Jump to content
Helena Mang

HelenaMangFitness.com

Recommended Posts

Mulle tundub, et seekord kui kohapealt sai video-blogi peetud, polegi enam midagi kokkuvõtvat öelda... :rolleyes:
 
Kes veel vaadanud ei ole, siis kõik videod on siin ülevalpool täitsa olemas.
 
Tulemus aga vist räägib eda eest- tasus minna! :) Võsitlus oli edukas ja võin üleüldse kogu oma esimese hooajaga rahule jääda!
 
Foto-S161113-12.jpg
 
 
 
Ben Weidr Legacy Cup 5. koht
Riga Pearl 1. koht
Eesti Meistrivõistlused 2. koht
Bikinifitnessi MM 5. koht
15068276_1494426117253441_1025887504899203701_o.jpg
14980611_314889538897021_7440983893565978648_n.jpg5813414d49929.jpgFoto-S161029-25.jpgdf178ca4dbf2d7b53a4dfd8f8bb3e159.jpg
 
Kõikidel võistlustel otse poodiumile ja kui Riia kõrvale jätta siis polnud mingid üleliia lihtsad võistlused ka...
 
 
Poolas aga sujus kõik järjekordselt ideaalselt. Sõitsime kohale juba mitu päeva varem ja oli aega kohaneda, samuti sai 2 korda jõusaalis käidud. Seltskond oli üli-supper-tore ja enamuses kokkuhoidev, mõnus on veeta aega inimestega, kellega "ühes rütmis" hingad!
Eks mõni hapu õun on ikka, aga seda on igal pool elus :)
 
IMG_6092.JPG
 
Hotelli poolt oli ka pingutatud (selgelt IFBB poolt tellituna), võistlejatele 3x päevas puhas ja väga igav (samas võistluseelselt vajalik) toit. Keedetud riis, tatar, pasta, köögiviljad, kaana, valge kala, keedumunad, roheline salat. Vaesed ekstra-delegaadid kes seda "vabatahtlikult" tarbima pidid :D
 
IMG_6081.JPG
 
Üldise välimuse ja bikiinidega jäin väga-väga rahule. Lava taga oli niiii palju punast, et mul oli siiralt hea meel oma rohelise üle :) Julge erineda! Tundub, et vene koondisel polnud mitte ainult koondise dress vaid ka koondise bikiinid ;)
Üldine tase oli aga nii hea, et kohati materjali üle vaadates (pilte, videot) tekib endalgi küsimus, et miks ma finaali sain :):):) Aga esiteks ei anna ükski pilt edasi seda, mis kohapeal toimub, teiseks- ju siis seekord kõik soosis mind ja suutsin kohtunikele oma olemusega laval muljet avaldada...
 
2d1ee0f194aabce01bd1bdf547e2b704.JPG56c5f456f77fc6a7595e73ee65676784.jpgdae000a30733eb7d1746c09e772c0b2c-2.JPG
 
Proovisin ära ka lavataga pakutava ProTan spray-grimmi. Tulemus suhteliselt võrdväärne JanTana grimmiga, mingeid suuri erinevusi ei täheldanud, lihtsalt mugavam (kiirem) peale kanda. Erkil ka vaeva vähem :) Aga kuivamine oli väga külm (kuivama peab alasti, märja kehaga ventilaatori juures u 15-20 minutit ja ma seisin seal ikka nii, et hambad plagisesid korralikult. No ja kolme kihi puhul tuleb seda teha 3x :)) ) ja teiseks miinuseks on hind- suhteliselt kallis (110€). Ilmselt kui edaspidi koos Erkiga reisin siis pole põhjust seda teenust enam kasutada, samas, kui üksi peaksin võistlema minema, siis hea teada, et võib ennast südamerahuga ProTan tiimi kätte usaldada küll, teevad vajadusel nii grimmi, meigi kui ka juuksed. Jälle kogemus juures.
 
e17f9fd70f3b700255a3ec67c446a773.jpg
 
Tagasi jõudsime esmaspäeva hilisõhtul ja nüüd olen juba 2 päeva kontoris tööl käinud. Esimese hooga ei mõelnudki trennist pausi teha aga targemad inimesed, kelle arvamus mulle väga loeb, soovitasid nädala vabaks jätta. Seda ma lubada ei saa, et terve nädala suudan istuda, aga hetkel olen 2 õhtut küll kodus veetnud. Täna näiteks magasin diivanil 1,5h peal tööd. Oli mõnus küll. Tegelt on peale igat võistlust päris suur väsimus peale tulnud aga seni pole saanud lõdvaks lasta kuna uued võistlused olid ees. Nüüd siis puhkan keha ja vaimu... ja peagi asun uuesti oma meeldiva trenni-rutiini juurde.
 
Söökide osas on nii, et olen saanud mõistlikuse piires igasuguseid asju maitsta, mida pole ammu saanud. Sushi, shokolaad, jäätis, klaas veini jne
Enamus isusid on rahuldatud ja kõht on pidevalt harjumatult täis :D Kaal näitas eile +2kg mis peeglisse vaadates on ilmselt valdavas osas siiski vesi ja maos olev toit. Keha katsub kuidagi harjuda suurenenud kaloraazi ja süsivesiku osakaaluga.
 
Üldiselt aga läheb kõik toit ikka kaalu pealt läbi ja kirja ja lihtsalt saan süüa oluliselt rohkem. Tõstsin esimese hooga kaloraazi 2200 peale (viimane oli 1700) ja ilmselt varsti tõstan veelgi (u 2500). Idee järgi võiks neid tõstmisi veel pikemalt ja sujuvamalt teha, aga ei taha väga palju aega enam defitsiidis istudes raistata.
Vaikselt olen näppudel juba lugenud ka, millal uus dieet algama peaks- kuna aga võistlusgraafikuid väljas veel pole siis hetkel täpselt ei oska öelda aga mulle tundub, et kukil veebruari keskel peab hakkama kärpima. Iseenesest sobib see hästi, sest 7. veebruaril kukub 30 mulle ette (oioioi) saab veel ühe klaasi tõsta ja tüki kooki süüa ja siis cutima hakata.
Nii et kaua seda söömis-pidu ei olegi, 3-3,5 kuud maksimaalselt. Selle aja sees katsun võimalikult palju lihast kasvatada, võimalikult vähe rasva koguda, kaloraazi normaalse toiduga täita, ainevahetust turgutada, selleks, et kevadel ikkagi parem versioon lavale tuua.
 
IMG_6281.JPG
 
2017 plaanidesse tahaks mahutada kindalsti Eesti karikavõistlused (aprilli lõpus ilmselt) ja Meistrivõistlused (sügisel), Soome Ben Weider, EM ja MM, võibolla ka Arnold Classic või mõni Diamond Cup aga kõik oleneb juba täpsetest kuupäevadest ja võimalustest.
 
Võimaluste all mõtlen nii aega (tundub, et kogu mu aastane puhkus kulub edaspidi võsitlemise alla) ja raha- odav see reisimine ja osalustasud ju ei ole. Õnneks heade tulemuste puhul toetab nii Kulturismi liit kui ka Sparta osaliselt. Iga toetus on teretulnud ja abiks. :)
 
 
14991295_1177877322266376_9161696944611078843_o.jpg
 
Täna sain kätte Islandilt saadetud üllatuspaki- Freydis saatis mu lilladele bikinidele ühe uue connectori, lisaks oli pakis üliarmas kingitus- kahju kohe, et MM ajaks kohale ei jõudnud. Samuti olen juba alustanud vaikselt mõtlemisega, millised ja mis värvi need järgmised bikiinid olla võiksid ;)
 
Screen Shot 2016-11-16 at 22.13.44.png

Tahaksin tänada veelkord oma toetajaid: Fitshopi ja Spartat, samuti Kulutismi ja fitnessi liitu, eesotsas Otti ja Eleriga :wub:
Ei jõua ära oodata, et juba jälle Eestit esindama minna :)
 
Foto-S161113-10.jpgFoto-S161113-21.jpgFoto-S161113-14.jpg
 
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alganud on uus nädal :)

 

 

Hommikul hakkasin tööle minema ja murdsin trepist alla kõndides saabastel kontsa pooleks, ei tea, kas see on märk kuskilt kõrgemalt, et peaks kaloritega koomale võtma?! 
1f603.png1f603.png 1f603.png

images.png

 

Toitumisest- terve eelmise nädala puhkasin, tegin vaid 2 trenni ja käisin päris mitu korda väljas söömas. Köögikaal ka sai puhkust- toimetasin paljuski silma järgi. Ja kui juba nagunii üks toidukord kodust väljas söödud ei näe pointi offseasoni ajal ülejäänud toidukordasid enam kaaluda. Grammi pealt kokku ei aja seda päeva enam nagunii...

 

Sain iagsugused isud rahuldatud- sushi, jäätis, valge shokolaad, punane liha, klaas veini, head Uulitsa burgerit, piparkooki jne. Kui nüüd aus olla siis hoolimata sellest, et ma ühegi asjaga üle ei pingutanud, kõike mõistlikes kogustes tarbisin hajutatud nädala peale, muutus üldine enesetunne päris kehvaks. Ilmselt see on kombinatsioon kõigest kokku- toidud (suhkur) millega keha harjunud ei ole ja vähene liikumine... :huh:

 

IMG_6299.JPGFullSizeRender.jpgIMG_6344.JPG

 

Tunnen ennast nagu õhupall, vett on kehas kõvasti ja kaalul on ees +2,5kg, vaatan mis selle nädalaga juhtub kui tagasi harjumuspäraste valikute juurde liigun....
Keha üritab harjuda suurema kloraazi ja süsivesikute kogusega. Annan talle aega ;)

 

Eraldi teema on veel see, millisena olen harjunud ennast peeglist nägema, ja nüüd kui keha vett täis ja lihas välja ei joonistu on küll kohati vaalaskala tunne, ilmselt iga võistleja, kes olnud max kuiv ja lavavormis olnud, teab seda tunnet ;)

 

free-ecards-Random-The_Mirror_Difference-2919.jpg

 

Täna alustan tõsisemalt ettevalmistust kevadhooajaks, tundub, et esimene võistlus saab olema 29. aprill- Eesti karikavõistused kulturismis ja fitnessis ja sinna on jäänud vaid 5 kuud ehk 23 nädalat 1f609.png

Tagasi korraliku, täisväärtusliku ja trackitud toiduvaliku ja regulaarse treeningu juurde- juhei :) B)

IMG_6485.JPGIMG_6484.JPGIMG_6494.JPGIMG_6334.JPG

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

 

Jxlgin seda teemat = nii nii tubli oled!! Tegelikult polnud algusest saati kahtlust, et tulemas on uus champion :D

Eks see "olen paks" on nxha ainult vxistlejale iseendale, minumeelest oled niii tibatilluke, tahaks ise sama paks olla praegu :P 

Ytle, mis sa teed, et sul on in head deltad ja xlalihased? Minul nt jalad ja tagumik treenib imehxsti, aga triitsepsid ja xlad.. oeh... sul on need lausa ideaalsed.....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6 minutes ago, whiteheadsmatter said:

 

Jxlgin seda teemat = nii nii tubli oled!! Tegelikult polnud algusest saati kahtlust, et tulemas on uus champion :D

Eks see "olen paks" on nxha ainult vxistlejale iseendale, minumeelest oled niii tibatilluke, tahaks ise sama paks olla praegu :P 

Ytle, mis sa teed, et sul on in head deltad ja xlalihased? Minul nt jalad ja tagumik treenib imehxsti, aga triitsepsid ja xlad.. oeh... sul on need lausa ideaalsed.....

 


Hei! Aitähh :)

Mis ma oskan soovitada- tee õlale eraldi päev. Mul on neid isegi kaks. Võimalusel alusta vähemalt ühel päeval õla tagaosast, esiosa saab koorumust ka paljude teiste harjutustega. Tee erinevas variatsioonis lendamisi, palju :D 
Ära karda raskusi tõsta, samas, jälgi, et nende suurenedes tehnika väga ei laguneks. Kui hakkad juba kogu kehaga "tirima" ei arene enam õlg. Õla harjutuste puhul pean ma ise küll väga palju keskenduma mind-muscle connectioni peale, et töötaks just see õige koht.

 

 

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuel nädalal uue hooga :)

 

Tulime mõnd aega tagasi Spartast, nüüd kõhud täis ja hea olla.

 

Õhtusöögiks täna pannil praetud kartul, veise hakkliha, köögiviljad ja kodujuust. Lihne, kiire, toitev, maitsev.

Ei toitu ainult valgupulbrist ja batoonidest ;)

 

IMG_6508.JPG

 

Täna oli kohe eriti hea trenn, sattus meil mõlemal olema selja-eri ja tegime siis Erkiga koos- ta piitsutab ikka korralikult, kahju kohe, et me koos tuharat teha ei saa :P

 

Kuna ma pole ammu midagi sisukat oma trennide kohta postitanud siis mõtlesin, et otsin netist harjutuste pildid välja ja näitan Teile ka, mis täna tegime.

Alustasime u 7 min soojendusega, tempo u 6.0 ja kalle 10.


Edasi harjutused piltidelt, keskmiselt 4-5 seeriat ja korduseid 10-12


Väga aus olla, siis neid seeriaid ja kordusi üleliia ei loe, ootan, et hakkaks "valus" ja siis teen veel paar kordust.

Koos on ka sellepärast hea teha, et Erki alati tõstab julgelt raskust peale, olukordades, kus ma ise seda ei teeks.

Kokku oli ajalkulu 1h35min

 

Screen Shot 2016-11-21 at 21.52.46.png

Screen Shot 2016-11-21 at 21.54.34.png

Screen Shot 2016-11-21 at 21.54.56.png

Back-Pull-Down-Machine-for-Workout.jpg

Screen Shot 2016-11-21 at 21.53.53.png

tumblr_o7nbiwJAsY1re9gg7o1_500.jpg

Screen Shot 2016-11-21 at 21.56.49.pnge47d6f4962d902894ce05755a58e5a29.png

 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna tegin trenni lõunal ja kavas oli tagumik. 


Soojendus sama mis eile- 7 min lindil, tempo 6.0 ja kalle 10
Edasi panen pildid harjutuste järjekorras, kokku 10 harjutust, täna seeriaid 4 ja korduseid umbes 8-10
Ajakulu, 1h20min

 

NB! Tuhara trenni puhul on eriti oluline tuhara aktiivne treeningusse kaasamine- harjutuste ajal maksimaalne kokku surumine.

 

Tahaksin siiski enne veel üle korrata paar fakti:

 

Olen fitness-sportlane, treenin võistlusteks. Minu treeningkoormus ja kavad on ka sellele vastavad.

Ma ei postita harjutusi siia, et keegi saaks 1:1 neid kopeerida, vaid, et tutvustada ernevaid harjutusi ja ehk anda uusi ideid.

Juhul kui sa pole just sündinud minu keha, ainevahetuse ja lihasarengu/taastumise eripäradega, ei olekski täpsel kopeerimisel mingit suurt mõtet.

"Tavainimene" kes treenib 2-3x nädalas selleks, et toonust säilitada, ei peagi nii intensiivselt konkreetseid lihasgruppe treenima.

Mul ei ole kava, ma ei ole kinni konkreetsetest harjutustes, raskustes, seeriate või korduste arvus. Muudan harjutusi, nende järjekorda ja treeningute intensiivust iga nädalaselt, vastavalt enesetundele.

Ja viimaks- ei pea isiklikult võtma, kui treenid teistmoodi, teiste harjutuste või metoodika järgi- kui ma midagi olen õppinud oma treeneri koolitusel siis seda- et ei ole olemas ühest n-ö õiget treeningkava/metoodikat mis kõigile ühtmoodi sobib. 
Kõige tähtsam on kuulata oma keha ja silmas pidada eesmärke. Edasine on juba märksa loovam osa 1f609.png
 

 

Soojenduseks väljaasted üle saali, ise kasutasin 20 kg kangi turjal, üks ots 30 sammu ja kokku 4 otsa.
1.JPG

Tuhara tõsted, Spartas on selle jaoks spetsiaalne pink aga saab ka ilma hakkama.

2.JPG

Jalapress, seekord tegin trenažööril

3.JPG

Reie taga osa, põlvedel

glute_ham_raise.jpg4-2.jpg

Cable kick-back

5.JPG

Jalgade laiali viimine, täna tegin drop-seeriana- alguses pool püsti (tagumik õhus) ja raskem raskus, peale 10x vähendan raskust 1/3-1/2 võrra ja teen istudes kohe otsa veel u 15 kordust (kuni suutlikuseni)

images.jpg

leg curl masinal

7.JPG
Kükk Smithil, jalad laia asetsusega ja eespool. Kasutasin ka kummilinti ümber põlvede.

8.JPG
Jalgade tõsted, samuti põlvedest seotud kummilindiga

IMG_6334.thumb.JPG.cfbfe40ef5f42fd83529467de3c925fd.JPG

Ja lõppu laia asetsusega sumokükk, hantel käes. Võib seista ka stepi pinkidele, saab sügavamale laskuda.
10.JPG

 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja selle nädala 3. trenn- seekord siis õla trenn :)

 

Soojenduseks 8 min kiirkõndi, tempo 6.0 ja kalle 10.0
Trenni lõppu veel 10 min sama kuna lõpetasin enne Erkit ja oli vaja aega parajaks teha.

 

Alustasin õla tagumise osaga, kuna see vajab mul rohkem tähelepanu, kui esimene. Samuti tegin kava keskel vahele 1 tuhara/alaselja ja ühe triitsepsi harjutuse- väike puhkepaus õlale. Käsi ma eraldi üldse hetkel ei treeni kuna on teised niigi suured juba ja saavad koormust õla/selja trennis küll ja veel.

Lõppu mahtus seekord ka paar kerelihaste harjutust- lihtsalt kuna aega oli. Kõhulihaseid teengi tavaliselt vaid 1-2 harjutust nädalas.
Kokku ajakulu 1h30 min.

 

Lendamiste jms harjutuste puhul peab jälgima, et käsi küünarnukist läbi ei vaju, küünarnukk peaks olema suunaga üles ja ranne koos raskusega ei tohiks sellest kõrgemale liikuda. Samuti peaks liigutus algama õlast, mitte käest. Jällegi aitab kaasa mõtlemine palju- tuleb keskenduda sellele, mis lihasega ikka töö on vaja ära teha.

 

Sellised harjutuste valikud seekord, homsest ring täis ja jälle selja kord, kindlasti ei tee täpselt samamoodi nagu esimeses postituses...

 

Üldiselt ma arvan, et ei olegi nii oluline mis harjutusi ja mis järjekorras teha, põhiline on kohale minna ja seal veedetud ajast maksimum võtta, pingutada nii, et ikka raske ka oleks ja hea tundega koju minna. Nagu näha, siis mingeid imepäraseid harjutusi ma ei tee, kõik täitsa tavalised ja enamus teada-tuntud valikud.

 

 

 

Screen Shot 2016-11-23 at 22.58.00.png

Screen Shot 2016-11-23 at 22.57.10.png

Screen Shot 2016-11-23 at 23.02.06.png

867_2.jpg

Screen Shot 2016-11-23 at 23.01.05.png

Screen Shot 2016-11-23 at 23.00.12.png

Screen Shot 2016-11-23 at 22.55.13.png

Screen Shot 2016-11-23 at 22.57.44.png

Screen Shot 2016-11-23 at 22.55.41.png

Screen Shot 2016-11-23 at 22.54.25.png

Screen Shot 2016-11-23 at 22.59.05.png

Screen Shot 2016-11-23 at 23.03.06.png

 

 
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sain juba mõned päevad tagasi konkreetse soovi- et kirjutaksin võistlemisega seotud kulutustest. :rolleyes:
 Ega ma väga pole tahtnud siiani rahast kirjutada- sest see tekitab tihti palju valesti mõistmist ja pahameelt. Aga otsustasin kergelt sellest juttu teha- informatsiooni mõttes. Kui ma kevadel otsustaisn, et hakkan ka võistlema- polnud mul õrna aimugi, kuhu ja palju kuluma hakab.
 
Etteruttavalt tahaksin öelda, et on palju asju, mida saab n-ö ise teha, alustades bikiinidest lõpetades meigiga, kuida kellelegi oskuseid antud on. Kirjutan siin oma kogemustest väljaminekutega.
 
Esimene asi millega pead arvestama on Kulturismi ja Fitnessi Liidule makstav litsentsi tasu- ei ole kindel, kui paljud klubid seda võistlejate eest tasuvad (küsida alati tasub) aga summa ise on 50€ ja maksta tuleb korra (kalendri)aastas. See hõlmab endas ka kodumaiseid võistlusi- karikavõistlused kevadel ja meistrivõistlused sügisel- tahad osaleda siis rohkem nö registreerimistasusid ei ole.
 
Minu esimene võistlus oli aga välismaal- Soomes Ben Weider. Peale Eesti litsentsi pidi ostma ka kohapeal rahvusvahelise võistleja passi (30€) - sellega peab arvestama 1x aastas juhul kui võistled välismaal- nö passi kehtivuse tasu. Esimene kord saad selle raha eest passi, järgmised aastat passi sisse aasta numbriga kleepsu. Kui mingi aasta jätad vahele, siis sellel aastal pikendama ei pea.
 
Samuti oli Ben Weideril ka osalustasu- 250€.
 
Välisvõistlustele lisandub kindlasti ka minek tulek (soome sai tookord laevaga u 100€) ja ööbimine, üks öö oli keskmiselt ka u 100€.
Meik-soeng- minul oskused puuduvad ja lasin elukutselisel teha- võistluste korraldaja jagas kontakti- juuksed ja meik kokku 130€.
 
Kaudne kulu on ka bikiinid- ise olen 2 komplekti tellinud Freidyse käest Islandilt (bikinis by Freydis), tüki hind keskmiselt 400-600€- olenevalt mudelist ja kivide rohkusest.
 
2 komplekti tellisin Slovakkiast Sallut'ist- need olid n-ö valmis bikiinid ja üks 250€ teine 350€
 
Eestis on kaks tegijat Anna Bikinis ja Victory Bikini- olen aru saanud, et keskmised hinnad on u 200-400€. Parandage kui eskin.
 
Samuti on vaja kingi- u 60-70€ (pole dance shop) ja grimm+õli u 70€ (fitshop), lisaks grimmi peale kandmiseks rulli ja alust jms, mis on tõesti vaid 5-10€ lähimast ehituspoest- see on ka vist kõige väiksem kulu :D
 
Ehteid leiab isegi accessorise ja expressionsi poest, enamuses kantaksegi hõbedal põhjal valgete kividega ehteid. Lubatud on käevõrud ja kõrvarõngad. Enamus bikiinide valmistajaid hangeldavad ka ehetega. Ei ole väga kallid, komplekti saab vast 30-50€ kätte.
 
Mis puudutab (kommerts)välisvõistlusi (amatöör olümpia, arnold calssic, diamond cup jne), siis neid alaliit ei toeta ja maksad kõik kulud algusest lõpuni ise, või leiad sponsori.
Tiitlivõistlustel (EM ja MM) osalemiste kulud on seotud eelnevate kodumaiste tulemustega, kas oled Eliit, A või B koondises- sellele vastavalt ka liit toetab.
Esimesel võistlemise aastal ei saa automaatselt sellega arvestada.
 
Sügisel MM-le sõites jagati A ja B koondise kohad Eesti Meistrivõistluste tulemuste põhjal. Igast pikkuse katist saab maksimaalselt 2 võistlejat A koondisesse.
A ja B vahe seisnes selles et A koondise sportlane pidi ise maksma 250€ (majutus 3 ööd+toitlustamine ja võistlustel osalemine)
B koondise sportlane 350€.
 
Mina olin A-koondises ja minu tasu oli 250€. Kõik ekstra-delegaadid (loe: Erki) pidid maksma oma majutuse ja toitlustuse ja sissepääsu piltetite eest fikseeritud tasu- 350€.
 
Kohtade jagamisest lähemalt: http://www.kulturism.ee/voistlejale
 
Poolas otstsin ka meikari läbi neti- tuli kohale ja tegi näo pähe 50€ eest. Poola iseenesest odav ja oleks ka odavamalt ilmselt hakkama saanud aga tahtsin sellist kelle tööd netis üleval olid, et ikka oskaks ka midagi ;)
 
Jällegi oli võistluste korraldajal vahendada ka neid ilu-teenuseid: Pro Tan tiim teeb peale sprayga grimmi- täisteenus (kolm kihti ja õlitamine) oli 110€ ja meik+soeng 70€. Et kui täitsa üksi minna ja sõbrannat-võistlejat pole, siis raha eest saab kõike. No peaaegu kõike :)
 
 
Riia võistlus oli õige "odav"- osalustasu oli vist vaid 25€, ööbimise saab seal ka ala 35-45€. Algajale võistlejale hea kogemus, et lihtsalt minna ja harjutada lavalist osa. Ise ilmselt teist korda minema ei hakka aga selle aastst minekut ei kahetse. Riiga me võtsime nelja tüdruku peale Eestist meikari kaasa, maksime tavapärase õhtumeigi tasu ja tema ööbimise. Aga ta on parasjagu asjaarmastaja ka, ei usu, et mõni niisama viitsiks juba karja võistlejatega eelmisel õhtul koos Riiga sõita, et hommikul kell 7.00 meikidega alustada ja öösel 1-2 ajal alles Tallinna tagasi jõuda ;)
 
No ja nagu ma juba mainisin- siis Eesti kohalikel võistlustel eraldi registreerimise tasusid ei ole. Siis on kulud seotud vaid puhtalt oma välimusega- meik, soeng, grimm.
 
Grimmiga on nii, et umbes 3 võistluse peale saab 2 purgiga hakkama. Aga eks see jälle oleneb- kes kui paksult paneb ja mitu kihti teeb.
Alguses kulus ka üksjagu erinevate koorijate peale (enne võistlust ja pärast võistlust iga jumala päev vaja koorida) aga lõpuks ostsin lihtsalt 1kg kohvi paki sest on kõige odavam ja kõige parem lahendus. Osad poe koorijad rohkem silitavad mitte ei koor...
 
Lõppu meenub veel poseerimise tunnid- otsene kulu võsitlemisega ja kindlasti esimesed paar hooaega vajalik väljaminek. Keskmiselt maksab 1h 30-40€ ja minu hinnangul oleks neid vaja võtta minimaalselt 5 tk. Ei kujuta ette, et vähemaga kuidagi hakkama saab. Ise alustasin juba augusti keskel et olla oktoobri alguseks valmis, keskmiselt kord nädalas.
 
Oma võistlusplaanidest tuleb alaliidule anda teada 2x aastas- kevadhooaja kohta 15. märtsiks ja sügishooaja kohta 15. augustiks- parem panna kirja rohkem kui vähem, otseselt need "üles andmised" veel ei kohusta kuskile minema aga kui kirja ei pane siis hiljem minna ei saa. Muidugi, ei tasu ennast umbes igale poole registreerida- asjatu töö alaliidule.
 
Raudselt midagi unustasin, aga see oli see, mis esimese hooga meenus. Ehk siis kui Eestis võistlemine mingi hull kulu ei ole (kingad ja bikiinid ostad ju korra ja võid nendega iseenesest mitu hooaega võistelda) siis rahvusvahelistel lavadel käimine on ikka arvestatav väljaminek.
Õnneks mul veinile ja koogile palju ei kulu, ostan siis selle raha eest bikiine ja käin võistlemas :)
 
NB! Kui on veel mingeid konkreetseid teemasid, siis võib mulle alati teada anda- võimalusel ikka kirjutan ja jagan kogemusi :)
 
Foto-S161113-18.jpg
 
Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 5

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh sa,

 

Väga asjalik postitus! Näitab, kui kalli alaga ikkagi tegemist on. Kui veel juurde arvata kõik need jõusaali tasud ja trenniriided ja toidulisandid... Igaks juhuks ei hakka numbreid kokku lööma :)

 

Aga sellessuhtes õige - ei kulu raha igal nädalavahetusel klubide ja pubide väisamisele ning väljas söömisele.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 hours ago, alicewonsportland said:

Oh sa,

 

Väga asjalik postitus! Näitab, kui kalli alaga ikkagi tegemist on. Kui veel juurde arvata kõik need jõusaali tasud ja trenniriided ja toidulisandid... Igaks juhuks ei hakka numbreid kokku lööma :)

 

Aga sellessuhtes õige - ei kulu raha igal nädalavahetusel klubide ja pubide väisamisele ning väljas söömisele.

 



No ja tegelt enne võistlusi on veel hunnik iluprotseduure mida ma siia kirja ei pannudki- juuksed, küüned, ripsmed, vahatamised jne- aga eks see oleneb ka palju sul muidu neid lisasid küljes on ja palju veel investeerida soovid.  :rolleyes:

 

Seda aga küll et päris nii ei ole, et ostan bikiinid ja kingad ja lähen lavale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IMG_6677.JPG

"Offseason" on täies hoos- varsti juba kuu aega viimastest võistlustest. Aeg ikka lendab. :rolleyes:

 

Ilmselt jõuan vaid korra veel pilgutada ja ongi kevadhooaeg juba käes.

Piilun ikka 2017 aasta võistluskalendrit ja tegelt juba väga ootan! MM 5. koht lubab mul ilusti ka EM ja MM uuesti plaani võtta.

 

Tagasi aga oleviku- olen vaikselt sellest peegelpildi-shokist üle saamas ja silm jälle harjunud selle pehmema väljanägemisega. Mis on tegelt paratamatu ja tervislik (!). No ja kevadel tahaks ikka suurema lihasmassiga lavale tulla, mis tähendab, et ei saa seda niigi lühikest hooaja välist aega isegi mitte kaalusäilitamise kaloraazil veeta. Selleks, et lihas saaks kasvada on vaja süüa. Õnneks süüa mulle meeldib ;)

 

IMG_6697.JPG

 

Võistlusväline hooaeg tähendab üldjoontes umbes sama suurt treeningkoormust nagu ikka (keskmiselt 6 jõusaalitreeningut nädalas) ... aga oluliselt kõrgemat kaloraazi. Samuti olen ikka lubanud endale ühte teist ja kolmandat mida tavaliselt ei söö. Ees on ka hulganiselt pidusid (üks jõulupidu juba ka peetud)- ei pääse neist kuidagi detsembrikuus... :)

 

Kaloraaziga olen jõudnud ilusti 2500 peale ja ausalt mul ei oleks probleemi ka 3000 süüa- nagu Erki armastab öelda: "hambad on Sul head" 

:D Aga see oleks juba over-kill ja katsun ikkagi mõsituse juurde jääda. Kuigi ahvatlusi on ümberringi palju ja nüüd ju "nagu võib". Katsun oma isusid mõistuse piires rahuldada aga üldiselt ikkagi nö tervilsikumaid lahendusi otsida, et keha oleks õnnelik ja süda ka. Täna näiteks oli makaroni-makra salati isu- keerasin kokku ja ilusti mahtus mu menüüsse. Majonees jäi siiski poodi, sain selleta hakkama.

IMG_6866.JPG

 

Selle suurema söögipeal on aga niii hea trenni teha- juba oli meelest läinud kuidas saalis niimoodi rassida, et higi tilgub. Täitsa dieedi lõppjärgus ei läinud enam isegi nahk märjaks.... 

No ja raskustest ja jõunumbritest võiks eraldi teema teha, tundub vaid, et ole "meheks" ja lao peale, iga kord jälle uued raskused! 
Üldiselt ma väga oma raskuseid kirja ei pane, sest need ei näita väga midagi. Väga oleneb kas teha harjutust trenni alguses või lõpus, mitu kordust, mitu seeriat aga ilmestamaks oma juttu- need kurikuulsad tuharatõsted, dieedi ajal tegin pikemaid seeriad u 50-60kg ja lühemaid u 70kg. Täna mõtlesin, et alistaks selle maagilise 100kg piiri ära- üks hetk kui kettaid kokku lugema hakkasin, märkasin, et neid oli viimased 2 seeriat peal isegi 110 kg eest 

 No ikka mõnus tunne! Parem oleks, kui homme liikuda ei saaks ;)

IMG_6616.JPGIMG_6547.JPGIMG_6636.JPGIMG_6783.JPG

 

 


Viimasel ajal üldse lihased kogu aeg haiged- mulle tegelikult väga meeldib see tunne!

 

Käisin täna (oma elu esimeses) LPG masaazis (LPG Stuudios). Tean päris paljud võistlejad käivad seal kuuritamas enne võistlusi. Väidetavalt aitab nahka trimmida, tselluliiti vähendada, kiirendab ainevahetust ja peaks kaotama ka cm. Sellele viimasele ma ise väga ei panusta, aga üle keskmiselt tugev vaakum-massaaz oli väga nauditav küll. Eriti siis, kui lihased rasketest treeningutest valusad. Käin nüüd 3 nädalat järjest, kokku 6 korda, eks hiljem saan muljetada, millist ja kas üldse mingit tulemust täheldasin.

IMG_6861.JPGIMG_6860.JPG

 

 

Lõppu igasuguseid toidupilte ka- menüüd iseloomustab rohke juust, mesi, banaan, tume šokolaad ja üldine sv rikkus, kõik mida igatsenud olin. 
Täna õhtul oli isegi nii pasta kui ka leib menüüs- E. Orgu saaks ilmselt kreepsu :D

 

IMG_6533.JPGIMG_6553.JPGIMG_6624.JPGIMG_6651.JPGIMG_6679.JPGIMG_6706.JPGIMG_6747.JPGIMG_6782.JPGIMG_6793.JPGIMG_6821.JPG

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jagan siia ühte postitust pakendite märgistusest.
 

Ma arvan, et suur osa minu toitumisest muutus just hetkel, kui reaalselt hakkasin neid pisikesi tabeleid poes uurima.

Esmapilgul kaks väga sarnast toodet võivad sisult olla väga väga erinevad (nagu postituses välja toodud mahla näide).
 

Soovitan alati inimestele- võtke natukene aega ja süvenege sellesse, MIDA endale sisse sööte. Väga paljude halbade valikute vahel on poes ka head kraami :rolleyes:


Alustuseks ei pea ju kohe kogu toidukorvi läbi uurima, piisab kui alustate paarist tootest või topidugrupist. 

Samuti on mind alati aidanud eelnev kodutöö tegemine- näiteks saia/leiva leti juures ma läheks kohapeal lolliks. Lihtsam ja kiirem on enne netist andmed üle vaadata ja paar kolm (sobilike makrotega toodet) välja valida- säästab poes aega :)

 

 

https://maablogi.wordpress.com/2016/12/12/millele-peaks-toitu-valides-enim-tahelepanu-poorama/



iq_foodlabel_explained.jpg

 

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IMG_7228.JPG

Õhtune "retsept"- piparkoogimaitseline muffin-
20g Olimp pannkoogijahu segatuna 40g veega.
Küpses u 20 min 160C juures.


1 muffin 81 cal 8C2F8P

 

Järgmine kord panen mett ka peale, seekord raputasin vaid kaneeli ja otsas ta oligi :wub::rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna vaatasin kalendrisse ja ehmatasin- JUBA 19. detsember! Ega nalja pole- mul on hetkel käsil viimane töö nädal ja siis ongi jõulupuhkus ja peagi ka uus aasta käes.
 
Meil antakse iga aasta jõulude ja aastavahetuse vahele jäävad päevad töölt vabaks, seega saan kodus vedeleda nagu koolilaps- nii mõnus! Õnneks on Erki ka koduse/vaba graafikuga ja saame alates 23. detsembrist minu minipuhkuse raames koos palju puhata, kodus vedeleda ja loomulikult ka jõusaalis käia ;)
 
Ja ilmselt enne kui pilgutada jõuan ongi 2017 käes... See lõppev aasta on minu jaoks väga murranguline olnud, minu juurde on hiilinud üks uus suur-suur armastus: fitness- millele kulutan igapäevaselt väga palju aega/energiat ja raha. Teen seda koos kõige kallima inimesega ja naudin igat hetke. See "hobi" on toonud mu ellu tohutult palju toredaid inimesi ja järgnevateks aastateks on veelgi suuremad plaanid- minu järgmised kaks hooaega 2017. aastal ja loodetavasti saame 2018. aastal juba koos lavale astuda. On mida oodata ja töö selle kõige nimel käib tõesti iga päev :)
 
Ma ei tea kas ma seda juba olen maininud, et 2018. aasta sügisel toimub Fitnessi MM Eestis ja see on just see võistlus, kuhu tasub oma elu tipp-vormi ajastada. Õnneks aega parajalt, et parasjagu järelaitamist teha.
 
Aasta lõppemisega seoses toimus laupäeval ka Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu aastalõpugala, kuhu ka mina kutsutud olin. Esitleti raamatut "50 aastat võistluskulturismi Eestis" ja jagati teenete märke/auhindu aasta parimatele sportlastele". Oli väga kena õhtu, lisan mõned pildid ja videot saab vaadata linkidelt:
 
 
 
Pildid:
15626120_1293299437382273_6747960653029262655_o.jpg15578254_1293300324048851_8402852054091982443_o.jpg
 
Muuhulgas pani peale 18. aastat liidu presidendina ameti maha Arnold Tokko ja uuest aastast võtab ilmselt selle väärika ja vastutusrikka töö üle Ott Kiivikas. Soovin juba etteruttavalt palju edu :)
 
Olen isegi juba uude aastasse vaatanud ja esialgne võistluskalender kevadeks kirjas, peale selle, et kevadele mõtlen, broneerisin juba ka majutuse sügiseseks Lahtisse, kui toimub Ben Weider Legacy Cup (et mitte jälle kuskil metsas lõpetada... kes mäletab meie selleaastaseid seikluseid ;))...
 
IMG_7121.JPG
 
Trennist ja toitumisest- piilusin Endomondosse- viimased paar nädalat on treeningkordade arv jäänud 5 peale, eks kindlasti mitmed jõulupeod ja üritused on seal rolli mänginud. Muidu ikkagi meil kuldseks standardiks 6 trenni ja 1 vaba päev nädalas.
Alla 5 aga kindlasti ei taha lasta- praeguse kõrgema kaloraazi juures on just aeg kus tuleb kõik see (lisa)energia ära kasutada ja saab kasvada ja areneda. Eile näiteks oli supper kiire päev ja nii juhtuski et olime Spartas alles paar minutit enne seda, kui lõpetatakse inimeste sisse laskmine. Saime teha ülikiire 55 minutilise trenni aga nooo kindlasti parem kui minemata jätta!
Täna õnnetus meil jälle oma päevad "sünkroniseerida" ja sain Erkiga koos jalgu teha. Ühistrennid on alati topelt rasked (ja topelt toredad), sest meil on vaja omavahel "võistelda" ja üksteist me ei hellita. Erki ladus jalapressile 250 kg peale ja ütles, et hakka tegema.... Kuskil 30 min peale algust oli juba tunne, et ei suuda ära otsustada- kumba tahaks rohkem, kas oksendada või minestada... või mõlemat korraga :D Aga ilma naljata, tunne on pärast vinge! Ja just sellise out-of-comfort-zone trenniga arenebki kõige enam.
 
IMG_6878.JPG
 
 
Söögiga on nii et enamus päevi ikkagi trackin/prepin hommikust õhtuni. Samas seoses nende pidude jms on ikka sisse tulnud päevi kus osa või isegi tervet päeva ei tracki. Luban kõike mida hing ihkab ja katsun mõistlikuks jääda. Tervet torti ikka otsast lõpuni nahka ei pista aga kooki ja saia olen siin-seal mekkinud küll. Alles paar õhtut tagasi tõin ahjusooja sepiku koju, sest kalamari lihtsalt "nõudis seda". Mõtlesin ka hapukoort erandkorras võtta aga peale selle kaloraazi vaatamist käsi ikkagi ei paindunud, tegin siis kompromissi iseendaga ja võtsin kodujuustu hapukoorega ;)
Täna näiteks sõin aga õhtusöögiks ema keedetud sülti ja tegin ema tehtud apelsini marmelaadiga kanamaksapasteedist võileibu. Ega ma ju nende makroid üks-ühele ei tea ja otsisin siis mingid sarnased tooted MyFitnessPalist- olen seda meelt, et kui ma praegu neid asju ei söö siis millal veel? Ilmselt juba umbes 1,5 kuu pärast koputab dieet jälle uksele ja vaadates võistlusplaane siis kestab selline puhtam periood juuni keskpaigani. Et mõistus oleks siis veel selge, tuleb hetkel naaaatukene vabamaks lasta.
Kaalul on ees u +4 ja tore on see, et kõik vahepeal lootusetult suureks jäänud kleidid istuvad selga jälle hästi ;)
 
 
IMG_7118.JPGIMG_7300.JPGIMG_7133.JPGIMG_7228.JPGIMG_7257.JPGIMG_7283.JPGIMG_7352.JPG
 
 
Siinkohal selleks korraks lõpetan ja soovin kõigile mõnusat aasta lõppu ja pühadeaega- katsuge siis meeles pidada, et asjadest palju tähtsamad on inimesed Teie ümber :wub:
 
Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisime hommikul Spartas ja tegime korraliku jalatrenni.
 
Unustasin sissejuhatava klipi filmida aga täna tegime palju erinevaid jalapresse, mängisime jalgade asetsusega, et aktiveerida erinevaid lihaseid. Vähem raskust ja rohkem fookust lihastöö kvaliteedile.
 
Homme Sparta suletud... aga Reval vist pidi avatud olema ;)

Mõnusat jõuluaega!

 

IMG_7472.JPG15676029_1293299414048942_4934148094576299766_o-2.jpg

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõulusöögi juttu ka :)
 
Lapse soovil oli meil täna laual jänes- küpsetatud haudepotis 1,5h tumedas õlles. Sool, pipar, oliivõli, küüslauk, rosmariin, tüümian. Lasin kõigepealt 1h maitseainetega seista, siis pruunistasin poti põhjas läbi ja siis lisasin õlle ja sekka paar loorberilehte ja jätsin hauduma.
Kõrvale tegin väga lihtsa lahenduse- ahjukartul/porgand/kaalikas.
 
15676340_1548848575144528_2675619542514438320_o.jpg15626066_1548848731811179_6102542391613332751_o.jpg
 
Magustoiduks meisterdasin trühvlid:
60g valgupulbrit (kasutasin Fas cookies&cream maktset)
45g pähklivõid
40g (kookos)piima
 
Taigna segasin kokku ja pallid täitsin värskete datlitega (kivid eelnevalt eemladatud).
Pallid kastsin tumedasse šokolaadi ja peale raputasin kookoshelbeid. Tahkusid sügavkülmas ja serveerisin sealt otse.
 
15591510_1548849015144484_5484431736650491933_o.jpg15724643_1548849205144465_6017941227946703093_o.jpg15724508_1548849518477767_2625409636819008803_o.jpg
 
Homme mul ema teeb minu teada lammast aga ülehomme ämma juures on ilmselt ikka vorst-siga-kapsas ka ootamas :)
 
Kes veel midagi põnevat tegi, peale klassika?
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ma viimati kirjutasingi... et ilmselt jõuan vaid pilgutada ja ongi 2017 käes....
Just nii oligi- Head Uut Aastat!
 
happy-new-year-glitter-1.jpg
 
Kodused 9 päeva on lendanud linnutiivul ja homme ongi aeg tagasi tööle minna.
 
Mis siis vahepeal muutunud on?
 
Peale viimast jõulupidu, 26. detsembril tõmbasin oma kalorid kokupoole ja vaatasin kriitilise pilguga toiduvalikud üle.... Olen peale MM saanud ikka üksjagu igasuguseid isusid rahuldada, väga vaba käega trackinud ja ennast hästi tundnud.
27.12 hommikul oli küll aga selline tunne, et aitab nüüd küll sellest poole vinnaga toimetamisest ja asun jälle 100% asja kallale.
 
Olen oma päevi peale MM rihtinud 2500cal kanti ja üksjagu oli vahel ka päevi kus ei trackinud üldse ja kaloraaz oli kindlasti oluliselt kõrgemgi.
 
Nüüd siis esialgu tõmbasin -400 maha ja jäin 2100 peale.
5 päevaga küll kaal hüppas poole kg raames edasi-tagasi aga mingit stabiilset langust veel sellest ei tulnud.
 
Uus aasta nagu nõuaks millegi muutmist siis alatest tänasest langetasin kaloraazi veel -100 cal võrra 2000 peale. Lubasin endale, et nädala kindlasti ei puutu ja siis vaatan edasi, kui ikka allapoole liikuma ei hakka siis hakkan 50 kaupa vähendama- et saavutada stabiilne kaalulangus minimaalse kaloraazi kärpega. Maha oleks vaja saada järgmise 4 kuuga umbes 5 kg, no ja ikka keharasva mitte lihaste arvelt :) Kaalulangetamise puhul pole tegemist sprindi vaid hoopis maratoniga.
 
IMG_5788.jpg
 
Võistlushooaeg lõppeb alles Juuni keskel ja uisa päisa endale kaloraazi liigse kangutamisega karuteenet teha ei taha. Samas- eesmärgiks on siiski hakata juba stabiilselt vähehaaval kaalu kaotama, et 4 kuu pärast ilusti stressivabalt lavavormis olla. Tuleb vaid leida see punkt, kus kaal liikuma hakkab. Väga tahaks vältida olukorda kus 2 nädalat võistlusteni ja "ups 2-3kg veel vaja kaotada)..."
 
Meeldetuletuseks, siis terve eelmise cuti oli mul kaloraaz 1800 peal ja viimased 2 nädalat enne MM tõmbasin 1700 peale. Kokkuvõttes jäin sellega väga rahule ja selle eest saab veel ikka väga korralikult süüa.
Selle hooaja toitumisalaseks eesmärgiks oleks kindlasti neid numbreid mitte "ületada" ja ideaalis võiks päevane kaloraaz isegi kõrgemaks jääda.
Ette on muidugi seda kõike raske ennustada aga võtan praegu rahulikult ja jälgin mängu- aega on.
 
 
Uue aasta lubadustega on selline lugu, et ise väga pingutama ei pidanudki, kuna Erki juba kõva häälega lubas, et viib mu EM lavale parima seinise vormiga ;) Nali naljaks- tema tugi on ülimalt oluline ja vajalik aga kavatsen ise ka ikka 100% anda- see on lihtsalt niii hea tunne kui hooaeg on seljataga ja sa tead sisimas, et andsid endast kõik ja ühegi järeleandmise pärast ei pea põdema jääma teemal "mis siis kui"....
 
goals3.jpg
 
Trenniga on nii, et mul on juba tükk aega 3 päeva olnud- tuhar, õlg ja selg. Kui viimase kahe arengut on silmaga näha siis tuhara osas nii enesekindel ei ole. Tihti vahetan oma päevi ja nende järjekordi, et Erkiga klappima saada, et oleks võimalus koos treenida. Sellest tulenevalt on mul sattunud 2 erinevat alaeha päeva tsüklisse, üks on mu enda puhtalt tuhara treening ja teine mida teeme koos kus saavad koormust lisaks tuharale ka sääred ja reied. Mulle täitsa see meeldib ja ega ilmselt mööda külgi maha ei jookse- tagumik kipub ikka dieediga väga ära kaduma (mitte et ta mul muidugi üleliia suur oleks).
 
IMG_5752.jpg
 
Vaikselt juba nuputan bikiinivalikute üle, sest kes kevadeks tellida soovivad peavad ennast juba tööde järjekorda lisama. Kui viimati ei suutnud ma otsustada, millist värvi võtta siis tänaseks on sõelale jäänud kaks valikut. Tüüpiline naine :) Sellest aga juba teine kord pikemalt.... olen hakanud vaikselt juba igatsen ka oma poseerimise tunde koos Eleriga aga selleni on ka veel paar kuud aega....Hetkel muidugi sellist tunnet ei ole, et võistlusbikiinidesse pugeda tahaksin :D
 
IMG_7586.JPEG
 
Kuna aasta sai kokku siis piilusin endomondosse ka- 441h treeninguid 2016. a peale. Eks paistab kaua seda numbrit veel ületada jaksab ;)
 
chart.png
 
Omaltpoolt tahas kõikidele soovida edukat uut aastat ja mis puudutab lubadustesse- iseenesest need ennast ei täida, nii et hop-hop- tegudele :)
 
Happy-New-Year-Senior-Planet.jpg5868324_orig.jpg
 
 
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasest postitusest on möödunud sujuvalt 2 nädalat :rolleyes:

Kuidas siis vahepeal läinud on?
 

2000 kaloriga (kahjuks :D) veel mingisugust kaalulangust ei tekkinud ja tänaseks olen jõudnud 1900 peale. Läinud on esimesed 1,5kg.

 

Capture.JPG
Eesmärgiks on Jaanuari lõpuks -2kg kaalul näha, seega tundub, et olen ilusti graafikus (2 nädalat veel kuu lõpuni aega).
Väga väga tahaks näha suures plaanis stabiilset langust, et lõpus paanikaks-jaanikaks põhjust ei oleks. :)

Vahepeal ilmus minust ka pikem persooni lugu:
http://www.fitness.ee/artikkel/1795/tunne-eesti-tegijat--helena-mang

Samuti tegime andekate  THE AESTHETIC PROJECT poistega minu õlatreeningust video:

 

 

 

Väga palju jõuab minuni küsimusi, et kuidas täpselt ikkagi neid kaloreid ja makroid MyFitnessPalis arvestada ja erinevaid toite sisestada. Nende jaoks postitan täna oma Instagram Storysse kõik oma 5 toidukorda+ iga toidu juurde väljavõtte MyFitnessPal'ist- Pildid on üleval nende postitamise hetkest 24h

Mõnusat päeva kõigile:)

:)

 

 

 

Muudetud kasutaja Helena Mang poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×