Jump to content
T-T

T-T blogi (+20)

Recommended Posts

Tere minu poolt.

Olen siin foorumis juba pikka aega ringi vaadanud ja ideid otsinud aga kuna materjal valgub siiski laiali ja igal inimesel erinevad küsimused siis otsutasin, et hakkan ka enda blogi pidama. (foorum paistab üldpildis mõistva ja sõbraliku suhtumisega!)

Profiil: Mees

27 a

190cm

68Kg

Eesmärk +20kg

Pikk ja peenike nagu piits läbi elu. Minevikul ei hakka peatuma. Vahel on olnud tõesti kiire elu tempo ja kõik mis tarbin kulub ära.

Isu pole ka kunagi suur olnud. viimased 4a olen olnud pm "diivani kartul" või pigem porgand.

Töö on enamsti istudes või seistes, liikumist väga pole. aga vahel kiired perioodid ja tihti juhtub kui polegi aega süüa ennem kui kell 1 päeval. Viimase nädalaga olen nüüd otsutanud asja muuta ja hakata lihtsalt rohkem sööma (nagu enamus soovitused otsingutest tulid) Ja nii ongi. Ma pole küll kaalunud mida ja kui palju ja kas sellest piisab kaalutõusuks. Aga suurendanud olen kindlasti valgu osakaalu menüüs.

Kuna nüüd on muutuste aeg ja töötingimused paranesid. Siis tekkis aeg hakata käima ka jõusaalis. Nädal on käidud. Edaspidi tahaks hoida rütmi 1 trenn 1 vaba. Jõusaal on suhteliselt väike aga hea asukohaga/hinnaga ja väikse käidavusega. Ja alustuseks sellest kindlasti piisab.

Esimeseks kavaks valisin selle: https://dspace.utlib.ee/dspace/bitstream/handle/10062/29415/treeningplaan1.pdf

Esimene päev oli täielik põrgu. Peale soojendust (12min jooksu) oli juba kett nii maas aga pidasin ikka lõpuni vastu ja nüüd juba natuke tean mis teen. Kava lõpus muidugi 2x25 kõhulihased kaldpingil ja ma arvan, et iga üks teab mis juhtub kui 4a pole trenni teinud mis tunne järgmine päev on. Ka teised lihased valutasid muidugi.

Kuna alaselg on probeelmne ja nõrk lüli olnud pikalt siis teadsin, et sellele kohe nii ootamatut pauku ei anna ja alustasin füsioteraapiast meelde jäänud harjutusega.

Et võib soovitada harjutusi alaseljale.

Toitumine möödunud nädalal oli selline. Koguseid olen suurendanud, ehk varem sõin päevas vähem. Kellaaegu ja koguseid täpseid pole aga plaan seda täpsemalt järgima hakata.

esmaspäev:

2 muna praetult 2 rukkipala (viilud) (saia leiva peal pm alati margariin)

100g Annekese shokolaad

1kg metsmaasika jogurt

praekartulid kaste, 1,5 verivorsti klaas piima

800g jogurt

1 juustuburger

klaas jogurtit (100g)

45g shokolaadi

Teisipäev:

praekartul+kaste +verivorst (väiksem portsjon)

70g shokolaad

kohupiima kook tk

2 juustusarve

tere 400g jogurt

kanarind 2tk, keedukartul + kõrvitsasalat klaas piima

Kolmapäev:

2 praemuna 2 leiba 2 saia (viilud) (saia leiva peal pm alati margariin)

klaas piima

300g kanakoib, tomati kurgi salat

200g vanilje kohupiim

klaas jogurtit

praekartulid kanaga + kõrvitsasalat

klaas piima 2 singi saia

Neljapäev:

3 praemuna 3 saia klaas piima

1kg jogurt 3 lihapirukat

3 toorvorsti lambasooles klaas piima 3 saia

kebabi burger

Reede:

4 kiluleiba, kohvi

banaan rosinad

praad: shaslõkk suur varras friikad, porgandisalat

2 banaani

4 praemuna 4 leiba

Laupäev:

300g rosniatoru

selveri kanafilee 200g+ pasta 100g+ salat 100g + 0,5l piim

suur õun

maapähklid )päeva jooksul(

Üks söök on laupäevast puudu kuidagi.

Pühapäev:

3 leiba 4 keedumuna

1l joogijogurt

pasta rakvere lihapallide ja kanaga+ tomati kurgi salat

peaaegu pakk maapähkleid ca 180g

pool apelisini 1 keedumuna.

Toitumise kohta kõik nõuanded rohkem kui teretulnud!

Vahel tarbin ka alkoholi aga möödunud nädalal mitte.

Üritan hakata kasutama ka http://tap.nutridata.ee/25 ja oma söögid sinna kirja panna. Kasutaja vähemalt tehtud ja vaikselt tutvun.

Pilt jõusaalist:

e4d0d47f1d3f673f55c7d3b22b631faa.jpg

2549af56ba711957ab02f87c67ca9097.jpg

ffbdce0646b83eaf1ebe21388e36ce9b.jpg

Olemas ka jooksulindid ja velo. Nüüd teengi soojenduse veloga kuna sobib paremini kui jooksminine.

Piltide põhjal soovitada ka massikava millele üle minna järgmisena. Hetkel toimub nagu füüsilsie vormi taastamine rohkem.

Trennis käin õhtul kell 8 hetkel ja tundub, et sobib. Pärast on väsimus ok ja isu hea.

Muudetud kasutaja T-T poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võib sinatada.

Pikaajaline eesmärk on 20kg. , Mingit ajalist perioodi pole pannud, aga 30 eluaastaks sooviks, et kaalul esimene nr oleks 8

Lühiajaline eesmärk esimene on, et kaal hakkaks nr 7-mega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eriline magustatud joogijogurti- ja šokolaadisõber :) Kõike siis julgelt juurde, aga eelistaks sv-allikatena: kartul, riis, tatar, oder, kaer, läätsed, oad, herned (osades ka mõnevõrra valku ok-lt) Pane paar korda nädalas kala ka, paarsada g, näiteks. Tomatit (mu lemmik on mahl - c vit teor. rohkem ka), kapsast, näiteks.

Kui hoiad lihased korralikult töös, läheb lisakalor ka õigesse kohta.

(kas keegi kunagi selle " Kava lõpus muidugi 2x25 kõhulihased kaldpingil " traditsiooni siin maal ära ka jätab? Milleks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii vähese toiduga 190cm mees lihast ei kasvata.

Ütled, et suurendasid valgu osakaalu menüüs. Osadel päevadel ei tule ilmselt 75g valkugi täis... Palju sa siis enne valku sõid kui need siin on suurendatud kogused?

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud kaasa rääkijatele.

Varem sõin lihtsalt vähem. Ja ei mõelnud mida ja miks. Ja enda arust söön nüüd nagu tohutult aga )kõht koguaeg täis(

Nüüd hakkan aga aru saama kui tänased kogusedki toitumisprogrammi sisse lõin on tulemus kehva.

Saan aru, et kaalu tõstmiseks päevas peaks kaloraas kokku olema 3000 ja 150g sellest valku. Eks tuleb aga õgida siis :blink: ei peagi kerge olema.

See on pm ainuke artikkel mille olen leidnud oma probleemi lahendamiseks.

http://www.kaaluabi.ee/news/weight/kaalus-juurde-votmise-saladused

Ja see kõhu tegemine on ju ok kui terve keha ühel päeval või miks alustajad seda vältima peaks?

Muudetud kasutaja T-T poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda kõhtu vältima ei pea aga on muid harjutusi mis hõlmavad palju laialdasemalt kui pelgalt tuima pingil 2x25 teha. Plank, v-sit, L-sit, window wiper, rippes jalgade tõsted...Ainult pingil täisamplituudil on abi vähe, saad punnis kõhu aga sisemised korsetilihased jäävad nõrgaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oleksid mõnesse päeva lisanud veel hommikusöögiks kelloggsi helbed siis oleks su toitumine huumor olnud tõesti.

Hakka aga sööma, palju ja kogu aeg. šokolaadiga ja jogurtiga tõstad kaloreid, aga lihastele jääb natuke väheks.

Neljapäev:

3 praemuna 3 saia klaas piima

1kg jogurt 3 lihapirukat

3 toorvorsti lambasooles klaas piima 3 saia

kebabi burger

Ma ei söönud dieedi ajal ka nii vähe :D Hakka aga toitu armastama ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alles nüüd mõistan mida tähendab lause: Alakaalulised ülehindavad oma toidu koguseid.

Trennis käidud. Sooritus paraneb aga söögiga läheb küll raskeks. Päev otsa kõht täis ja peale trenni lükkasin suure paki jogurtit paaki aga kaalutõstmisest on asi ikka veel väga kaugel...

3d51dc30041c9ba28ed238b2febc4e60.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üsna lootusetu tunne on. Sedasi süüa nagu peaks ei suuda ja vahepeal päev ei võimalda. (läheb tempo üles).

Aga am ei hakak vinguma siin selle üle.

Füüsiline vorm muidugi paraneb ja see on hea.

Osaliselt on asi kindlasti selles, et pole kindlat plaani. Peab toitumiskava tellima aga ei tea jälle kellelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb siis energiarikkamaid toite menüüsse lisada ja pole nii palju toidukordi vaja. Endal ajaliselt ju ebamugav kui nii palju söögikordi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid ju eraldi valku ja süsikaid ka pulbri kujul tarbida, kui söök tõesti alla ei lähe (massilisajat nt, peale trenni). Ma ise otseselt ei pooldagi valgupulbreid jms, aga mul on alati kotike kapi peal ja juhul kui pärast trenni väga suurt söögiisu pole, siis on hea üks sheik alla kulistada, et päeva valgunorm kätte saada. Siinkohal ei taha ma muidugi öelda, et proteiinisheikidega tuleks toidukordasid asendada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käärkükk: Tasakaal kaob ära just vasak jalg ees. Olen hoidnud laiemalt aga ikka ei ole nagu hea.

Kuu aega teinud 10kg hantlitega aga ikka tuleb väga raskelt (lausa värisedes teine seeria)

Mingit rohtu? või asendaks mingi harjutusega? Või vähendan lihtsalt raskust kuni tunnen, et läheb kergemaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks seda sama harjutust tehes saabki tugevamaks. Kirjelduse järgi tundub, et just stabiliseerivad lihased on nõrgemad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×