Jump to content
alicewonsportland

Alice missioonil: offseason!

Recommended Posts

Piinlikult kaua on blogi jälle sissekandeta olnud... Ei teagi kohe millisest otsast alustada ehk siis jätkan sealt, kus pooleli jäi ja räägin natuke juulikuust.

 

Üsna pea peale viimase sissekande tegemist läks tööl kiireks, sest enne puhkust tuli kõikvõimalikud poolikud asjad ära lõpetada. Ja siis sain südamerahuga kaheks nädalaks tööst aja maha võtta ja puhkama minna! Olime noormehega puhkused ühele ajale sobitanud ja planeerinud 10-päevase reisi Itaaliasse. Kuna kumbki meist pole eriline basseini ääres vedeleja ja ihugrillija, siis paketireis polnud isegi variant. Organiseerisime kõik ise - lennupiletid, majutuse, autorendi, ühistranspordipiletid jms. Puhkus ise oli semi-planeeritud ehk me tahtsime endale piisavalt liikumisvabadust jätta ja mitte tormata. See töötas hästi, sest meil tuli palju spontaanseid ideid nagu näiteks Milanos käimine. Pooled majutused broneerisime ka alles kohapeal seigeldes vastavalt sihtkohale. Viis päeva oli meie kasutuses ka Fiat500 autopunn, mis meid visalt Autostradal ja mägedes edasi viis. 

 

Pidev ringitõmblemine tähendas ka seda, et reisi ajaks tõmbasin trennile kriipsu peale ja võtsin puhkust toitumise jälgimisest. Sõin siis kui kõht märku andis ja seda mida hing ihkas. Sõime mitmel-mitmel korral imelist Itaalia pitsat ja pastat, nautisime veini ja õlut, hommikusöögilaud lokkas saiakestest, croissantidest ja küpsistest. Ikkagi inimene ja puhkuse ajal endale piiranguid seadma ei hakanud. Lõppkokkuvõttes tulin tagasi ja kaalusin täpselt sama palju kui minnes. Oma roll on liikumises - peale reisi lõppu ütles Polar meile, et oleme terve reisi vältel kõndinud 200 000 sammu, mis teeb 20 000 sammu päevas. Eks mõni päev oli tagasihoidlikum (järve ääres lebotamise päevad) ja teine päev ekstreemne (intensiivne vaatamisväärsustega tutvumine ja matkad). Trenni ma seal ei teinud, sest pikad päevad väsitasid ära ja õhtul suutsin mõelda ainult külmale joogile ja teki alla pugemisele. Temperatuur oli päeval 30+ kraadi, mis eriti trenniisu ei tekitanud. Aga... puhkusel tulebki nautida!

 

Pildid räägivad rohkem kui tuhat sõna :) 

 

Bergamo

IMG_20170713_164310_Bokeh.thumb.jpg.cbe51a74d762173703d7257e6081c4d4.jpgIMG_20170713_204043.thumb.jpg.b266e98d3dc5b40df12b8e163c993619.jpg

 

 

Veneetsia + Burano, Murano, Torcello

IMG_20170715_130914_Bokeh.thumb.jpg.77a2f12e4acda128594d2501f99418d9.jpgIMG_20170716_145309.thumb.jpg.11555f4ade4f5f6d3950fababe014077.jpgIMG_20170716_164105.thumb.jpg.1416a8d90219e9936596187e618a5514.jpg

 

 

Pechiera del Garda + Sirmione

IMG_20170718_161041.thumb.jpg.694ae6c399359bb8370576c6b22bbbcb.jpgIMG_20170718_190002.thumb.jpg.9bcc9530ee09133b206d57df31563de5.jpg

 

IMG_20170719_174233_Bokeh.thumb.jpg.6bdede421a8080eef17382ccf1ab534a.jpg

 

 

Milano

IMG_20170720_113938.thumb.jpg.5f2fff02cc70fe6f129a2122a64726b3.jpgIMG_20170720_134454_Bokeh.thumb.jpg.e1792410078abb77c88e75b9beb69cac.jpgIMG_20170720_142359.thumb.jpg.a2108b0bb8145e9a8a3ed85639182b0b.jpg

 

 

Treviso

IMG_20170721_202640_01.thumb.jpg.71b01485f95894297fa588b22da0a848.jpgIMG_20170721_202803.thumb.jpg.c0cf3ee6e9a66a49b85b028304601bdd.jpgIMG_20170721_212335_Bokeh.thumb.jpg.d8cb4668cdf475104a97fffeeb746bad.jpg

 

Lisaks käisime läbi: Padua, Verona (Koitu ja Laurat ei näinud...), Molina, Brescia.

 

 

Ja taaskord lükkan ma edasi oma lubadust kodukootud võistlusbikiinide maksumuse postitus kirjutada :D Vabandust, kes seda juba pikemat aega oodanud on, kuid kuna ma lähen kuu lõpus Victory Bikiniga kohtumisele, siis hea meelega tooksin kohe võrdluse isetehtud bikiinide ja asjatundjatelt tellitud bikiinide vahel. Otsustasin, et sel korral ei hakka ise bikiinidega mässama ja lasen õmmelda. Ehk siis, kes juba sellest välja luges siis JAH! MA VÕISTLEN SÜGISHOOAJAL! Puhkused on puhatud ja olen juba mitmendat nädalat tugeva trenni lainel. Toitumist veel kärbitud ei ole, kuid sellest nädalast lõin toidulaua puhtaks ja jäävad ära igasugused toidud-joogid, mis heale vormile kuidagiviisi kaasa ei aita. Järgmisel korral täpsemalt hetkeseisust trenni, toidu ja tulevaste võistluste osas.

 

Nautige suve, kuniks seda veel on! :) 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Like 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dieet alaku!

 

Poleks kunagi arvanud, et alustan dieeti vaid 8 nädalat enne võistlusi. Eelmisel korral läks lavavormi saamiseks suisa 24 nädalat. Selle ajaga tuli kaotada ca 15-16kg, kuid sel korral on olukord tunduvalt leebem – maha tuleb koorida 5-6kg.

Eelmise dieedi lõpus olin kaloraažiga kukkunud 1530 kcal peale, kuid nüüd lühikese võistlusvälise ajaga sain tagasi 2300-2500 kcal vahele. Selle kaloraaži juures jäi kaalutõus ühel hetkel seisma. Muidugi ei söönud ma kohe peale võistlusi selles numbrivahemikus, vaid tõstsin kaloraaži vastavalt kehakaalu muutusele. Kui enam ei tõusnud, panin juurde ehk tegin tagurpidi dieeti. Lubasin endale ka väga kõrge kaloraažiga päevi ning ei keelanud vabamalt võtmist. Nüüd olen nädalakese söönud 2200kcal, sest panime treeneriga paika, et dieeti alustame kuskilt 64kg pealt.

 

Sünnipäeva tähistamine Oivalise kohvikus

IMG_20170903_184552_595.thumb.jpg.d10ee62565d49d9435d9ab1c38cc6b72.jpg

 

Kuna eelmisel nädalal kannatasin seedeprobleemide käes ja nädalavahetusel sain ühe kauni pulma osaliseks (ja ise aastakese vanemaks), siis polnud ma kindel, kas saan stardikaalu piisavalt madalaks. Streik lõi kõik süsteemi sassi ja keha hoidis kinni nii vett kui ka toitu. Tundsin, et olen paistes ja midagi ei liigu.

Eile hommikul oli kaal 65,1kg, mis tähendab, et ligi kilo jagu rohkem kui oleks võinud. Esialgu sellest paanikat tekitama ei hakka ja kaloraaž kukub vaid 50kcal jagu (2150kcal, millest 150g valk, 60g rasv ja ülejäänud süsivesikud). Loodetavasti ei pea drastiliselt kukutama hakkama (täna oli kaal 64,9kg ja sisetunne ütleb, et ta läheb ka järgmistel päevadel alla).

 

Üks vahepala eksis siia ära - hiinakapsas, avokaado, kodujuust 5%, praemuna + kohupiimakreem 0,1%, ananass, mesi

IMG_20170905_175338_611.thumb.jpg.480058cba2947663b81d66fdcd445b53.jpg

 

Treeningutega jätkan vanaviisi ehk siis hetkel on 5 saalitrenni nädalas, 1 kardiopäev ja 1 puhkepäev. Lisasin igasse hommikusse (v.a puhkepäev) tühja kõhu peale 15min jalgrattal väntamist (mulle kahtlasel kombel meeldib see hommikune kiire higistamine).

Toidulisanditest on hetkel kasutusel BCAA, Olimp Whey Protein Complex (soolakaramelli - and I love it!), aeg-ajalt preworkout Knockout 2.0 (nätsukommi). Kuna öeldakse, et vitamiine tuleb tarvitada kõikides kuudes, milles on r-täht, siis hakkasin jälle ka vitamiine-mineraale Vita-Min multiple Sport sööma, lisan õige pea ka Omega3. Hetkel teen ka MSM kuuri. Kohe näha, et sügis ja haiguste aeg on siin, sest Sparta Fitshopi vitamiinilett oli jube hõredaks jäänud :D 

 

Shape-check ja reedeõhtune endlitegu Helenaga

IMG_20170831_221334_662.thumb.jpg.6d16c4f650c9f3219ca8350be09de863.jpgIMG_20170902_084330_588.thumb.jpg.e8418d92cf99628c98bd7e991e658eae.jpg

 

Kui eelmises postituses mainisin, et tellin sel korral Victory-st endale võistlusbikiinid, siis lühikese aja jooksul muutus kõik kardinaalselt. Vaatasin natuke sotsiaalmeedias erinevaid lõikeid ja värvilahendusi ning arutasin kaasvõistlejatega nende eelistusi. Helena Mang soovitas mul kindlasti Freydise bikiinidele pilk peale visata ning tegijaga nõu pidada. Nii juhtuski, et Freydis aitas mind suuruste ja mõõtudega ning leidsin endale ready-made bikiinide hulgast täpselt ideaalsed bikiinid. Ei olnudki tarvis eraldi tellida ja oodata, kuni valmivad! Neljapäeval andsin tellimuse sisse ja juba järgmise nädala reedel leidsid need tee minuni. Olin nii elevil, sest sisimas kartsin, et bikiinid ei pruugi mulle absoluutselt sobida. Kui ma need lõpuks kätte sain, siis nägin, kui ilusad need ikka on ja olin kui väike laps kommipoes (või jõuluvana juures). Selga pannes - superluks, istu, viis! Ootan ainult, et nüüd ise lavavormi saaksin ja auga bikiinid välja kannaksin. Võib juhtuda, et ise kahanedes peab ka bikiine natuke kohendama, aga selles aitab mind mu kallis ema.

 

Hinnast…

Freydise ready-made bikiinid on 10-20% odavamad kui tellimuse peale valmistatud bikiinid ning vahel võib isegi leida kuni 50% soodsamaid bikiine. Minu bikiinid läksid maksma 350 eurot (+20 eurot saatmiskulu), kuid kui arvestasin, et võistlen nendega mitu hooaega ning hiljem on võimalik need uutele tegijatele edasi müüa, siis tundus see hind vägagi mõistlik. 

 

Ja nüüd paljulubatud osa...

Iseenda õmmeldud bikiinide ilma kaunistusteta kogumaksumus jäi 30 euro kanti. Sinna sisse arvestasin nii padjandid, riide, niidid, paelad, kummid, vooderduse, kinnitused/vahelülid jms. Lisaks sellele kulutasin 90 eurot kividele ja liimimistarvikutele! Kindlasti saab neid Swarovski kive ka välismaalt odavama hinna eest tellida, kuid kuna aeg pressis peale ning ma polnud varem tellinud ja kvaliteedis päris kindel, soetasin kivid ikkagi Karnaluksist. Seal on küll hea valik, kuid kui sa oma bikiinidele ligi 1000 kivi liimida tahad, siis pead ka suure väljaminekuga arvestama. Seega – kodukootud bikiinide kogumaksumus jäi kuskile 120 euro kanti. Võiksin ka väga julmalt siia sisse lülitada ema töö hinna, kuid ema lapselt tunnitasu ei nõudnud :) Muide, minu türkiissinised bodyfitnessi bikiinid on nüüd Telliskivi Fitshopis müügis. Kui kellelgi on vaja bikiine, kuid ei taha esialgu üüratuid summasid välja käia, siis mine proovi selga! Saad bikiinid ainult kivide hinnaga. Panen siia veel ühe näidise, millised need bikiinid ikkagi on:

 

Lilianiga EKV lava taga

59afe2e7c8bab_20170429_Eesti_Karikas_Kulturism_Fitness_Salme_JM_592copy.jpg.7d2ffb0aef4b8d660014c5d1fbd710fe.jpg

 

Trennis näeme! :) 

 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Like 1
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olukorra update!

 

Võistlushooaja avapauk ehk Eesti meistrivõistlused lähenevad kiiresti (ehk isegi liiga kiiresti!) ning juba 5 nädala pärast teen oma viimaseid reedeõhtuseid ettevalmistusi lavale astumiseks. Need kaks nädalat, mis eelmise postituse ja praeguse hetke vahele jäid, olid sisutihedad ning ka natuke probleemsed, aga kõigest kohe täpsemalt! 

 

Reebok Fitness Festival, Fitshopi Leaderi ja Barebari boksist võis leida mind ja Amanit

IMG_20170917_132858_932.thumb.jpg.193a7d8253e0601badb8005b134ac05e.jpg

 

Ostsin endale LÕPUKS Freddyd, mida juba pikalt piilunud olin <3

IMG_20170910_200021_698.thumb.jpg.0b5cccf057a8f24c4e04764f5566b776.jpg

 

Nii... Räägin selle sügise plaanidest. Nagu mainitud, siis esimesena astun kontsade klõbinal lavale Eesti meistrivõistlustel ehk broneerige endale kuupäev...

image.png.baa56b2e43d94d00713e630cc06df9d9.png

...sest kaasaelajaid on vaja, kellele ma muidu ikka naeratan! ;)

 

Seejärel on mul kaks nädalat hingetõmbeaega (nali - hoopis vormi timmimiseks on aega) ning 10. novembril stardin Rumeeniasse Bistrita poole, kus kuni 13. novembrini on juunioride ja mastersite MM. Tagasi tulles saan nädala veel dieeditada ja 19. novembril Lätis Riga Pearlil oma hooaja lõpetada. Kui ma ausalt ütlen, siis ma siiamaani täpselt ei taju, kui lähedal võistlushooajaa algus ja lõpp on. Alles ma ju lõpetasin kevadhooaja ja sain natuke kergemalt võtta. Tunnen pisut muret selle üle, kas ma olen nii lühikese pausiga oma vormi parandanud või astun kevadise vormiga lavale. Usun, et mida võistluste poole ning mida kuivemaks jääb vorm, seda enesekindlamaks ma muutun. Hetkel on veel keeruline olukorda objektiivselt hinnata, sest mul ei ole nii suurt kogemust (ma olen sel alal ikka väga roheline) ja ma ei tea, kuidas mu keha viie nädalaga muutuda võib. Lisaks on see ettevalmistus eelmisest kardinaalselt erinev. Peaasi on treenerit kuulata, sest treener teab kõige paremini. Alice - power off, Peep - power on.

 

Ettevalmistusega olen jõudnud nii kaugele, et täna hommikul oli kaal 63,7kg (ehk sama, mis nädal tagasi). Viimasel ülevaatusel (eelmise nädala laupäeval) ütles Peep, et 4kg maha ja oleme valmis, mis teeks võistluskaaluks paarsada grammi alla 60kg. Pühapäeval vaatas mulle tegelikult isegi 63,3kg vastu, kuid selle nädala alguses lendas ootamatult otsa +1kg, mis oli tingitud (taaskord) seedeprobleemidest. Lõppkokkuvõttes kannatasin neli päeva tugeva kõhukinnisuse käes - toit läks sisse ja sinna ta jäi. Olemine oli raske ja eile tundsin, et enam ei jaksa ja tuleb vist Microlaxi kasuks otsustada. Treener soovitas aga ensüüme ja suts kanget, sest Microlax võib seedesüsteemile rohkem kahju kui kasu teha. Eile õhtul siis tõmbasin mõlemad naha vahele (ohsaa, kus see 100g rummi pähe hakkas) ja üllatus-üllatus! Ensüümid ja kärakas töötasid ning olukord tasapisi taastub. Pöidlad pihku, et see jääb viimaseks jamaks selle ettevalmistuse ajal... 

 

Hea trenn oli ja seda reedab lai naeratus mu näol

IMG_20170916_221703_853.thumb.jpg.dab26646c2b32a33872febd08e3a63d6.jpg

 

Süüa saan veel palju - 2100kcal, mis jaguneb:

250g süsivesikud;

60g rasvad;

140g valgud.

 

Tavapärane hommikusöök

IMG_20170917_080926_450.thumb.jpg.f73e24facf20e5f81ae4912e0dbeecbf.jpg

 

Kuna kaloraaž on kõrge, siis on ka kogused päris suured ja kõht ei jõuagi vahepeal tühjaks minna. Eelmise dieedi ajal olin selles punktis juba kuskil 1600 kcal ligidal ehk siis pean praegu õnnelik olema. Kuigi ma esialgu mõtlesin, et olen ka teisel ettevalmistusel laisk ja söön iga päev täpselt identseid toite, siis see plaan läks luhta. Mulle on teatud toidud hetkel väga vastumeelsed, kuid see-eest olen leidnud uued lemmikud. Oma roll on kindlasti sellel, et söön 500 kcal rohkem kui eelmine kord samal ajal ning ma lihtsalt ei suudaks päeva jooksul üüratuid koguseid sisse vitsutada. Samas ei saa ma millegi üle viriseda, sest 2100kcal annab mulle praegu väga suure mänguruumi - kui mul on "tahaks-koguaeg-süüa" päev, siis eelistan volüümikaid toite (köögiviljad, puuviljad, marjad, lahja liha, avokaado jms) ning teine päev kui on rohkem "väga-nagu-ei-taha-aga-sööma-peab" tunne, siis eelistan kompaktseid ja kaloririkkaid toite (šokolaad, rosinad, banaan, teraviljad, pähklid, rasvane liha jms). Igapäevaselt kasutan tatrahelbeid, palju köögivilju ja puuvilju, keefiri, pähkleid, rosinaid, muna, suitsukana, pitsakatet, tuunikala... Ja muidugi hommikusöögiks kaerahelbed, piim, munavalge, proteiinipulber, suvikõrvits ja hea-parem pudrule peale panemiseks. Tagasi tuli ka minu avokaado ja kodujuustu armastus. :)

 

Seda pidu ja pillerkaart ei pruugi kauaks olla, sest tegelikult on järgmise nädala laupäevaks pandud kaalueesmärk 62,0kg. Seedeprobleemi lahenedes peaks see number praegu veel korralikult kukkuma, kuid kas järgmiseks laupäevaks soovitud kaalunumber ees on, seda ma ei tea. Mida ma kindlalt võin öelda, on see, et vale numbri korral muudame langetusmeetodeid rangemaks/agressiivsemaks. Kuidagi on vaja ju see pekikiht maha sulatada ning kogu töö ja vaev välja võluda!

 

Väike ülevaade jälle tehtud ning siinkohal jätakski jutu katki. Endale väike reminder: pane vormi edasiminek ehk siis dieedi algus versus hetkeseis ning kirjuta üles natuke toidunippe ehk kuidas kiirelt, mugavalt ja tervislikult kõht head-paremat täis hoida. Teate nüüd, mida järgmiselt postituselt oodata.

 

Ärge laske sügisel endast võitu saada ja püsige terved! 

 

IMG_20170921_070056_127.thumb.jpg.0853421350b646bd71b021cd88ab40f8.jpg

 

 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Like 1
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heia-heia!

 

Hetkepostitus tulebki toitumise põhine, sest mida lähemale tuleb avavõistlus, seda kiiremaks muutub elutempo ja madalamaks kaloraaž.

Ettevalmistuse ajal tarvitan 90% ulatuses kiirtoitu. Seda mitte hesside ja mäkkide kujul, vaid eelistan toite, mille koostises on minimaalselt toiduaineid ja mille valmistamiseks kulub samuti minimaalselt aega. Samas hoian „saledat joont“ ehk siis tooraine peab olema puhas ja kuna ma olen paras söödik, siis peab seda toorainet palju olema. Toit peab ka mulle maitsema (elementaarne). Siin mõningad nipid-trikid ja tootesoovitused.

 

 

1.  Suur hommikusöök ehk kuidas saada kilo putru

 

Minu salarelv on suvikõrvits ja munavalge! Riivin igal hommikul 150g suvikõrvitsat pudruhelvestele lisaks ning vispeldan keetmise lõpus sisse 100g munavalget. Lihtne matemaatika ütleb, et kui 50g kaerahelvestele lisada 600ml vett, 150g suvikõrvitsat ja 100g munavalget, saab putru juba 900g jagu. Natuke vett läheb küll keetmise ajal kaotsi, aga kui sa veel lisandeid ka peale paned (puuviljad, marjad jms), tuleb ports ikkagi võimas! Lisanditevaba portsjon annab:

 

image.png.3f01df916c23c1d799725b4d610d0b66.png

 

Pole paha, või mis?

See puder ongi praeguste viimaste nädalate hommikul mind ootamas. Lisanditeks kasutan vastavalt tujudele kaneeli (piparkoogimaitseainet) või soola. Ei mingeid kalorivabasid kastmeid enam, sest hoian suhkruasendajatest eemale. Proovin sel korral, kas tumeda šokolaad välja jätmine midagi muudab. Pudru kõrval ootab mind alati tass piimakohvi (+30kcal).

 

 

2. Ma ei viitsi tatart/pastat keeta ehk kuidas mõne minutiga süsivesikuid saada

 

Siin tuleb appi Tartu Mill oma tatrahelvestega! Minu lõunakarpi läheb 50g tatrahelbeid ja sellele valan peale 100-120g keevat vett. Näpuotsatäis soola ja pipart, mõni minut paisumist ja valmis ta ongi. Ei mingit keetmist ja hilisemat tatra kaalu järgi portsjoniteks jagamist. Võtad täpselt siis kui vaja ja nii palju kui vaja, sest puder valmib hetkega. Helbed võtavad ka päris suure koguse vett endasse, mis tähendab, et juba 50g kuivainest saab väga palju kraami. Kanafileed ja köögivilju kõrvale ning ongi täisväärtuslik lõuna valmis.

 

image.png.9fdf48b312f7a588abe94ba3d59c98c1.png

 

Lõuna numbrites:

 

image.png.ac1284798d6ca8d3b76c79afd5ce4749.png

 

Mulle meeldib lõunaks süüa rohkem valku, sest see hoiab kõhu kauem täis. 140g kana lisaks kõigele muule paitab kõhtu ja hinge :D 

 

 

3. Kaks vahepala ühe hoobiga

 

Päeva jooksul söön kaks vahepala, hommik-lõuna ja lõuna-õhtu vahel. Kõige lihtsam on need teha 75% ulatuses samast toorainest. Näiteks minu esimene vahepala, mille pistan nahka 11 ajal, koosneb 100g Profeel jogurtist või rasvatust kohupiimapastast, 150g keefirist, 25g neljaviljahelvestest, 10g mandlitest ja 100g marjadest. Sama koostis on ka vahepalal, mille söön ära enne trenni. Enne trenni kerge eine tegemine on oluline, sest jube ebameeldiv on keset ropprasket jalatrenni tühja kõhtu tunda. Kogu jõud oleks nagu kadunud ja seest õõnes…

 

75% reegel on hea, sest mänguruumi jääb palju:

-          Valio Profeel jogurtitel on 3 erinevat maitset (karamelli, ahjuõuna, maasika)

-          mandleid saab asendada pähklitega, seemnetega, helvestega

-          marjavalik sügavkülmaletis ei ole teps mitte tagasihoidlik (enda lemmikud on vaarikad ja mustikad)

 

image.png.3bed04fb436eacd796d81932ebf0fe13.png

 

Ja nii annabki toidukord välja sellised numbrid:

 

image.png.a4da199a71d8116a5d507bd49a9808dc.png

 

NB! Soovitan näljastel neljaviljahelbed esimesena karpi panna ja kuskil 50-60g vett peale valada. Saab jälle natuke suurema koguse, sest helbed+vesi on alati rohkem kui helbed. :D 

 

 

4. Peale trenni ei jaksa süüa teha

 

Kellel on mure sellega, et õhtul peale trenni vaaritamisek energiraasugi alles pole, siis ära muretse. Sa võid selle juba varem valmis teha ja õhtul laisalt karbikaane pealt virutada ja kahvli sisse lüüa. Nägid, et mu lõunasöögis oli 200g wokisegu? Aga kas sa tead, et wokisegu pakk kaalub 400g? Kuhu kadusid ülejäänud 200g? Ikka õhtusööki! Kuna ma eelistan viimase toidukorrana midagi sooja süüa, siis panen ikkagi panni tulele ja löön sinna kolm keskmist kodumuna (+ sool ja pipar), soojendan mikros samal ajal üleliigsed (see on muidugi nali) 200g köögivilju ja kaevan lusikaga paraja koguse avokaadot. Selle ajaga, kui juurikad taldrikule jõuavad, on munavalged kalgendunud ja saab samuti pannilt taldrikule transportida. Lihtne!

 

Siin ongi minu õhtusöök:

 

image.png.7ad22d03c1dc461e73ea9780e76c9e2d.png

 

Kui sa isegi panni tulele ei viitsi panna, siis keeda omale mitme päeva jagu keedumune ette ja naudi sel kujul.

 

 

 

Nippide ja trikkide valguses said aimu ka minu selle nädala menüüst, kus on kokku 1750kcal (172g süsivesikuid, 60g rasva ja 130g valku). Järgmisel korral on vormipiltide aeg! 

 

Kaunist alanud nädalat!

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimesed võistlused tehtud!

 

Sel korral oli mul samuti juuniorite kategoorias ainult üks vastane ning sain tituleeritud EMV juuniorite meistriks. Soovin tänada fotograafe hea emotsiooni ja kvaliteediga materjali eest:

 

Mari Pukk

 

_DSC7008-X2.thumb.jpg.04f348d434257b58431e5e7044bff30f.jpg

 

_DSC7039-X2.thumb.jpg.fd367ec14731e6314257c66c4f078ae8.jpg

 

_DSC7141-X2.thumb.jpg.249321a0473a361adc36b20c11a1b6ec.jpg

 

 

Tõnu Kruusimäe

 

IMG_3915.thumb.jpg.407973bc8347c58bc1bf835c77f59775.jpg

 

IMG_3911.thumb.jpg.78dd016b702aa31fa3fae76a1612c22d.jpg

 

IMG_3917.thumb.jpg.e8136903695776234f47854db789b6e0.jpg

 

 

Andre Altjõe

 

Foto-S171028-504.jpg.5e0a0f5c38b1397705afd3f5e2c0b6b7.jpg

 

Foto-S171028-505.jpg.c3d6d4440c2221dd5d7da21f7c957a12.jpg

 

Foto-S171028-506.jpg.13a85a646fc85495613b90ff50c5a140.jpg

 

Mõne päeva jooksul katsun ka endas mingile selgusele jõuda ja võistlusi analüüsida. Seda siis nii vormi, ilu-võluprotseduuride kui ka lavalise oleku osas. Hetkel on kõik mõtted peas ülehelikiirusel lendamas ja ma ei suuda neid kuidagi loogiliselt jaotada. :) 

 

Kuuleme õige pea!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ennast nüüd natukene kogunud ja mõtteid klaarinud - aeg analüüsiks.

 

28.10.2017 EMV fitnessis ja kulturismis 

 

Alustasin võistlusdieeti 04.09.2017 ja dieedi pikkuseks kujunes 54 päeva. Kaal oli tol päeval MyFitnesspali andmete järgi nädalavahetuse söömingutest veel üleval ehk 65,9kg. Võistluspäeva hommikul olin 60,5kg. 54 päevaga kaotasin 5,4kg, mille põhjal võiks väita, et kaalulangetustempo oli suisa ideaalne (0,1kg päevas ja 0,7kg nädalas), kuid tegelikult oli kaalulangetus sel korral väga kaootiline ja tekitas minu jaoks palju lisapingeid. Teed nagu kõik õigesti, aga tema ei taha langeda :) Kaasa ei aidanud ka tihedad seedehädad ja nagu ka eelmise dieedi ajal, on mul kaks korda kuus naiselikud "rõõmud". 

 

Kevadel EKV lavale astudes kaalusin 59,9kg ning tundsin end hästi. Sel korral oli kõik risti-vastupidi. Kaal oli küll +0,6kg ja võib eeldada, et jõudsin peale eelmise hooaja lõppu lihast peale korjata, aga enesetunne oli võrreldav algajate võistlusele minekuga. Ma ei ole kaugeltki rahul, tundsin end väga pehmena. Suutsin laval särada ja end peale võistlust tehtud töö eest kiita, kuid sisimas on mul ikkagi halb tunne ja miskipärast ei oska ma hetkel meistritiitlist siirast rõõmu tunda. Võisin vastasest parem olla, kuid kas ma olin endast etem? Tahaksin paremini, tahaksin rohkem, tahaksin kuivemaks... Arvan, et oma osa on ka sellel, et tegemist on teise hooajaga ja esimesel sai märk maha pandud. Ootan teiselt hooajalt rohkem või siis olen lihtsalt niivõrd enesekriitiline. Lohutuseks iseendale - tegemist on hooaja avapauguga ning jõuan veel enne MM ja Riga Pearli mõned kilod maha koorida. Õnneks on rahulolematus motiveeriv tegur ning ärkan igal hommikul eesmärgiga endast just sel päeval 100% anda. 

 

Võistluspäeva sujuvuse kohta mul etteheiteid pole. Otsustasin endale sel korral ise soengu ja meigi teha ning jäin tulemusega rahule. Ainult patsipunumisega sain Kalamaja pererahvalt abi (eesotsas Mari-Liisiga). Grimmi tegi mulle taaskord Rain Kuusnõmm ja kolmest tema senimaani tehtud grimmist (EKV, Santa Susanna, EMV) oli see kindlalt kõige parem. Uued bikiinid istusid selga ja tundsin end neis hästi - Bikinis by Freydis juba oskab võistlusbikiine valmistada! Poseerimises tundsin end sel korral natukene ebakindlalt. Ei teagi, kas tegemist oli hooaja esimese võistluse rabistamisega või lõi välja enesekriitika. Mõtlesin (ja punnitasin) mitmes poosis üle. See-eest tundsin end laval vabamalt kui eelmisel korral - suhtlesin publikuga rohkem ja üleminekud/kõnd tulid loomulikumalt. Lava taga oli väga mõnus atmosfäär ja meeleolu, mille lõid nii võistlejad kui ka korraldustiim. Kiidan ka vabatahtlikke, ruumid olid väga hästi ette valmistatud!

 

Mõned Siim Kinnase fotoseina jäädvustused:

 

Treener Peep Reinart

59f9c2cd1b7bd_28AliceMikk-7616.thumb.jpg.c84ff4f2770c4df6bea51847436c4b07.jpg

 

Tasakaalustav teine pool <3

59f9c2cf51f7f_28AliceMikk-7620.thumb.jpg.026f0e077d983b0f7381ae442281fdca.jpg

 

Bodyfitness ei ole naiselik? Says who?

59f9c2d0ec5dc_28AliceMikk30tatiyanaPudovkina31MariaJela34GeaTaavelt37AnneliVolkov-7160.thumb.jpg.7078d7c677ad688c98c7211229547310.jpg

 

Järeldused... Ma ei ole mitte kunagi täiesti rahul ning nii palju tööd tahab tegemist. Enne MM-i ja Riga Pearli tõmban toiduga koomale ja lisan natuke kulutust, et üleliigsest lahti saada. Lisaks harjutan poseerimist, et kogu see lavaline olek loomulik ja mugav välja näeks. 

 

Sel nädalal rassin jõusaalis nii kuidas torust tuleb, sest nädalavahetuse Armudu lambakarree, kartulid, Gustavi koogid on veel kuskil ladestunud ja annavad energiat. See nädal on ka viimane töönädal, sest järgmisel ja ülejärgmisel võib kasutada terminit "peak-week". Täna olen kaaluga juba laupäevast madalamale jõudnud (60,3kg) ning loodan, et ta liigub sama koostööaltilt edasi. Tahan järelejäänud kahel võistlusel enda selle hooaja parima versiooni lavale tuua, et saaksin südamerahuga teenitud puhkuse välja võtta ja midagi kripeldama ei jääks. Ja siis on jälle aeg ehitama hakata!

 

Uute võistlusteni!

 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Like 1
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alo!

 

Olen elusalt ja tervelt Rumeeniast tagasi. Kuidas seal siis oli, küsite? Kultuurišokk!

 

Reede varahommikul startisime kambaga Bistrita poole teele ning peale kahte lendu (mille ma mõlemad maha "tukastasin"), jõudsime ametlikku lennujaama. Meid oli ootamas võistlejate buss, kuhu lisaks meile ka teiste riikide sportlasi peale sokutati. Esimene sihtkoht - registreerimine. Lennujaam oli Bistritast ligi 100km kaugusel ning kuna teed olid kitsad, käänulised ja kiiruspiirangutega, loksusime sinna paar tundi. Ehk siis terve päev istumist lennukis ja bussis... Registreerimisel läks isegi kiiresti ning saime hotelli kohta uurima hakata. Tuli välja, et Rumeenia alaliit oli MM populaarsust alahinnanud ning võistlejate arv väga suur. Lisaks sellele olid meie koondise ankeedid esialgu kuskile valele kontaktile läinud ja jõudsid asjapulkadeni teistest hiljem. Need kaks tegurit kokku tähendas seda, et meid on paigutatud Costa´s Pensiunea-sse, mis asus suisa 23km kaugusel Bistritast. Istusime siis targalt bussi tagasi ja sõitsime majutuse poole. Kohale jõudes oli küll selline tunne, et see pisike majutusasutus sai alles samal päeval teada, et neil on üks punt eestlasi vaja tubadesse ära mahutada ja hommik-lõuna-õhtu süüa pakkuda. Koht ise oli paras nõukahõnguga kolkaküla - tänavatel jalutasid vanapapid, hobused vedasid koormaid, kanad ja lehmad olid maja ees, kord visati mulle möödasõitvast autost paukherneid kraesse ja surnud kassid olid lihtsalt rentslisse vedelema jäetud. Meie majutuse alumisel korrusel oli aga spordibaar, kus nädalavahetusel pidu ja pillerkaar käis. Hommikul võis maja eest asfaldilt leida mõne vägijoogiga liialdanud kodaniku menüü, kuid üllataval kombel meie uste taha keegi kolistama ei sattunud.

 

IMG_20171112_124142.thumb.jpg.5862dbd96e16ede492b2c12dfcc04012.jpg

 

IMG_20171112_124133.thumb.jpg.4a4595784015b105c953c1176a86c8b6.jpg

 

IMG_20171113_111517.thumb.jpg.4a7b93ebb6adb01b9fceec96ee04ea44.jpg

 

IMG_20171113_114647.thumb.jpg.adecf8c7d7af82c40fd8ccf7f3b6d61f.jpg

 

IMG_20171112_124103.thumb.jpg.01bb834942ae82a0d8352b257ff6fcfb.jpg

 

Majutuskohast võistluspaika pidi meid viima buss, mille graafik esialgu kuskil kättesaadav ei olnud ja see tekitas natuke ärevust - olin ma ju juba laupäeval esimeses osas lavale astumas. Võistluste algus pidi olema 10.00 ehk tuli end varakult valmis sättida ja õigeks ajaks kohale jõuda. Ärkasin juba natuke enne 5.00, et keha veel viimast korda pesukinnastega üle koorida ning meigi kallale asuda. Samal ajal tegin ka hommikusöögi valmis:

 

50g kaerahelbeid kaerakliidega, minimaalselt vett ja soola, üks väiksem banaan ja 16g tõmmut šokolaadi + must pätikohv

IMG_20171111_053817_244.thumb.jpg.2faaf48efc494b566964759976080ab0.jpg

 

Peale sööki tegime Estaga kahepeale mulle grimmi esimese kihi ja jätkasin meigiga. Poole meikimise peal selgus, et ajakavas on muudatus tehtud ja Esta kategooria päev ette tõstetud ning minu kategooria on üldse esimene, kes lavale läheb. Üllatus oli suur ja pidime ka teda ette valmistama hakkama. Teise kihi grimmi pidin endale suures osas ise peale võluma ja paluma Janal tehtud töö üle vaadata ja selga korrigeerida. Grimm tuli väga ühtlane ja jõudis veel majutuskohas ära kuivada ning sain lihtsalt dressi peale tõmmata. Siis meigi viimane lihv, juuksed, asjad kokku ja juba õige pea tuligi Polivalenti spordihalli poole startida. Otsustasime takso kasuks, sest see bussiliiklus tundus niivõrd kaootiline. Nelja peale ei olnud ka see taksosõit teab mis kallis - 50-70 kohalikku ehk siis 11-16 eurot. 

 

IMG_20171111_113337.thumb.jpg.11f16e3ad23cfda9cffdc3962677af8d.jpg

 

Võistluspaigas võtsin numbri (sel korral pisike 4) ja tõmbasin bikiinid selga. Vaatasin veel üldise pildi üle ja hakkasin vaikselt sooja tegema ning hiljem ka pumpama. Siis pani Papa Ott mulle õli ja juba kutsutigi juunioreid lava taha. Rumeeniale kohaselt sain seal lavale viiva trepi kõrval veel mitukümmend minutit soojendada ja praadida ning lõpuks 10:50 kõndisin koos 20 teise juunioriga lavale. Konkurents oli kõva, kuid võistlejad sõbralikud ning laval mõnus. Nautisin kogu täiega! Ootuspäraselt ma poolfinaali 15 hulka ei saanud, kuid tean, et sel korral polnud ma kohe kindlasti ei viimane, eelviimane ega ka eel-eelviimane. Ise pakkusin (ja ka koondisekaaslased), et koht võiks olla 17-18. Täitsin enda eesmärki, sest tegin parema esituse kui kevadisel EM-l nii vormi kui ka lavalise oleku mõttes. Peale EMV olin ka suutnud ca 1,5kg maha koorida, mis andis pildile palju juurde. Tean, et mu vorm ei ole Euroopa ja maailma tasemel väga midagi väärt, kuid olen õnnelik, et siiani olen jõudnud. Eestit esindada - see on ikka võimas tunne. Supervorm ei tule üleöö ja töö peab peale hooaja lõppu jätkuma.

 

received_1905608166120464.thumb.jpeg.73a7366c18e89f59f4d68f9f36b0a4a8.jpegreceived_1905608169453797.thumb.jpeg.392c91e25e0a66585b74e27b61e6f7db.jpeg

 

Igatahes... Peale lavalkäiku... algas tähistamise, debüüt tehtud!

 

IMG_20171111_113118.thumb.jpg.a7cce30f21d58e53b5fdf06e3bae0fed.jpgIMG_20171111_113128.thumb.jpg.a373a3070847071d6956c60ed0a744b2.jpg

 

Sel päeval võtsin toiduga väga vabalt ning nautisin suuri koguseid ja asju, mida olin tahtnud. Esimesena sõin ära kodust kaasa võetud pisikese šokolaadi, kolm piparkoogimaitselist Dumle kommi ja lennukis saadud kompveki. Siis juba läksin hotellist kaasa pandud lõuna kallale:

 

IMG_20171111_120759.thumb.jpg.0f10c194a6811ee683fc8cb08050fb05.jpg

 

Lihtne ja tavaline ja mõne jaoks tähistamiseks täiesti ebasobilik, aga mulle sobis ideaalselt. Magustoiduks sõin veel ühe proteiiniküpsise ja koorisin lusikaga ostetud kookose ja valge šokolaadi proteiinikreemi. Võistlustelt koju seiklesime bussiga, mida me esialgu ligi pool tundi ootasime ja mille üks organisaator meile lõpuks lihtsalt tellis... Suvaline liinibuss, kuhu ka kohalikud oma Rumeenia kupüüride eest pileteid said osta. Õhtul premeerisin end veel oma lemmiktoiduga - kaerahelbepuder! Sõin seda kaks head kausitäit (loe: sheikeritäit) ära, lisandiks mesi ja mõned naljakad vahukommi-kookoseküpsised (kohalik kraam). Kuna mul polnud kaerhelbeid otseselt kuskil pudruks keeta, siis lasin neil lihtsalt keeduspiraaliga keedetud vees paisuda ja nad ei olnud päris 100% läbi imbunud. See oli viga - hiljem paisusid nad maos edasi ja valutasin pool ööd kõhtu. Tänu sellele ka jube toidupohmell, mille päästis peotäis soolapähkleid, täisteralaaste.

 

Pühapäeva õhtul tähistasime veel Oti pronksi ja Arida 4. kohta - pokaal šampust, suur viil liha- ja juusturikast pitsat ning kaks palli jäätist oli laual. Päeva kaloraaž võis tulla kuskil 2100-2200kcal. Esmaspäeval saime rahulikult ärgata, hommikuks singi-juustuomletti ja natuke kolgast avastada. Esmaspäeval hoidsin toiduga tagasi ja sõin isegi alla oma tavapärase dieedi lõpu 1550kcal (kuskil 1400). Kell 13 korjas meid peale lennujaama viiv buss (mis üllataval kombel oli punkt kell üks majutuse ees ja käis meid 10 minutit varem ka teavitamas, et ta on kohe varsti bussiga ette sõitmas). Lennud läksid kiirelt ja valutult.

 

Üldiselt pean kogu ürituse eduka möödumise eest tänama seltskonda, sest kultuurišoki ja tagasilöökide juures suutsime üksteist toetada ja kõik probleemid lahendada. Kõik elasid kogu täiega kaasa ja aitasid vabadel momentidel. See on üks mõnus ühtekuuluvus- ja tiimitundega koondis välisvõistlustel. Aitäh teile, teiega läheks teinegi kord lahingusse! 

PS! The Aesthetic Project tegi võistlustel ka väga vingeid videoid (Rumeenia liikumised ja maailmameistrivõistlused, kokku 4 osa ausat meelelahutust), mida näed YouTubes: https://www.youtube.com/channel/UCzQbEWbocvGLZL1Vpj-pC6Q ;) Kae perra!

 

image.png.e65269fa18d6585c4d2777b34796870c.png

 

Näeme pühapäeval Riias! :) 

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Like 3
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teine võistlushooaeg on ametlikult lõppenud!

 

Riiast tulin tagasi 4. kohaga, mis oli rivistust vaadates mulle endale ootuspärane. Riia võistlus ise suurem asi ei olnud... Või siis ootasin ma sellest hoopis midagi muud. Olin eelnevalt väga elevil, sest kohale pidi tulema mitmete riikide sportlasi ja kuna tegemist oli open kategooriaga, seisid rivis nii juuniorid, naised kui ka mastersid. Lõppkokkuvõttes olin natuke pettunud, sest väga paljud eelregistreerunud sportlased tegelikult kohale ei tulnud. Nii võistles minu kategoorias ainult 6 võistlejat, kellest 5 olid eestlased. Nagu oleks jälle eestikatel! 

 

Minu päev algas 8.00 eneseküürimise ja hotelli hommikusöögiga. Kuigi olin kaerahelbed ja šokolaadi kaasa võtnud, läksime mehega ikkagi piiluma, mis meie Hanza hotel meile pakub. Kuna seal oli puder, mesi ja kuivatatud puuviljad ilusasti laual olemas, siis ei hakanud toas eraldi toitu meisterdama. Peale seda meik, soeng, kaks kihti grimmi, kuivamine, pakkimine ning 13 paiku liikusime Studio69-sse.

 

IMG_20171119_122239_235.thumb.jpg.24e75c2a864f93e1d8ea152430e25a45.jpg

 

Võistluste algus venis kuskil 30 minutit, kuid kuna rannafitnessistide kategooriad lükati kokku ja õhtusesse ossa, siis saime enam-vähem plaanile vastavalt 15 paiku lavale. I-walk, pöörded, autasustamise ootamine, autasustamine... Ja läbi see päev oligi! Tunne jäi pisut kahtlane. Ei teagi, kas see oli tingitud vähesest osavõtust, kesisest pealtvaatajate huvist või võistluspaigast (kasiino ja klubi/stuudio, mille nimi on 69?). Peale võistlust tegime ka kohustuslikud pildid ning lasime jalga, et tähistama minna. Hooaja lõpp ja meestepäev siiski :) 

 

IMG_20171119_153416.thumb.jpg.7207bb6a1007c0cee15ca13306c06a27.jpgIMG_20171119_153845_Bokeh.thumb.jpg.9a7613c2e4ac57225208b0ea7f881cb2.jpg,

 

IMG_20171119_153228.thumb.jpg.9204884c78a44333e26e67233a4ddd9f.jpg

 

Tähistamiseks suundusime sellisesse toredasse kohta nagu Street Burgers, kus valisime mõlemad topeltburgeri, mille kõrvale pakuti friikartuleid ja coleslaw salatit. Lisaks muidugi ka kauaoodatud õlu!

 

IMG_20171119_195628.thumb.jpg.d979ef568b15d772b708acdce88f2822.jpgIMG_20171119_210551_530.thumb.jpg.bdfa863eab4ca758441fd0f816c53106.jpg

 

Kui olime end pisut "kergemaks" jalutanud, astusime sisse Street Fries Kitchenisse ja võtsime kahepeale Belgia vahvli vanillijäätise, Nutella ja kirssidega. Kuna ooteajaks lubati ligi 30 minutit, siis tuli ootamise ajaks muidugi ka uued õlled võtta :D 

 

IMG_20171119_204156.thumb.jpg.3ef6f95b12efdec6401df1327de45bbb.jpgIMG_20171119_210551_529.thumb.jpg.8890c68fb768d8c56b6d1f0d39e19219.jpg

 

Eile võtsime ka veel mõnuga - sõime hommikul hotellis kõhu täis, lõunaks paar õhinapõhist retrosaiakest (ostsin kaneelirulli ja moonisaia) ning õhtul kodulinna jõudes sõitsime Uulitsasse, et kanawrapid tellida. Hiljem veel poest üks Magnumi jäätis :P

 

IMG_20171120_194420_596.thumb.jpg.0ea16cb9b9c3d356a61839d586f76075.jpgIMG_20171120_194420_597.thumb.jpg.d3dfb98a33c609179e9aa67b2e7b2092.jpgIMG_20171120_194420_600.thumb.jpg.019e5be431d53810a11aab1b5ae9c706.jpg

 

Täna olen juba tagasi töölainel ja tavalise toitumise juures. Hakkan tasapisi kaloraaži tõstma ehk siis tagurpidi dieeti pidama. Eesmärk on võimalikult vähe esialgu kaalu juurde lasta ning leida endas jälle motivatsioon ja tahtmine tugevat trenni teha. Sel nädalal olen vabagraafikuga ehk siis teen täpselt nii palju trenni kui tahan. Süüa annan endale praegu 1700 ja natuke peale, sealjuures olen valkude osakaalu tõstnud.

 

Aitäh kõigile mutritele ja poltidele, kes mu masinavärki sel hooajal koos on hoidnud! Eriti suured tänud treener Peep Reinartile ning mu elukaaslasele ja perele! Olete imelised! <3 

 

Järgmises postituses annan teile ülevaate oma edasistest plaanidest :) Jällenägemiseni!

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Like 1
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pildimaterjali aeg! Aitäh jäädvustuste eest!

Tõnu Kruusimäe

IMG_5278.thumb.jpg.f7a46632752cc1b16b0eaab2132f4378.jpg

 

IMG_5275.thumb.jpg.dfa3c66678ea81862c6712f79998c4c1.jpg

 

IMG_5265.thumb.jpg.899b8f84e0f557afc23aec0fed3f6ca4.jpgIMG_5274.thumb.jpg.11b2b1995755bdd3e515e1cd555c34bd.jpg

 

 

 

Eastlabs / Fitnessandmass

14womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(55).thumb.jpg.59d9310d5b0f133d4bfb86a1e9313122.jpg

 

0womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(41).thumb.jpg.b0982e433915522a84e5d8f539cebf60.jpg4womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(65).thumb.jpg.dce998924a23ae738d6002122bbe8b48.jpg

 

15womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(56).thumb.jpg.26167f71c186395c9898677bc556fdd6.jpg15womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(96).thumb.jpg.7029522f1c891ec52bf7d150b7878b99.jpg

 

2womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(43).thumb.jpg.377c8092e8a3985ed4a5766e5a16b8b8.jpg1womens-bodyfitness-open-_c4i0001_-(42).thumb.jpg.068641c0bfa4c906e177d60fb0e80f0f.jpg

 

Viimane pilt on mu enda vaieldamatu lemmik :wub:

 

Protokoll:

image.png.40e9faf788f295002e866019991d1077.png

 

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tsiteerides Rebecca Blacki: "It`s Friday, Friday" :D

 

Kelle jaoks on nädalavahetus pidutsemise aeg, kellele puhkamise aeg. Mina igatahes panustan viimasele, sest möödunud nädalad on olnud päris kurnavad. Olen tahtnud kõike teha ja igal pool käia, kuid tegelikult oleksin ehk pidanud rahulikumalt võtma. Sel nädalal olen juba kahel päeval töölt otse teki alla jooksnud ja uinaku teinud (üks uinak oli lausa neljatunnine), sest pea valutas ja silmad olid väsinud. Vähene uni, minimaalne trenn ja korralik toit on ka oodatust 2kg enam peale toonud ehk siis olen võrreldes lavakaaluga +5kg. Nüüd võiks see kogumine ikka seisma jääda ja natuke ehk ka tagurpidi tagasi minna. Samas - ma ei ole kahe nädala jooksul midagi lugenud ja mu suhu on rännanud päris vinges koguses magusat. Eks keha nõudis seda, mida talle vahepeal ei antud :).

 

Jõusaali jõuan 27.11-24.12 vahemikus täpselt 12. korral ehk siis kõigest kolmel korral nädalas. Võtsin taasavastamiseks ühe vana kava, mille kestvus oligi üks kuu. Korralik superseeriatega rabistamine, kus lihasgrupid jagunevad: selg+rind, jalg, õlg + käed. Ühel päeval nädalas teen 60-minutilise kardio ja 200+ kordust kõhulihaseid. 

 

Vahepeal kuulutasin Instagramis, et viin ühe eksperimendi läbi... Ja seda ma tegin... Kind of... Suure hurraaga tõmbasin endale nutifoni sellise aplikatsiooni nagu Eat This Much. Tegemist on toitumise abimehega, mis genereerib sinu sätetele vastavalt sulle nädala menüü ja loob ka ostunimekirja. Äpi täisversioon on tasuline, kuid seda saab 14 päeva jooksul tasuta proovida. Kuidas see mulle meeldis?

 

EAT THIS MUCH (kliki ja saad veebilehele)

etm_logo_new.png

 

Individuaalsed sätted

+ Saad seadistada oma isiklikud kaloraaži ja makrode eesmärgid (vahemikud) 

+ Saad seadistada toidukordade arvu ja toidukordade suuruse (näiteks hommik-lõuna-õhtu on suured toidukorrad ja vahepalad on väiksed)

+ Saad valida menüü koostamist kindla dieedi alusel (paleo, vegan, tavaline omnivoor)

+ Saad valida menüü suunitluse - kas panustad rohkem varieeruvale menüüle, täpsetele makrodele või ostukorvi lihtsusele (lühike nimekiri)

+ Saad elimineerida kindlad toiduained, mis sulle ei sobi (nt välistad mereannid, sealiha)

- Iga päev ei ole 100% sinu kalorieesmärgile vastav, mõni päev võib olla väiksem või suurem

 

Ostunimekiri

+ Toob sulle kõik vajalikud toorained ja kogused eraldi välja ja saadab soovi korral ka meilile

+ Saad paremale tõmmates ostunimekirjast toiduaineid "sahvrisse saata" ehk märkida, mis sul juba kodus olemas on

- Ostunimekiri on ikkagi päris pikk

- Ostunimekirjas on vahel meil puuduvaid asju ja nende asendamine tähendab seda, et su logitud päev ei vasta tegelikkusele

 

Menüü

+ Vaheldusrikas päevamenüü ja nädalas toidud aeg-ajalt korduvad

+ Saad paremale tõmbega endale uue toidukorra genereerida (kui sulle näiteks midagi ei meeldi või eelistad vahetada)

+ Toidukordadele peale klikkides avaneb retsept

+ Saad retsepte/toidukordi oma lemmikutesse lisada või blokeerida (kui sulle midagi eriti meeldib või kohe üldse ei istu)

- Veidrad kooslused (stiilis: söö vahepalaks lõhefileed ja viinamarju või 30g mandleid ja spinatilehti)

- Ebaühtlased ja kohati absurdsed kogused (stiilis: söö õhtuks 2 portsu kodujuustu maasikatega ehk 450g kodujuustu + 300g maasikaid või söö vahepalaks natuke sellerit maapähklivõiga)

- Palju korduvaid ja sarnaseid retsepte (tõenäoliselt on retseptibaas lihtsalt väike)

- Meil leiduvaid toiduained baasis väga pole ja tüütu on retseptide koostises neid muuta (MFP-s paned lihtsalt skänni Alma piima pakk ja kõik)

 

Oeh... Kohe rohkem ei oskagi välja tuua. Mina tegin seda kava kaasa tegelikult ainult poolteist päeva, sest mulle ei istunud need kooslused, mida ta pakkus. Mu kõht ei suuda vastu võtta kodujuustu üheskoos puuviljadega ja mu mõistus ei suuda vastu võtta kombot mandlid+muru.

Ostsin küll pühapäeval kõik listis olnud toiduained koju valmis, kuid peale esimest päeva hakkasin juba viilima ehk tuunisin retsepte ümber ja lõpuks loobusin sinna kirja panemisest üldse. Samas pean tunnistama, et esimese päeva menüü oli väga meeldiv ja paljutõotav. Panin esimesel päeval eesmärgiks 2100kcal ja mu menüü nägi välja selline:

 

Hommikusöök - puder kakao, mustikate ja võiga

IMG_20171127_172301_208.thumb.jpg.ac78ed6f3517dc5b58b5eb7881ad5a9d.jpg

 

Vahepala - maapähklivõi ja moosiga võileib (mekkis hea, aga eriti kaua kõhtu täis ei hoia)

IMG_20171127_172301_211.thumb.jpg.96c1a2cce69c826bb7dc5c90ba9bbc18.jpg

 

Lõunasöök - ahjus küpsetatud Teriyaki lõhe ja spinatisalat (jumalik lõhe!)

IMG_20171127_172301_209.thumb.jpg.91628d9a7b4710349509adecbf01c875.jpg

 

Vahepala - Maitsestamata jogurt mee ja banaaniga (eriti kaua kõhtu täis ei hoia)

IMG_20171127_170644.thumb.jpg.dca841ecf7d0496fab76f80ea3cf1f33.jpg

 

Õhtusöök - tuunikala ja avokaadoga salat (karp tuunikala vees, üks suurem avokaado ja palju sibulat - bueno!)

 

IMG_20171127_172301_210.thumb.jpg.4c3408a0437790e5197f62800ab94527.jpg

 

Veendusin teiste ette tehtud menüüd jälgides seda, et minust ei saa kunagi toitumiskavade ja fittläppide järgijat, sest ma tahan ise otsustada, mida ma suhu pistan. Parem teen endale meelepäraseid valikuid ja pean MyFitnessPal`is järge või siis dieedi ajal sööngi tuimalt ühe ja sellesama menüü järgi päevast päeva. Usun, et toitumiskavad ja taolised abimehed on paljudele inimestele asendamatud, sest nende jaoks on enda toitude kirja panemine ja kalkuleerimine keerukas. Mina olen selle kalkuleerimisega harjunud ning jään oma liistude juurde. Sain pakutavaid retsepte uurides küll palju uusi ideid, mida proovida, kuid 100% ma teiste ette antud gramme ja milliliitreid ma jälgida ei suuda. Olen ikkagi iseenda peremees :) 

 

Kolmapäevane kohting sõbranna Heleniga, maitsev salat ja vein

IMG_20171206_224557_299.thumb.jpg.cf9dceeb512d88fda061324bf3bd64be.jpg

 

Kodukootud tatrajahuga piparkoogitaignast põhjapõdrad

IMG_20171201_233238_649.thumb.jpg.a418a0fb34ab2ee84a20b66bdd9b072a.jpg

 

Kaunist alanud jõulukuud! :wub:

Muudetud kasutaja alicewonsportland poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×