Jump to content
empire

Kuidas edasi?

Recommended Posts

Pead on vaevanud mõnda aega lihtne küsimus - kuidas edasi? Täpsemalt siis, kuidas edasi toituda, kas võtta kaalus juurde, alla või hoida...

Kaks kuud tagasi hakkasin rasva "põletama", et saaks lõpuks ometi kõhulihaseid näha ja suvi ka ometi tulekul. Olen võtnud 4-5kg alla ja oma 191cm pikkuse juures oli täna hommikul kaalul 84,5kg. Seda on vähe, pole harjunud nii "väike" / "kõhna" olema. Midagi ilmus kõhul ka välja ja tahaks muidugi veel rasvavabamat pilti sinna, aga see tähendaks omakorda lisa-kaalukaotust ja väiksemaks muutumist.

Sellel perioodil olen teinud rohkem ja raskemalt trenni kui kunagi varem, mis on justkui heaks eelduseks lihaskasvuks, aga meenuvad arusaamad/küsimused:

1. lihas ei kasva kui olen negatiivses kaloraažis ja kaal liigub pigem alla poole?

2. lihas ei kasva ka siis kui kaal püsib?

3. kui kaalu hoida paigal, kas siis suures mahus ja raskete kangitrennide tegemine pole nö "raiskamine", kuna lihase kasvamiseks on vaja pluss kaloraaži?

3. kui hakkaksin olema pluss kaloraažis, tuleks paratamatult ka rasv tagasi kõhule?

4. kui hakkaksin olema pluss kaloraažis ja 2g/kg valku on kindel reegel, siis kas ülejäänu osas ei ole vahet kas on pigem rasv või süsivesik või veel valku lisaks?

Kui varem mõtlesin, et hakkan kasvama ja juurde võtma (ja mitte aeglase tempoga) sügise algul, siis praeguse arusaama järgi tähendaks see kolme kuud paigal tammumist.

Endale tundub loogiline samm süüa edasi 2g/kg valku päevas ja muus osas lõdvemaks lasta, et kaal (lihas) saaks kasvada ning jälgida kaalu ja peegel pilti, et asi liiga pehmeks tagasi ei lähe. Kui läheb, siis jälle tagasi tõmmata praeguse toitumise peale ja niimoodi edasi-tagasi proovida? Loogiline tundub sellepärast, et alla enam võtta ei taha (veel väiksemaks/kõhnemaks muutuda)

Nõuandeid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui soovid rasvavabamat pilti, nagu mainisid, siis ole edasi kerges energiadefitsiidis ja treeni edasi.

Defitsiidis on võimalik lihast kasvatada küll. Energia tuleb rasvkoe arvelt.

Kui kaal püsib, siis kehakompositsioonis võivad muutused siiski toimuda - rasvkude väheneda ja lihas suureneda.

Defitsiidis on valgukogusel suurem tähtsus, jah 2g/kg minimaalselt. Kui plussis olla, siis ei ole nii palju vaja.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas on ka teisi arvamusi? Siiani olen aru saanud, et energiapuuduses lihas kasvada ei saa (google)..kumba siis uskuda?

Ja siit tekib ka teine küsimus, et kumb on kiirem tee parema tulemuseni, kas kaloreid rohkem peale andes vähe haaval, et kaal kasvaks ja siis jälle negatiiviis olla või hoida koguaeg stabiilselt piirpealset taset?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu mainisin, siis toitumine võib defitsiidis olla, aga vajaminev energia lihaskasvuks võetakse keharasva arvelt.

Defitisiidis on küll võimalik lihast kasvatada. Mida kõrgem rasvaprotsent seda lihtsam.

Kuidas siis sinu arvates selline asi võimalik on?

Aastane muutus. Kaal pidevalt langes. Esimesel fotol 86kg. Teisel 78kg. Kuigi visuaalselt võib petlik olla.

Selgelt näha, et suurenenud lihasmass, samas toimus kaalulangus 8kg võrra.

KHnlz9Tl.jpg

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei. Aga kirjutasid, et ole edasi kerges energiadefitsiidis. Ma kaloreid ei loe kokku, seega peaksin jälgima edasi ikkagi, et kaal väga-vähe haaval langeks või oleks paigal?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu mainisin, siis toitumine võib defitsiidis olla, aga vajaminev energia lihaskasvuks võetakse keharasva arvelt.

Defitisiidis on küll võimalik lihast kasvatada. Mida kõrgem rasvaprotsent seda lihtsam.

Kuidas siis sinu arvates selline asi võimalik on?

Aastane muutus. Kaal pidevalt langes. Esimesel fotol 86kg. Teisel 78kg. Kuigi visuaalselt võib petlik olla.

Selgelt näha, et suurenenud lihasmass, samas toimus kaalulangus 8kg võrra.

KHnlz9Tl.jpg

On võimalik:

http://muscleextreme.com-try.net/?oid=1013&sxid=1eutia240599&c1=Estonia

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei kasutanud mingeid nö. abiaineid. Täiesti naturaalsel teel toimunud muutus. Pealegi veel puudulike teadmistega ja sellest aastast esimesed 10 kuud treenisin kodus enda keharaskusega. Ainult viimased 2 kuud sai Revali jõusaalis käidud.

Teemaalgatajale:

Kuidas on üldse võimalik, et peale 5 treeningaastat tekivad sellised küsimused? Minu jaoks suur üllatus. Peaksid ju oma keha juba piisavalt tundma ja täpselt teadma palju süüa. Kuidas toidu kogustega mängida, et kaal tõuseks või väheneks.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei kasutanud mingeid nö. abiaineid. Täiesti naturaalsel teel toimunud muutus. Pealegi veel puudulike teadmistega ja sellest aastast esimesed 10 kuud treenisin kodus enda keharaskusega. Ainult viimased 2 kuud sai Revali jõusaalis käidud.

Teemaalgatajale:

Kuidas on üldse võimalik, et peale 5 treeningaastat tekivad sellised küsimused? Minu jaoks suur üllatus. Peaksid ju oma keha juba piisavalt tundma ja täpselt teadma palju süüa. Kuidas toidu kogustega mängida, et kaal tõuseks või väheneks.

Said ilmselt valesti aru. Küsimuse sisu oli, et kas edasi peaks suunaks võtma selle, et kaal väga vähe haaval langeks või püsiks, et liikuda soovitud eesmärgi suunas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina isiklikult oleks kerges plussis, et treeningtulemjustes oleks näha progressi, samas nii, et end seaks ei sööks ja 6pack oleks ikka pidevalt näha.

Seda nimetatakse clean bulk-iks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×