Jump to content
Maakivi

100 kilogrammilt 150 kilogrammile...

Recommended Posts

Olen 28 aastane, keskmise kehaehitusega eesti mees. Pikkust 1,82 ja kaalu 100-105 kg. Vähesel määral olen trenni teinud poisikesest peale (umbes 6-8 aastaselt hakkasin huvi tundma hantlite vastu. Ja mitte ainult huvi tundma. Iseõppijana tahtsin juba siis suureks ja tugevaks saada ning harjutasin igapäevaselt).

Paraku loodus pole mind soosinud sellega. Nüüd 28 aastaselt mõtlen et tahaks uuesti proovida, aga esimene küsimus on see et kas on juba hilja ja minu vanuses ei arene enam suuremaks?

Suureks sooviks oleks 50 kg kehakaalu juurde saada. Tõenäoliselt see on ulme ja väga pikaldane ettevõtmine kui see üldse võimalik on?

Mõtlen et 1,5 aasta pärast saan ma 30 aastaseks ja tahaks plaani võtta projekti võttes 30 kg kehakaalu juurde selle ajaga. Kas see oleks võimalik?

Otseselt ma kavade järgi trenni teha ei saa ja päris kavade järgi toitumist ka jälgida ei saa, aga omale sobilike aegu leides saan midagi kokku kompunnida kus iga 3 tunni tagant midagi süüa jne. Üldiselt ma hakkasin nädal tagasi juba hullult sööma iga natukese aja tagant. Olen netist lugenud igasuguseid huvitavaid ja mis peamine erinevaid vastuseid samale küsimusel ja noh jah, ei teagi kohe mida teha või mida uskuda. Küll tõsta kaloreid ja võtad 0,5 kg nädalas juurde jne.

Kas oskate keegi öelda kuidas jõuda kõige kiiremini sihini ja kas 1,5 aastaga 30 kg juurde võtta on lilla unenägu või on see ka reaalne.

Palun igasuguseid mõtteid ja arvamusi, veel parem kui kogemusi ja teadmisi.. Ette tänades :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabalt võid ära teha selle. Päris ebatavaline soov iseenesest - sellest 30kg´st max oleks ehk paar kg lihasmassi.

Kui unistad Ronnie Colemani või Markus Ruhli vormist, siis see on utoopia.

Muudetud kasutaja Kask poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabalt võid ära teha selle. Päris ebatavaline soov iseenesest - sellest 30kg´st max oleks ehk paar kg lihasmassi.

Kui unistad Ronnie Colemani või Markus Ruhli vormist, siis see on utoopia.

Ei, ei ma sellist kulturismi poolt ei taha. Liiguks vaikselt selles suunas nagu Marko Traks või Siim Rast vms. Jõudu vaevalt, et sellises vanuses väga juurde saan ja neile meestele ei jõua pooleldigi järgi. Ma ei tea palju ma tõsta jõuan aga olen proovinud sõpradega kaasas olles jõusaalis siis 110 kg oli kangil ja ma jõudsin selle maast peakohale tõsta, aga see vist pole eriline tulemus, nii keskmine ehk kui tavalised inimesed sisse tuua. Jõusaali tasemel olen ikka seal alumisel oksal. Saaks niisamagi jämmeks oleks kah hea ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogemused 100kg -> 150kg no ei usu, et selliseid nüüd palju on.
Minu arvamus on, et kõik on sinus endas kinni, siis foorumis küsides või ükskõik, kus foorumis vms küsides - jäävad arvamused ikka igale poole laiali.
Kokkuvõttes pead ise tahtma, olema järjepidev nii trennis, kui toidu suhtes.
Ühesõnaga edu! Ära võta teiste arvamusi nii tõe pähe, kui tahad ise suur olla ja tugev , siis hakka tegutsema.

Siin foorumis lugedes/kirjutades ei kasva keegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundub et väga vist kellegil kogemusi pole selles osas? :D :D

Kogemused kogemusteks.Kui ikka soovid taolist muutust täide viia,siis on vaja teadmisi.Mida sa teed,miks teed ja kuidas teed.Soovitaks reaalses elus mõne targema isikuga kontakti otsida.Taoline protsess vajaks juhendajat,eelkõige kui endal nagu aru saan teadmisi napib.

Suures plaanis jutt,et 28 on mingi kõrge vanus ja ei arene....see on totaalne BS.Toorik on sul ideaalne ma ütleks.Nüüd oleks vaja sihipärast tööd ja järjepidevust sinu enda poolt.

Mina soovin sulle edu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Since everything is reflection of our minds, everything can be changed by our minds. Buddha.
niisiis, mõtlemine muuda selles suunas, et kõik on võimalik. eemärgista oma tulemus, loo strateegiline pikaajaline kava, seejärel väiksemad tegevuskavad jmt. Sea sisse igapäevane/nädalane jälgimine jmt.
kuid jah - sellise kaaluhüppe jaoks soovitan ma leida treener/toitumisnõustaja, kes sinuga need plaanid paika seab.

Edu,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäigi lisamata eespool - ma isiklikult vastates ei tuginenud niivõrd sellel kaalunumbril,vaid üldiselt....

Ehk siis eesmärk võiks olla saada tugevamaks (kuidas iganes selle tugevuse defineerid) ,mitte pelgalt mingi kaalunumber.

Aga nagu ütlesin eespool,toorik on hea.Kui asja korralikult ajada,võib asja saada küll.Vaja vaid õige siht kätte saada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin hullult sööma ja trenni tegema augusti keskel umbes. Kaal algul langes aga siis hakkas tõusma ja tõusis umbes 5 kg. Ümbermõõdud on stabiilselt samad. Viimase nädala olen töö tõttu vähem trenni teinud aga sõin samapalju. Kõik püsis ja oli tore kuni tänaseni. Tekkis vaba päev ja ma lihtsalt tahtsin magada lõunani. pole väga midagi söönud ja olen lebos. Mõtlesin minna trenni ja enne seda astusin kaalule. Kaalule astudes aga 5 kg nagu peoga pühitud. Tuju kadus koos kilodega. Arusaam et nädalas 0.5 kg juurde võetakse kergelt on kindlasti liialdus või teatud tüüpi inimestele. Ma pigem arvan et toit mille sisse sõin tekitas kaalu. nii kui ei söönud kadus ka täielikult ekslikuks pidanud kehakaal. Oleks siis peaaegu kuuga 1 kg suutnud saavutada. Toitumisest pikalt ei maksa vb rääkida aga lühidalt ma sõin väga palju. Kindlasti pole ma tavaline mehike kes arvab et söön paju aga kui asjatundjad üle vaatavad siis nagu ei söögi üldse. Sõin päevas keskmiselt 7 korda. süsivesikuid ja rasvu oli alati väga palju millele tähelepanu polnudki vaja pöörata kui naguinii tahtsin suuremal määral kehamassi. Lisaks et lihas saaks oma osa oli iga toidukord vähemalt 30g valku. Tõsiselt sõin palju ja oma trenniga ma ei kulutanud seda kindlasti äragi. Pigem käisin söögikordadega samaväärselt ka vetsus :D

Aga no ma ei tea, ma arvan et iga inimene ikkagi ei saa selliseks nagu ta tahab. Tuleb oma 100 kg leppida igas mõttes. See poleks ka normaalne kui jätad vahel päeva vahele ja kukud kolinal nulli. Elu surub piisavalt peale kohustustega et kahjuks kellapealt elu ja tegevust lubada ei saa ja selline elu pole ka elu kus teed kasvõi nädalase pausi ja oled jälle poisike :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see 105 kg ja 100 kg püsisid mõlemad pikka aega või oli vaid ühe/kahe mõõtmise tulemus?

Ise olen 70 kilo paiki ja võin öelda, et üksikute mõõtmistega kõigub juba minu massi juures kaal kuni 3 kg piires.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see 105 kg ja 100 kg püsisid mõlemad pikka aega või oli vaid ühe/kahe mõõtmise tulemus?

Ise olen 70 kilo paiki ja võin öelda, et üksikute mõõtmistega kõigub juba minu massi juures kaal kuni 3 kg piires.

umbes aasta või natuke peale isegi on kaal 100-105 kg vahel. See on olenenud palju kas lähen hommikul kohe tõustes kaalule või keset päeva. 1-2 kg on kõikunud aga mitte rohkem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitaks ikkagi teada, et palju sul see "palju" on. St siis päeva kaloraaž ning makrode jaotus.

Tundub kahtlane, et kui mingit haigust pole, teed trenni ja sööd nagu segane siis kaal mingit moodi ei tõuse.

Muudetud kasutaja Henrikix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitaks ikkagi teada, et palju sul see "palju" on. St siis päeva kaloraaž ning makrode jaotus.

Tundub kahtlane, et kui mingit haigust pole, teed trenni ja sööd nagu segane siis kaal mingit moodi ei tõuse.

No toon siis suvalise päeva välja ja suvalises järjekorras.

10 muna

380g kodujuustu

400g broileri südant

umbes 300-400g ahjus küpsetatud lõhet, tilli, majoneesi ja tomatiga

puuvilju ja köögivilju ei oska arvutada, neid vitsutan igal vabal hetkel

umbes 200g kaerahelbeid kuivalt kaaludes ja siis alles vee ja piimaga pudruks keedetud

100g pruuni riisi või tatart

50g kamajahu segatult umbes poole liitri kefiiriga

ja juurde olen püüdnud rämpsu ka osta. coca-colat ja burgerit. Ma ei tea mis see kokku teha võib aga ma ei usu et selelst väga väheks jääb, või siis jääb??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei viitsinud uurida praegu,4000 vaja täis saada tal saan aru?Sinna ümber võib jääda kuhugile küll,nii silmajärgi oletades.....Samas kui võtta niiviisi,et burkse jms näiteks iga päev ei tarbi ja selle arvelt kaloraaz võib kukkuda siin-seal,siis kaloraaz kõigub.Mõni päev saad 3000 millegagi,mõni päev 4000 ja keskmine tulebki alla 4000de.Püüa stabiilselt 4000+ saada ja vaata mis siis juhtub.

Muudetud kasutaja Kang08 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No toon siis suvalise päeva välja ja suvalises järjekorras.

10 muna

380g kodujuustu

400g broileri südant

umbes 300-400g ahjus küpsetatud lõhet, tilli, majoneesi ja tomatiga

puuvilju ja köögivilju ei oska arvutada, neid vitsutan igal vabal hetkel

umbes 200g kaerahelbeid kuivalt kaaludes ja siis alles vee ja piimaga pudruks keedetud

100g pruuni riisi või tatart

50g kamajahu segatult umbes poole liitri kefiiriga

ja juurde olen püüdnud rämpsu ka osta. coca-colat ja burgerit. Ma ei tea mis see kokku teha võib aga ma ei usu et selelst väga väheks jääb, või siis jääb??

Valku on siin küll metsikult aga süsivesikuid suhteliselt vähe. See võib vabalt olla üks probleem, miks kaalus korralikult juurde ei tule. Vaheta süsivesikute ja valkude osakaal ära.

Praegu sul tuleb ütleme 400 valku ja 200-250 süsivesikuid aga proovi nii, et valk on kuskil 200g kandis ja süsivesikud 500g juures.

Endal oli mul 4200kcal juures ~200g valku ~100g rasva ja ~600g süsivesikud.

Näide ühe päeva peamistest süsivesiku allikatest siis:

- 100g viieviljahelbeid (kuiv)

- 125g basmati riisi (kuiv)

- 70g müsli

- 100g punast uba

- 45g basmati riisi (kuiv)

- 60g ühte müslit

- 80g teist müslit

- 120g spagette (kuiv)

- 125g basmati riisi (kuiv)

Koos ülejäänud toiduga tuli siit 605g sv

Muudetud kasutaja Henrikix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×