Jump to content
Reinart

Põnevaid leide toidupoest.

Recommended Posts

Tihti avastan ennast toidupoes erinevaid pakendeid ja tooteid uudistamas. Lähen kindlaid asju ostma aga poest välja tulen kahe kotiga. Justkui ajataju oleks kadunud :D Käin ja tuian riiulite vahel, keerutan pakendeid ja uurin silte. Armastan toitu ja selle valmistamist väga. Minu jaoks on tegemist väga põneva maailmaga. 

 

Selles teemas võiksite kõik jagada. Mida põnevat, olete enda jaoks toidupoest leidnud. 

Kirjutage, arutlege. Mida ostsite? Mida nägite? Millised olid makrotoitained? Kuidas maitses? Palju maksis? Kas valmistas pettumuse ? ....

 

Ärge unustage pilte panna!

 

Teen siis ühtlasi otsa lahti. 

 

Suve alguses leidsin Prismast sellise toote: http://www.tallegg.ee/tooted/tootegrupid/_grill-ja-toorvorstid/broilerifilee-toorvorst

 

Ei pidanud vajalikuks 2 korda mõelda ja korvi see lendas. Arvestades toote rasvasisaldust on tegemist väga maitsva vorstiga. Kuna ise olen korteri inimene ja grillima satun harva, siis praen neid pannil. Minu jaoks super alternatiiv megarasvastele toorvorstidele. Soovitan!

 

Olen ostnud Prismast ja Selverist.

 

Teiseks - Kujutate ette šašlõkki kus 100 grammis on 1,6g rasva? Aga palun : http://www.tallegg.ee/tooted/tootegrupid/_saslokid/broilerifileesaslokk-jogurti-marinaadis

 

Maitse on hea.  Hea vaheldus tavalisele kanafileele. Tallegg ikka mõtleb minusuguste peale :) Saadaval samuti prismas ja selveris. 

 

Kolmandaks on mul välja pakkuda selline toode. Selle avastasin juba mõned aastad tagasi aga arvan, et paljud pole seda tähele pannud. Seda müüakse väga vähestes kohtades.  

kr-jog-tops_1_orig.jpg

100g:

46kcal 0,3r 6,4v 4,5sv

 

Mahemärgistusega kreeka jogurt. Rasva põhimõtteliselt ei ole ja kasutan seda igapäevaselt. Sobib pudru peale, kastmeteks jne.  Kus müüakse? Kui ma nüüd ausalt ütlen, siis ega ma väga öelda ei taha :D Päris tihti on otsas. Kui on olemas siis võtan mitu tükki. 

 

Saadaval Haabersti Rimis, Kaubamaja toidumaailmas, Solarises ja veel mõnes ökopoes. 

 

Aitab tänaseks küll. Uued tooted juba homme !

 

 

 

Muudetud kasutaja Reinart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tutvustan teile kahte asja mida aeg-ajalt tarbin ja omavahel kombineerin.

 

Esimeseks on tatrakrõbinad 

4740053004629.jpg

 

Selline asi siis ;) 100g kohta 326 kcal 2.9 rasva, 11 valku, 70 sv, 11 kiudu. Kusjuures suhkrut on 100g kohta kõigest 2g. 

Maitselt ja tekstuurilt on sarnane Balsnaci toodetele (kamapallid jms). Mulle väga meeldivad. Võib segada maitsestamata jogurtiga, keefiriga, piimaga. Natuke valgupulbrit, marju ja ongi magustoit valmis :) 

Peale selle loovad need pallikesed illusiooni, et saad hirmus palju süüa, sest nad ei kaalu suurt midagi. 

Saadaval Selverites. Mujal hetkel näinud ei ole. 

 

Teiseks on Pajumäe mahejogurt (maitsestamata)

53146681_4743135000755jpg.jpg

100g = 65 kcal, 3.8 rasva, 3.2 valk, 4.7sv

Eelpool väljatoodud krõbinate ja selle jogurti kooslus on väga hea!  Tegemist on siis Eesti oma ökotootega ja uskuge mind, see maitseb tõesti hästi. Ainuke  asi, et tuleb kiirelt ära tarvitada. Ei sisalda säilitusained. Usun, et paljud on selle tootega juba tuttavad. Kes ei ole proovinud siis soovitan soojalt. Puhas ja kreemine maitse.

Saadaval enamustes suurtemates toidupoodides.

 

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore teema :) Olen samasugune poes ja alati õnnelik kui saan vihjeid uutest (väärt)toodetest. Pood on ju täis igasuguseid asju aga oma elustiili ja soovide tõttu jäävad enamik ikkagi poodi.

 

Viimane leid Talleggilt- igapäevaselt kasutan omletis. Täielik mugavustoode, valan pakist pannile, külmutatud paprikat ja ube juurde, soola peale, munamass ja juust ja ongi valmis õhtusöök :)

 

Capture.JPGIMG_1171.JPG

 

 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suures näljahädast on ka see toode Prismas välja aidanud! Ainult enamuse ajast maru soolased ka, üks pakk oli vaid normaalse soolasusega. Dieedi ajaks mitte kõige parem. IMG_55981.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis selline asi - Vanaema kalkuniliha pelmeenid

4740223017886-1.jpg

 

Mitte, et ma neid tihti sööks aga vahest võib. Poes koostist nähes, pidin kaks korda kontrollima :D (kas asi on ikka õige) 

Nimelt : 173 kcal, 0.7rasv, 12 valk ja 29 süsivesik. Vähene rasvasisaldus = rohkem hapukoort ja praadimiseks mõnusalt võid :D 

 

Maitse poolest väga head. Kuna pelmeenid on väikesed siis on nad mõnusalt lihased ja normaalselt täidetud. Ei ole seda, et pelmeen on pooltühi. 

 

Mina ostsin Selverist.

Muudetud kasutaja Reinart poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu lemmikud samuti juustuletist :D

Light Eesti juust maitseb nagu tavalise rasvasisaldusega juust.

Light kitsepiima juust (rasva 12%), super maitsev asi, müüakse Prismades ja Selverites.

Sulatatud juust "Sõprus" - odav ja rasva ainult 9%, maitse hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

veel Juustu

 

Prismas selline tootesari nagu Rainbow. Neil on igasuguseid erinevadi light variante. 

Näiteks sellised salatijuustu kuubikud. 129 kcal r 5 v19 sv 2 

d783c787100c44ad670922b631c41957.png

 

Või siis selline sulatatud juust  167kcal r 6 v 22 sv 6

facde57a1eb48b0bc9916174f072246c.png

 

Olen mõlemaid tooteid proovinud ja pean tunnistama, et dieeditingimustes maitseb paremini :D Hetkel ei ostaks. Kui olla osav ja kombineerida teiste maitsetega, siis on täiesti söödavad ja võimaldavad hulka kaloreid kokku hoida.

 

Muudetud kasutaja Reinart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
34 minutes ago, Sarge said:


Isegi siis on söödavad kui kodus ahjus teha. :)

 

 

Me teeme suht tihti nii et praeme kergelt tahkeks, lõikame tükkideks ja siis praeme ghee sees sibula ja makaronidega- saab lege praevorsti ja praemakaroni toidu, healthy edition :wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
11 minutes ago, Eleri ütles:

 

Me teeme suht tihti nii et praeme kergelt tahkeks, lõikame tükkideks ja siis praeme ghee sees sibula ja makaronidega- saab lege praevorsti ja praemakaroni toidu, healthy edition :wub::wub::wub::wub::wub::wub::wub:

 


Süte peal valmistatud grillvorsti või liha ei ületa ikka miski. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

talujogurt-sokolaadi.jpg

 

86 kcal 3,4 rasv 2,6 valk 11,2 süsivesik

 

Ütleme nii, et pole just "Fitnessfood" aga mingi periood tarvitasin igapäevaselt. Ei tapa, kui hommikul 100g pudru peale valada. Maitse? Mis te ise arvate? :D 

Seda kirjutades mõtlen, et peaks minema õhtul ostma. Väga maitsev. 

Sellises suures pudelis on olemas veel Ubina jogurt (Õuna), mis on samuti väga maitsev. Soovitan proovida! Seda enam, et tegu on Eesti oma talutootega.

 

Vanasti oli Selverites.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leivad & Saiad 

 

Tegemist pole võibolla kõige intrigeerivama ja huvitavama teemaga. Sellegi poolest, tahan mõnda toodet tutvustada.

Minu lemmik leivatootja on vaieldamatult Saaremaa Karja pagar. 

 

4740466001529.jpg4740466001574.jpg

 

Tegemist siis kahe minu lemmikuga. Klassikalised rukkileivad. Ei mingeid seemneid, teri ega muud sellist (pole eriline seemneleiva fänn). Maitsevad mõlemad väga hästi ja koduselt. Lapsepõlv tuleb meelde :)

Kui kedagi huvitab, siis kumbki ei sisalda nisujahu. 

 

Porgandileib 100g           Rukkileib 100g

260 kcal                           249 kcal

1 r                                    1 r

5,3 v                                5 v

53,7 sv                            51,5 sv

7,7 ka                              7,1 ka

 

 

Sepik ja sai

 

Mis seal salata. Minu menüüs on ka saia. Nisuhirmu mul ei ole :D  Toon välja jällegi 2 toodet mille olen suhteliselt hiljuti avastanud. Tegemist suhteliselt uute toodetega meie poelettidel. 

 

Fazeri maakodu sai rukkihelvestega 

1236090-maakodu-sai-rukkihelvestega-450g-fazer-finest-f6ff.jpg

100g
289 Kcal, Rasva 7.3 g, Valku 6.5 g, Süsivesikuid 48 g, Kiudaineid 6.5 g 

 

IMG_1537.JPG

100g
 236 Kcal, Rasva 3.1 g, Valku 12 g, Süsivesikuid 40 g, Kiudaineid 4.5 g 

 

 

 Sepik on veidi sõbralikumate makrodega ja seda söön tihedamalt. Maitse poolest on mõlemad väga head ja sobivad röstimiseks, french toasti jaoks ja niisama. Juustu peale ja mida sa hing veel tahad ;) 

 

Kõiki neid tooteid on saab Rimist.
 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis sellised hommikusöögi krõbinad :) Enamasti on taolised tooted päris kehva koostisega. Palju suhkrut jne. 

Aja jooksul olen leidnud veidi parema koostisega krõbinaid/müslisi. Tegemist pole muidugi 100% puhtaste ja täisväärtuslike toiduainetega. Lihtsalt veidi paremad alternatiivid - meeletu suhkrusisaldusega toodetele. 

 

Esimene variant siis ;) Kaerarõngad 

385kcal

r 4,4

v 9,6

sv 73 (suhkrud 17)

ka8,1

 

Mis ma oskan öelda? Suuremas osas tegemist ikkagi nisuga. Nagu paki peal kirjas, siis 40% täisterakaera. Suhkrut on veidi liiast aga olgem ausad. Maitsevad väga hästi. Kõvasti paremad kui kamapallid, mitmevilja kõrbuskid jne.

Oat Rings_175g_3D RGB.jpg

 

Teiseks on nisukliidest pulgakesed

353kcal

r 4,3

v 14

sv 53 ( suhkur 15)

ka 24 !

 

 Koostise poolest nii ja naa. Kui eelmise tootega võrrelda, siis suhkrut on 2 gr rohkem. Samas kilokaloreid veidi vähem. Meeletu kiudainete sisaldus. Mulle isiklikult maitsevad kaerarõngad rohkem aga üldiselt olen selle leiuga rahul. 

Bran sticks_175g_3D RGB.jpg

 

Kolmandaks on selline toode 

394 kcal

r 10

v 10

sv 58 (suhkur 8)

ka 16

 

Ütleme, et nii väikse suhkrusisaldusega  müslit ma tihti ei näe. Rasva on veidi palju aga see tuleb enamasti kookoslaastudest, mida antud müslisse on heldelt pandud. Tekstuur ja maitse on väga mõnus. Sees on veel banaani ja õunatükikesed+erinevate teraviljade helbed. Lisatud erinevaid vitamiine ja mineraale.

 

Unknown.jpeg

 

Kõik need tooted on suurtes Selveritess. 

 

Kui keegi avastab/teab veel hea koostisega krõbinaid, siis andke julgelt märku. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rimist sain ICA i love eco mahe müsli(on ka vist puuviljadega aga kohe ei taipanud otsida) . 

kaera-,nisu-,riisi- ja odrahelbed ja siis päevalilleseemned.

370kcal

r 8

v 12

sv 56 (suhkrud 1,4)

ka 13

 

 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
18 tundi tagasi, kaups ütles:

Rimist sain ICA i love eco mahe müsli(on ka vist puuviljadega aga kohe ei taipanud otsida) . 

kaera-,nisu-,riisi- ja odrahelbed ja siis päevalilleseemned.

370kcal

r 8

v 12

sv 56 (suhkrud 1,4)

ka 13

 

 

 

Pean kappi natuke tühjemaks sööma :D Siis lähen uurin järgi. 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänase päeva tooteks olen valinud pannkoogijahu :) 

 

odra-pannkoogijahu-638x1024.jpg

 

Tegemist siis Eesti ökotootega, mille avastasin Haabersti Rimist. Uurisin ja puurisin pakendit ja korvi ta läks. Sobib suurepärastelt soolaste ja magusate pannkookide tegemiseks. Lisada on vaja muna ja piimatoode. Mina tegin petiga ja said üllatavalt head ja ehedad :) 

Odrajahu annab veidi teismoodi maitse ja kui nüüd päris aus olla, siis lihtsalt nisu pannkoogijahu ma ostnud poleks :D  Odrajahu 30 %

 

100 g 

kcal 327

r 1,97

v 9,86

sv 65,2 millest 4,5 suhkur (normaalne)

 

 

Muudetud kasutaja Reinart poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna selline huvitav asi :D Jällegi, pole see ilmselgelt mingi "fitnessfood". Sellegi poolest proovin leida tooteid, kus koostis ikkagi enamvähem rahuldav. Igatahes parem, kui sarnastel toodetel. 

 

Vene köögist pärit -  Vareenikud ;) 

4740223001571.jpg

 

Need vareenikud on kohupiimaga ja müüakse Selveris. Kui koostist nägin, siis ei suutnud vastu panna. Vaimusilmas kujutasin ette, et homme peale jalatrenni on see kõige õigem valik :D Hapukoor,marjad jnejne :D 

 

Keetsin ja praadisin. Tulemus = 5+ 

 

Taigen 60%, täidis 40%. Taigna koostisosad: nisujahu, joogivesi, munamass, keedusool. Täidise koostisosad: kohupiim 70%, joogivesi, suhkur, manna, keedusool.

 

100 grammi kohta:

Energiasisaldus (KJ/Kcal)761,5kJ/182kcal

Rasvad (g)1,00 Millest küllastunud rasvhapped (g)0,20

Süsivesikud (g)33,50 Millest suhkrud (g)5,10

Valgud (g)9,90

Sool (g)0,30

 

MInu meelest igati tore toode. Muidugi juhul, kui nisu ei karda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh kui toreda teema ma leidsin. Kindlasti jään jälgima ja kui midagi põnevat avastan, panustan ka siia :) 

 

Esimese hooga ehk alustangi süldist, mida mu hea naabritüdruk soovitas - Saaremaa linnulihasült https://prismamarket.ee/entry/linnulihasult-300g-300-g/4740189070154

 

Energia 206 kJ / 49 kcal
Rasvad 1,2 g
Küllastunud rasvhapped 0,4 g
Süsivesikud 0,2 g
Suhkur 0,17 g
Valgud 9,4 g
Sool 1,59 g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on täna välja pakkuda selline toode ;)

Seekord ma ei saa öelda, et oli jube maitsev.  Selverist ma selle toote leidsin aga plaan on täna valmistama hakata. Tundub põnev ja ma olen suht kindel, et mulle maitseb. 

IMG_1595.JPG

 

Koostis tundub küllaltki normaalne :) Ja mis peamine - tegemist suhteliselt figuurisõbraliku tootega. 

100g

134 kcal

4,8 rasv

19 valk 

3,9 süsivesik 

 

Igaljuhul täna läheb ahju ja homme anna teada, kas kõlbas ;) 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin ka täna õhtul poes kolades ühe väga ebatavalise toote mis mulle maalapsele väga huvi pakkus. Kuna ma lapsest saadik tulihingeline maksa, seasabade/sõrgade, keele, krõmpskontide jms fänn olen olnud siis lendas see toode minu ostukorvi.  Rimis oli see 500g pakk hinnaga 1,29€.

 

Screen Shot 2016-10-04 at 23.08.59.png

 

Numbreid vaadates sobis see kui rusikas silmaauku ja maitses minu jaoks isiklikult väga hästi! Maitsestasin küüslaugu-ürdi segu ning pipraga, liha ise on mõnus krõmpsuv. Ei jõua juba homset lõunat ära oodata, et uuesti süüa saaks. :D 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×