tehtud.Lootust paari kohavõrra annab see,et  MM  tehtud kontrollidest enamus jäid vahele.Samuti tehti seekord kontrolle ka bodybuildingus.Samuti loosiga ning kaks meest finalistide seast.

      Järgnevatel päevadel olin abiline lavatagamõnel päeval isegi 9st hommikul õhtuni välja.Eriti tegus oli bikiinde pühapäev,kui võistlses pool meie koondist.
Pühapäeva õhtul oli ka istumine koos koondisega,tänud Otile ,kes kõiki koondislasi eduka esinemise eest söögi ja joogiga kostitas!
    Lisaks olen tänulik,et eliitkoondislasena minu reisikulud ja osavõtutasu kaeti ning anti võimalusnendel võistlustel osaleda.Kuna sportlasele on igasugune abi alati teretulnud!


                                                        Mis saab edasi?

    Nüüd aga katsun vaikselt taastuda,toiduga püüan olla ka korralik.Eesmärk hoida kaal kontrolli all ning vörreldes varasemate kordadega,olen juba ka  kaalu peale astunud(varasemalt lihtsalt sõin end põrsaks,67 kilo pealt 80kg polnud probleem! :/ ) Eks näis,mis saama hakkab...Ei jaksa 4-5 kuud põletada seda pekki,mis tavaliselt ühe kuuga selga  kogutud on.Ehk järgmine dieet lihtsam selle vörra ja ka vorm teravam.
   Eesoleval nädalavahetusel aga perega pärnusse puhkama ja esmasp alustan uuesti ka saalitrennidega.Kuna töö on mul füüsiliselt raske ja toiduga ka ei hulla ,siis paar puhkepäeva ikkagi luban trennidest.
   Varsti aga tuleb uus trenniplaan paika panna ja siis vaatab jooksvalt,ehk teha kaasa sügisel maailmameistrivõistlused või siis ikkagi kevadised euroopakad.


normal_DSC_4918_ergebnis-4.JPG.73afa9b0619ece9ad684dff042441399.JPG                               koondis.jpg.bb15d7761f0d5bb938318269e7f8964d.jpg

59146f2a0990c_vitjaga.jpg.56550baa91e1d1bdfe2751f91b057a65.jpg                                             vabakava.jpg.c1fd12add26e799b83cd77f59e3284d0.jpg

                                                                                                   karikad.jpg.14fc0b5cd1887a123eaf893b11d047ba.jpg

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohoo, nii palju rahvast saadeti dopingukontrolli! Alguses oli jutt, et tuleb korralik kontroll sellel aastal ja siis jäi vaikseks. Usun, et meie mehed kõik tõusevad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rain olid väga tubli abiline lavataga- aitähh selle eest kõikide bikiinide poolt :rolleyes: ja soovin vaid meelekindlust off-seasoni algusesse- seda lihtsam järgmine hooaeg :)

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
18 hours ago, Helena Mang said:

Rain olid väga tubli abiline lavataga- aitähh selle eest kõikide bikiinide poolt :rolleyes: ja soovin vaid meelekindlust off-seasoni algusesse- seda lihtsam järgmine hooaeg :)

 

 

:)aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

                                                                                          21.mai 2017@Põlva

     Selleks nädalavahtuseks sai plaani võetud sõita Põlvasse. Polnud siin käinud juba detsembrist alates.Ilmateade lubas samuti lõpuks sooja ilma Eks sõit siia kestab ka ca 3h, siis iga nädalavahetus ei jaksa nii pikalt sõita,eriti dieedi aega silmas pidades.Lisaks on niipalju muid toimetamisi,et hea kui kuskil käidud saabki.Ega siin muud plaani polnudki kui korraks jalg sirgu lasta ja puhata,Samas kerge trenni koos õeda Põlva spordihoones ikkagi tegime.Et päris laisaks ei muutuks.See nädal alustasin trenne ja tegin üldse 3 trenni ainult-seda sellepärast,et mõni tööpäev oli nii väsitav,et õhtul koju jõudes oli jõud raugenud ja magasin järgmise hommikuni ca 12h une...

3.JPG.aaa94ef23b50d95959c74766295fedcf.JPG8.JPG.eb20e9991a1e479ddb1851673ee22f43.JPG4.JPG.82f8d3ca4bd4ec073db18e6fffcf6a97.JPG1.JPG.e35b5502272b9c802d6b77bb9c067354.JPG2.JPG.48aae7532642c4a14d64684d89e5a019.JPG6.JPG.247d40f4721fb20bde8741cff690c27b.JPG
    Kaalu olen enamvähem suutnud ohjeldada,samamoodi isud on kontrolli all.(magusa järele absoluutselt ei isuta) Kuigi kõige raskem hetk on see, kui sööma hakkan ,siis  nii öelda "süües kasvab isu" -tahaks veel ja veel.Eriti raske on see kodus,kui vajadusel saaks külmkapist juurde haarata miskit head.Tööl sellega probleeme pole,toidukordasid on mul  kaasas kolm ning kui karp tühi,siis ongi kõik ja pole juurde võtta :rolleyes:kuigi isu oleks...
    Võtsin selle dieediga alla ca 14 kg,lasin eelmine aasta korralikult kaugele kehakaalu, arvestades võistluskaalu ning lootsin,et suudan sedasi midagi juurde ehitada.Kuna ei toiminud,siis seekord proovin teistmoodi.Saab näha kas toimib,ega enne inimene ei õpi kui omal nahal järgi ei proovi...Nagu Ott ütles, siis mõni astub sama reha otsa korduvalt ja enne läheb rehavars pooleks,kui sellest õpib :)
7.jpg.5828f94ce934606cd8e6f4c194d0d539.jpg


Peale grillimist proovisin ära ka kuuma sokolaadikoogi ehk fondanti tegemise,täitsa õnnestus...vähemalt teiste sõnul kes sõid,kuna ise ei proovinud :rolleyes:
5.JPG.67f5d710a8359b61889eaf29a0bf818e.JPG

Muudetud kasutaja RainKuusnõmm poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

04.06.2017

 Täna sai siis kuuaega viimasest võistlusest ja vahepealne aeg ikka lendas kiirelt.Dieedil olles hakkas aeg ikka venima,siis nüüd vastupidi.Kuigi kuuga olen juurde võtnud ca 2.5-3kg-oleks justkui dieedil alles.
  Trennide osas toimetan tasapisi,päris sama tunne ei ole,kui korralikult paksuks söönuna toimetada :) Veidi vööras  aga läheb päev -päevalt paremaks.Suutsin vahepeal juba end korralikult ära ehmatada.Nimelt tööjuures tegin õlale kuidagi liiga,valu hakkas korralikult kõike segama,isegi õlga oli valus normaalses asendis hoida-pidin mingisugust sundasendit kasutama,et valus polnud(õlga kuidagi veidi kõrgemal hoidma) Õhtuks oli tunne parem ja läksin muidugi trenni,hea ,et midagi üldse teha sain-valu segas.Ja nii andis valu kaks päeva  korralikult tunda Järgmisel päeval tööjuures rahmeldades andis veel rohkem tunda ja arvasin juba,et olen sidemeid vms korralikult rebestanud.Tookord trenni ka ei läinud ja mõtlesin,mis moodi sellest vigastusest lahti saada.Õhtul vaatasin aga telekat ja hakkasin magama sättima,istumisasendist järsku üles tõustes tegin käega mingisuguse järsu liigutuse ja valu oli selline,et tõmbas pildi mustaks korraks.Paar minutit kogusin end,hea et nutma ei hakanud :rolleyes:-järgmiseks hommikuks nagu uuesti sündinud.Valu kadunud ja õlg liigub nagu peab.Täiesti arusaamatu asi igatahes,justkui oleks "vales asendis" olnud ja nii pea 3 päeva.:( Aga vähemalt polnud midagi katki ja nüüd olen ettevaatlikum,muidugi miks nii juhtus,ei tea.;)

   Muidugi kui töö ja trenniga end ära ei lõhkunudki,siis sai vahepeal soetatud korralik "kondimurdja"- nimelt yamaha krossiratas.250cc 36kw ja tippkiirus ca 120kmh.:huh:Nüüd eile saigi maal pikk päev veedetud ja veidi sõitma õpitud.Ikka väge julm asi ja kui vähegi üle pingutada,pole kukkumised kaugel.Varasem quad oli ikka lapsemäng sellega sõitmise kõrval.Muidugi suutsime ka nendega sohu kinni jääda.Selleks ,et need sealt välja vedida,sai naha ikka korralikult märjaks.Aga sellist adrenaliini,mida see pakub,on raske sõnadesse panna...
18920376_1581539675229482_3715739893508322521_n.jpg.29c4cd645fbe85dd07b66488798f60f1.jpg         


DSC_0229.JPG.b62b0f5a8df4ad8bfd559bc008574e81.JPG
   
    Tuleval reedel on mul ka maanteeameti sõidueksam,loodan,et läbi ei kuku :wacko:-ning 12-13 koolieksam ning lõpetamine.Siis üks etapp taas seljataga.Ehk üks linnuke juurde juhilubadele.
    Kuna suvi on kiire aeg,igale poole tahaks jõuda,peab hakkama pikemalt ette planeerima oma asju.Muidu ei jõuagi kuhugile :) 11.juunil Rammsteini kontserdile veel,juulis soome wrc rallit vaatama jne-igav igatahes ei hakka

Muudetud kasutaja RainKuusnõmm poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti meistrivõistlused lamades surumises 2017

 Aimar mainis,et 19.nov sellised võistlused kavas,siis sai mõeldud,et miks mitte osa võtta.Kaalu olen enamvähem terve suve madalamana hoidnu kui tavaliselt st 80kg+ olnud.Tegin oma tavalist trenni edasi,aegajalt proovisin mõnda raskust ning üldse sillaga surumise tehnikat jne.Üldiselt surun ma jalad pingil ja põidlad sõrmedega ühel pool kangi.Kuna aga tehnikat oli vaja lihvida,sai paar korda harjutatud.Aga nagu võistlus näitas,vaja ikka rohkem valmistuda,et teha korralik tulemus.Aga see ei olnudki minu eesmärk.Minu valmistumine on suunatud siiski kevadiseks euroopa meistrivõistlusteks klassikalises kulturismis.Et trennis igav ei hakkaks,otustasin selle EMV  kaasa teha.

 Minu kategoorias teadsin,et lihtne olema ei saa.Just seetõttu,et A.Koplik oli samuti registreerunud.Ei teadnud,mis vormis ta oli,ning kaalumisel selgus,et alustame sama algraskusega.Siis pidin olema temast veidi kergem,et saada eelis.Seda just seetõttu,et vajadusel saaksin samu raskuseid tema järgi kopeerida.Algul olingi kaalumisel 74.04 ehk 40 grammi üle.Siis teadsin,palju on maha vaja võtta,et see eelis saada.Lõpuks 73.88kg
Algraskuseks siis 140,mis trennis oli suhteliselt kerge.Aga vast ei olnud minu päev.Kuna ausalt,oli isegi algraskuse ära surumisega probleeme.Aga sain kirja katse ning panin järgmiseks katseks 145kg.surusin sellegi ära aga tagumik veidi kerkis ning katse ei lugenud,kuigi kang oli kätel kergem kui 140kg.Seejärel otsustasid tagantulijad minu algraskust rünnata ja kergema kehakaalu korral minult koht ära võtta,see ka neil õnnestus.Minu plaan oli tegelikult Andrei 147.5 kg rünnata aga oli vaja kindlapeale 145 kirja saada,et hõbe medal võtta.Kuid jõud oli otsas,ei jaksanud.Trennis surusin peale pikka tööpäeva 150kg ka ilma probleemideta,aga seekord siis sedasi.
 Kindlasti andis see veel rohkem motivatsiooni pingutada ja mõnel järgneval korral uuesti proovida.Kuna nagu näha siis madalama kehakaalu korral on jõunäitajad head,siis järelikult olen õigesti toimetanud.
 Lisaks peale võistlust sain minna ka dopinguproovi-polnud ju ammu võistelnud ning ikkagi kulturist :D?Ei olnud seegi esimene kord mul kontrollis käia.
Kokkuvõttes kolmas koht kehakaalus -74kg ja sparta meeskonnale tugev teine koht võistkondlikus arvestuses.

video 145kg
https://www.instagram.com/p/BbtojkIhHk-/
 

 

  • Like 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×