Jump to content
Rain 6 kanget

Rain P seiklused trenniradadel

Recommended Posts

Kes mäletab, kellega tegu, see mäletab :)

Igatahes, peale 1,5 aastast pausi, mille põhjustasid mitmete erinevate asjade kokkulangemised (valu liigestes ja kõõlustes ning glükosamiin ning haikõhr ei aidanud, väga jõhker elukorralduse muudatus jmt), olen jälle trenniradadel.

Eesmärk ei ole kindlasti saavutada mingit hüper lihaskasvu või massi või midagi muud taolist, vaid pigem enda vormis hoidmine ja lihaskonna tugevdamine, et kontori ja autoistme peal istumine ei tekitaks seljavalusid (krt, passi peab ka juba vaatama hakkama :) ). Numbriliselt on pikemaajaline eesmärk kasvatada enda kaalu siiski 5 kg jagu ning seda aastase perioodiga. Ei mingit suurt hüpet. Ning pigem on teemaks kvaliteet ehk siis oma 35+ vanuses olla paremas vormis, kui suur hulk 20 aastasi noori :)

Treeningute aeg on hommikuti 45 minutit maksimum. Ehk siis olen esimeste seas, kes saali uksest sisse astuvad hommikul. Hea võimalus ülesärkamiseks enne tööpäeva algust :) Saal ka mõnusalt kodu lähedal - vaid 2 minutit autoõitu ja supsti kohal :)"

Toitumisest - õnneks oli piisavalt mõistust, et treeningpausi ajal jätkasin normaalset toitumist. Jah, aeg-ajalt krõpsud, hamburger või muu rämpstoit ja magus küll olid menüüs, kuid siiski kindel ja korralik hommikusöök, kas puder, sepik juustuga või munad (omlett jmt) olid ikka alati kavas. Mingeid lisandeid hetkel ei tarbi, sest kohe peale trenni otse koju ja kohupiim söögiks koos klaasi piimaga, seega ei näe hetkel vajadust taastumisjoogi tarvitamiseks (NB! trenni lõpust koos pesemaskäiguga koduni on 10-15 minutit).

Igatahes soovin iseendale edu ;)

Tervitades,

r

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saalis. Kuigi olen sealt aegade jooksul tihti eemal olnud, siis tõenäoliselt on tegemist kohaga, kus ma alati ennast hästi tunnen. Seal olen vaid mina ja raud ning kõik, mis ees, sõltub vaid iseendast. Tulemuse juures ei ole vaja arvestada kellegi abiga, kellegi tunnetega - saab olla vaid ise (siin ei räägi ma saalietiketi puudumisest ;) ). Olgu pea nii pulki täis, kui tahes, peale mõnikommet minutit raua ründamist on peas ka mõtted paigas ning teada, mis on mille lahendus. Või ei näri enam miski mõte enam ja saan lasta lahti asjadest, mis minust ei sõltu ja mind tagasi hoiavad. Ehk siis saal on kodu kõrval koht, kus õnnelik olen - alati.

Kuna mõnikord on hommikuti vaja mõnes teises saalis, kui kodusaal käia, siis üllatas mind täna see, et peaaegu midagi ei ole minu kunagises kodusaalis muutunud - vaid meeste riietusruumist on kaal kadunud :) ja tänahommikust trennijärgset kaalu ei saanudki ma märkida üles :) Peab vist hakkama ärkamisjärgset kaalu jälgima - kodus on alati kaal olemas :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Homoöstaas. Homöostaas tähendab bioloogias organismi parameetrite hoidmist teatud piiratud vahemikus.

tundub, et minu puhul on see seotud kehakaaluga, mis seisab +/- 0,5 kg kindlas vahemikus. viimase nelja nädala jooksul on stabiilselt üks ja seesama kaal kas siis pool kilo suurema või väiksemana. Vähemalt midagi on stabiilne :)

Muidu - täitsa hea tunne on hommikuti käia trennis ära ja seejärel tööle. Annab nn stressimaanduse juba ette ära ja võtad esilekerkivaid takistusi palju rahulikumalt :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Läänerindel muutusteta. Või pigem muutusega, aga suund on teine. Ehk siis selle asemel, et kaal püsiks stabiilne, on ta kukkumise trendis.

post-20041-0-76245700-1438680922_thumb.p

ehk siis võiks ütelda, et söömises tuleb teha mõningasi korrektuure suuremate koguste suunas, kuna kaal on kukkunud umbes 0,5 kg nädalas.

mismoodi siis näb välja külmkapp peale muudatuste teggemist, iga karbike on erineva toidukorra jaoks, mis tuleb siis tööle kaasa võtta. Ja kuna iga õhtu ei ole soovi toitu vaaritada, siis sai tehtud mitmeks päevaks söök ette.

post-20041-0-44644400-1438681064_thumb.j

muidu peegelpildi muudatus meeldib :) ehk siis hakkan varsti võib-olla jälle edevaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Missugune on Tallinnas perekeskne saal ehk siis kus on võimalik eeskujuga anda lapsele kaasa trennipisik? Tean kindlalt üht saali, mis kohe kindlasti seda pole. Selleks on MyFitness Postimaja. Lähen ma sinna koos kaasa ja lapsega ning teenindaja häbelikult vastab, et kas te teate, et meil last kaasa võtta ei tohi. isegi siis, kui oled valmis KIRJALIKULT kinnitama, et vastutad 100% lapsega saalis juhtuna eest ise. Et aga sportlik perepäev ära ei jääks, tegin ma uue katse. Seekord HC Gym Lasnamäel. Küsin "halvimat" uudist oodates häbelikult teenindajalt, et kas laps tohib kaasa tulla saali, kui me ise tema järgi vaatame ja vastutame. Vastus oli kiire tulema - loomulikult võite. Väga mõnus :)

Hiljutise uudise valguses, kus eesti olevat Euroopas rahvastiku rasvumise osas top kolmes, on Postimaja Myfitnessi vastus natuke imelik. Kui lapsele maast madalst eeskuju näidata ja tekitada tal harjumus trennis käia, siis peaks ju meie rahvastik tulevikus olema sportlikum ja tervem. Ise võin öelda, et trenni tehes tahes tahtmata toitud ka korralikumalt ning sedasi saab laps kaks head harjumust vanematelt kaasa. Ning, mis nüüd peaks ju spordisaali huvitama enamgi veel - sedasi kasvab juurde ka uus põlvkond, kes sinu juurde trenni tuleb.

Jah, saan aru, et 100% endast adnvat trenni lapsega trennis käies ei tee ja tõenäoliselt kahele inimesele kümnest salis treenivast isikust (minu kõhutunne) võib laps olla segavaks faktoriks, ent võib olla teeks hoopis sedasi, et kuulutakski välja näiteks laupäevad ja pühapäevad alates 10 kuni 13 perehommikuteks? See keda segab laps, võib mitte tulla sel ajavahemikul treenima, ja pered saavad neil aegadel eeskujuga lapsi trennipisikuga nakatada.

Kahjuks tuli seekord selline negatiivne post välja :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik oleneb samas kui vana see laps on. Väiksed lapsed on enamasti suht püsimatud ja pidevalt jooksevad ringi. Olen olnud korduvalt saalis kui kellegil on laps kaasas ja no tõesti, minumeelest laste koht ei ole jõusaalis. Küll nad jooksevad ringi ja karjuvad ja põrnitsevad sind kogu aeg. Võibolla on asi minus, aga mulle näiteks ei meeldi kui mul keegi keset harjutust otsa vaatab pingsalt ja siis harjutuste vahel järgi käib:) Korra oli isegi nii, et kuna lapse ema oli kõrval mingis aeroobikas, siis laps jooksis üksi saalis ringi ja loopis oma palli. Nii mõnigi mees sai harjutuse keskel palliga pihta. Seega minu arvamus on, et väiksed lapsed võiks pigem õues värske õhu käes oma trennid ära teha.

Nüüd võisid küll paljudel lapsevanematel turjal karvad püsti tõusta, et tema laps ei ole selline ja tema laps on rahulik, aga see muutuks ju ka totraks kui enne jõusaali minekuks peaks klienditeenindaja mingi testi läbi tegema, et kui palju see laps ringi jookseb ja karjub jne :D

Lisaks veel see, et nii mõnigi mees külastab arvatavasti jõusaali sellepärast, et nautida niiöelda hetke endale ja kui seal sarnaselt koduga peab jälgima pidevalt teiste laste järgi siis võtab see ka nendelt meestel selle ainukese "puhkekoha".

Ärge nüüd minust valesti aru saage, mul pole midagi lastega treenimise vastu, aga jõusaalis nad on segavad faktorid ja suure tõenäosusega on neil seal ka igav. Pigem käia nendega harrastamas mingit õuesporti, kus nad piiramatult rahmeldada saaksid. Ise mäletan ka siiani väga hästi kuidas mulle juba väga väiksena mingid suusad alla pandi ja radadele saadeti.

Kindlaks määratud ajad lastega külastamiseks on küll väga hea variant, aga seal läheks väga raskeks selle aja leidmisega. Pakkusid välja küll laupäeva ja pühapäeva hommikud kuid ma eeldan, et enamus inimesi sarnaselt minuga eelistavad nädalavahetusel trenni hommikul ära teha, et ülejäänud päeval muudes asjades produktiivne olla. Aegadeks sobiks kõige paremini muidugi nädala sees tööpäeva keskel, aga siis tekib jällegi probleem vanematega, et nemad peavad ju ka tööl käima.

NB! Mainiks ära, et endal veel lapsi pole ja võibolla see praegune arvamus ka muutub kui ise isaks saan, aga hetkel on minu arvamus, et jõusaalides peaks olema mingi vanuse alampiir või siis tõesti teha mingid lastega külastamise ajad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik oleneb samas kui vana see laps on. Väiksed lapsed on enamasti suht püsimatud ja pidevalt jooksevad ringi. Olen olnud korduvalt saalis kui kellegil on laps kaasas ja no tõesti, minumeelest laste koht ei ole jõusaalis. Küll nad jooksevad ringi ja karjuvad ja põrnitsevad sind kogu aeg. Võibolla on asi minus, aga mulle näiteks ei meeldi kui mul keegi keset harjutust otsa vaatab pingsalt ja siis harjutuste vahel järgi käib:) Korra oli isegi nii, et kuna lapse ema oli kõrval mingis aeroobikas, siis laps jooksis üksi saalis ringi ja loopis oma palli. Nii mõnigi mees sai harjutuse keskel palliga pihta. Seega minu arvamus on, et väiksed lapsed võiks pigem õues värske õhu käes oma trennid ära teha.

+1

Mind isiklikult lapsed ei häiri,aga neil peaks olema teatud piirid paika pandud.Las kisavad,jooksevad ja põrnitsevad,aga mitte konkreetselt seal kus keegi sooritab harjutust.Palli mängimiseks on ka omad kohad,see on lihtsalt elementaarne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegemist minu kui nüüd teise lapsega saalis käia tahtnud inimene. Ütlen, et lapse käitumine saalis on lapsevanema teha. Kõik on kasvatuses ja reeglite selgitamises kinni. Samuti selles, kas laps võetakse saali kaasa sellepärast, et teda pole kuhugi või kellegi juurde jätta või on lapsel endal huvi tulla isa või emaga kaasa ja näha, mida nad teevad. Ringijooksvad ja palli loopivad lapsed on peamiselt need, kes ei ole saanud selgitustööd ja lihtsalt kaasa tolknema võetud ilma motivatsioonita.

Ütleks, et mul pole kordagi olnud enda poolt saali kaasa võetud lastega juhust, et na doleksid niisama palli loopinud. Olen alati andnud suuna kätte ja on siis olnud esmalt pooltunni jooksulindil/ellipsil/rattal ning siis olen kergete hantlitega kätte näidanud harjutused, mida ta võiks teha. Toimib. Jah, minul pole siis 100% treeningut, aga... laps saab oma uudishinu ja motiveeringu lahendatud.

Sellest, et saal on mõnede meeste jaoks peaaegu ainus koht, kus saab endaga olla. Tean seda ning ma ei võta tõesti igale treeningule kaasa last. Ma saan sellest soovist väga hästi aru, sest see 30 min kuni 1,5 tundi on see aeg, mis inimene saab omale - ka mian olen saalis enamiku ajast üksi, kuna see on egoistlikult öeldes, minu aeg.

Paraku tähendab pereelu samuti ka seda, et tuleb teha erinevaid valikuid ja ainult endale aega võtta alati ei saa :) sellest siis katse käia perega trennis saalis.
Perepäev saalis võib ju ka õhtupoole nädalavahetusel olla, kui peamine treeningaeg paljudel on hommikul. Lihtsalt tulid sellised mõtted.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 päeva, mõlemil 6 tundi ja 30 minutit autoroolis. ainus, mida koju jõudes soovisin, oli tegelikult visata enanst voodisse pikali ja mitte midagi teha. tõesti, mitte midagi. Ei minna poodi ja täiendada külmkapis olevat (loe - tühi) ega ka mitme ärajäänud trenni järel uuesti saali minna.

Noh,öeldakse ju, et treeningu raskeim liigutus on enese lahtikiskumine diivanilt, ülejäänud läheb libedasti. trenn tehtud, poes käidud, nüüd varsti toit ka homseks kaasa üakitud ja võib kaks pikka päeva õnnestunuks lugeda :).

Ahjaa - kuna sattusin korraks õhtul trenni ja treeningpäevik näitas, et hommikused tööraskused on oma 10% kergemad õhtustest, siis tegin väikese muduatuse - käin õhtul saalis ja nüüd siis natuke pikemalt, kui 30-45 minutit. seal tunni ja tund 15 vahel on nüüd õhtune trenn.

Ning - sain vist oma kaaluseisakust või pigem langusest üle - kuna ikkagi lõpuks on pikaajaline eesmärk +5 kg aastaga juurde võtta :). nüüd stabiilselt seal 82 ümber uuesti ja natukese peale ning trendijoon läks kõigepealt horisontaali ja seejärel natuke nokk ülespoole.

Toidust - huvitav miks inimesed jätavad nn dieeditades ära täiesti näiteks saia ja leivatooted. Mina pole seda teinud ning peaks ültema, et täisterasai ja sepik ning leib on õigel ajal õiges kohas ning annavad kas siis hommikusöögile jumet või mõnele vahepalale :)

mõnusat päeva/õhtut

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Egas vahepeal palju muutnud pole. Kuna nagu ülalpool lugeda võib, muutsin trenniaegasid õhtuseks peale tööd saaliskäiguks, siis võtsin omale 4 jaotatud kava, kus kõik lihasgrupid välja arvatud kõht ja sääred saavad 1 kord nädalas koormust ning käht ning sääred 2 korda nädalas. Kava on nädalast nädalasse natuke muutuv just korduste arvu poolest. Esimesel nädalal korduste vahemik 12-15, teisel nädalal 9-11, kolmandal 6-8 ja neljandal 3-5 kordust seerias. Vastavalt siis raskused teised. Kui 4 nädal läbi, siis uuesti 1 nädala korduste juurde. Olen kavaga hetkel nädalas 2 ning tundub, et midagi nagu muutub kehas.

siit ka kaalu-

post-20041-0-31565200-1440671593_thumb.p

ja keharasva trend

post-20041-0-50199300-1440671605_thumb.p

Edu kõikidele :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heia kaastreenijad. Mida lapsed näevad, seda lapsed teevad. Eile sai natuke rauda tõstetud koos pojaga, selline isalt-pojale õpetuse värk, noh :) kui on olemas huvi, siis tuleb seda toetada :) tuli selline pühapäevane spordipäev lapsega:

post-20041-0-84640600-1441611537_thumb.jpost-20041-0-49926600-1441611557_thumb.j

Kokkuvõttes tegime:

Rind 6 seeriat, õlg 6 seeriat ning triits 6 seeriat. järgmine kord selg ning ülejärgmine kord jalad :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ratsahobune :) üteldakse, et ei juleta treenida saalis, kuna kõik vaatavad, ning süüakse stressi olukorras kõike, mida ette juhtub ning siis imestatakse, miks kaal ei lange. On olemas palju ütlusi, mis kehtivad, kui sul on oma kindel soov ja eesmärk - üks neist on: las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi jmt. Stressisöömise puhul on pigem põhjuseks samal päeval varasem vale toitumine, kui ikka ei ole enam vähem õigel ajal tasakaalustatud einet söönud, siis tuleb nälg ja kui midagi veel tuksi läheb, siis on stressisöömine käega võtta.

Pigem mõelda positiivselt ja süüa tasakaalus eineid päeva jooksul, siis ei tule ka nälg.

Endal on mõnikord tunne, et olen nagu ratsahobune - toidusedel on suhteliselt sarnane igapäevaselt, ehkki muudad süsivesikute ja valkude allikaid... kuigi, ega midagi veel 100% vastu pole hakanud, mis tähendab, et võib veel mõni aeg jätkata, kuigi tuleb mõleda veel erinevaid retsepte :)

Soovitus kõigile, kes tahavad vormis olla või vormi saada - mõelge vähem teiste arvamusele ja ärge võistelge teistega, siis oled ise rahulikum ja õnnelikum. Võistelda tuleb iseendaga :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muutus eesmärgis. Kuna soovitud kaal 85 kg jõudis kätte liialt lihtsalt (peegelpilt on OK, ei ole sardell :) ), siis sai eemsärgi joon väheke ülespole korrigeeritud. Pikema perioodi kalutrend on siin:

post-20041-0-24402900-1444040773_thumb.p

ja viimase kuu oma selles tabelis:

post-20041-0-97243700-1444040784_thumb.p

Avastasin, et kui vedelikutarnimine päeva jooksul on alla paari litiri, siis kaal kasvab ehk keha hoiab vett kinni. Niipea, kui "jooma" hakkad, läheb kaalunumber allpoole ehk keha laseb vee välja. Kuu ajaga on kaalukasv olnud 1,5 kilo, mis on suht OK, sest vähemasti ei tule siis liigselt polstrit kaalu kasvatamisel kaasa.

Trennist - ei ole veel lähedal nendel raskustel, millega treenisin poolteist aastat tagasi. Vanade trennipäevikute vaatamisel on vahed oma 30-40% veel tänase päeva "kahjuks". Eks aeg annab arutust ja ka tööraskused jõuavad järgi "vanale heale ajale"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×