Jump to content
melsu

Lõuatõmbe tehnika

Recommended Posts

Tere kõigile

 

hiljuti salvestasin oma trenni ja ilmnes selline asi et lõuatõmbel, umbes poole peal kerkib vasak õlg üles, nagu kehitaks õlgu vms... tõmmates ei tunne et midagi valesti oleks. Googelmoogel arvas et ilmselt on vasakpoolne lailihas nõrgem. Ootan Teie arvamusi ja nõuandeid olukorra parandamiseks.

IMG_0898.PNG

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäta lõuatõmbed mõneks ajaks kõrvale. Proovi ühe käega kummidega, hantlitega, plokidel. Õpi abaluud liigutama ja lailihast tunnetama. 
Ehk on abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tanan vastuse eest z3nka. 

Video on väga informatiivne, kuid ma pole suutnud leida konkreetset põhjust õla nihkumisele üles. Lailihas on lihtsalt minu rohmakas oletus.

Kui nii siis kui palju peaks rõhuma isoleeritud lailihase treeningule? Minu lõppeesmärgiks on eelkõige sooritada lõuatõmbeid puhta tehnikaga.

Tänan tähelepanu eest. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Video pealt oleks parem näha probleemi ja saaks adekvaatsemalt vastata. Lõuatõmbed on kurnav harjutus lihastele, millega sa oma abaluu ala ja taha surud. Tundub, et vasakpool on sul kiiremini väsinud ja õlaliiges on adapteerunud liigutusega, mis on kergem.

Soovitan teha lõuatõmbeid mõnda aega nii, et käsi täiesti sirgeks ei lase ja õlaliigesel üles ei lase liikuda. Teed liigutust väga kontrollitult ja aeglaselt. Võid proovida ka laiemat haaret ning ära tõmba ennast kangist eemale ja käsi ette, vaid keha peaks liikuma käte vahel ülakeha natuke taha kallutatult.

Allalaaditud fail.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vasak õlaliiges teeb jõnksu. Mul on midagi sarnast,  ilmselt ka paljudel teistel (mõni, kes vähem endale tähelepanu pöörab, ei märka/tee sellest välja) - see võib ükshetk tunda andma hakata, aga ei pruugi. Eespool on antud nõu, mida võib rakendada ning vaadata, mis toimub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui varasemalt mingeid õlavigastusi pole olnud, siis ilmselt jah vasak pool natuke nõrgem ja teed iseeneslikult jõnksu, et nullpunktist edasi jõuda. Ajaga peaks paremaks minema, kui just harjumus ei teki. Soovitan natuke laiemat haaret ja alla tulles ära lase ennast täiesti rippesse, vaid jäta õlad n-ö alla ning pinge sisse. Edu katsetamisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee mõned tuhanded assisted lõuatõmbed kummilindiga ja õpeta õlg liikuma.

Sul pm tuleb õlg veidi liigesest välja ja siis hüppab sisse tagasi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tean et sa oskad hästi kopipeistida aga mis sa selle videoga siis täpselt öelda tahad? :)

Anna siis talle mingi hea teres minori harjutus

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Kõik, mida ma öelda tahan, on selles videos öeldud. Pluss: avarda silmaringi, vaata asju, mis on kasvõi kaudselt seotud sinu "küsimuse" või probleemiga.  Teen ise nii, ja tundub, et sulle tuleks see veel eriti kasuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan su kiindumusest aru, aga anna andeks, olen hõivatud. 

 

Ja kui juba pikemaks jutuks läks siis " Sul pm tuleb õlg veidi liigesest välja ja siis hüppab sisse tagasi:) " see on ikka päris rumal diagnoos.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oo valgusta mind diagnoosimeister, kõikide valdkondade isa :)? Paluks sult siis täpsemat mehaanika kirjeldust selle liigutuse juures. Sinult oleks küll väga mõnus meditsiiniloengut saada. Vaatan et igasugused peavad ennast füsioks viimasel ajal. Sina kindlasti veel targemakski.

 

Tean mitut inimest, kellel üks või mõlemad õlad osaliselt liigesest välja nihkuvad harjutuste ajal.

 

Vaatan väga palju harivaid videoid (see oli täiesti lamp ja väga pealiskaudne video, tegelane oli täpselt nagu sina - ütleb mis on valesti, aga mida teha, et õigesti oleks, vot seda ei ütle). Koolitan end väga tuntud nimede juures. Lisaks loen ka väga palju päris meditsiini kirjandust.

 

Ma ei saa su kiindumuse naljast aru. Saan ainult aru, et sa oled iga asja meister. Meditsiinist majanduseni ja sealt raketiteaduseni.

Muudetud kasutaja gmaster poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
11 hours ago, gmaster said:

Oo valgusta mind diagnoosimeister, kõikide valdkondade isa :)? Paluks sult siis täpsemat mehaanika kirjeldust selle liigutuse juures. Sinult oleks küll väga mõnus meditsiiniloengut saada. Vaatan et igasugused peavad ennast füsioks viimasel ajal. Sina kindlasti veel targemakski.

 

Tean mitut inimest, kellel üks või mõlemad õlad osaliselt liigesest välja nihkuvad harjutuste ajal.

 

Vaatan väga palju harivaid videoid (see oli täiesti lamp ja väga pealiskaudne video, tegelane oli täpselt nagu sina - ütleb mis on valesti, aga mida teha, et õigesti oleks, vot seda ei ütle). Koolitan end väga tuntud nimede juures. Lisaks loen ka väga palju päris meditsiini kirjandust.

 

Ma ei saa su kiindumuse naljast aru. Saan ainult aru, et sa oled iga asja meister. Meditsiinist majanduseni ja sealt raketiteaduseni.

 

+1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3 hours ago, MaPo said:

Seda on raske mõista, veel vähem leppida, et on olemas inimesi, kelle silmaring on sinu omast laiem, aga nii juhtub.

 

 

Mul on hea meel, et oskad erinevatel teemadel ja aladel sõna võtta. Lai silmaring ei tee sind aga igal erialal automaatselt tippspetsialistiks.
Mina kulutan oma energia meditsiiniteadmistele ja ei võta sõna teemadel mida ma päris täpselt ei tea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Võimegi sel noodil selle asjasse mitte-puutuva dialoogi lõpetada. Ja kasutan veel kord enda oskust copy-pasteda:

 

One of the primary issues with the attempt at funneling scientific discourse through an authority is that there are no authorities in science. There are experts, yes, but not authorities.

 

Kes aga on ekspert.. see on juba keerulisem küsimus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×