Jump to content
Sign in to follow this  
nohik

Valus muhk põlve all

Recommended Posts

Tere.

5 aastat tagas tekkis parema põlve alla (ikka ette poole) selline kõrgem valus muhk. See kühm ei anna liigutades tunda, kuid näiteks põlvili panna küll ei saa, peab selle jala siis õhus hoidma. Ühesõnaga on see muhk vaid peale vajutamisel valuline.

Arstid on väitnud, et see tekkis sportimisest.

Ka mitmel sõbral on sama häda. See küll otseselt ei häiri, aga vahetevahel annab tunda.

Vabandan, kui see on selle probleemi jaoks vale foorum, aga äkki kellelgi on sellise asjaga kogemusi: millest täpsemalt tekib, kas lahti kah saaks :unsure:

Kas arst ongi siis sull nii lihtsameelne kes ütleb oma arvamuse ja laseb minema??Mingit rohtu või nõuannet ei andnud siis arst ve?Sellega peaks ikke arst tegelema mitte inimesed kellel pole aimu ka mis on inimese anatoomia!

mul endal andis ka mõned aastad tagasi tunda selline asi, mis siiani alles, see tekib põrutustest, ma ise nagu hüppasin väiksena igalt poolt alla ja selle tagajärjel tekkis, mul oli nii hulluks läinud et vahepeal ei saanud kooligi minna kuna tegi nii jubedat valu.aga soovitan Fastum geli panna ja siis kui mingit trenni jalale teed siis pane side ümber, ja soovitan ka aastaks või kauemaks jala trennist loobud, kuna ise pidin olema 2 aastat eemal spordist.

mul oli mingi niuke asi nagu Schlatteri v6i ma ei tea kelle haigus veel... mingi 14 v6i 15 olin siis.. ja mul on see m6lemal p6lvel. P6lvili olla on v6imatu ja peale selle oli mul kuradi s22reluu sees mingi kinni kasvamata auk kaa. Nyyd olen 19 ja asi annab ikka r2igelt tunda, kui v2ga kylm talv on siis ei saa ilma p6lvesidemeteta k6ndidagi... yldse on hea kui nad kogu aeg on soojas. Yldiselt mul see arst ytles nii, et selle haiguse vastu midagi teha ei ole kaa.. ta tuleb ja l2heb t2iesti valimatult.. ja kui ta paari aastaga ise 2ra ei l2he siis ta j22bki - mina olen n2ide. Ta ytles veel, et tegelikult v2ga paljudel on see haigus.

Vastik v2rk

mul oli mingi niuke asi nagu Schlatteri v6i ma ei tea kelle haigus veel... mingi 14 v6i 15 olin siis.. ja mul on see m6lemal p6lvel. P6lvili olla on v6imatu ja peale selle oli mul kuradi s22reluu sees mingi kinni kasvamata auk kaa. Nyyd olen 19 ja asi annab ikka r2igelt tunda, kui v2ga kylm talv on siis ei saa ilma p6lvesidemeteta k6ndidagi... yldse on hea kui nad kogu aeg on soojas. Yldiselt mul see arst ytles nii, et selle haiguse vastu midagi teha ei ole kaa.. ta tuleb ja l2heb t2iesti valimatult.. ja kui ta paari aastaga ise 2ra ei l2he siis ta j22bki - mina olen n2ide. Ta ytles veel, et tegelikult v2ga paljudel on see haigus.

Vastik v2rk

mul põhimõtteliselt sama värk. Nüüd külmade ilmadega võtab valusaks jah. Kõndidagi natukene ebamugav. Aga eks ma olen ise kah natukene süüdi kuina tõmman teksad peale ja külma kätte ;) Pärast põlv jälle valus. Arst enamvähem samamoodi andis lootusetust- ei osanud sellega midagi peale hakata. Tehti isegi mingi pilt, aga see ei aidanud samuti edasi.

Ülevalpool soovitati fastum geeli kasutada. See on mul vana tuttav juba, paraku aitab ta siiski ajutiselt. Järgmine päev tuleks ju uuesti panna. Ma ei tea, kas on päris õige iga päev oma liigeseid sellega võiduda.

Muidu kükkamine on jalale suht ebamugav :( Varem sai karatega tegeletud(selle põlve pärast ma loobuma pidingi), siis ostsin endale mingi kaitsme kah, temal oli keskel nagu selline kõrgem mägi, mis läks siis jala kühmu ja selle põlvepeal oleva kolmnurkse luu vahel olevasse lohku. Siis sai isegi põlvili lasta, aga päeva peale koormas see side siiski jalga ja õhtul oli põlv väsinud :( Nüüd olen koguaeg ilma ja ootan et lihtsalt paremaks läheks :ph34r:B)

Edited by nohik

see sama haigus oli minul ka, vaatan et eriti mõistlikud arstid ei olnud:D

igatahes on see põlve põrutus nagu ütlesin ja kui see on siis käi korraliku arsti juures või tallinna arstil ja saad nõu, mina ei teinud paar aastat trenni ja nüüd nagu mingi muhk oleks alles aga valu pole absoluutselt tunda:)

ja soovitav fastum geli peale panna

kui ma õigesti aru saan, siis mul oli sama asi kui ma mingi 16 olin ja siis tehti ka paari aasta jooksul pilte, röntgenis oli ka mingi luutükk seal põlve all. See pidi jah olema põrutustest, näiteks kasvõi kui palju jooksed koguaeg asfaldil vms. Minul igatahes taandus see nähtus mingi ajaga kui ma tulin kergejõustiku trennist ära.

kui sa veel kasvad, siis ei saa vist suurt midagi teha. a kui enam ei kasva siis võid jah opil ära käia aga pärast seda ei või võibolla täiskoormusega sporti teha. igatahes mine mingi spetsialisti juurde ma arvan et sealt saad rohkem abi kui siit foorumist.

ise ka kukkusin paar kuud tagasi nüüd siiamaani valus muhk põlve peal muidu ei sa arugi et on aga kui toetan siis tunnen valu arvan et ta siis sul miski põrutusest kukkumisest äkki ikka tekkis?ja kaotamine=?ise olen proovinud lahti pole saanud loodan et pika aja peale läheb ära B)

Soovitan teil mitte oletada ega valu kannatada....põlvedega seotud mikrotraumasid tuleb tihti ette kui kasvavale liigesele ülekoormust või põrutust anda-liigesevedelik vähened,tekivad meniski patoloogiad,külg-ja ristatiside rabestuvad.......ah-mis ma siin ikka tarka juttu teile räägin....pöörduge ortopeedi poole-vastasel juhul selgub ühel päeval,et liiges on jäigastunud(siis ei saa ka pooli jalalihaseid arendada)....ja jalg lubab küll ära elada aga ühtki aktiivsemat liigutust enam ei tee....

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.