Jump to content
ninnunännu

Miks kaal ei lange?

Recommended Posts

Olen 30 aastane, pikkus 170, kaal 63. Eesmärk oleks kaal saada 57 peale, päevane kaloraaž on ca 1200- 1400 trenn nädalas ca 3 korda 45 min (TRX, sõudmine, aeroobne). Kuid kaal ei ole 3 nädala jooksul eriti langenud, kõigub nii 62,8- 64,2? Mida ma valesti teen, mida muutma peaksin? Kas kurjajuur võib olla selles, et õhtuti võtan vahest mõne siidri, mis läheb loomulikult kaloriarvestusse sisse. Kas peaksin vähendama süsivesikute hulka, tõstma valkude kogust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik oleneb mida sa päeva jooksul teed :) et kaal langeks, peab olema kaloridefitsiit, ehk sööd vähem kui kulutad. Kaal pole ka teab mis suur, et nüüd langeks neid kilosid kolinal, kui soov keharasva protsenti vähendada siis peaks n-ö roheliselt toituma ja kardiot tegema (mida sa juba teed nagu aru sain) :) võibolla su menüüst oleks suurem abi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

....l, kui soov keharasva protsenti vähendada siis peaks n-ö roheliselt toituma ja kardiot tegema (mida sa juba teed nagu aru sain) :)

Ära hoia neid müüte elus! Rohelist võiks ikka süüa ja vahest kardiot teha,aga puhtalt salatit süües ja kardiot vihtudes ei tule asjast head nahka. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 30 aastane, pikkus 170, kaal 63. Eesmärk oleks kaal saada 57 peale, päevane kaloraaž on ca 1200- 1400 trenn nädalas ca 3 korda 45 min (TRX, sõudmine, aeroobne). Kuid kaal ei ole 3 nädala jooksul eriti langenud, kõigub nii 62,8- 64,2? Mida ma valesti teen, mida muutma peaksin? Kas kurjajuur võib olla selles, et õhtuti võtan vahest mõne siidri, mis läheb loomulikult kaloriarvestusse sisse. Kas peaksin vähendama süsivesikute hulka, tõstma valkude kogust?

Kirjuta oma menüü siia, loen kalorid kokku ja saame teada kas hindad koguseid õigesti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas on mõtet kopida oma menüüd siia, ma nagunii kirjutan üles :D

Kaloreid tuleb kusagil 1200-1600 oleneb päevast.

Nädalavahetusega tõusis kaal nüüd jälle 65 peale, selline tunne, et kohe kui võtan päeva vbamalt on kõik nullitud ja kilod tagasi. Pean tunnistama, et oli ka pidu, kus said tarbitud veidi kangemat alkot.

Muudetud kasutaja ninnunännu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimasest lausest auto kohta pakuks mina küll pigem üle vaadata oma autoga liikumised. Elad 20km kaugusel külas, kust ei liigu ühtki transporti ja viid hommikul 5 last lasteaeda? Sest ainult sel juhul on raske sedas osa asendada. Ülejäänu on küll mõtlemises kinni. Iga päev astun uksest sisse töökaaslastega, kes ootavad 2. korrusele sõitmiseks lifti. Või pargivad spordihalli ees kasvõi murule, kuigi 100m eemal on teine parkla vaba.

See on tihti kinnisidee, et õige liikumine on ainult trenniriietes ja spordisaalis. Ülejäänud väikesed sammud justkui ei ole midagi väärt. Kuid tegelikult eristabki inimesi, kes tunduvad võivat lubada endale kõike nendest, kes leivaviilu peale paisuma hakkavad just see, et esimesed on kogu päev aktiivsed nagu hiired.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga miks sa arvad, et ma ei käi 11ndale korrusele kontorisse jala? Ning ei ela linnast 20 km kaugusel ja ei vii 5 last hommikul lastaeda. Jala liikumise all pidasin silmas, et enamuse ajast, st pikemad otsad sõidan jah autoga, sest tõesti mul ei ole aega jalutada ega joosta ühest linna otsast teise.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetusega tõusis kaal nüüd jälle 65 peale, selline tunne, et kohe kui võtan päeva vbamalt on kõik nullitud ja kilod tagasi. Pean tunnistama, et oli ka pidu, kus said tarbitud veidi kangemat alkot.

Üks-kaks kilo paari päeva jooksul sinnatänna tuleb vee tasakaalu muutumisest, mitte rasvast.

Nimelt, kilo rasva kasvatamiseks kulub umbes 9000 kcal (ja vastupidi, ühe kilo rasva kaotamiseks tuleb olla 9000 kcal-iga miinuses). Vaevalt, et sa ühe nädalavahetusega 9000 kcal üle oma baasainevahetuse süüa jaksasid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See hämmastab mind jätkuvalt, kuidas inimesed hakkavad end kaaluma ja siis avastavad, et kaal ei püsi paigal. Ja muutused pannakse kõik rasva arvele. Kui kaal on 300g väiksem, siis hüpatakse rõõmust, kui 400g suurem, siis arvatakse, et ollakse rasva läinud. Vee abil saab kaalu kõigutada paari tunni jooksul vabalt 3-5kg. Laupäeva hommikul käin kaalul, seejärel WC-sse, siis lähen jooksen 30km, pärast korraks saunas - ja kahe kaalu vahe on 3 tunni jooksul 4-5 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See hämmastab mind jätkuvalt, kuidas inimesed hakkavad end kaaluma ja siis avastavad, et kaal ei püsi paigal. Ja muutused pannakse kõik rasva arvele. Kui kaal on 300g väiksem, siis hüpatakse rõõmust, kui 400g suurem, siis arvatakse, et ollakse rasva läinud. Vee abil saab kaalu kõigutada paari tunni jooksul vabalt 3-5kg. Laupäeva hommikul käin kaalul, seejärel WC-sse, siis lähen jooksen 30km, pärast korraks saunas - ja kahe kaalu vahe on 3 tunni jooksul 4-5 kg.

Ärge seda kaalu kõigutamist väga kasutage, tekivad tervisehäired:

Vedelikukaotusel 5% kehakaalust tekib väsimus, nõrkus, südamerütmi kiirendumine, kehatemperatuuri tõusu; 10% vedelikukaotust tekitab kõnehäireid, peavalu; 20% vedelikukaotusel tekivad kuulmis-, ja nägemishäired, krambid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole muidugi mingi teadjamees, aga kuna ka ise praegu tegelen rasvapõletusega, siis tekkisisd näiteks sellised küsimused/mõtted:

Esimene asi, mis silma hakkas on minu meelest väga madal kaloraaž! Kaloraaž 1200-1400 võiks ju olla baasainevahetuse juures olev number?

Milline on praegune rasvaprotsent? Mida väiksem rasvaprotsent, seda raskem seda vähendada.

Milline on makrode vahekord (palju süsivesikuid, rasvu, valku)?

Üldiselt minu soovitus oleks küll siidrid ja muud mitteolulised joogid ja söögid ära unustada. Kaalulangetusperioodil korra nädalas cheat meal, äärmisel juhul cheat day on piisav.

Kaalu tõstab vee arvelt kindlasti ka soolane toit - tekib veepeetus.

Mõistlik kaalulangus nädalas võiks olla 500g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline on praegune rasvaprotsent? Mida väiksem rasvaprotsent, seda raskem seda vähendada.

" Olen 30 aastane, pikkus 170, kaal 63. Eesmärk oleks kaal saada 57 peale,.."

Selle järgi saab päris hea ülevaate rasva% kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärge seda kaalu kõigutamist väga kasutage, tekivad tervisehäired:

Vedelikukaotusel 5% kehakaalust tekib väsimus, nõrkus, südamerütmi kiirendumine, kehatemperatuuri tõusu; 10% vedelikukaotust tekitab kõnehäireid, peavalu; 20% vedelikukaotusel tekivad kuulmis-, ja nägemishäired, krambid.

Ma ei kasutagi. Lihtsalt mainisin, kui volatiilne kaal tegelikult on. Loomulikult ei jookseks end minagi veest tühjaks, kuid üksi pikki ringe joostes ei ole eriti talvel head vahendit kuidas kaotatud vett kaasa vedada. Kevaditi/suviti läheb rada paarist allikast mööda ja saab juua. Kuid talvel ei julge enam peale seda, kui sooja nahaga külma vett juues nädal aega haige olin. Rattaga on parem, saab vee kaasa vedada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole muidugi mingi teadjamees, aga kuna ka ise praegu tegelen rasvapõletusega, siis tekkisisd näiteks sellised küsimused/mõtted:

Esimene asi, mis silma hakkas on minu meelest väga madal kaloraaž! Kaloraaž 1200-1400 võiks ju olla baasainevahetuse juures olev number?

Milline on praegune rasvaprotsent? Mida väiksem rasvaprotsent, seda raskem seda vähendada.

Milline on makrode vahekord (palju süsivesikuid, rasvu, valku)?

Üldiselt minu soovitus oleks küll siidrid ja muud mitteolulised joogid ja söögid ära unustada. Kaalulangetusperioodil korra nädalas cheat meal, äärmisel juhul cheat day on piisav.

Kaalu tõstab vee arvelt kindlasti ka soolane toit - tekib veepeetus.

Mõistlik kaalulangus nädalas võiks olla 500g.

Mitte ainult lihtsalt soolane toit. Erinevatel inimestel on toite, mis nende seedimisele "huvitavalt" mõjuvad ja vee kinni panevad. Näiteks minul on kindla peale minek õunad+must kohv (rikub lihtsalt seedimise ära, midagi ei tule enam välja). Vee võtab kehasse kinni ka nt. värske hapukapsas, isegi kui seal soola pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas asi minus või teistel ka, kuid vee joomine ( piisavalt või isegi rohkem) aitab mul seedimist kiirendada :).

Samas kui vahest kõht tühi ning toidukorrani veel aega, siis joo pool klaasi vett väikeste lonksudega. 0kcal ja tunne nagu oleks söönud midagi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×