Jump to content
kpiibe

Välitrenn

Recommended Posts

Tere,

Kuna suvel ei viitsi kogu aeg jõusaalis rassida, siis mõtlesin, et teeks vaheldust ja treeniks väljas, kasutades rippseina, rööbaspuid, pinke jms. Street workout vms.

Kuna pole varem sellega suurt kokku puutunud, siis küsiks vähe nõu.

Eile käisin proovimas ka ja tegin järgmisi harjutusi.

Soojenduseks 10-15 minutit jooksu + venitused

Pealthaardes lõuatõmbed 3x8

Althaardes lõuatõmbed 3x8

Surumine rööbaspuudel 3x10

Kätekõverdused positiivsel kaldel 3x12

Jalgadede tõsted horisontaalsel pingil 3x12

Lõppu 10 minutit jooksu

Kokku seega ainult 15 seeriat ja midagi rohkem väga teha ei osanudki. Üsna intensiivne trenn oli ja tõmbas hästi võhmale. Kestis ca. 50-55 minutit.

Küsiks siis soovitusi ja harjutusi, mida võiks veel teha ning kui tihti ma sellist iseenesest lihtsat kava võiksin nädalas korrata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keharaskusega tehes on mõtet panna ette mingid kordusvahemikud? Kui ma teeks 3x12 kätekõverdust, ei omaks see küll mitte mingit mõju. Ise teeksin kõik eelnimetatud asjad maksimumini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korduseid võib ja peabki tõstma. Praegu olen ainult proovipäeva teinud ja uuringi, et kuidas kõige parem oleks. Kõige parem oleks vist tsüklitena kava läbi teha, ehk siis 3-4x järjest ühtesid ja samasid harjutusi ringiratast. Paned endale mingi korduste arvu paika ja siis vastavalt enesetundele hakkad seda vaikselt tõstma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nt. leidsin sellise kava netist:

Kätekõverdused horisontaalselt x10

Kükid x15

Käte kõverdamine tagatoengus x12

Väljaasted x10

Kätekõverdused kitsalt x10

Paus harjutuste vahel maksimaalselt 60 sekundit. Tsüklite vahel 140 sekundit. Kokku 4 tsüklit.

Pealtnäha tundub lihtne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Madbarzi lehel on kavad olemas, ka sinu soovitult lihasgruppidele, full body jne....See on parim koht üldse alustamaks street workoudiga. Ise hakkasin seda kuu aega tagasi kasutama. See jälgib kõike sinu statistikat, progressi eelnevate trennidega. Võimalusi on lõputult. Saad ise oma kavasid sinna kokku panna, muuta kordusi, seeriaid, puhkust harjutuste vahel, puhkust seeriate vahel jne. See nädal alustasin sellise kavaga: http://ashotofadrenaline.net/the-30-day-body-weight-beastmode-workout-plan/

Võimalusi on lõputult, tee näiteks kuu aega järjest nädalate kaupa ühte trenni, seejärel muuda. Ise olen teinud trenne kus teen kõik seeriad max peale ja siis jällegi 4x10 näiteks. Olen teinud 60 seki pausidega, teinekord jälle ilma pausideta. See kõik mõjub kehale erinevalt ja treenib erinevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja, ma olen nüüd päeva otsa töö kõrvalt seda äppi uurinud ja tundub tõesti khuul asi olevat. Lähen täna ja proovin programmi järgi harjutusi teha, samal ajal andmeid sisestades. Valisin juba kava ka välja:

Doorway Nightmare.

20 sec wall sit

8 chin ups

12 dips on chair

10 push ups

6 pull ups

8 decline push ups

4 cycles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin siis ära selle Madbarzi. Minu meelest ka algaja jaoks hea ja õpetlik programm. Kava kogu aeg ees, ise ei pea kella jälgima, telefon annab jooksvalt teada, kaua on veel puhata jäänud ja mis on järgmine harjutus jne. Tundub väga asjalik äpp, proovin kindlasti edasi.

Pean ka tõdema, et pärast kahte päeva street workouti on lihased täiesti läbi :D Pole ammu pärast jõusaali sellist lihasevalu kogenud. Nüüd teen kindlasti päeva puhkust.

Screenshot_20150514074436-vi.png

Kätekõverdusi horisontaalselt, kaldega ja tagatoengus tegin tunduvalt rohkem kui kavas kirjas. Tean, et seda saab muuta ka, aga ei hakanud esialgu midagi näppima. Harjutuste vahel puhkasin ka vähem kui programm ette nägi. Samas viimases tsüklis olin juba päris läbi ja pealthaardega lõuatõmbed tulid üsna mustalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olgu, leidsin juba. Läbi äpi seda vist teha ei saa (vähemalt mina ei leidnud), aga madbarz kodukalt leidsin üles.

Ise küsin, ise vastan :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tihti Sa muidu oma kavasid kordad? Kas vahetad iga päev kavasid ja treenid erinevaid lihasgruppe või paned mingi ajaperioodi kogu aeg ühe ja sama kava järgi? Mismoodi mõistlikum oleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutan absoluutselt igasuguseid variante, see ongi street workoudi puhul hea, et võimalusi on lõputult. Hetkel näiteks jälgin sellist kava kuu aega: http://ashotofadrenaline.net/the-30-day-body-weight-beastmode-workout-plan/

Enne seda tegin kuu aega full body trenne, ehk siis kui alustasin. Aga üritan ja enamvähem kuu aega ühes kavas püsida ja siis muuta midagi jälle. Kuus korra teen trenni maksimum tulemuste peale, ehk jälgin arengut ja rekordeid, seda siis baasharjutuste puhul (dipid, lõuatõmbed....)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kuidas kehas on muutused toimunud läbi selliste rutiinide? Kuidas Sa ise arengut hindaksid? Nii füüsilise vormi kui ka max. korduste mõttes?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No eks muutus toimub ikka suuresti läbi toitumise ka. Aga no selg on kindlasti laiemaks läinud, mis jääb nagu eriti silma. Kui alustades tõmbasin 16 pull upi siis peale 4ndat nädalat sain 23 või 24 kirja, ehk et nuriseda pole küll millegi üle. Kindlasti kasutada treeningus erinevaid puhkeaegu. Hetkel nagu kavas kirjas oli põhimõtteliselt 10 seki pausid harjutuste vahel, mõjub ka võhmale hästi, samas sellised max trennid puhkused 45-60 seki, ehk et rohkem jõu peale suunatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×