Jump to content
matjusm

Reservõppekogunemiselt vabastamise taotluse mitterahuldamine

Recommended Posts

Tahtsin nõu küsida siinsetelt reservväelastelt (või muidu teadjatelt) reservõppekogunemiste kohta:

Nagu paljud teised Eestimaa noormehed sain ka mina kutse Siilile. Kuigi õppusel osalemise vastu pole suurt midagi, elan ja töötan ma juba mitmendat aastat Suurbritannias. Kuna olen tööl seotud õppuse ajal suurte projektidega siis ei saanud mind tööandja vabastada ning sain neilt ka sellesisulise kirja mille koos vabastamise taotlusega Kaitseväele saatsin.

Nüüd sain lõpuks vastuse ja see oli eitav: Kaitseväe arvates oleks tööandja pidanud tegema ettevalmistusi et mind sel perioodil asendada. Ma saan muidugi KV otsust vaidlustada ja ka teen seda kuid kas kellegil on veel mingit nõu anda mida antud situatsioonis teha? Ilmselgelt ei hüppa ma 10 päeva pärast lennukisse et Tapale reservõppekogunemisele minna.

Mis on trahv/karistus kui juhtub halvim ja KV lõplikult ei aktsepteeri minu mitteilmumist? Lugesin et kuni 1200 eurot / arest kuid mis tõenäosusega seda täies ulatuses rakendatakse ja mis moodi nad seda kätte saavad kui ma elan alaliselt välisriigis?

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar tuttavat on varem üle lasknud seda ja pole mingit karistust ega trahvi saanud.. Suht ebanormaalne, et nad tagasi lükkasid selle. Kindlasti tasub vaidlustada otsus ja selle baasil siis pärast vaielda vms ja samas mitte ülemõelda, sest nad on arvestanud sellega, et paljud ei tule ja kutsutud on suure ülekattega.

Muudetud kasutaja Kask poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paar tuttavat on varem üle lasknud seda ja pole mingit karistust ega trahvi saanud.. Suht ebanormaalne, et nad tagasi lükkasid selle. Kindlasti tasub vaidlustada otsus ja selle baasil siis pärast vaielda vms ja samas mitte ülemõelda, sest nad on arvestanud sellega, et paljud ei tule ja kutsutud on suure ülekattega.

Tänud vastuse eest.

Sain just täna vastuse (natuke hilja arvestades et Siil on läbi....) oma taotlusele ning järjekordselt lükati see tagasi. Põhjenduseks oli toodud see et Eesti kodanikuna on mul kohustus võtta osa reservõppekogunemisest. Mis jääb aga mulle arusaamatuks on aga see mis moodi peaksin ma välisriigis viibides ja elades siin järgima Eesti vabariigi seaduseid ning kas need saavad üldse laieneda väljaspoole Eesti riiki?

Igal juhul kui mingit trahvi või muud jama sellest ei tule, siis lõpp hea kõik hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas Inglismaale kolides kaob Eesti kodakondsus ära? Selgelt ju kirjas, et kohustus KODANIKUNA (mitte, et ma sellist riigipoolset jonni välismaalt õppustele kutsuda toetaks, aga peaksid aru küll saama).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas Inglismaale kolides kaob Eesti kodakondsus ära? Selgelt ju kirjas, et kohustus KODANIKUNA (mitte, et ma sellist riigipoolset jonni välismaalt õppustele kutsuda toetaks, aga peaksid aru küll saama).

Seda juriidilist punkti tahtsingi täpsustada- et kohustus tuleneb kodakondusest ning mitte asukohast. Mis on natuke imelik ühest küljest sest viibides välisriigis pean ma ikkagi selle seaduste järgi elama.

Igal juhul, nüüd siis aru saadud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×