Jump to content
evari

ujumine

Recommended Posts

tervist.käin nädalas ujumas kuskil 6 kuni 5 korda.hommikuti 6.30.ujun kuskil üks kuni kaks km krooli.ühe kilomeetri aeg on 19.4.kolm km tunnis.olen harrastus sportlane 32 aastane 1,83 pikk, kaalun 88kg.Ujumist olen õppinud interneti kasutades.ujunud olen kuskil aasta.viimasel ajal,kohe peale koormust teeb süda vahelööke või jukerdab korraks ,kui olen veel vees.samas enesetunne ei ole halb.samas mõni nädal on kõik ok ujun 2km 40 min ja ei mingeid vahelööke.ujudes kontrollin,et hingamine oleks korras jne.ise arvan ,et tegu on ülekoormusega.sest varem oli uneaega 9 h nüüd on 7h.või käin liiga tihti ujumas.äkki mingi toitaine puudus ,näiteks raud,magneesjum.Ja koormustest oli korras.Aga kolesterool oli 8.Lugesin,et südamelihas ei saa piisavalt hapniku.Ja näiteks joostes ja peale jooksu kõik on korras ei ole vahelööke.tahaks väga teada mida teie arvate, milega võiks tegu olla, või mis teie arvate.ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tegemist on suhteliselt hiljuti alustanud ujujaga, on see päris korralik tempo.

Ujudes (horisontaalasendis) ei ole näiteks jooksuga võrreldes sama pulsisagedus = sama koormus, tuleb võtta koef - st. kuigi pulss võib sama olla, vererõhk mitte

Uneaja vähenemine 9lt - 7le, kui sellega ei kaasne muid nüansse, ei ole negatiivne näitaja. Sõltub sellest, kuidas ärkad, millisena päev sujub, jne.

Kui tegemist ei ole tippsportlasega (ujuja), ei näe mõtet nii ühekülgsel füüsilisel koormusel ning tihedal basseiniskäimisel.

Kui eesmärk (tundub) olevat "kaalulangetamine", siis sellekski on efektiivsemaid mooduseid.

Prooviks käia ka erinevatel aegadel - mitte kohe peale ärkamist - et näha, kuidas see mõjutab üldist enesetunnet.

Teha vahele ka lühemalt aga intensiivsemalt, mitte kogu aeg ühes tsoonis.

Mineraalainete puudust on võimalik lasta testida (heal juhul ka perearstil) - aga see, normaalse toitumise korral on pigem haruldane.

Minu mõtted.

(Oih , see oli Rotterilt küsimise koht. Ta kindlasti oskab vastata.)

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Südame vahelöökide põhjuseks antud juhul võivad olla:

1) intensiivne treening

2) vere elektrolüütide tasakaalu häired

3) stress

Soovitan:

1) treeningute koormuse ja puhkuse vahekorra muutmist, et süda saaks vajadusel rohkem puhata,

2) Panangini tbl ja vajadusel lisa Mg iga päev (vajadus 700 -900 mg)

3) Viirpuu tinktuur

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×