Jump to content
Merlikati

Mees tahab kaalus juurde

Recommended Posts

Tere,

 

Kirjutan siia oma mehe kaalu tõstmisel abi saamiseks.

Tegu 30a mehega 186cm ja hetkel kaal 67kg, käib 3-4 korda nädalas jõusaalis (ei tee mingit konkreetset kava vaid ise "oma süsteemi"

Ta on eluaeg olnud selline pikk ja kleenuke, samas jõudu on nagu hobusel, kuid nüüd seoses minu (elukaaslane) tervise eest hoolitsemisega, tahab ise ka parem välja näha (suurem) aga probleem selles, et ei tule tal kuidagi seda kaalu juurde, pigem vastupidi, trenniga kaotab senistki. Ütlesin talle kohe, et tema probleem on kõige pealt toitumises- ta ei suuda süüa piisavalt, et tagada kaalutõusu, ta peab lihtsalt sööma rohkem. Harilikult on tema senise elu päevane toitumine olnud u selline:

Hommik:2 tassi kohvi, Lõunasöök: tavaline söökla praad, Õhtusöök: tavaline kodune soe söök+ mõni komm vms maiustus arvuti kõrval. Tõõpäevad on suht kiired ja liikumist täis, lisaks üli kiire ainevahetus, söögi unustab vahel üldse ära, ei tunne et kõht oleks tühi nagu tema ikka ütleb :)

Kuna ta ise ei oska ega viitsi sellise asjaga tegeleda, tegin talle ettepaneku, et teen talle siis ise oma tarkusega asjalikuma päevase toitumiskava ning tema peab seda jälgima vähemalt kuu aega ning siis vaatame edasi, mis saab ning kui ikka 0 siis otsime asjatundja abi.

Siinkohal soovingi nüüd targemate nõu ja analüüsi oma tarkusega tehtud toitumiskavale- kas olen õigel teel ning mida peaksin muutma, kindlasti on toiduainete vahekorrad olulised, mis ei pruugi mul paigas olla. Hetkel on jälginud minu kava ühe nädala ja kaalutõus on +1kg, ise ta pole rahul, et peaks tema arvates ikka rohkem olema kuna tema meelest ta sööb ju kogu aeg. Mina aga kahtlustan, et ikkagi sööb vähe, panin talle eesmärgiks trennipäevadel 3500-4000kcal ja trennivabadel päevadel 3000-3500kcal

 

Toon välja siis ühe päeva:

 

HOMMIK:

 

Täisterakaerahelbepuder 3,5% piimaga (50g helbeid, 120ml piima)

Taluvõi, kookosrasv, kookoshelbed

1 tükeldatud banaan ja 2 spl maasikamoosi

1 tass 3,5% piima

1 tass kohvi piima ja 2,5 tl suhkruga

 

VAHEPALA:

 

2 kõvaks keedetud muna

1 tass 3,5% piima

 

LÕUNSÖÖK:

 

2 kanakoiba (ise maitsestatud kodus)

2 keedukartulit

200g kodujuustu hapukoorega (alma)

150g salatit (paprika, kurk, tomat, till)

 

VAHEPALA:

 

200g rosinakohupiima (Farmi lahja kõrge valgusisaldusega)

peotäis mandleid

 

ÕHTUSÖÖK:

 

2 kodust kotletti (sai, segahakkliha, muna, sibul, riivsai)

2 keedukartulit

100g aurutatud köögiviljade mixi

3 spl piima- jahu klassikalist kastet

150g peedi- küüslaugu salatit majoneesiga

1 tass 3,5% piima

 

ÕHTUAMPS:

 

2 jäemdat juustuviilu

(midagi head nt. 3 rafaello kommi, veidi shokolaadi vms)

1 tass kohvi piima ja 2,5tl suhkruga

 

Igasugune kriitika ja soovitused on teretulnud!

 

 

 

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale ühte nädalat on väga vara öelda, see kaal võib rohkemgi kõikuda kui +- 1kg.

2kg/kuus juurde võtta on OK, üle selle tuleks juba liialt rasvkude peale. Ehk siis umbes pool kg nädalas keskmiselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×