Jump to content
hai

Treening- ja toitumiskava

Recommended Posts

Tervist.

Olen otsustanud, et võtaks end kätte ja lõpetaks selle logelemise ning loodan, et ehk keegi siin foorumis on valmis mind sellega aitama.

Asi sai alguse sellest, et ma otsustasin ajateenistusse astuda vabatahtlikult, kuid isegi sinna ei võetud mind, sest kaalun nii vähe (ilmselt poleks seal seetõttu ka hakkama saanud). Trenni pole pikka aega teinud, kuigi kunagi sai 5 päeva nädalas jooksmas käidud ja päris tiheldalt jalgrattaga pikemaid otsi sõidetud. Mingi aeg sai motivatsioon otsa ja hakkasin rohkem arvutis istuma ning see kujunes sealt omaette harjumuseks edasi.

Vanus: 20a

Kaal: 54kg

Pikkus: 176cm

Rasvaprotsent: 16%

Ilmselgelt saab siin juba ilma arvutusi tegemata aru, et see pole normaalne kaal minu vanuses ja pikkuses noormehele. Toitunud olen väga irregulaarselt, seega oleks alustuseks vaja toitumiskava, ma usun. Ehk keegi oskab sellega aidata ja soovitada, kui palju ja mida täpsemalt iga päev sööma peaks, lisaks hommiku-/lõuna-/õhtusöögile. Nii palju, kui ma uurinud olen, siis olen aru saanud, et iga päev tuleks juua väga palju vett ja tarbida peale treeningut valku või masslisajaid, et organism saaks taastuda. Kui keegi oskaks soovitada mingit massilisajat või valgupulbrit & glükoosi, mis sobiks algajale, siis oleksin väga tänulik.

Treeningkavaks plaanin esialgu Ott Kiivikase algajate kava, aga kuna ma olen ikkagi üsna kõhna ja lihas praktiliselt puudub, siis pole kindel, kas saan sellega hakkama või kas see mulle üldse sobib. Igatahes proovin järgi paar kuud ja vaatan kuidas hakkama saan.

Igasugune info, nõuanded jms on rohkem kui oodatud.

Kõike paremat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühest filmist pärit lause. Keep a mindful eye on what you eating.

Lause oli kontekstis kus inimene alles alustas treeninguid. St pole vaja kohe mingeid massilisajaid ja glükoose ning muud pudrumudru. Sinu puhul tundub, et sa sööd lihtsalt liiga vähe. Suurenda söögikoguseid, väldi kräppi (keep mindful eye) ja tee trenni ning ongi ju valem koos. Vaevalt, et keegi sulle siin kirjutab, et söö 200g putru hommikul, kolm viilu fileesinki täisteraleival ja tass keefiri vms.

Jõudu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningkavaks plaanin esialgu Ott Kiivikase algajate kava, aga kuna ma olen ikkagi üsna kõhna ja lihas praktiliselt puudub, siis pole kindel, kas saan sellega hakkama või kas see mulle üldse sobib. Igatahes proovin järgi paar kuud ja vaatan kuidas hakkama saan.

Kui valehäbi ei tunne, siis saad igasuguse kavaga hakkama. Pead lihtsalt alustamise raskused valima vastavalt oma sooritusvõimele. Igaljuhul oled saalis liigutades oluliselt tublim kui tavainimene kes lihtsalt räägib, aga ei tegutse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud positiivsuse eest!

Katsun rohkem süüa ja valida ka mida ma söön ning samuti treeningkava paika saada, eks siis näis mis saab. Vaatasin ka kreatiini "Creatine (300g)" välja + Dextro segamiseks, kuna see pidi kreatiini imendumist lausa 50% võrra parandama ja Whey3 vadakuvalgu segu. Ilmselt oleks tark esimene kuu nö puhtalt trenni teha ja katsuda need ained otse söögist kätte saada, aga teine kuu proovin ka pulbreid sheigi kujul või pudru sisse võtta. Siit ka küsimus ette ära, et kas eelpool mainitud kolme toodet võib kõike ühe sheigi sees võtta või tuleb Whey3 eraldi võtta? Mõni targem võiks nõu anda.

Muudetud kasutaja hai poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui see ei ole peen reklaaminipp..

Miks sa peaks just riig kõige kallimat toodet ostma?

Anti ka asjalikku nõu : lihtsalt tõsta toidukoguseid - sinna kuuluvad: liha, kala, muna, piimatooted, kartulid, õli, pähklid, puu- ja aedviljad. Sul ei ole ka mingeid treeninguid, millest spetsiaaltaastumist vajaksid.

Üle paari päeva tuleb uus küsimus, mis segu või pulbrit peaks kasutama. Ei pea, ei ole vaja. Küll jõuab veel.

See ei ole ka mingi puhtalt/mustalt teema, valgupulber ei ole mingi imeasi. Lihtsalt piimast on osa eemaldatud ja muudetud kontsentreeritumaks. Aga sulle ei anna see efekti rohkem kui lihtsalt toidukoguse suurendamine. Selline hobi"treening" on väga hästi ilma "dextroteta" teostatav.

Soovid lisada massi - osta kott suhkrut, kohupiima/ricotat, pähklivõid, ja anna minna.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti nõus eelpoolsete kommentaaridega. Unusta igasugune lisand praegu ära ja hakka lihtsalt sööma. Oled sa näiteks üldse teadlik, kuidas kreatiin töötab? (ilma, et sa wikist järgi vaataksid)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×