Jump to content
Helena Mang

HelenaMangFitness.com

Recommended Posts

Ma ei saa nüüd aru sellest, et "algajate värk, lase olla - nuuks nuuks olen väike ja kõik kiusavad mind" jutust.

 

On olemas reeglid, mida peab järgma. Ja siinkohal peaks kogu teema ka lõppema.

 

Kõik inimesed, kes on kunagi mingist asjast osa võtnud, on olnud algajad. Esimene jooksuvõistlus, esimene pallivõistlus, esimene olümpiaad - mida iganes. Sul on olemas omad juhendajad ja/või treenerid, kes abistavad ja selgitavad sulle asju. Või järsku hakkame tegeme "algajate võistluseid" ja laseme lihtsalt lati alla? Korvpallis tehti põrgatamat viis sammu - ah lase olla, ta esimest korda sai pingilt väljakule ja anname andeks. Jalgpallis tuli väravavaht ja võttis poole väljaku pealt palli kätte - pole hullu, tal alles teine mäng - õpib alles. Matemaatikaolümpiaadil jäi spikerdamisega vahele - ta alles viienda klassi laps ju, eks ehmatas ära ja ei tulnud õige vastus meelde - ei pea kohe siis võistlustelt eemaldama. Või et "noh, jäi esimest korda dopinguga vahele - ärme siis kohe hakka medalit ära võtma". Või tegemist oli nii nõrga ainega - ärge nüüd jamage, oleme sõbrad edasi. Laseks paar meest ka naistega lavale, sest noh... uued ikka ja on seal siis nii suurt vahet üldse? Või et tuleks järsku lavale T-särgiga, sest "ma olen uus, ma ainult jalgu treenisin ja tegelikult ma keha kardan näidata". Olümpial on 50 kilomeetri käimises inimesi natukene enne finishit maha võetud - kas see on õiglane? Ei ole, aga sohki ka ei ole ju ilus teha - ka teadmatusest mitte.

 

Kui sul pole juhendajat või treenerit ja otsustad asja teha oma käe peal, siis pead olema ka piisavalt kõva inimene, et kõik nüansid välja uurida. Sa tegeled alaga aastaid ja asja finish kui selline toimub laval paari minuti jooksul - KÕIK SINU POOLT LAVAL TEHTAV kajastub ka reaalselt lõpphindena. Pooside võtmine ja hoidmine on siin KÕIGE TÄHTSAM ASI ÜLDSE ja teile ei meeldi, kui kohtunik juhib tähelepanu sellele, et sa teed asja valesti?

 

Kui ma jätaks katki kõik asjad mida ma teen, sest ma teen midagi valesti, siis ei jõuaks kuigi kaugele. Ma olen osalenud erinevatel võistlustel (küll kahjuks mitte kulturismi ja fitnessi omadel) ja iga sõrmelõikamisega sa õpid asju juurde. Kuhu panna nimi, kellele maksta raha, kus ööbida, kuidas sinna saada, mis on vaja kaasa võtta... Kui sa mõtled, et "algajate võistlustel" oli raske, siis valmista ennast ette kui sa "päris" võistlustele jõuad - või veel parem, kui sa välisvõistlustele lähed.

 

MINU kui võistleja huvi on uurida välja asju, kas kus kuidas ja millal. Kui registreerimine algab kell 10 ja lõppeb kell 11, siis kell 13 kohale tulla ja loota et sind ilusate siniste silmade pärast siiski kirja pannakse on ebaaus kõigi TEISTE suhtes, kes olid õigel ajal kohal. Samamoodi, kui sul on ette nähtud poos, siis võttes poosi teisiti sa lood endale ehk tugeva eelise teiste suhtes. Reeglid on reeglid ja keegi alla ei lase selle pärast et "ma olen esimest korda".

 

Teisena siis punkt et "mingite reeglitega ollakse karmid ja mingitest libisetakse üle". (Pea)kohtunik olla on raske. Sa jälgid kõiki asju mis võimalik, kuid midagi jääb ikka märkamata. Tõenäoliselt pea enamus inimesi on istunud teleekraani ees ja karjunud, et kohtunik tuleks seebiks keeta. Ja pooside puhul antud võistlustel võistlejad ikkagi korrigeerisid ennast - või kui mitte, siis käis lavakohtunik neid abistamas. Kõike lihtsalt ei näe. Ka abikohtunikud mitte. Ja kõike nähtut ka ei öelda kõva häälega mikrofoni. See, et paaril korral võistlejatel kästi oma poosi parandada - selle kõrvale võiks vabalt lugeda tõenäoliselt paarkümmend muud korda, kui see tegemata jäeti. Kõike ei nähta ja kõike nähtut ei öelda. Ikka saab keegi pallimängus küünarnukiga ribidesse või jalkas taotakse kossi. Selline on mäng. Mängi kaasa, ära virise ja kui sa oled piisavalt hea siis küll lõpuks tuleb ka sinu aeg. Teine variant on muidugi püss võssa visata ja öelda, et "tegelikult oli mul kõigist parem vorm, aga mind lihtsalt kiusati ja see on täielik onupojapoliitika ning kõik kohtunikud olid teise võistleja poolt sest nad olid ära ostetud ja tegelikult mul hommikul pea valutas ja sõbranna lapsel suri kilpkonn ära ja see on nii tobe ala, et ma enam sellega elusees ei tegele."

 

Kriitika vastu ei ole mul midagi. Ta on tihti edasiviiv jõud - vähemalt inimestel, kes julgevad tunnistada oma vigu. Ja tagantjärgi on muidugi imelihtne näidata puudujäämisi. "EKFL lehel ei ole poose üleval ja reegleid on raske leida". Selline jutt võiks ehk tulla välja kuskilt ametlike kanaleid pidi enne võistlusi või üritusi, mitte peale üritust ja vihjata et selle taha nüüd see võit läks. Või et "kõigil ei olnud häid treenereid, kes ise oskaks ka seda asja nii hästi" - ma arvan, et ükski võistleja ei ütleks siinkohal abist ära, nii et järsku prooviksite siis ise kätt võistleja treenerina? Mitte et tahaks halvasti öelda, aga kõigil on piiratud hulk tahtmist, jaksu ja ressurssi (nii ajalist kui rahalist), mille arvel sa saad inimest aidata ja mis mahus. Et kas ma olen hea treener, kui ma sebin oma hoolealusel kõik jamad kaelast ära (alustades sellest siis, et enne võistlusi käin tal ehk kodust läbi ja pakin tal võistluskoti ja lõpetades sellega et enne lavale minekut ma küsin et "käisid ikka pissil ka ära") - või jätaks mingid asjad ka võistlejate enda südamele?

 

Minuteada korraldatakse juba aastaid suvel üritust FitCamp, kus on alati olnud kesksel kohal ka poseerimine - lisaks veel hulganisti võistlustarkust alustades dieedist lõpetades grimmimisega. Ole aus enda vastu ja küsi endalt küsimus - kas ma tegin kõik enesest oleneva, et ennast võistlustel hästi esindada? Või oleks saanud ma kuskilt veel rohkem pingutada/uurida/tegeleda?

 

"Pealtvaatajana oli piinlik...." Kamoon.

 

Liiga pikk jutt. Aga korra aastas võib.

  • Upvote 8

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
30 minutes ago, Rebane ütles:

Ma ei saa nüüd aru sellest, et "algajate värk, lase olla - nuuks nuuks olen väike ja kõik kiusavad mind" jutust.

 

On olemas reeglid, mida peab järgma. Ja siinkohal peaks kogu teema ka lõppema.

 

Kõik inimesed, kes on kunagi mingist asjast osa võtnud, on olnud algajad. Esimene jooksuvõistlus, esimene pallivõistlus, esimene olümpiaad - mida iganes. Sul on olemas omad juhendajad ja/või treenerid, kes abistavad ja selgitavad sulle asju. Või järsku hakkame tegeme "algajate võistluseid" ja laseme lihtsalt lati alla? Korvpallis tehti põrgatamat viis sammu - ah lase olla, ta esimest korda sai pingilt väljakule ja anname andeks. Jalgpallis tuli väravavaht ja võttis poole väljaku pealt palli kätte - pole hullu, tal alles teine mäng - õpib alles. Matemaatikaolümpiaadil jäi spikerdamisega vahele - ta alles viienda klassi laps ju, eks ehmatas ära ja ei tulnud õige vastus meelde - ei pea kohe siis võistlustelt eemaldama. Või et "noh, jäi esimest korda dopinguga vahele - ärme siis kohe hakka medalit ära võtma". Või tegemist oli nii nõrga ainega - ärge nüüd jamage, oleme sõbrad edasi. Laseks paar meest ka naistega lavale, sest noh... uued ikka ja on seal siis nii suurt vahet üldse? Või et tuleks järsku lavale T-särgiga, sest "ma olen uus, ma ainult jalgu treenisin ja tegelikult ma keha kardan näidata". Olümpial on 50 kilomeetri käimises inimesi natukene enne finishit maha võetud - kas see on õiglane? Ei ole, aga sohki ka ei ole ju ilus teha - ka teadmatusest mitte.

 

Kui sul pole juhendajat või treenerit ja otsustad asja teha oma käe peal, siis pead olema ka piisavalt kõva inimene, et kõik nüansid välja uurida. Sa tegeled alaga aastaid ja asja finish kui selline toimub laval paari minuti jooksul - KÕIK SINU POOLT LAVAL TEHTAV kajastub ka reaalselt lõpphindena. Pooside võtmine ja hoidmine on siin KÕIGE TÄHTSAM ASI ÜLDSE ja teile ei meeldi, kui kohtunik juhib tähelepanu sellele, et sa teed asja valesti?

 

Kui ma jätaks katki kõik asjad mida ma teen, sest ma teen midagi valesti, siis ei jõuaks kuigi kaugele. Ma olen osalenud erinevatel võistlustel (küll kahjuks mitte kulturismi ja fitnessi omadel) ja iga sõrmelõikamisega sa õpid asju juurde. Kuhu panna nimi, kellele maksta raha, kus ööbida, kuidas sinna saada, mis on vaja kaasa võtta... Kui sa mõtled, et "algajate võistlustel" oli raske, siis valmista ennast ette kui sa "päris" võistlustele jõuad - või veel parem, kui sa välisvõistlustele lähed.

 

MINU kui võistleja huvi on uurida välja asju, kas kus kuidas ja millal. Kui registreerimine algab kell 10 ja lõppeb kell 11, siis kell 13 kohale tulla ja loota et sind ilusate siniste silmade pärast siiski kirja pannakse on ebaaus kõigi TEISTE suhtes, kes olid õigel ajal kohal. Samamoodi, kui sul on ette nähtud poos, siis võttes poosi teisiti sa lood endale ehk tugeva eelise teiste suhtes. Reeglid on reeglid ja keegi alla ei lase selle pärast et "ma olen esimest korda".

 

Teisena siis punkt et "mingite reeglitega ollakse karmid ja mingitest libisetakse üle". (Pea)kohtunik olla on raske. Sa jälgid kõiki asju mis võimalik, kuid midagi jääb ikka märkamata. Tõenäoliselt pea enamus inimesi on istunud teleekraani ees ja karjunud, et kohtunik tuleks seebiks keeta. Ja pooside puhul antud võistlustel võistlejad ikkagi korrigeerisid ennast - või kui mitte, siis käis lavakohtunik neid abistamas. Kõike lihtsalt ei näe. Ka abikohtunikud mitte. Ja kõike nähtut ka ei öelda kõva häälega mikrofoni. See, et paaril korral võistlejatel kästi oma poosi parandada - selle kõrvale võiks vabalt lugeda tõenäoliselt paarkümmend muud korda, kui see tegemata jäeti. Kõike ei nähta ja kõike nähtut ei öelda. Ikka saab keegi pallimängus küünarnukiga ribidesse või jalkas taotakse kossi. Selline on mäng. Mängi kaasa, ära virise ja kui sa oled piisavalt hea siis küll lõpuks tuleb ka sinu aeg. Teine variant on muidugi püss võssa visata ja öelda, et "tegelikult oli mul kõigist parem vorm, aga mind lihtsalt kiusati ja see on täielik onupojapoliitika ning kõik kohtunikud olid teise võistleja poolt sest nad olid ära ostetud ja tegelikult mul hommikul pea valutas ja sõbranna lapsel suri kilpkonn ära ja see on nii tobe ala, et ma enam sellega elusees ei tegele."

 

Kriitika vastu ei ole mul midagi. Ta on tihti edasiviiv jõud - vähemalt inimestel, kes julgevad tunnistada oma vigu. Ja tagantjärgi on muidugi imelihtne näidata puudujäämisi. "EKFL lehel ei ole poose üleval ja reegleid on raske leida". Selline jutt võiks ehk tulla välja kuskilt ametlike kanaleid pidi enne võistlusi või üritusi, mitte peale üritust ja vihjata et selle taha nüüd see võit läks. Või et "kõigil ei olnud häid treenereid, kes ise oskaks ka seda asja nii hästi" - ma arvan, et ükski võistleja ei ütleks siinkohal abist ära, nii et järsku prooviksite siis ise kätt võistleja treenerina? Mitte et tahaks halvasti öelda, aga kõigil on piiratud hulk tahtmist, jaksu ja ressurssi (nii ajalist kui rahalist), mille arvel sa saad inimest aidata ja mis mahus. Et kas ma olen hea treener, kui ma sebin oma hoolealusel kõik jamad kaelast ära (alustades sellest siis, et enne võistlusi käin tal ehk kodust läbi ja pakin tal võistluskoti ja lõpetades sellega et enne lavale minekut ma küsin et "käisid ikka pissil ka ära") - või jätaks mingid asjad ka võistlejate enda südamele?

 

Minuteada korraldatakse juba aastaid suvel üritust FitCamp, kus on alati olnud kesksel kohal ka poseerimine - lisaks veel hulganisti võistlustarkust alustades dieedist lõpetades grimmimisega. Ole aus enda vastu ja küsi endalt küsimus - kas ma tegin kõik enesest oleneva, et ennast võistlustel hästi esindada? Või oleks saanud ma kuskilt veel rohkem pingutada/uurida/tegeleda?

 

"Pealtvaatajana oli piinlik...." Kamoon.

 

Liiga pikk jutt. Aga korra aastas võib.

 

Aplausi koht ;) 

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga vürtsikate näidetega kirjeldatud "kommentaar" inimese poolt, kes kutsub ennast "God himself"'iks. Aplausi koht.

 

Algas kogu see teema sellega, et ma nimetasin lavakiusamiseks seda, kui kaks või kolm korda inimest korrale kutsusti, kuid nüüd on sellest tehtud teema, nagu me siin ajaks reeglitevastast teemat.

Erinevalt väga austatud härra Rebasest olen mina laval olnud ja üritasin tähelepanu juhtida sellele, et "kui inimene on mingi poosi enda arvates selgeks saanud", siis seda muuta on raske. Et kui esimene kord võistleja ei oska midagi muuta, siis ei tee ta ka seda teine kord, sest ta on niimoodi õppinud. Seda, et kohtunik asjadele, mis on vajaka tähelepanu juhib- see on elementarne.

 

Ka Esta ja Atsi kommentaarid olid minuarvates kohased, kuid mingil põhjusel härra Rebane lajatab kohe relvaga ja üritab selgeks teha, et see ei ole meie asi kommenteerida.

Tekib küsimus, milleks see foorum on? Me arutlesime ja Rebane tuleb otseses mõttes relv käes, et omasid kaitsta. uskumatu. Sellised inimesed ruulivad siin meie fitnessitiiki ja töökaaslased kohe plaksutavad järgi. Eleri vähemalt suutis siin foorumis jääda viisakaks ja arutleda normaalselt.

Ei ole ime, et siin ei julge enam keegi midagi kommenteerida ja fitness.ee portaal on üsnagi surnud koht.

Ma juba tean, et kohe saan uue nähvi heiti, kuid sõbrad - SELLINE SEE ASI SIIN KONNATIIGIS ONGI. ON ÜKS GRUPP INIMESI, KES KÄSEB, POOB JA LASEB!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on mõned tuttavad, kes ei suuda mr Beani vaadata, kuna neil on nii piinlik. Mis teeme nüüd, teeme filmi vähem piinlikuks või peaks vaataja oma emotsionaalse intelligentsusega tegelema? Või peab õlejäänud maailm muutuma, et jumalaeest mõni õrnahingeline indiviid ennast kuidagi puudutatuna ei tunneks? See ei ole lahendus. Lahendus on see, et inimesed treenivad ennast ka emotsionaalsel tasandil, suudavad oma tundeid käidelda ja konstruktiivse kriitikaga hakkama saada.

Teisest küljest, kui ohvrimentaliteet jätkab võidukäiku, siis muutub ka pealtvaatajate suhtumine sellistesse šõudesse ja publikut ei tule lihtsalt kohale, kui nad seal piinlikkust peavad tundma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Algas Aprill ja tahaks oma ettevalmistustest edasi kirjutada aga tundub kuidagi kohatu juba :D

 

Andy, kas see oli Sinu õpilane, tüdruk sõbranna, keda kohendati? See karjumine tundub juba väga isiklikuks minevat. Või on asi mingis vanas Sinu enda tulemuses?

Üks grupp avaldab arvamust siis on heitimine ja teine grupp avaldab arvamust siis on arutlemine

Võibolla oligi see 2. või 3. kohtuniku kommentaar mõeldud treenerile- et siis võtaksid ennast ka need treenerid kokku kes juhendavad valesti ja nagu eelpool mainitud- vahest mõistlejad teavad väga hästi, kuidas on õige aga ikka poseerivad nii nagu mugavam, parem, visuaalselt nende arvates kenam on. Sellist isetegevust ei saa ju lubada.

Ja kui pole raha, et teivast osta, siis ei saagi ju teivashüppega tegeleda.
Peaks ju olema nii, et kui korraliku treenerit ei ole siis pingutad 2x nii palju, et iseseisvalt kõik selgeks saada.

Kokkuvõttes on Liidu huvi on siiski see, et kõik kes Eestist väljapoole võistlema lähevad (keda on VÄGA palju) oskaksid välisvõistlustele jõudes reeglitepäraselt poseerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, Peremees Rebane.

Mulle siiralt meeldib, et arutelu nii kirglik, samas põhjendamatult kurjaks läinud asi? Ja kuidagi isiklikuks? Miks? :)
Naljakas on see, et kui ühes aspektis mainis Andy inimlikust võistleja vastu ja seda, et võiks vastu tulla, siis tehti see maatasa, aga kui kohtunike reeglite jälgimiseni jutt jõudis, siis poeme sama kivi taha, mida enne prooviti lõhkuda.
Lugu selles, et kui olla karm siis jääme ikka karmiks ja samamoodi kõigi vastu. Öeldakse, et parim kohtunik on see, keda ei märgatagi "väljakul", samas aga muudab mängu ülimalt sujuvaks ja meeldivaks vaadata.

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8 minutes ago, Helena Mang said:

Andy, kas see oli Sinu õpilane, tüdruk sõbranna, keda kohendati? See karjumine tundub juba väga isiklikuks minevat. Või on asi mingis vanas Sinu enda tulemuses?

Üks grupp avaldab arvamust siis on heitimine ja teine grupp avaldab arvamust siis on arutlemine

Ei ole. Ja enda arvates ma ei karju, kui nii tundub, siis vabandan...sinu ees.

Minu jaoks oli see teema juba lõpetatud. Sina kirjutasid omad muljed, mina kirjutasin enda mõtted, Eleri enda mõtted, Esta enda mõtted, Ats enda mõtted. Chill.

...ja kui hommikul Rebase ironiseerivat pikka kommentaari lugesin, siis sain täpselt aru, mis toimub.... keegi julges sõna võtta (keegi kõrvaline)..ja siis oli vaja lajatada.

Kõik muu on minu jaoks arusaadav ja sellest arutelust olen ka mina õppinud. 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vat siin on nüüd see koht, et me arutame teemat teise inimese blogi all ja läheb laadaks ära. Heameelega tõstaks teema teise kohta, aga õrnema hingega inimestel on kindlast selle kohta midagi jälle öelda või näpuga näidata, kui ma julgen mingit isetegevust korraldama hakata.

 

Kuidagi juhtus nüüd siis nii, et kui kõik ülejäänud inimesed arutavad, aga kui ma kirjutan siis ma mitte ei aruta ega ei põhjenda oma seisukohti vaid minu kirjutis on otsene rünnak kõigi teiste vastu, sest.... ma isegi ei tea miks. Et arutelu on 15 rida pikk ja rünnak 100 rida? Ja "keegi ei julge enam kommenteerida" sest... mis siis juhtub? Kole onu Rebane tuleb ja tuleb paneb enteri näpu sahtli vahele? Või veel hullem - returni näpu? Kas ma kunagi olen kedagi banninud foorumist puhtalt selle pärast, et mulle ei meeldi mis tal öelda on? Seda ma kartsin, et kui mingi pikema jutuga üllatan, siis kõik leiavad sealt kirjutisest just täpselt kaks rida, mis kuidagi neile korda läheb või neid solvab või tunnevad ennast liigutatuna ja võtavad seda isiklikult ning ei pane tähele ülejäänud juttu. Kõik on järsku "very offended" ja ma ei tohiks üldse suud lahti teha ja oma juttu ajada, sest see pole "mainstreami" jutuga samas voolus. Kõik kirjutasid oma mõtteid, aga onu Rebane ründas. Tore on.

 

Sa kirjutad lavakiusamisest, siis nõustud ise et inimest kutsuti kaks või kolm korda reeglitepäraselt poseerima ja kõige lõppu kirjutad, et see ongi tegelikelt kohtunike ülesanne inimesi korrale kutsuda mis on ka sinu arvates elementaarne. Et mille üle me vaidleme siis, kui sa ise jõudsid samale järeldusele? Jah, õppisid omal käel või oma treeneri käe all valesti poseerimist aga kulla inimene ma ei saa latti alla lasta selle pärast, et "ta on esimest korda"! Mul ema õpetas väiksest peast et "pane pluuse nööbid kinni" aga mu emakeeleõpetaja märkis selle veaks nii esimesel, teisel, kolmandal kui ka neljandal korral sest reeglite järgi on jutt pluusist (mitte pluusest). Kui kohtunik ei tee talle valesti poseerimise eest märkust või ei juhi sellele tähelepanu, siis tema enda arvates oli ta poos veel õige ning kinnistub veelgi rohkem. Milline koht on siis veel parem inimest õpetada õiget poosi võtma? EMV'l järsku ka ei julge nüüd peakohtunik seda teha, sest järsku muidu mõnel pealtvaatajal on "piinlik" olla ja võistlejal tekkib omade ees "häbi". Järgmine koht on välisvõistlused, kus öeldakse inimesele konarlikus inglise keeles "contestand namba vanhandridandfõutisevin, correct jõur põuz" ja mida siis väike vaene eesti võistleja või võistlejanna väikesest järva-jaani külast peab tegema? Seal on tal järsku juhe vabanend ja ilma pingeteta ja ta kohe teab, mis peab siis nüüd tegema - opaa õlad taha puusad sirgeks ja jalad kokku.

 

Mis puutub punktide mahavõtmisesse, siis tõstatab see meile omamoodi küsimuse - kuidas seda teha. Kas peaks peakohtunik ütlema mikrofoni "Võistleja number 366 poseerib valesti, palun kohtunikud paigutage ta üks koht allapoole". Oleks see piisavalt positiivne ja lavasõbralik? Või kui nüüd argumenteerida, et seda peaks peakohtunik nüüd ütlema kohtunikele isiklikult näost näkku, siis ma garanteerin, et paari päeva jooksul lööb lahvatama kuskil kuulujutt, et "peakohtunik isiklikult kannab vimma mu vastu - ta käskis kõigil kohtunikel mind ühe koha võrra allapoole võtta". Või kui seda teeb siis lõpuks peakohtunik sekretäriaadi juures, et "võta tal üks koht vähemaks" saab alguse uus vandenõuteooria, kus keegi ei olnud kellegi õpilane ning seetõttu ta lihtsalt paigutati koht allapoole. Suhteliselt halvad valikud on need kõik ning läbi mikrofoni nüüd paluda paar korda poosi parandamist tundub selle kõrval suht süütuna. Suurvõistlustel käib asi nii - kohtunike korraldusi mitte täitev võistleja diskvalifitseeritakse. Antud võistlustel öeldi paar korda mikrofoni ning mitmel korral käis lavakohtunik erinevatel võistlejatel poosi korrigeerimas. Ma leian, et suhteliselt mõistlik suhtumine?

 

Tihti on tehtud koolitusi ka ENNE VÕISTLUST LAVA TAGA (eriti uuematel aladel), kuidas peab seisma, missugused on poosid ja kuidas neid võtta. See kõik on tehtud kohtunike poolt heast tahtest, et võistlused sujuks hästi - pealtvaatajale nauditavalt ning reeglite järgi võimalikult õigesti. Aga ikka on karjas paar musta lammast, kes ei kuula, kes ei saa aru või kes ei tahagi aru saada. Hea näitenea peaks olema kõigil saalihuntidel grupitreeningud, kus treener hoiatab ette, et tulemas on keeruline harjutus, pange kangile max 10 kilo ning siis mõni testosteroonihärg paneb enda omale kiirelt 25. Siis algab harjutus, mida tehakse kaasa ehk paar seeriat (rohkem ei jaksa, sest väsitas ära) ning ka need paar pungestust tehakse võimalikult valesti, mis siis et treener seisab su juures ja räägib ning juhendab sind pidevalt kuidas on harjutuse ÕIGE sooritus. Inimene on ikka ise nii tark, et ta teab kõige paremini kuidas asjad käivad. Ja samamoodi siis tullakse lavale - kes paneb ühe jala siia, kes teise jala tänna. Kui võistlustel julgeb kohtunik öelda mikrofoni midagi (ma räägin antud hetkel puhtalt emv/ekv võistlustest) siis krimpsutatakse laval nägu ja ollakse veel pahased et MIS VÄRK ON, MA OLEN KOGUAEG NII POSEERINUD, KUIDAS TE SIIS EI TEA ET NII KÄIB. Raputatakse pead, krimpsutatakse kulmu ning lõpuks võetakse vastumeelselt poos sisse. Ja järgmisel hetkel, nii kui on võimalus, võetakse see sisse jälle taaskord valesti. Lõpuks ollakse taaskord rõvedalt pissed off ning kohtunike peale pahased. Usu mind - võistlejana ei suuda sa ise olla kõige objektiivsem ja seda veel eriti laval. See et parempoolsel kutil minust on kolm näppu õieli ja vasakul sepal on jalad valesti.... Ma garanteerin, et küll leiaks ka väikese "näpuka" ka sinu juures. Aga kõike jama ei saa ega jõua korrigeerida. Käisin ka lapsepõlves ise karate kaata (kes enam teab, kas on õige kirjaviis) võistlustel ja saavutasin ereda eelviimase koha. Valus. Küll ma süüdistasin fakti, et pidin minema lavale esimesena. Küll sisestasin endale, et tegelt ma olen ju ikka päris hea - 50 seast vabalt peaks olema esikümnes. Aga fakt oli see, et sain eelviimase koha  - ja pean tunnistama endale et tõenäoliselt olingi ma seda kohta väärt (no võibolla siis mitte päris eelviimast - oleksid võinud ju panna paar kohta kõrgemale).

 

Ma olen nõus, et Esta ja Atsi kommentaarid on kohased. Mul ei ole nende kommentaaride vastu mitte midagi. Jutt on jumala õige. Meil on vähe tublisid treenereid ja need vähesed kes meil on, on ülekoormatud. Sellest ma kirjutasin ka eelnevalt, et treeneritel napib ressurssi - ei ole aega, ei ole raha ja mingis kohas lõpuks ei ole ka tahtmist ja motivatsiooni. Kui sul on paarkümmend kasvandiku ja kõigil on omad probleemid ja soovid, siis lõpuks ka kõige tublimatel viskab üle. Respekt neile, kes viitsivad sellega tegeleda. Antud võistlus näitas, et soovijaid võistlustel üles astuda on palju. Leida kõigile nüüd treenerid on paljuski võistlejate enda teha ja treenerite poolt siis kõvasti vastutulemist, et endale veel paar kasvandikku juurde võtta. Ka on õige märkus, et asjad võiksid olla lihtsamalt leitavad. Lihtsalt märkuse peaks tegema otseselt kohta, kus sellega ka siis vastavalt tegeletakse. Võistleja peab olema ise asjast niivõrd huvitatud, et ta teeb asjad endale detailideni selgeks kuidas asjad käivad. Kui sa ei tunne poosides ennast mugavalt, otsi informatsiooni. See et "kulturismi kodukal asja ei olnud" ei tähenda, et nüüd oled omalt poolt kõik teinud. Kui sa oled asja fänn, kirjutad sa paarile võsitlejale kes sind aitaks. Sa helistad EKFL kontorisse, küsid treenerite nimesid.  Sa käid läbi antud kontorist, et küsida ehk oskavad nad soovitada mingit head treenerit poseerimisel. Sa helistad oma parima sõbranna venna onu tütrele, sest ta tunneb üht võistlejat, kelle käest sa saaksid asju uurida, kuidas see ja too käib. Sa kirjutad Fitness.ee foorumisse postituse, et tulemas on esimesed võistlused ja sa vajad abi (tegelikult võiksid sa alustada foorumi otsingust, sest neid teemasid peaks meil siin olema). Võibolla sind saadetakse igalt poolt pikalt. Aga sa oled pühendunud ja sa teed seda asja ikkagi edasi. Ja siis kui sa oled kõik võimalused ammendanud, võid sa öelda et ma andsin endast parima ja selge - poseerimine ei tule mul hästi välja aga tühja ka. Sa lähed võistlustele ja sa saad veel lava taga enne lavale minekut nõu küsida inimestelt, kes koos sinuga sinna tulevad. Aga võibolla olen ainult mina ainukesena selline inimene, kes teeb eeltööd ja tutvub materjaliga. Võibolla peaks lihtsalt võistlustele minema, mustad trussikud kaasa võtma ja lootma et "küll kõik asjad laabuvad iseenesest, ma olen ju hea inimene ja esimest korda".

 

Ma kohtuniku karmuse kohta kahjuks ei oska midagi kirjutada. Kui oled karm, oled tavaliselt teiste silmis jobu (ere näide hetkel - Rebane on jobu) ja kui oled leebe, siis läheb jamaks ära. Aga ma julgen öelda,et meie kohtunikud on inimlikud. Võistluspäeva hommikust õhtuni me lahendame probleeme. Nii enda (võistluste) kui võistlejate omasid. Ja neid probleeme on 100 võistleja kohta piisavalt. Alustades kaotatud numbrite ja lõpetades rinnahoidjate parandamistega. Ükskord teipisime ühe (fitness)võistleja valge triibuga lühikesi pükse musta teibiga, et teda nendega lavale lasta. Teile kõigile ei pruugi meeldida kõik valikud ja otsused mis nad vastu võtavad, aga isiklikult puhtalt viha pärast ei kiusa keegi kedagi. Ja tõenäoliselt ka tulevatel võistlustel võtan Teid kõiki vastu tõsisel ent töisel näol ja soovin edu võistlustel.

 

Ma tahan öelda seda - te olete enamuses täiskasvanud inimesed, mis tähendab seda et te võiksite osata vaadata asju ka teiselt poolt. Ehk siis Teie kõik seda asja kohtunike poole pealt ja mina võistleja poole pealt. Mina olen hetkel kirjeldanud nägemust siis omalt poolt palliväljakut ja kuidas sealpool asi teoorias toimib ja mis jama see endaga kaasa toob. Ja palun - ärge võtke kõike isikliku rünnakuna.

 

Kõige lõppu tuli andyl ikkagi jälle ära konnatiigi jutt ning onupojapoliitika. Hämmastav. Ma peaks minema selgeltnägijate tuleproovi.

 

TL;DR - Reeglid on paika pandud põhjusega. Nende üle pole mõtet arutleda.

 

P.S. Vabandan Helena ees, kelle ENDA blogi teema on kuidagi nüüd varju jäänud selle jamaga. :(

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga kõva Rebane, väga kõva!

Respect, aplaus ja aamen :)

 

Ma muidugi jään eriarvamusele mõnes asjas. Mõnes teises asjas olen sinuga ühel nõul, aga see ei olegi oluline :)

Igatahes see kommentaar oli kordades arusaadavam ja mõistlikum, kui eelmine oopus.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole siia ammu endast jälle märku andnud- kes mind instagramis jälgivad on ilmselt rohkem kursis, et mis ja kuidas aga võtame siis jälle üle pika aja edusammud kokku :)

 

IMG_0742.thumb.JPG.e3248d680099939b72ab737765260480.JPG

Aeg läheb koguaeg nii kiirelt ja alles nagu algas aasta (!) ja algas ettevalmistus uueks võistlus-hooajaks, nüüd on kalendris 15. Aprill ees ja nädala pärast praegu olen juba Riias, hotellis ja ootan järgmisel hommikul algavat hooaja ava-lööki.  :o Algselt ma tegelt ei plaaninud üldse Riiga minna, aga nüüd tundub, et seal on täitsa hea "jalg soojaks" teha.


Mis puudutab soojaks tegemisse siis uskumatu kui palju vahele jäänud paar kuud (ilma poseerimiseta) mõjutada võivad! Esimesed korrad kontsadel oli küll selline tunne, nagu poleks seda kunsti kunagi vallanud. Missest, et ma ju kõnnin kontsadega 8h päevas, siis see poseerimine on ikka hoopis midagi muud. Õnneks hakkab see liikumine ja õige tunne vaikselt tagasi tulema ja umbes nädala jagu olengi alustanud kõiki oma jõusaali trenne kontsadega- hea teha tavapärase soojenduse asemel- keha saab soojaks küll :D 

Treeningud olen endiselt jaganud järgmiselt:
Enne hommikusööki 30 minutit rahuliku kardiotreeningut (spinning) ja õhtul peale tööd 50 min lihastreeningut ja sinna otsa 30 minutit kardiotreeningut, natuke poseerimist ja kokku umbes 2h.
1 päeval nädalas jõusaalist puhkan, siis teen vaid hommikuse kardio.

 

IMG_0472.thumb.JPG.f9b7be4541d9ff4c0ff20c17768263f9.JPGIMG_0478.thumb.JPG.c8878212595fe8fa27f52e8544dcd416.JPGIMG_0611.thumb.JPG.6451a5535aedc76f1e41fda86ccd7121.JPG

 

Siin- seal juba mitmed võistlejad paar nädalat võistelnud ja selline tunne on juba et tahaks ise kaa :rolleyes:- samas hooaeg tuleb nagunii pikk (1,5 kuud) ja ei tahtnud seda veelgi pikemaks venitada- kuigi tuleb tunnistada- põhjamaade võistlused tundusid ahvatlevad küll.


Kuidas siis vormiga on? Ilusti graafikus! Ma vist igas postituses korra ikka mainin ära, kui teistmoodi see ettevalmistus on olnud. :D

 

 

 

Esiteks selles mõttes, et seekord keha reageerib erinevalt
 Teiselt kuna stardipositsioon oli erinev (rasva %)
 Kolmandalt- kuna mul on vahepeal tööalaselt amet muutunud, siis seekord on samal ajal ka tööalaselt nii palju uut ja teistmoodi sebimist, et kohati isegi läheb meelest, et võistlusettevalmistus on käimas.
Väga palju on ka ringi sõitmist aga toidud pakin kaasa nagu igal hommikul ja kokkuvõttes pole vahet kas olen kontoris või sõidan teisele poole Eestit.


IMG_0696.thumb.JPG.e7aeb43bd5bc74cdfd921b772aaab871.JPG

Selline on üks tavapärane kaasa pakitud päev- vesi, lõuna ja erinevad vahepealsed snäksid.

Aga see, et ettevalmistus läheb aegajalt meelest- ma ei pea silmas, et ma ei panustaks 100%- oh ei, lihtsalt kõik käib juba kuidagi autopiloodil.
Puuduvad seekord ka need esimesed- "esimene poseerimise tund" "esimesed bikiinid" "esimest korda võistluseks asju pakkimas" jne jne.
Kõik tuleb automaatselt ja möödaminnes. Inimesed juba ümberringi harjunud ka, et minuga peolauas arvestada ei saa jne jne ja keegi mingit nägu ei tee. Ehk siis (bikini)fitness ja võistlusettevalmistus on saanud elu normaalseks osaks :D


Treeningute ümberkorraldamine on aga vormile väga hästi mõjunud- kaal hakkas väga ilusti liikuma ja eile oli jälle selle ettevalmistuse kõige madalam kaal ees- 55,3kg.
Alustasin jaanuari alguses 60,6 pealt seega -5,3kg 3,5 kuuga- lihasmassi säästmise osas ilmselt väga mõistlik kaalulangetus tempo. :rolleyes:


Vahepeal oli küll selline tunne, et mitte kuskilt ei muutu ja ega silmnähtavaid muudatusi ei olegi iga päev/nädal näha siis nüüd lõpupoole on küll igat sadat grammi peeglist näha (või siis selle puudumust) ;)

 

 

 

Söömisest- süüa mulle meeldib :D

Kaloraaz oli mul MyFitnessPalis juba ammu 1750 märgitud aga lasen siit-sealt ikka pidevalt üle (õunaviil, juurvilja natuke jne) ja nüüd mõtlesin et mis siis ikka ja märkisin sinna vana hea 1800cal tagasi (missest et ilmselt olen koguaeg u nii palju söönud).

 

Seoses kaloraaziga- olengi natukene sellel hooajal ka "iseloomu kasvatanud" ja igat kurgiviilu alati ei kaalu- tuleb vaimsele tervisele pikemas plaanis kasuks. :)


Vaatan ümberringi, et väga paljud tüdrukud ikka 1200-1400 cal kandis ja olen väga rõõmus oma 1800-ga. Täiesti tavaline kaloraaz ja kui peaks vaja olema, saab veel kärpida ka. Mis puudutab kõhu tühjust siis isegi Jaanuar-Veebruar olid kuidagi raskemad kuud, ilmselt oli see off-seasoni 2500cal liiga hästi meelest, nüüd aga vägagi harjunud ja kui just mingit rutiinivälist söömist või päevaplaani muudatust ei ole, saan oma päeva peale ilusti 5 toidukorda jagatud ja sellist asja ikka naljalt ei juhtu, et enne saavad kalorid otsa, kui päev.


Mis puudutab aga neid madalaid kaloraaze siis väga soovitan kõikidele võsitlejatele tagurpidi-dieedile mõelda, vastasel juhul on kõik kaotatud kilod (kahekordse lisaga) väga kiired tagasi tulema. Ise mõtlen- et ega see söök ja maiustused maailmast otsa saa, et need peale võistluste lõppu, esimese 5 päevaga kõik kohe ära sööma peab.


Kõige rohkem unistan hetkel muhu leivast, võist ja suurest portsust tatrast. Esimest kaht eile mahutasin natukene menüüsse, mida aga päevad edasi, võstlustele lähemal, seda vähematest komponentidest koosnevat toitu süüa proovin.
Tatra karbi teen aga juba Riiga kaasa- hea koduteel autos nosida :)

IMG_0405.thumb.JPG.206a08a62b00dc4ebefda08608219162.JPGIMG_0750.thumb.JPG.942fbca00ce6c4cc63ff20fa97dd0ea5.JPG

 

Toitude valikute osas olen aga seekord natukene tagasihoidlikum, eelmine kord nägin hästi, et lõppjärgus ei tasu katsetada, igasugused uued tooted menüüs (isegi kui mahuvad makrotesse sisse) võivad kehale ettearvamatult mõjuda- seega, viimased paar nädalat või kahe võistluse vahel- pigem mitte.
Kõht armastab mul kaerahelbeid ja tihti peale trenni putru teengi, selle pealt on alati hea mõnus magama minna ja ei teki mingit rasket tunnet. Hommikuti ka puder ja vahele omlett- minu nö kindlad valikud. No ja Fasti puddingust vahepalades ma ikka üle ei saa- täielik lemmik valgu toode üldse! :wub:

 

Vahepeal olen ka õpikud välja otsinud ja koolitustel õpetatud materjali üle korranud- järgmine nädal ka kutseeksam tulemas. Kes teeb see jõuab :D

IMG_0594.thumb.JPG.411543feab972039efdab497918d7bf7.JPGIMG_0588.thumb.JPG.6c032d2feb88bf585d499efe98db1987.JPG

 

 

Eelmine nädal kutsuti mind Jüri Gümnaasiumisse rääkima tervislikust toidust, jõutreeningust ja tuleviku planeerimisest- see oli minu esimene (väga positiivne) kogemus midagi sellist teha- igaljuhul jättis see tunniajane esinemine väga mõnusa energia-laengu. Natukene notsalgiline ka, sest just Jüri kooli küljes olevast jõusaalist sai minu teekond alguse :)

IMG_0557.thumb.JPG.fd79fbbffd5fad3ac6c7811935158f42.JPG

 

 

Mõned pildid ka meie pere söökidest- üldjoontes sama toit aga kogused erinevad- Kes rohkem sv, kes vähem, kellel suurem kaloraaz, kellel madalam.

 

IMG_0727.thumb.JPG.59f1a636740987cbf5a712a61a4654ff.JPGIMG_0732.thumb.JPG.ac5c282fa543eb7073cced67a36b0d15.JPGIMG_0748.thumb.JPG.fd8740dba27b21560ccb3039ca4401a5.JPGIMG_0766.thumb.JPG.2c64468a5008ab84cf58f171a6badfb1.JPG


Täna värvisime ikka mune ka - kulturistide lemmik püha :D 
Munakoksimine läks päris kirglikuks aga lõpuks ikkagi kõige pisem võitis.
Keedumunad lähevad aga hästi kaubaks- esimesed poetasin koos suitsuforelliga salatisse.

IMG_0771.thumb.JPG.d07a0e3e53fd9b294eaca8f73e85437c.JPGIMG_0775.thumb.JPG.0091c767a351cf20c32ee4907e901ffd.JPG

Eks paistab kas jõuan veel enne Riiat midagi kokku võtta, aga peale võistlust ilmselt ikka on millest muljetada :)

Meenutusi eelmisest hooajast Studio 69-st

 

IMG_6875.thumb.JPG.b45c16c2187e70ed25fb40ec396a5af9.JPG

 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen selles osas sinuga samal meelel, et ei tasu hakata pilli lõhki ajama. Isegi ampsan tihtipeale köögivilja rohkem ja ei põe, kui mõnel hommikul paar grammi pudruhelbeid üle läheb. Teatud ajani ei arvestanud isegi kohvi peale minevat piimatilka makrode hulka :) 

See tuleb tõesti kasuks, kui iga gramm arvel pole ja lolliks ei lähe, sest ega dieedi seisukohast see kurgiviil ei muuda midagi. Päris nii ei saa muidugi mõelda, et mis see lusikatäis maapähklivõid ikka teeb, aga köögivili-puuvili ei tohiks küll liiga suurt stressi tekitada.

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hooaja algus kullakarva :) Kohe kui aega saan siis kirjutan ka pikemalt eilsetest emotsioonidest- aitähh juba kõigile õnniteljatele, igasugune toetus tähendab mulle nii nii palju!

IMG_1156.thumb.JPG.c753c9c72647a9a11a07d09d69d53e0b.JPG



Aga esialgu jagan hoopis ühte linki- tutvume erinevate fitnessi aladega :)


http://sport.delfi.ee/news/liikumine/rahvasport/video-fitnessi-sportlased-ja-spordialad?id=77948084




 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtame siis kokku emotsioonid, muljed ja kogemused möödunud nädalavahetusest mis algas mul juba tegelikult reedel- võtsin töölt vaba päeva et tütre 10. sünnipäeva tähistada :rolleyes:


Käisime koos Soo tn. Uulitsas (mis on üks tema lemmik söögikohti) burgereid söömas- just just- lugesid õigesti- 2 päeva enne lava ja hamburger! Proovisin ära kuulsad Vormiloojate kana burgeri. Miks see toode siis teistmoodi või eriline on? Tegelikult ei olegi- lihtsalt selle kohta on teada koostis ja toiteväärtus, mis teeb minu jaoks väga lihtsaks see oma menüüsse paigutada. Ka 2 päeva enne võistlust. Ja oma olemuselt natukene vähem rasvasem kui tavalised hamburgerid (kanakotlett, jogurti kaste, light juust). Kui nüüd rääkida maitseelamusest siis ma annaksin 10/10. Olen kindel, et kui enam dieedil ei ole siis võtan aegajalt  jälle Uulitsa Paksukest, aga seniks, kuniks toidukord peaks alla 500 cal jääma, sobib Vormiloojate fitness-burger väga hästi. Trackisin selle oma MyFitnessPali sisse (1 burger u 335g) ja kogu lugu. Toit on toit. :)
 

IMG_0944.thumb.JPG.cf1df0e45976d59ea73d6d790e86efa4.JPGIMG_0959.thumb.JPG.7be574b7b0aaaebb69fc684c5fb6dd16.JPG


 Reede kujuneski nii kiireks, õhtul oli veel tütre sünnipäevapidu (käisime laser-püssidega mängimas) ja trenni lõpuks ei jõudnudki. Okou! Mul oli vaba aega täpselt 2h erinevate tegevuste vahel ja otsustasin hoopis selle õppimiseks kasutada…


Jah, see õppimise teema- nimelt oli mul laupäeva hommikul Spartas kaua-oodatud treeneri kutseeksam. See koosneb 2 osast- üldteadmised (kõikidele treeneritele sama) ja spetsialiseerumine (mille puhul vastutab EFKL). Olin kuidagi valmistunud nii, et esimene osa on raske ja teine peaks suht puusalt tulema (ok, tegelt õppisin mõlema jaoks ühtmoodi) aga kokkuvõttes sain üldosast läbi aga kulturismis jäi 1 vale vastus liiga palju sisse. Järgmine kord (mis on poole aasta pärast :( ) olen ajaloo ja aastaarvude õppimisel hoolikam… Õnneks hea uudis on see, et esimest osa enam uuesti tegema ei pea. Klass oli inimesi täis ja hiljem lugesin, et vaid 13 tubli inimest sooritas eksami positiivselt. Ehk kõik kes plaanite minna- ei tasu arvata, et see mingi niisama värk on.

 

Ühesõnaga- laupäev ei alanud kõige parema noodiga- olin endas päris pettunud, väike perfektsionist nagu ma olen. :rolleyes: Aga mul ei olnud aega väga kaua norutada, vahetasin riided ja läksin jõusaali- vaja oli teha veel viimane, kogu keha trenn- tegin läbi kõik lihasgrupid, kergemad raskused, pikemad seeriad. Tunnike ja valmis. Samuti tegin veel bikiinides ja kingades viimast korda i-walki ja veerandpöördeid peegli ees läbi. Kuna laupäev oli nii tiheda graafikuga, peale trenni koju, toite valmistama ja asju pakkima siis väga kaua selle ebaõnnestunud eksami pärast ei norutanudki (mis muidugi ei tähenda, et ma seda üle ei elanud. Lihtsalt tuleb oma energia ja fookus järgmisele asjale suunata sest eelnevat nagunii enam muuta ei saa).


Startisime Riia poole kell 16.00. Minuga koos reisisid veel Erki, Merili Jesaar (bikini kuni 160cm) ja meie meikar Liis Vahter kes oli nõus Riiga pika sõidu kaasa tegema ja hommikul 5 naist ilusaks tegema.

IMG_0980.thumb.JPG.8518f01bd138d6ce33c0c59b10c0c670.JPG

Ok- kokkuvõttes jumestas vaid 4-ja sest üks avastas laupäeva õhtul kell 22.15 et ikkagi ei vaja jumestust… See on küll juba teine jut aga lühidalt lihtsalt- nii ikka ei ole kena käituda- huvitav kuidas võistleja suhtuks, kui olukord oleks vastupidi ja meikar oleks hoopis see, kes eelmisel õhtul kell 22 teatab, et meiki ikka ei saa… (!?)

 

Ööbisime juba 2. aastat järjest Art Laine hotellis- 3 tärnine lihtne hotell, mis asub autoga 2 minuti kaugusel Studio 69-st ja saab 50-60€ ilusti öö mööda saata. Õhtul veel lakkisin küüsi, käisin pesemas, koorimine, kreemitamine raseerimine ja magama ära.

 

Võistluspäev.

Alustasime kell 6 hommikul grimmiga- plaan oli kella 10seks regamiseks mõlema kihiga ühelpool olla. Päev oli pikk ja tegelt oleks veel lava taga saanud 7x grimmida aga mulle meeldib seda hotellis kordades rohkem teha kui terve koondisega koos ühes ruumis olles. Tundub, et on veel asju, milles ma häbelik olen :) Grimm jäi seekord väga tume, tundub, et kõigil kes uue partii JanTanat kasutasid, tegime vaid 2 kihti ja olin peaagu, et must. Eelmine aasta olin sama tume 3-kihiga. Kokkuvõttes olin laval küll üks tumedamatest aga midagi katki sellest ei olnud. Isiklikult eelistan olla gramm tumedam kui heledam.
 

IMG_1038.thumb.JPG.a7399e91f865af003f23d14f533afc91.JPGIMG_0986.thumb.JPG.10f3937432cddee586ec0121f1a9b0dc.JPG

Lätis võistlustega tuleb alati arvestada faktidga et ajakava on illustreeriva tähtsusega- kui ikka registreerimine nihkub juba hommikul 20-30 min edasi siis võib arvata, mis ülejäänud päevast saab ;)

Mõõdeti mind ka esialgu 2cm lühemaks aga kui palusin ikka kontrollida siis leiti mu cm-d üles :) Bikiinid ja kingad endiselt kedagi ei huvitanud- küsiti vaid 25€ ja anti number. Vsjo. Tagasi hotelli meikima.

Kokkuvõttes oli ajakava terve päeva umbes tunniga maas ja lõpuks, viimaseks autasustamiseks (mis algas 22.00) suudeti isegi ajakavaga järjele saada.

Võistlejaid oli seekord oluliselt rohkem ja minu hinnangul tase kõrgem (kuna oli peale lätlaste ka hulganiselt leedukaid, venelasi jms naaberrahvast). Õnneks olid ka lavatagused ruumid avaramad, nii et ruumi jätkus.
Võtsime hotellist late check-outi’ ja jõudsime võistluspaika natukene peale kell 3-e. Viisin asjad lavataha ja võtsin koha sisse rõdul- mõtlesin kohe et seal taga ma küll oma järge oodata ei viitsi (lava aeg oli hinnaguliselt 18.20 ja selleni umbes 3h aega) vaid vaatan parem rõdult võistlust. Selleks hetkeks oli mul grimm peal, bikiinid seljas, jumestus tehtud, juuksed sirgendatud- ehk põhimõtteliselt pane vaid kingad jalga ja mine lavale. Mingit suuremat “trenni tegemis” ma ka enne lava ei harrasta.

Nii ma siis istusin oma “moonakotiga” rõdul, vahepeal näksisin süüa ja vaatasin teisi tublisid inimesi. Muuhulgas oli laval ka uus kategooria Wellness Fitness- mis küll minu hinnangul väga heas väljapanekus ei olnud ning ei toonud seda kategooria olemust hästi esile…
 

IMG_1062.thumb.JPG.1ea04bc5ee0a1a6e233fb04cb32c58bd.JPG

Lavale sain u 7 ajal. See mis täpselt laval toimub on alati isemoodi. Eelmisel päeval kuulutati FB välja et tulevad ka eelvoorud ja i-walke teevad vaid top 6 aga lõpuks kui võistluseks läks siis oli hoopis selline korraldus, et kõik tüdrukud toodi lavale kahte äärde (meid oli 13) ja siis kõik hakkasid ükshaaval i-walke tegema, ülejäänud seisid külgedel.

 

Oli ka 1. Ja 2. väljakutse ja siis maha minek ja võistlusega korras.
Ausalt ma polnud üldse enesekindel selle koha osas- olin küll esimese väljakutses, ehk kindel top 6 ja ise arvasin (hinnanguliselt), et tuleb top 3 aga mis värvi medal, ei oskanud ennustada… Ise ju ennast kõrvalt ei näe ja võrdluses teistega ja siis ongi keeruline ennuastada. Sest me kõik võime individuaalselt head olla aga kui inimesed kõrvuti pannakse, selgub tõde. No ja paneel on ka alati erinev, kes mida eelistab. Muud teha ei saa, kui endast vaid parim anda.

Õnnestus aga oma tiitlit kaitsta (võistin ka eelmisel sügisel kuni 166cm kategooria Riias) ja õnnelikult kodupoole asuda. Mulle tundub, et nüüd on Riia võistlustega korras- mõlemalt (nii kevadiselt kui sügiseselt) 1. koht olemas ja edaspidi võiks külastada samal ajal toimuvaid põhjamaade võsitlusi…
IMG_1070.thumb.JPG.cd0644a15196a580161f7ad5049ed591.JPGIMG_1076.thumb.JPG.a07ebc46bf3342086d66af31fa988ac1.JPGIMG_1116.thumb.JPG.6132b06268fb7cddb785da4a53c39ddf.JPG


Natukene toitumisest ka.
Ikka kuulen kuidas tüdrukud ei söö ja/või (!!!) joo 1-2 päeva enne lava- aru ma ei saa, miks seda tehakse. Või noh- tegelt saan küll aga siis tuleb juba vaadata oma ettevalmistust või offseasonit kriitilise pilguga. Kokkuvõttes ma arvan et mitte ükski koht või karikas pole sellist asja väärt. Töö tuleb pikalt enne võistlusi ära teha ja siis pole vaja lõpus lolli mängida.
Vaatasin huvipärast endomondosse- selles aastas on olnud 112 päeva (kuni pühapäevani) ja mul on kirjas 150 erinevat treeningtundi. Sama lugu MyFitnessPali ja toitumisega. Mitte miski ei tule niisama ja ükski tulemus ei ole kellelegi "kingitud"... võti on järjepidev treening ja toitumine. Vastupidisel juhul tuleb omad järeldused teha.

Päeva söögid: hommikuks pudru veega (70g täistera kaerahelvestest), peale 1 terve banaan ja vaba käega vedelat mett. Sõin selle ära umbes kell 8.00

 

IMG_0988.thumb.JPG.f68948ca0c0294b9f814c9066c869379.JPG


Kella 11 ajal hakkas jälle kõht tühjaks minema- siis on mu tavaline vahepeala aeg- keha ju ei tea et võistlus on :D


Võistluspäevaks oli mul planeeritud jooksvalt söömiseks 10 riisigaletti (iga üks 40cal) ja 100g (kuivainena) keedetud basmatiriisi+ pudeliga mett. Kõik kõrge süsivesikusisaldusega ja vähemahukad toidud. Rasval ja valgul ei ole võistluspäeval tavapärast osakaalu (vähemalt mitte enne lava). Katsusin iga tunni tagant natukene ampsata- et oleks energiat ja kõht ei koriseks. Vahele natuke ka vett ja musta kohvi.

 

IMG_1166.thumb.JPG.37bae377399a87b15e5600632a19940b.JPG

 


Veega läks seekord küll natukene halvasti- lihtsalt juhuse tõttu ei sattundu seda haardeulatussse väga ja nii oligi suht varakult peavalu platsis (mis tuleb mul tihti vedelikupuudusest). Ma ei teinud seda üldse sihilikult (ehk siis ei vältinud vett) ja järgmine ndl vahetus olen kindlasti targem- pakin pudeli v shakeri kaasa, et vesi oleks kindlasti koguaeg haardeulatuses.
Õnneks oli mul kaasas terve kotiäis ravimeid (koos niitide nõelade jms tarvilikuga) – korralik ettevalmistus nagu ikka :D Aga juhuse tahtel võtsin kogemata vale tableti ja siis juurdlesin veel mitu tundi, miks valuvaigisti seekord üldse ei mõju. Kui lõpuks läksin uut doosi võtma sain aru, et see mis esimesena sisse läks, polnud üldse õige asi :D oehh- naljakas-kurb lugu. Nii ma siis vaevlesin enamuse päevast hoopis peavalu küüsis.


Peale laval käimist sõin ka ühe valgu batooni (Carb Killa, mis on mu lemmik)- see on kohvi kõrvale magustoiduks. Kõik suurem söömine jääb aga peale autasustamist- vaja ju veel pildi peal lameda kõhuga olla :):):)
 

IMG_1128.thumb.JPG.4e969ecdfdd6acbaa4beaa8f1568f75e.JPG

 

Kui autasustamine oli möödas tegime paar klõpsu, pakkisime kiirelt asjad autosse (kell oli siis juba u 23 või natuke peale) ja alustasime teed koju.

 

 

Autos ootas mind valmis tehtud karbitäis- 100g keedetud tatart (kuivainena) 400g köögivilja, 100g veise hakkliha ja kookospiima. Unustasin sinna aga piisavalt soola lisada ja siis kui lõpuks sööma hakkasin siis ei maitsenudki kahjuks nii hästi kui olin nädalate kaupa oodanud :D

Lõpu aitaski Erki ära süüa…

IMG_1115.thumb.JPG.a50a090e6e1d86c3fc6ccbf892cf90c0.JPG
IMG_1158.thumb.JPG.fed810e01add713eb377ea310068bd9c.JPG
Koduteel sõin veel ära 2 õuna, Talleggi chicken snackid, 1 piimakohv, 1 valgubatoon ja…. McDonaldsi Daimi McFlurry (jäätis). See on minu ja Erki traditsioon- tähistame alati (häid!) tulemusi sellega. Õnneks on McDonaldsit igalpool, oled sa siis Eesti, Lätis, Soomes või Poolas.
Üldiselt ma ei poolda üldse mingit võistlusjärgset kräpi suuremas koguses sisse ajamist, eriti kui oled eelnevalt olnud väga piiraval dieedil- Su keha tahab sellel hetkel hoopis midagi muud- päris sööki ja mikrotoitaineid. Veel vähem mõistan ma mingit toiduga “tähistamist” kui tulemust pole ja on plaan edaspidigi võistelda… aga see on pelgalt minu arvamus :)
Aga see väike jäätis on meil alati omal kohal ja leppisime kokku, et kui tuleb kuldne medal siis ka seekord. (Laval seistes, kui 2. koht välja hõigati siis kuulsin saalist kuidas Erki hüüdis, et kohe saab jäätist :) ).

 

 

 


Trackisin seekord kogu võistluspäeva menüü MyFitnessPali sisse ka ja panen pildid juurde- siis saate aimu- valk ja rasv kokkuvõttes tavapärasel tasemel- süsivesikud  laes. Tavapärase 1800 cal asemele siis umbes 3000 kalorit.

 

IMG_1167.thumb.PNG.306640580a1fcf495c34ae05b7799793.PNGIMG_1168.thumb.PNG.c53d12f0fdc12b14b5510ccb816d0edd.PNGIMG_1169.thumb.PNG.efcb8ca708615ed6ab25a4729f32a91c.PNGIMG_1170.thumb.PNG.61442d7ea887968a74134c881be9ffcc.PNGIMG_1171.thumb.PNG.aec250afb071f22150f78c147bf8867c.PNG

 

Koju jõudsime umbes pool 4 öösel, pakkisin kiirelt veel asjad lahti, panin pesumasina pesema, pesin bikiinid, kingad ja iseennast grimmist/meigist, kreemitasin ja pugesin magama. Mõnus oli hommikul, peale “kosutavat” 3,5h ärgata- vähemalt olid toad korras. :D


Preppisin kiirelt söögid päevaks- lõuna ja vahepalad, pakkisin trennikoti ja tegin hommikusöögi ja tööle.

Viimane “tähistamine” seisnes veel selles, et 1 tumeda šokolaadi ruudu asemel lisasin pudru peale 2 :D Ehk tagasi tavapärase menüü ja rutiini juures.

IMG_1161.thumb.JPG.0d9117e6796e8cf22bbe70366f2feea4.JPG

 

Katsun tööpäeva vastu pidada, ja siis jõusaali. Täna veel saan trenni osas allahindlust, teen kerge tunniajase trenni peale tööd ja eraldi kardiot ei tee. Homsest aga ka treeningkoormus võistluseelsel tasemel. Uued võistlused juba ju laupäeval  #5days out ja Euroopakadki juba järgmisel(!!!) nädalal.

Ja kaal- see oli selle süsivesikute orgia peale tõusnud 500g. Arvestades, et und vaid alla 4h ka siis ausaltöeldes, ootasin oluliselt suuremat numbrit. Kokkuvõttes oli see kaloraazi tõstmine ainevahetusele ilmselt hoopis kasuks ja mis peamine, enamuses ju ka normaalsest toidust mitte sõõrikutest.

Laupäeval juba Eestikad, olen elevuses, jalg on soe ja ootan väga, õnneks seekord kõik käe ja jala juures ka, ei pea kuskile reisima.
Aitähh kõigile kaasa elamast- igasugune toetus tähendab mulle palju- kahjuks lihtsalt ei jõua kõigile personaalselt vastata. Kui kellelgi on veel küsimusi võistluspäeva, varustuse, toitude vms suhtes siis ikka küsige- vastan heameelega :)

 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võita on selline tunne nagu koolis kui oled kõvasti eksamiks õppinud ja lõpuks puhtalt sooritad ja 5-e saad B)

Mõned kvaliteetsed pildid ka sekka eastlabs.ru lehelt:

0dbaf93210800489b96b287be80345b0.thumb.jpg.52849dcf21a4e478b46a789dc0d83dd8.jpg1040e5093227a3554fb3b6df0f66e220.thumb.jpg.7dea3331ea93f23caf1dd7611236301c.jpg14767e69f15b7ea6aeb3b56f3d2421ca.thumb.jpg.9e64d8da3e4efdcc9c8826489027f698.jpg41566d89c16f0b59e15451217042ac57.thumb.jpg.948bb30e78a246bf485d5c0198388c60.jpga14d1a00733525e7f3f557588192af5b.jpg.bf0a079a5d875d6d4b4bf4af6f8908b8.jpge1f90d26260a17eb6e700de12fcd2327.thumb.jpg.f4f74d571c552c03e5f6cfce689d8149.jpge74d2573b9df6c131ef0c09eacfa9982.jpg.48468d74ee43529f33ba1b4b07c3a85c.jpge36cc7866226c5b78a5d00ee6e145f4c.thumb.jpg.96cad58f87c9efcc8e077d2c460dec9b.jpg

 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja homme ongi aeg juba uuele ringile minna- Eesti Karikavõistlused Salmes :)

 

Nädal on läinud väga kiirelt, esimesed päevad taastusin Riiast (töö-trenn-voodi) sest 3,5h une pealt otse uuede nädalasse sukelduda võtab ikka läbi küll.

Eile oli Spartas viimane trenn ja poseerimine, täna enam trenni ei tee, puhkan.
Loodetavasti läheb homseks lihsavalu üle, kuidagi eriti hea tuhara trenn oli 2 päeva (!) tagasi ja siiani annab korralikult tunda.

 

Seekord proovin grimmiga nats teistmoodi- teeme juba täna (eelmisel õhtul) esimese kihi, pesen selle hommikul maha ja lähen registreerima ja sealt otse edasi meiki. Meigi eest vastutab jälle Merili Pikk, kes ka eelmine aasta Salmeks mulle imeilusa meigi tegi :) 

Ootan juba millega seekord üllatab!

 

 

14523283_1476873815675338_832534578453990410_n.thumb.jpg.49f7114824851fb215d6dcbe7405d702.jpgIMG_5640.thumb.JPG.724b20db2461cbff0789ae8298725fdc.JPG

 


Peale iluprotseduure tulen koju tagasi ja teen värske, paksema kihi grimmi ja eelduste kohaselt peakski 1-st kihist piisama.
 

Tavaliselt ma ei ole eelmisel õhtul grimminud vaid võistluspäeval 2 kihti, aga mulle tundub, et nahk on eelmisest võistlusest veel nii tume, et nii toimetades võiks lõpptulemus hea jääda.

Hetkel tundub, et kui täna mitte grimmida ja homme 2 kihti teha jääb veel tumedam kui Riias. :ph34r:

Kuigi kokkuvõttes lavapiltidel oli okkk, lihtsalt veel tumedam ei tahaks enam olla.

db4453abe2ab0b5a09cce5473e23dbcb.thumb.jpg.9894483a0c45bb43a1d2db68e38ac40d.jpg

 

 

Katsetame-katsetame :)

 

Söökide-jookidega ma midagi ei muuda nagu ikka, täna tavaline (1800) kaloraaz, kuigi trenni ei tee. Homme hommikul kõht täis, tavaline puder (kaerahelbed, mesi, banaan, kaneel) ja edasi vähem mahukad ja sv rikkad toidud- peamiselt riisigaletid. Õhtul saab midagi korralikumalt süüa. Mingid suurt orgiat ei saa korraldada (isegi kui tahaksin) järgmised võistlused juba järgmisel nädalavahetusel (pühapäeval, Santa Susannas, Euroopa Meistrivõitlused).

Väga närvi polegi, sellesmõttes oli ikka see Riia hea, et kingad on soojad- rohkem ootusärevus, kodusaal ja kodupublik, palju tuttavaid võistlejaid- tuleb tore päev :) 
Omaltpoolt soovin kõigile edu homseks, nautige oma hetke! :rolleyes:

 

 

Hommikune vormnikontrolli pilt ka

IMG_1307.thumb.JPG.af714f56743878456ae3c920799bd9fa.JPG

 


 

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesti Karikavõistlused, 1 koht :)

 

Foto-S170429-20.thumb.jpg.48401c842b556a92a9b919d895795148.jpgFoto-S170429-26.thumb.jpg.9b20c7dbb6cac3ea9e7026fd10e4a30c.jpg
 

Eilne oli ikka päris pikk ja väsitav, aga samas ikkagi väga palju positiivseid emotsioone pakkuv päev :)

 

Jõudsin koju alles 23 ajal, kiirelt pakkisin asjad lahti, pesin bikiinid ja koorisin naha. Mõnus on peale pikka võistluspäeva oma koju jõuda ja minna magama nii et kõik asjad on korras ;)

 

Hommik algas eile väga rahulikult- kuna tegime 1. kihi grimmi juba eelmisel õhtul siis polnud kohe mökerdama vaja asuda. Pesin vaid ennast puhtaks, sõin korraliku pudru (100g kaerahelbeid, 1 banaan, mesi, tükk tumedat šokolaadi, pähklivõi, kaneel) ja läksin registreerima. Olin kohal täpselt kell 9.00 ja seal pidi natukene järjekorras seisma aga üldiselt läks suht kiirelt ja edukalt- mõõdeti pikkus, näitasin ette kingad ja bikiinid ja edasi liikusin juba ilusalongi. Õnneks mõõtmistega tekkis minu kategooriasse ikka võistlejaid juurde ja esialgse 4 osaleja asemel oli meid lõpuks siiski 7. Väga pisikeses kategoorias võistelda on kuidagi nukker ja võit ei ole ka nii magus :rolleyes:

 

Merili Pikk tegi jälle suurepärast tööd, kella 12-ks olin nagu barbie ja liikusin koju tagasi et grimmima hakata.
Seekord valisin lavale Freidyse võrratud rohelised bikiinid mida vimati MM-l kandsin ja sellest tulenevalt ka jumestus vastav.

IMG_1398.thumb.JPG.ad29f23deec3c0ccb1ab24387f3e0a98.JPG

Grimm kodus tehtud, pakkisin asjad kohvrisse ja oligi aeg Salme poole liikuma hakata.
29. aprill ja õues möllas lumetorm- kohutav! Mässisin enda pea suure salli sisse ja jooksin autosse- grimm ja meik just vett ei armasta :D Seadsime ennast sisse garderoobis ja kuna kõik oli nö valmis siis saime isegi minna rõdule mõneks ajaks istuma ja 2. blokki vaadata (bodyfitness).

IMG_1419.thumb.JPG.384f48a393125e3f492111625fcc2002.JPG
IMG_1404.thumb.JPG.b04b08ce4b3ba42b392d149072886405.JPGIMG_1435.thumb.JPG.475011c8ecb6a7df65a08d13cceca7b9.JPG
 

 

Kuna meid oli kokku 7 saime laval käia 2 korda- poolfinaal (kus selgitati veeranpööretega 6 parimat) ja finaal kus kõik saime teha oma i-walkid ja järgnesid võrdlused veerandpööretes. Mitu korda laval käimise pluss on alati see, et iga vooruga tuleb jalga kindlust juurde ja nii ka see kord. 

Peale oma kategooria võitu pääsesin edasi veel Overalli kus sain lava jagada kõikide teiste oma kategooriate võitjatega- vot see on alles võistlus :) 

Foto-S170429-23.thumb.jpg.38122ee2f50f5f4026d0843a6aa936bf.jpg

Pärast banketil nägin protokolli ja overallis jäin 2. kohale, Jekaterinast lahutamas vaid 1 punkt- vot see on alles tunnustus :rolleyes:
 

Õnnestus tõmmata loosiga ka dopingu proov- nii et anonüümsetele kommenteerijatele saan peagi tõestada, et ei ole see bikiinifitness mingi kasvuhormooni sport ;) 
Kui pissimises oleks medaleid jagatud siis oleksin ka selle korjanud- kuuldavasti on nii mõnelgi probleeme, et valvsa pilgu all tops piisavalt täis saada, aga ka siinkohal ei pidanud ma kellelegi pettumust valmistama :D

 

Foto-S170429-38.thumb.jpg.c5a7302426b5c7e9dfc73a3c1c46a554.jpg
 

Kiire bankett Salmes, sõin natukene lõhe pastat, ahju köögivilju kartuliga ja värsket salatit.
Jäätise tegime hoopis McDonaldis- see on meie traditsioon, peale häid tulemusi Daimi McFlurry :D 
Kuigi Eleri arvas, et ma enne Euroopakaid võiksin selle vahele jätma siis ignoreerisin soovitusi (sorry!) ja nautisin oma võitu. Vahel on vaja midagi hingele ka :D ja traditsioone peab autsama ;) 

Kahjuks jääb siiski tänaseks planeeritud suurema kaloraaziga pidulik söömaaeg ära ja alustan hooga Euroopakateks häälestamist- ärasõit juba kolmapäeva hommikul :)

IMG_1426.thumb.JPG.ee61897a6e707f0b319d87ee62a5464d.JPG

 

Aitähh kõigile toetajatele, kes kohale tulid või neti teel kaasa elasid, eriti tänan Erkit, Elerit, Peepu, Andred piltide eest ja Eret kes viitsis saali kaasa elama tulla :)
Ja loomulikult EKFL võistlust korraldamast!

Tulemused:

59057807f0e75_ScreenShot2017-04-30at08_36_04.thumb.png.210173db52c5769b223331fce3d3a56c.png590578093903c_ScreenShot2017-04-30at08_36_21.thumb.png.662458bb4f3f492a44e3748503252af4.png



Kui keegi viimasest garderoobist mu praktiliselt täis Jan Tana grimmipudeli (koos kolase värvialuse ja rulliga) kogemata koju kaasa võttis, siis võib märku anda, lootsin seda EM-le kaasa võtta.

IMG_9301.thumb.JPG.e6ed240aa7f00a54635654e2155bca55.JPG

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Märkamatult on siin Hispaanias, Santa Susannas, 4 päeva möödunud ja homme ongi käes aeg ka minul lavale astuda ehk ees ootab minu Euroopa Meistrivõistluste debüüt :rolleyes: :) 

 

IMG_1514.thumb.JPG.c8a75c81a7d3bfa3c46cd2e8664e1ab5.JPGIMG_1515.thumb.JPG.fabb6f263491832500edcbf7dd7a48ee.JPG

 

Jõudsime kohale juba kolmapäeval- kogu päev kulus põhimõtteliselt reisimiseks. 14h et jõuda Hispaaniasse :D Kella 6 hommikune lend Frankfurti, 5h lennujamaas ja edasi 2h lend Barcelonasse. Siis ootasime “hispaania 15 minutit” ehk 3h bussi ja kui lõpuks hotelli saime läks juba päris päris kiireks. Kohtusin Freydisega, kes siin iga aasta EM ajal siin “puhkamas”, sain kätte oma uued võistlusbikiinid ja jooksin registreerima. Seekord ei mõõdetudki, kuna passis on mul MM-st pikkus kirjas. Nibin nabin enna 21.00 olin kirjas ja sai minna asju lahti pakkima. :)

 

IMG_1528.thumb.JPG.2ee0f18a82890881834db62083136329.JPG
Bikiinidest- otsustasin vaid paar nädalat enne EM et tahan Freydiselt uusi- ütlesin vaid et palun punased ja korvidega ja “russian cut” pükstega ja voilaa- kätte sain täiesti ideaaalselt istuvad bikiinid- uskumatu naine ja see kvaliteet! Mul ei jätku sõnu :) Nii ilusad ja täpselts ellised nagu tahtsin, istuvad valatult ja säravad kogu raha eest. Muuseas oli ta teinud ka mu rohelistele uued püksid (ka russian cutid). Super inimene :)

 

IMG_1567.thumb.JPG.3d421dc1ea0767b052b9b33c4183f569.JPGIMG_1565.thumb.JPG.68bec72dfbc37b011fddac511f130ab6.JPGIMG_1568.thumb.JPG.6758e771edf454ab61b31daa85771770.JPGIMG_2005.thumb.JPG.219a1ce2a9f050292444c27626018f3f.JPG
 

Neljapäev-reede-laupäev on möödunud sarnases rütmis- hommikul 30 minutiline jooks, päeval käisin teisi võistlemas vaatamas. Neljapäeval käisin ka ühes kõrval hotelli jõusaalis aga see oli nali omaette- kõige väiksemad hantlid 25 kg ja 5 masina peale 50 inimest järjekorras :D Eile otsustasin et lähen meie hotelli “jõusaali” kus on põhimõtteliselt vaid ülakehale selja plokk-süsteem. Tegin selja soojaks ja kummilindiga natukene käsi ja sellega asi piirdus. Iga päev on ala 15 km kõndimist ja hommikune jooks ja sellest täista piisab. Ega mingid lihast enam nagunii ei kasvata, hea vaid vahepeal lihstes veri liikuma saada... 
 

IMG_1629.thumb.JPG.cd2e05201cd60015cfcef45457663d6a.JPG

 

Sain pakkumise teha ka üks pildistamine ja no soe kliima, vorm on ju hea ja bikiini-ingel(loe: Freydis) kohapeal olemas, mõeldud tehtud. Hetkel vaid paar oma iPhone klõpu aga jään huviga ka fotograafide töid ootama. (pildistasid korraga 2 fotograafi, kohe endalgi huvitav vaadata mida kaks fotograafi samast situatsioonist välja võluvad).

IMG_1652.thumb.JPG.91a9f8359ba6b9f7fd03416dc716f2b4.JPGIMG_1701.thumb.JPG.1ca07d52056dbd274dc99676854cc0e0.JPG
 

Toitudega on nii, et kaerahelbed olid mul kaasas ja plaanisin hommik-õhtu putru teha. Mida aga toas polnud oli vee keedukann (oleksin pidanud vana hea spiraali kaasa ostma)- nii ma siis seadsin sammud kohaliku toidupoodi ja soetasin 20€ eest vajaliku kannu. Alguses mõtlesin, et jätan koristajatele kingituseks aga pakist tuli nii nunnu asi välja et katsun selle ikka kohvrisse pakkida. 
IMG_2029.thumb.JPG.8e7a50be8c6f6e7944e900b70e879fd6.JPG


Hotelli poolt on sportlastele praetud kanafilee ja valge kala, keedumunad ja munavalged, keedetud riis, kartul, värsked salatid. Nii et nälga keegi selle pärast küll tundma ei pea, et süüa ei saaks. Tõin oma minikülmkappi ka värskeid puuvilju ja naturaalseid jogurteid ja elan nagu kuninga kass :)
Hotell on puhas ja lihtne aga kahjuks on meil siin iga õhtu südaööni hoovis peod- vähkren voodis ja enne magama ei jää kui see nali kesköö paiku kinni pannakse…

 

 

Käisime just Eleriga tegime veel 1 ringi poseerimist, pakkisin homseks kohvri kokku, kõht putru täis ja nüüd vaja veel pesemas käia ja siis juba pikali visata.


Homme 9st on soeng, 10st meik ja kuskil 12-13 ajal liigun võistluspaika. Kavades kellaaegu pole aga peale vaadates arvan et enne 16-17 lavale ei saa, ja kuna minu kategooria on koos -166, -169, -172 ja üle 172 siis autasustamised tulevad alles kõige lõpus, seda prognoosin ka u 21-22 kanti.

 

 

Võistluste alateemas on ülevaated üleval, kuidas seni läinud on, võistlejaid palju ja tase kõrge nagu ikka, sellegi poolest eestil 1 medal ja hulganuselt top 6 kohti juba käes. Homme lähebki suurem osa koondisest võistlustulle- bikiinid. Ülejäänud juba saavad hooaja lõppenuks lugeda ja Hispaania mõnusat elu nautida.

 

Ise arvan, et vorm on mul konkurentsivõimeline, bikiinid ilusad, grimmi eest vastutab seekord Eleri ja samuti on ta lava eest “karjumas” kui vaja midagi parandada- nii et kõik on nagu omaltpoolt tehtud ja nüüd pole muud kui enesekindlalt lavale minna ja hetke nautida :)


IMG_2012.thumb.JPG.00746528085b97e88a6744ae11673aeb.JPG

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suht "eilsed" uudised aga olen tagasi EM-lt PRONKS medaliga :)

 

IMG_2293.thumb.JPG.17bb2d19b7c2bb5bb43c8e9615cb6ffb.JPG

84ffbbb32679282ad76fa23173ae98a5.thumb.jpg.6ac847c2a35456782903c98f51c81797.jpg842229a959bbb140b7a6ee25c6f87b97.jpg.552fc6fa41e0b18a18ba4086697fb667.jpg

 


Jõudsin Eestisse tagasi eisipäeval varahommikul, lennujaamas ootas tore vastuvõtt- aitähh :)

 

IMG_2351.thumb.PNG.dfc6f6972c6038d33ba2654757548a0e.PNG

Läksime veel tradistioonilisele Daimi McFlurry ringile ja peale 3 üürikest unetundi startisin juba Pärnusse koosolekule.

 

Täna öösel sain ennast lõpuks hotellis välja magada (mõnusad 11 tundi) ja vaikselt aklimatiseerun. Töö-toidud-trennid jälle graafikupärased ja
katsun õhtul peale trenni ka võistluspäeva muljed kirja panna, seniks aga jagan siia finaali videot.
 

Enne seda oli veel 2 vooru, elliminatsiooni voor kus laval oli 26 naist, ja pool-finaal kus lavale said 15 parimat.

Siin aga finaal- ehk top6- i-walkid ja veerandpöörded+ autasustamine.
 

 

 

 

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Mitu päeva juba mõtlen võistluspäevast kirjutada aga põhimõtteliselt sukeldusin lennujaamast otse tööellu ja päris mitu päeva on kulunud, et enamvähem oma tavapärasesse rütmi tagasi jõuda. Võistlemine üldse ajab rutiini päris sassi ja kui teha veel mitu võistlust järjest kulub ikka tükk aega, et magamise, trenni ja menüüga uuesti rütmi saada. Eile sain esimese trenni tehtud (oioi kui valus täna on) ja täna on esimene päev kus saan hommikust õhtuni oma toitude ja tavapärase menüüga arvestada :)Jeee!

Nii, aga liigume tagasi siis pühapäeva hommikusse.

 

Seekord mul oma nr. 1 Erkit kaasas ei olnud, ehk minu abistamisel astus ette minu nr. 2- Eleri.
Otsustasime, et kuna bikiinid on suhteliselt teises päeva otsas (hinnanguliselt minu lava u kella  16-17 ajal) ei hakka hommikul kohe grimmiga pihta. Mida kauem grimm peal on seda koledamaks (rohelisemaks) see läheb ja värske on alati ilusam.

 

IMG_2037.thumb.JPG.a9a263b60eb59d9051c509d7731eee4d.JPGIMG_2046.thumb.JPG.375b90bf06769a07c4a48d932f817dee.JPG

Alustasin hoopis oma päeva tavapärase pudruga- või noh, tavaliselt olen ma võistluspäeva hommikul 100g helvestest putru teinud aga seekord oli paki lõpp ja tegin kokkuvõttes 130g.  Peale banaani, mett, kaneeli- hingasin selle ilma igasuguste probleemideta sisse. Kõrvale üks must kohv. Enne võistluspäeva ma ka oma menüüd kuidagi ei muutnud, viimane nädal oli umbes 1700 cal peal (ilmselt isegi rohkem sest liikumist oli palju ja lõunasöögiks söödavaid köögivilju ma ei kaalunud).  

Vett ja jms vedelike tarbisin tavapäraselt ehk midagi ei piiranud.



Puder söödud jäin meikarit/juuksurit ootama kes olid kella 9.00 Barcelonast Sanata Susannasse kohale tellitud. Vaatasin netist erinevaid inimesi ja tellisin kodulehe ja portfolio järgi korraliku meikari. Soeng 45€, meik 100€, suht tavapärane hind iseenesest ja piltide järgi peaks töö kvaliteetne olema. PEAKS….


 Kahjuks aga siit algas ka allakäik. Poiss tupeeris juuri ja lasi lakki aga kokkuvõttes oli tulemus minimaalselt kohev. Arvestades et võistluseni 6-7h sain kohe aru et pole päris see mis olema peaks aga suurt nr ei teinud.  Meiki tehti mulle ilma peeglita ehk puudus ülevaade toimuvast. Kui vaatasin lõpus peeglisse sain leebelt öeldes šoki. Kontuurimisets polnud see meikar vist midagi kuulnud ja laovärvi harjutamisest samuti. Väga kontrastsed toonid (must/valge), teravad üleminekud, ühtlase värviga põhi. Põhimõtteliselt nagu pruun pannkook kuhu olid punased huuled ja mustad silmad peale joonistatud. Kõlab naljakalt aga tegelt oli päris kurb.

Läksin oma tuppa, vaatasin peeglisse, istusin maha. Mõtlesin WTF?! Kogusin veel paar min ja helistasin õele. Arutasime mida teha annaks. Läksin meikari tuppa tagasi, lasin harjutada silmi, üleminekuid sujuvamaks ja kriiskavat valget vähemaks võtta. Sai paremaks aga noooo ühtlaselt pruun oli ikka. Siis tuli armas Lilian Rannu appi kellel on meigivahendid olemas ja kontruuris mu nägu nii palju kui sai. Peale 3-4x parandamis sai tulemus enamvähem vastuvõetav. Paraku ma ei tundnud lõpuni, et see jumestus oleks mind kaunistanud või ilu esile toonud aga nohh- lõpuks ajas asja ära. Ja kui eraldi ei maini, et polnud rahul, siis teised ei märka.

 

 

Mõtlesin juba peale sügishooaega, et lähen ostan vahendid ja võtan koolituse- õpin selgeks kasvõi selle 1 kindla lava meigi tegemise- ei saa ju niii raske olla. Ütleme nii, et tänaskes on nüüd koolitus kokku lepitud. Lõpuks! Eestis võisteldes istun ikka hea meelega oma lemmik meikari Merili Pikk tooli ja lasen ennast nukuks jumestada aga reisides mujal pean küll õppima ise hakkama saama. See on lihtsalt liiga suur risk, veelkord niimoodi põruda ja sellise raha eest. Vaadates ta tehtud töid kodulehel ja kogemuse pikkust mööda euroopat reisides, ei saa ma aru, mis valesti läks… üks õppetund jälle juures….

 

 

Kui see meigi jama kõrvale jätta siis lavanärvi kui sellist mulle sisse ei tulnudki. Hommik oli väga positiivne ja kui nägu sai parandatud ja rahunesin maha läks edasi ka väga sujuvalt. Pakkisin kohvri ja läksin võistluspaika, leidsin lavatagusel alal endale oma nurga ja seadsin sisse. Kohe tuli ka Eleri ja läksime alla mingisse riietusruumi grimmima. See oli mu esimene kogemus võistluspaigas grimmida. Oleme alati Erkiga seda enne hotellis privaatselt oma toas teinud.

 

FullSizeRender.thumb.jpg.c4e1e826a86638c2d3dd39a510c299ee.jpg

 

Ühesõnaga jälle midagi huvitavat- riietusruum mis on täis ihualasti naisi ja nais/mees treenerid segamini neid grimmimas. Kõik on grimmiga koos ja tumepruun, seined, põrand ja hullem moll käib. Grimm peal siis seisad veel 30 min ja “kuivad” , hoiad käsi üleval ja chillid… paljalt. ;)  Kedagi ei huvita mis ümber toimub, see on seal normaalsus.
Positiivne oli see, et grimm jäi imeilus (ilmselt mängis rolli ka eelmisel õhtul hästi Eleri poolt teostatud karvaeemaldus :D )  ja kui mõlemad kihid olid tehtud, tegime veel õues mõned pildid, Eleri vaatas poseerimise üle ja oligi aeg pikali visata ja oma aega oodata.

 

IMG_2105.thumb.JPG.7fc504b5f2ac4f400acb1f03e3699f76.JPGIMG_2110.thumb.JPG.86371a74f0f5a7d61a895336976f5030.JPGIMG_2111.thumb.JPG.e1e928ef30dfc022a76843d8cc5633af.JPG

Olin kuulnud igast hirmulugusid, kuidas hirm vara aetakse lava taha järjekorda valmis (ala 2h varem) aga minu satsil läks küll väga nobedalt. Kutsuti meid lava taha, minu pikkuses 26 naist. Pandi ritta, mina olin rivi eelviimane ja minu järel hetkel valitsev maailmamister Ksenia Romanova.  (pildil vasakul)

 

IMG_2241.JPG.75edb7f379d60c8dd04c7354e92ba7d2.JPG

Top 15 pärast väga ei muretsenud aga samas on see voor kus peab kõige rohkem pingutama- tuuakse lavale 26 naist ja valitakse välja 15 tugevamat. Kuna rida on nii pikk siis kohtunikel ei ole palju aega ja on oht “kahe silma vahele” jääda. Esimese ringiga veel väga palav ei hakanudki ja hullult higistama ka mitte.

Lavalt maha ja uuesti järjekorda. Nats pumpasime, tuulutasime ennast käepäraste vahenditega (pappkasti tükkidega) ja jäime ootama tulemusi. Varsti tuligi kohtunik ja näitas näpuga järjest, kes jääb, kes läheb koju. Ja alles oligi meid 15.


Uuesti lavale. Poolfinaal.
Eesti tiim oli nii tubli, kõigi kolme vooru ajal Eleri, Ott, Lilian, Õnnela ja kõik teised- hääled olid nii hästi lavale kuulda ja väga palju abiks. Arvad küll, et pingutad maksimaalselt aga kui keegi ikka tuletab meelde jalga pingutada või rinda ette suruda siis kohe saab ennast veelgi paremaks sättida.

Poolfinaalis läheb juba nats kauem, alguses käivad kõik numbrilises järjestuses 5 kaupa ees ja sooritavad kõik veerandpöörded. Ehk kokku 3 satsi, kuniks teised on ees seisad küljel eestpoosis. Seekord oli konkreetne juhis, et ei tohi poosi vahetada. Tuleb seisa eestpoosis ja isegi kätt puusal ei tohi vahetada. Ilmselt, et kohtunikel oleks lihtsam tööd teha.


Siis tuleb 1. 2. Ja 3. Väljakutse. See on juba paremuse järjestuses.
1. väljakutse tähendab 95% et oled finaalis ehk top 6-s….. Nooo sesian taga real,  ja hakatakse kutsuma tüdrukuid 1. Väljakutsesse- kuna olin numbriliselt eelviimane siis teadsin et enne mind kutsutakse kindlasti 2-3 eespool olevat võistlejat. Kui aga 4 tk oli välja kutsustud ja järgmisena öeldi minu kõrval (viimasena seisnud) Ksenia number sain aru, et mina jäin vahele. Ehk siis pole 1. Väljakutses….. Ees reas oli neid 4 tk ehk top4. Mis tähendab,  et top 6 ehk finaalis on veel 2 vaba kohta ja kui saan
2. Väljakutsesse on veel täitsa reaalne võimalus sinna 2 vabale kohale pretendeerida. Mingil kummalisel põhjusel ei läinud ma ka siis sabinasse. Olin kuidagi kindel, et kui 1. Väljakutses ei ole siis ilmselt saan 2…  .

Samas saalis nägin kuidas Eesti tiim kuidagi ära vajus ja kõik mõtlesid et ??? eriti, kuna ees tolle 4 tüdruku seas oli selgelt 2 minust nõrgemat osalejat.
Ja siis äkki ütles kohtunik “mistake” ja palus ühel tüdrukul taha ritta tagasi minna, enne kui ta jõudis minu nr öelda sain aru- et nüüd on minu kord. Ja nii ma sattusin ikkagi 1. Väljakutsesse. :)  
Väga uhke oli sinna ritta sammuda ja võibolla saingi natukene lisa tähelepanu, kes teab ;) aga et see numbrite kokkulöömis viga just seal pidi juhtuma ;) 
Nii et olin top 5-s sees ja teadsin et edasi ootab finaal.
 

IMG_2294.thumb.JPG.064c9529c58c7648b79d89112c7a6eeb.JPG


See voor oli juba pikem ja laval hakkas täiega grimm laiali jooksma. Esimene kogemus ikkagi palavas kliimas võistelda. Lavakohtunikud nii armsalt käisid paberi nutsakatega ringi ja tupsutasid tüdrukuid- aitähh! Maha sain siis jooksis mulle ka Eesti tiimist Sergei Popov appi ja kuivatas selga, rullis grimmi, et saaks finaaliks enamvähem korda.
 I-walkid ja võrdlused tulid jällegi päris kiirelt ja oligi võistlus tehtud. Ei jäänud muud teha kui tunnike oodata, pikali visataja puhata.

 

Glamuurne lavatagune elu...

 

IMG_2290.thumb.JPG.c729cfa5be198e6bdadb7fe6d25e6cbe.JPG


Ma sain paar pilti võrdlustest ka mis mobiiliga tehtud ja nägin et 1 neiu on minust selgelt kehvem, ehk top 5 peaks ikka tulema. Minnes oli eesmärgiks seatud top 6 saada ja unistuseks medal. Seal lamades ja oodates mõtlesin vaid et kui saaks 4. Koha oleksin mega õnnelik- ikkagi edasiminek võrreldes sügisese MM-ga, kus lõpetasin 5. Kohaga. Kuigi peaks mainima, et ka 6. Koht oleks olnud tegelikult  super, sest tase oli võrreldes sügisega kõrgem.
Ühesõnaga, oma eesmärgid olin saavutanud igaljuhul. Sõin kohvris oma järge oodanud ja Eestist kaasa ostetud halvaa ära (mmm kui hea see oli), kohendasin nast meiki ja jäin pikali puhkama.

Autasustamisel  hakati meid ette kutsuma- 6. Koht, 5. Koht, ikka mind pole öeldud, mõtlesin jess, 4. Käes J Ja siis öeldi 4. Koht- Ksenia Romanova- saalis oli korraks vaikus ja mul on tunne et ta ise ka ei saanud aru, et tema peab nüüd minema ette ja oma karika vastu võtma- oli ta ilmselt sinna võitma tulnud ja käitus kogu aja ka nagu “staar” selle sõna kõige negatiivsemas võtmes. Ja siis äkki jõudis mulle kohale- MEDAL!
Sellest on hea pilt ka, lihtsalt viskasin pilgu maha ja mõtlesin JESSSSS!

 

normal_DSC_8257_ergebnis-3.JPG.830efd199a9b89c864d3d292a9acdcda.JPG
 Ja mis ehk veelgi magusam- valitseva maailmameistri ees. Vaadates autasustamise videot siis peale seda kui 4. Koht välja hõigatakse saai vist Ukraina osaleja ka aru, et kõhnad vene neiud seekord eesotsas ei ruuli ja on hea lootus kuld võtta (mida ta tegigi).
Igaljuhul 3. Koht oli minu ja ma poleks saanud olla õnnelikum. Lavalt maha tulles sai teha suuremal hulgal pilte, võtsin baarist pool gin tonicut ja olin seitsmendas taevas :)
Jalutasime hotelli (mõnusad 20 min) ja läksin pesema- läks ikka tükk aega et kogu see grimm ja meigi kiht maha saada. Oli mõnus jälle ennast puhtana tunda.

IMG_2227.thumb.JPG.9f00d7d6f71190ca97f269bab2096128.JPGIMG_2233.thumb.JPG.be3bb52f31066286908ecc513d71fce3.JPG

 


IMG_2271.thumb.JPG.765fa53337b171b43a4b923a7c10dd1d.JPG
Olin plaaninud juba mitu päeva Danone külmutatud jogurti kohvikusse minna või pistaatsia gelatot süüa, lõpuks kui õue jõudsime oli kell saanud napilt 23 ja kõik sedasorti kohad kinni. Lõpetasime hoopis peale üürikest õueringi tagasi oma toas, room service tõi sinimerekarpe ja krevette, magustoiduks 2 Fast High Protein bari ja kohaliku rasvatut jogurtit värske ploomi tükkidega. Selline cheat siis :):):)

IMG_2246.thumb.JPG.6e5d01dfd7481bbd3dd930d185eb311e.JPG

 

Hommikul sõin normaalsest toidust lihtsalt kõhu täis ja alustasimegi teed kodupoole. See oli muidugi märkmisväärselt pikk aga natuke peale keskööd olime Tallinnas. Lenujaamas ootasid meid TTV kaamera, fotograafid, lähedased inimesed, EKF liit pärgade ja lilledega- üli armas :)

 Läksin veel pool 2 öösel jäätist sööma sest olin kindel, et selle päevaga peab olema tähistamised tähistatud- edasi juba puhtalt lehelt. Ja lõpuks me polnudki ainukesed kes esmaspäeva öösel vastu teisipäeva pool 2 öösel mustamäe mäkis jäätist tellisid :D


Mis siis edasi? Tänase seisuga on 30 päeva viimaste võistlusteni. Kaloraaziga istun 1700 peal edasi. Kardio osas tõmban mõneks ajaks tagasi, kui enne EM-I oli mu koormus 1h kardiot ja 1h jõutreeningut siis nüüd vähendan ja teen 1h jõusaali+ 30 min kardiot. Katsun palju magada, normaalselt vett juua.
Treeningute osas muutsin kava- peamine rõhk alakehale, pikemad seeriad, väiksemad puhkepausid, intensiivsem ja ajaliselt pigem lühem kui pikem.
10. Juunil Marbellas toimuval Amateur Olympial tahaks veelgi parema vormi lavale tuua. Loodetavasti selleks ajaks vastutan ise oma lavavälimuse eest ;)

Ja selga panen ilmselt jälle punased uued Freydise bikiinid- need istusid nagu valatult ja olid laval lihtsalt mega kenad! Kvaliteet on neil ka ikka üle mõistuse hea, ükski kivi ei ole ära tulnud.

 

Kokkuvõttes oli reis väga meeldiv, seltskond valdavalt sõbralik, hea ja toetav. Käisime võimaluste piires üksteisele võimalikult palju kaasa elamas. Eleri tegi muidugi delegaatide poolt ära kõige suurema töö, olles olemas lava ees, taga ja kõikvõimalikul juhul :)

 Aitähh kõigile toetamast, kohapeal ja distantsilt!



Siia lõppu tahaks aga lisada kõikidele võistlejatele ja nendele kes plaanivad kunagi võistelda- kui sinu treener lubab või veelgi hullem, ise soovitab enne võistlust vedelike mitte tarbida, soolasid vältida või kaloraazi ebanormaalselt piirata (800, 1000, 1200 olenevalt kas oled 1.50m või 2m...) siis tasuks väga kriitiliselt mõelda tema kompetentsi üle. Kahjuks oli seal lava taga seda liiga palju näha, kuidas tüdrukud peaaegu et kokkukukkumise äärel on, kes söömata, kes joomata, kellel lihased krampis, kellel kõik korraga. Miks? Milleks? See on bikiinifitness! Vorm peab olema saavutatud juba 1-2 nädalat enne võistlust ja lõpus on vaja vaid pisiasju timmida. Sellised võtted ei ole normaalsed ega  vajalikud. Ja võivad lõppeda väga kurvasti, eriti soojas kliimas ja lõõskava päikese all….

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 8

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
16 hours ago, Helena Mang said:


Siia lõppu tahaks aga lisada kõikidele võistlejatele ja nendele kes plaanivad kunagi võistelda- kui sinu treener lubab või veelgi hullem, ise soovitab enne võistlust vedelike mitte tarbida, soolasid vältida või kaloraazi ebanormaalselt piirata (800, 1000, 1200 olenevalt kas oled 1.50m või 2m...) siis tasuks väga kriitiliselt mõelda tema kompetentsi üle. Kahjuks oli seal lava taga seda liiga palju näha, kuidas tüdrukud peaaegu et kokkukukkumise äärel on, kes söömata, kes joomata, kellel lihased krampis, kellel kõik korraga. Miks? Milleks? See on bikiinifitness! Vorm peab olema saavutatud juba 1-2 nädalat enne võistlust ja lõpus on vaja vaid pisiasju timmida. Sellised võtted ei ole normaalsed ega  vajalikud. Ja võivad lõppeda väga kurvasti, eriti soojas kliimas ja lõõskava päikese all….

 

 

Väga õige ja asjakohane lõpetus! Igale võistlejale peaks su blogi lugemine kohustuslik olema, et ei tekiks bikiinifitnessist või fitnessist valesid arusaamu.

 

Igatahes - oled super vinge naine, kes teeb seda spordiala mõistusega. Jätka samas vaimus ja edu Marbellas! :) 

  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 hour ago, alicewonsportland said:

 

Väga õige ja asjakohane lõpetus! Igale võistlejale peaks su blogi lugemine kohustuslik olema, et ei tekiks bikiinifitnessist või fitnessist valesid arusaamu.

 

Igatahes - oled super vinge naine, kes teeb seda spordiala mõistusega. Jätka samas vaimus ja edu Marbellas! :) 

 


Jah, tegelt võiks seda nimekirja isegi täiendata: korseti kandmisega (ei maksa segamini ajada tõstmisvööga), süsivesikute vältimise, ebanormaalselt madala rasva tarbimisega (ala 15-25g päevas) või vastupidi, ainult valgust toitumisega jne jne. :) 

Kindlasti on neid enimlevinud võtteid veel mida ikka meil "treenerid" soovitavad/käsivad oma õpilastel teha... jääb mulje nagu ilma ei saakski... :(
 Ausaltöeldes mõne inimese tegevus tundub juba kõrvaltvaadates kriminaalne. Loodetavasti õpilased ise vähemalt käivad ringi, satuvad siiagi lugema ja mõtlevad 2x enne kui kedagi pimesi usaldavad....

 

Tulevastele võistlejatele paneks veel südamega et alustage vormi tegemise kõrvalt ka oma toitumise paika sättimisest, kaloraaz võimalikult kõrgeks ja ainevahetus kiireks. Jah, see võtab aega aga kui alustada dieeti 1700 cal pealt siis head nahka sealt ei tule. Paraku enamus juhtudel päris nii ei saa, et avastan ükspäev et tahaks 3 kuu pärast laval olla. Või noh, ikka saab aga siis tulevadki igasugused ekstreemused ja "tulekahjude kustutamise võtted" mängu. Head tulemused nõuavad aega ja järjepidavat pingutamist.

 

Kokkuvõttes on aga bikinifitnessis nõutav vorm ja välimus on saavutatav väga edukalt normaalse treeningkoormuse ja toitumisega, lihtsalt kannatust peab olema ;)

 



_JKP6618.thumb.jpg.47ff0a77db9c8ca3093c89aeb33f74d8.jpg_JKP7138.thumb.jpg.757eee853efb5fe87063e2c04c686847.jpg

Ilusaid pilte veel EKV-lt Jüri Kartuli kaamerast :)

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veelkord palju õnne, Helena!

 

See soolade ja vee teema on vist rohkem viimaste aastate teema- minu võistlemise ajal ma pakun enamus tüdrukuid oli eelmisest ööst joomata ja ka sooldadeta viimased nii umbes 2 päeva. Meestest ei räägigi. Minu jaoks lõppes see asi viimastel võistlustel räige peavaluga laval, samas vorm oli ikka vesine... Dieediaegsetest hormonaalsetest probleemidest  ma ei hakka rääkimagi- ka neid oli tüdrukutel, samuti mul endal. Seega kui ikka ka need nö naiste asjad ära jäävad ja enam tagasi ei tulgi, tasuks ka mõelda sellele- et kumb on nüüd tähtsam, kas ülimadalal kaloraazhil tiksumine võistluste jaoks või võimalus tulevikus mitte kunagi emaks saada.

 

Selge, et võistlussport ei saa ja ei peagi olema 101% tervislikkus etalon nö tavainimese mõistes, kuid võistlusdieet kui selline on ju lühiajaline ettevõtmine ja ka siisei saa ja ei tohiks väga ekstreemsustesse sattuda.

 

Nii et tubli, Helena, ilus eeskuju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×