Jump to content
külaline12345

Selja kohta küsimus

Recommended Posts

Tere.
Ei ole küll enam päris algaja, ent siiski küsin targematelt nõuandeid.

Nimelt on aastaid olnud seljaga probleem(kukkusin kunagi atv-ga sõites päris korralikult)

Olen aeg-ajalt külastanud erinevaid kiropraktikuid ja "kondiväänajaid" - kohati mured vähenevad, kohati pole nagu väga suurt vahet.

Ühesõnaga nad on selgeks teinud ka selle, et valud tulevad kuna selgroog on kergelt kõver - pikkust on omajagu (194cm) ja lihased veidi nõrgad. Eriti suur probleem on see, et kuna ise olen arvanud et rinnatrenn on üsna eelis järjekorras(mis on veidi vale) siis tänu sellele ja ka üldisele keha hoiakule on keha õlgadest nagu liiga ette surutud - kui ma õigesti seletada oskaksin. Ühesõnaga täiesti sirges ja tavalises olekus võiksid/peaksid mu õlad vähemalt 4-5cm tagapool olema. Kiropraktik soovitaski pühenduda eriti just ülaselja ning trapetsi treeningule - et sellega balansseerib ära selle vale keha hoiaku. Jätkuvalt lihtsalt peamiselt rinnalihaste trenni tehes jäävad probleemid kestma.

Olete selle jutuga nõus, kõlab loogiliselt? Ning kas oskate anda nõu heade ülaselja-trapetsi harjutuse jaoks?

Vaatasin ka harjutustepangast, kuid millised neist eriti hästi võiksid mõjuda?

Aitäh!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõlab loogiliselt, aga trapetsi ülaosa treenimine ees õlgadega suurendab seda valeasendit veelgi.

Pigem keskendu trapetsi keskosale ja sõudmisliigutusele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm... keeruline probleem sul :) Iseenesest on hea harjutus selle pulgaga peataha tõmbed, ei oska täpset pinginimetust öelda. Üldjuhul sellega tõmmatakse ette rinnale, kuid pea taha, kuklasse, tõmmates peaks treenima õla tagaosa mingilmääral ning õlad on harjutuse vältel tahapoole pinges.

Masin iseenesest selline:

wide-grip-lat-pull-down-1.gif

Mul oli ka enne jõusaali minekut seljaga probleeme ja füsoterapeut andis igasugu harjutusi, tegin neid mitu kuud, kuid midagi ei muutunud. Siis läksin jõusaali ja ca 2-3 kuuga oli selg korras :) Muidu oli rüht paremale poole kaldu (kuna koolikotti olin viimased ca 4-5 aastat paremal õlal kandnud), kuid jõusaal pani ka rühi paika :) Niiet treeni selga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm... keeruline probleem sul :) Iseenesest on hea harjutus selle pulgaga peataha tõmbed, ei oska täpset pinginimetust öelda. Üldjuhul sellega tõmmatakse ette rinnale, kuid pea taha, kuklasse, tõmmates peaks treenima õla tagaosa mingilmääral ning õlad on harjutuse vältel tahapoole pinges.

Masin iseenesest selline:

wide-grip-lat-pull-down-1.gif

Mul oli ka enne jõusaali minekut seljaga probleeme ja füsoterapeut andis igasugu harjutusi, tegin neid mitu kuud, kuid midagi ei muutunud. Siis läksin jõusaali ja ca 2-3 kuuga oli selg korras :) Muidu oli rüht paremale poole kaldu (kuna koolikotti olin viimased ca 4-5 aastat paremal õlal kandnud), kuid jõusaal pani ka rühi paika :) Niiet treeni selga :D

See on harjutus mis paljudele ei sobi ,eks sõltub kui sügavale tõmmata . Georg ehk räägib pikemalt !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt ei vastata sulle :) Kuid proovi erinevaid harjutusi läbi ja vaata milline sobib ning mõjub. Siis kui ühele ei meeldi/ei sobi siis teisele võib see jällegi mõjuda ning sobida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Et ühesõnaga keeruline probleem ja täpselt raske aidata mingite kindlate harjutustega-suunamistega nagu aru saan?

Ehk siis kokkuvõtvalt teha lihtsalt rohkem selja ja õla trenni ja jääda lootma, et küll asend "paika loksub" ??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Et ühesõnaga keeruline probleem ja täpselt raske aidata mingite kindlate harjutustega-suunamistega nagu aru saan?

Ehk siis kokkuvõtvalt teha lihtsalt rohkem selja ja õla trenni ja jääda lootma, et küll asend "paika loksub" ??

Andsin sulle nii palju infot kui neti teel anda on võimalik. Rohkema andmine ajaks asjad ainult keerulisemaks ja ma veedaks siin toksides tunde. Mõndasid asju pole mõistlik kirjalikult seletada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×