Jump to content
Merlin Saretok

Merlini -40kg.

Recommended Posts

Hei hei ...

Mina olen 30a Merlin elan Tartus, mul on 2 tütart ;) Kunagi olin kenas vormis ja suht rahul endaga...Sünnitus mind suureks ei teinud. Kuid vale toitumine, isegi mitte toitumine ja igasugu muud kiiksud tõid mulle juurde 40kg :( Olen proovinud kõike, aasta mässasin erinevate dieetidega jne. Ei midagi. Mul on ka mingid omad kinnisideed, millest ka vaikselt hakkan rääkima, kuid olen nendest vaikselt vabanenud...

Ühel hetkel käis mul klõks peas ära, see oli 9.02.2015, hommikul astusin kaalule ja see näitas 117kg :( Pikkust mul 170cm. Mul hakkas paha, pea hakkas ringi käima ja see oli kõik. Kas nüüd või kohe aga ma otsustasin sellele lõpu teha.
Ma hakkasin ise kohe sel samal päeval netist abi otsimal, liitusin erinevate gruppidega jne. Ma olen inimene, kes vajab abi, toetust ja samas ka kiidusõnu vahel ja tean, et kui ma teen seda kõike avalikult, siis libastumine on poole väiksem. Siis hakkasin pidama oma blogi, kuhu üritan postitada kõik trennid, toitumised ja igasugu muud kogemused ka selle elustiili juures ;)
Siis leidsin grupi facebookis Süües Saledaks. Ma kohtusin sealsete inimestega, tegime koos trenni ja rääkisime ja ma sain aru, et kõik on vale mida aastaid teinud olen.
1. Ma ei söönud kunagi hommikut
2. Ma ei julgenud diiedi ajal iial süüa peale 18.00
3. Mul olid peas kindlad kella ajad, nt lõunasöök pidi olema 11-14 vahel, kui ei olnud aega sel ajal süüa, jäi vahele...
4. Kui mul oli diiet, siis ma pm näljutasin end e-r, kuni murdusin, mis lõppes tohutu õgimisena.
5. Ma ei liikunud, ei teinud trenni
6. Ma sõin väga valesti.

Minu jaoks oli see tõeline raputus...Ma ei olnud kohe valmis toitumiskavaks, sest mul oli vaja oma ajukesega tööd teha, et aru saada, et süües saabki saledaks.
Ma olen siiani ise toimetanud aga püüdnud innukalt kõiki nende nõuandeid ja soovitusi järgida.
Ma söön korrapäraselt, vahel ikka tuleb ette et jätan hommiku vahele ja on ka juhtunud, et peale 18 ei võta ampsugi aga ma olen ennast ületanud ja seda juhtub väga harva. Ma käin trennis väga tihti, liigun väljas palju, teen nt kiirkõndi jne ...

Varsti saan toitumiskava ja loodan, et asi muutub väga väga ilusaks veel ;) Ma olen teine inimene, ma säran, ma tahan liikuda. Ma suuan juba BodyPump trennis käia. Ma lausa kepslen tänavatel ja ma olen õnnelik, suur tee on küll veel ees aga ma tean, et mina saan veel ilusamaks, veel tervemaks, veel õnnelikumaks.

Minu blogi saate lugeda siit : merlinsaretok.blogspot.com Merlini -40kg ;)

Kõik soovitused, nõuanded ja ka koostööpakkumised on alati oodatud. Olen kõigele avatud tervema ja saledama elu nimel ...

Minu muutus on olnud selline :

09.02.2015-117kg
16.02.2015-113kg
23.02.2015-111kg
08.03.2015-108.04kg
16.03.2015-106.55kg



Olen mega rahul ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore kui inimesed oma elustiilis täieliku muutuse teevad. Lihtsalt soovitus, et see kaalutempo on päris korralik millega alla liigute (soovitan seda natuke rahulikumaks võtta, sest rasva sellise tempoga on keeruline kaotada ja mingil hetkel jookseb asi lukku, so üle 1 kilo nädalas ärge endale väga eesmärgiks seadke -vähemalt aastane plaan ja siis saate numbrid mis on adekvaatsed so aastaga -50kilo...see on ausalt ka max tempo, ideaalis käib see asi veel rahulikuma tempoga, et see oleks jätkusuutlik. Edu ja kordaminekuid soovides!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Ma ei söönud kunagi hommikut

2. Ma ei julgenud diiedi ajal iial süüa peale 18.00

3. Mul olid peas kindlad kella ajad, nt lõunasöök pidi olema 11-14 vahel, kui ei olnud aega sel ajal süüa, jäi vahele...

Hei, Merlin

1. Hommikuti ei peagi sööma, aga see lihtsalt aitab vältida lõunal ülesöömist.

2. Samuti ei pea pärast 18.00 sööma, aga ma ise küll ei suuda tühja kõhuga magama jääda. :)

3. Eks regulaarselt ja rutiinselt toituda on ikka lihtsam ning isegi natukene kindlam, sest ei pruugi tekkida libastumisi nii.

Soovitus on selline, et kaalu langetada võimalikult pikaajaliselt, sest muidu võib jääda liigne rippuv nahk, millest enam kirurgilise abita lahti ei saa. Kiire kaalulangus võib tunduda tore, aga ei ole kasulik. -40kg võiks umbes tulla aasta-pooleteise aastaga, siis peaks nahk ka ilusti järgi tulema ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore kui inimesed oma elustiilis täieliku muutuse teevad. Lihtsalt soovitus, et see kaalutempo on päris korralik millega alla liigute (soovitan seda natuke rahulikumaks võtta, sest rasva sellise tempoga on keeruline kaotada ja mingil hetkel jookseb asi lukku, so üle 1 kilo nädalas ärge endale väga eesmärgiks seadke -vähemalt aastane plaan ja siis saate numbrid mis on adekvaatsed so aastaga -50kilo...see on ausalt ka max tempo, ideaalis käib see asi veel rahulikuma tempoga, et see oleks jätkusuutlik. Edu ja kordaminekuid soovides!

Suured suured tänud, et lugesite üldse ja vastasite ;) Olen siin foorumis ikka lugenud ja jälginud asja ja imetlen siinseid inimesi väga. Ma võtan kuulda seda soovitust. Hetkel mul on jah suur eufooria sees ja kardan, et võin liiga hoogu minna aga mõistan, et sellega teen hoopis endale liiga. Lõpptulemus ja jätkusuutlikus on tähtis ja mu suurim soov on, et see oleks ja jääks mu elustiiliks. Aga eks suur kaalulangus, ehk kiire tempo, tuleb ka sellest, et mul ülekaal väga suur ? Aitähh :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured suured tänud, et lugesite üldse ja vastasite ;) Olen siin foorumis ikka lugenud ja jälginud asja ja imetlen siinseid inimesi väga. Ma võtan kuulda seda soovitust. Hetkel mul on jah suur eufooria sees ja kardan, et võin liiga hoogu minna aga mõistan, et sellega teen hoopis endale liiga. Lõpptulemus ja jätkusuutlikus on tähtis ja mu suurim soov on, et see oleks ja jääks mu elustiiliks. Aga eks suur kaalulangus, ehk kiire tempo, tuleb ka sellest, et mul ülekaal väga suur ? Aitähh :)

Alguses langebki kaal kiiremini, sest hetkel on mida kaotadada. :) Aga edaspidid üle 500g nädalas ei ole soovitatav langetada. Siis võib kaalulangus juba millegi muu arvelt olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei, Merlin

1. Hommikuti ei peagi sööma, aga see lihtsalt aitab vältida lõunal ülesöömist.

2. Samuti ei pea pärast 18.00 sööma, aga ma ise küll ei suuda tühja kõhuga magama jääda. :)

3. Eks regulaarselt ja rutiinselt toituda on ikka lihtsam ning isegi natukene kindlam, sest ei pruugi tekkida libastumisi nii.

Soovitus on selline, et kaalu langetada võimalikult pikaajaliselt, sest muidu võib jääda liigne rippuv nahk, millest enam kirurgilise abita lahti ei saa. Kiire kaalulangus võib tunduda tore, aga ei ole kasulik. -40kg võiks umbes tulla aasta-pooleteise aastaga, siis peaks nahk ka ilusti järgi tulema ;).

Tänan ka Teid, et lugesite ja vastasite :) Ma olen hetkel jah suures sõiduvees ja muudkui tahaks ja langetaks ja langeb ka. Hetkel on tunne, et uuel nädalal ületan 100 piiri. Aga ma üritan ruttu toitumiskava saada, sest arvan et ma söön ikka natuke liiga vähe. Rippuvat nahka kardan ma väga :( Pean oma pähe kuidagi raiuma, et vaikselt aga tõhusalt. Kuid kas pidev trenn ka päästab seda nahka ? Kas peaksin ehk juba praegu kasutama mingeid spets kreeme ? Aitääh ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan ka Teid, et lugesite ja vastasite :) Ma olen hetkel jah suures sõiduvees ja muudkui tahaks ja langetaks ja langeb ka. Hetkel on tunne, et uuel nädalal ületan 100 piiri. Aga ma üritan ruttu toitumiskava saada, sest arvan et ma söön ikka natuke liiga vähe. Rippuvat nahka kardan ma väga :( Pean oma pähe kuidagi raiuma, et vaikselt aga tõhusalt. Kuid kas pidev trenn ka päästab seda nahka ? Kas peaksin ehk juba praegu kasutama mingeid spets kreeme ? Aitääh ;)

Ma usun, et kreeme ei ole vaja. Peaasi, et nahk saaks pidevalt piisavalt toitaineid ja vett. Lisaks võib tarbida ka C-vitamiini, mis aitab kollageeni sünteesimisele kaasa. Soovitaksin lihastreeningut teha, sest see aitab samuti nahka trimmida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei hei,

olen viimasel ajal natuke paha tüdruk olnud, vabandusi ei otsi aga liiga vähe trenni.

Siin mu blogis siis natuke trennijuttu :)http://merlinsaretok.blogspot.com/2015/03/paha-tudruk-olen-nii-vage-trenni-tehtud.html

Mis mind aga väga huvitab on see, et mida siinne rahavas arvab kiirkõnnist ? Kas see lähbe trenni alla ?

Ma olen nüüd peaaegu 2 kuud käinud jõusaalis (kõik seal läbi teen , eriti suur lemmik on sõudmine) ,ujunud, erinevad rühmatrennid, kiirkõnd nii lindil kui õues jne jne jne...See on saanud osake minu elust ja ma naudin seda. Kuid mul oli selline juhtum, et olin just tulnud umb 6km kiirkõnni ringilt, väga tempokalt kõndisin ja siis tuli küsis mu tuttav, et no täna trenni ei teegi või ? Ma vastasin suurte silmadega, et mis see siis oli, just tegin ju. Jaaaa ma jumaldab spordiklubisid ja käin seal ka aga kui väljas on soe, taevas sillerdab päike, miks ei võiks vahelduseks sellist energia laksu saada ? :) Vahel ei julgegi oma trennist/liikumisest kirjutada, kuna kardan et kiirkõndi alahinnatakse...

Loodan saada vastukaja ;)

Lugege mu blogi ka ;)

Päikest,

Merlin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiirkõnd on samamoodi trenn. Ei ole vahet kas teed seda saalis lindipeal või kusagil väljas looduses. Pole ju suurt vahet kas inimene jookseb ujub või kõnnib aga kui teeb kõike seda teadlikult ja sihilikult siis julgen mina seda nimetan küll trenniks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alahindavad need kes pole kunagi ise seda teind. Võtku kätte ja tehku järgi. Trenn ei ole ainult saalis kangi ja hantliga vehkimine.

PS kui mu mälu ei peta siis kiirkõnd oli ka olümpiaala

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alahindavad need kes pole kunagi ise seda teind. Võtku kätte ja tehku järgi. Trenn ei ole ainult saalis kangi ja hantliga vehkimine.

PS kui mu mälu ei peta siis kiirkõnd oli ka olümpiaala

Peaks olema jah olümpial. Kulturismi seal paraku pole siiani. :D

Ise tegin ka varem kiirkõndi. Treenin vastavalt pulsile, nüüd jooksen suurima heameelega, enamus ajast hiiti. :) Samas iga õhtu jalutan koertega ka ca 45 mini, et ei jää just kõndimisest puudu. Teie blogi pole isiklikult lugenud, aga üritan seda lähiajal teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiirkõnd on trenn, aga kiiresti kõndimine või jalutamine mitte. Inimese minimaalne päevane liikuvus võikski olla ca 8-10km.

Alahindavad need kes pole kunagi ise seda teind. Võtku kätte ja tehku järgi. Trenn ei ole ainult saalis kangi ja hantliga vehkimine.

PS kui mu mälu ei peta siis kiirkõnd oli ka olümpiaala

Ma olen proovinud olümpiavõitja kiirusega kiirkõndi teha. Umbes 500m pidasin vastu, siis tuli kogemata üks jooksusamm sisse :P. Kes kergejõustikuga kursis natukene, siis teavad, et jooksuraja ääres on tulekesed, mida saab põlema panna vastavalt mingile tempole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiirkõnniks saab asja nimetada, kui tempo on üle 7km/h. Alla selle on lihtsalt kõndimine. Ja eelkirjutanul õigus - 8-10km võiks päeva jooksul niisamagi liikuda, see ei lähe trenni alla. Ise tulen spetsiaalselt Viljandi-Tallinn rongilt iga päev maha 1 peatus varem ja peale tööd samasse peatusse tagasi 3km+3km et lihtsalt jalgu liigutada. +päeval ka paar jalutusringi tööpauside ajal. Tavatrennid lähevad sinna ikka siis otsa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu blogist loeb välja, et kõnnid kiirusega 5,4 km/h, mida ei saa küll kiirkõnniks lugeda. Nagu eelnevalt öeldi, siis kiirus peaks olema 7-9 km/h.

Samuti tekkis mul küsimusi selle koha pealt, et mis hea pärast sa selle eesmärgi nüüd võtsid, et 8. aprilliks lausa 4 kilo tahad langetada?? Võiks ikka mõistusega läheneda asjale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiirkõnd võib küll olla trenn,aga kõndimine-jalutamine pole.Jalutamine on füüsiline aktiivsus.Üldises plaanis,mitte teemaalgatajale - inimesed võiksid aktiivsemad olla.Päris tihti loen kuidas a la mingi 5km jalutamine loetakse trenni alla.Varsti mõni viib prügi välja ja loeb selle ka trenniks.Trenn minu silmis on see,kui treenid midagi eesmärgipäraselt.See eeldab,et plaan on paigas ja toimub mingi ajapikku mõõdetav progress.Muu on lihtsalt liigutamine,kalorite kulutamine ja füüsiline aktiivsus.Näiteks võib "trennis" ennast pilpaks rabeleda,aga kui seda rabelemist teha aastast-aastasse ja progressi pole,siis on see lihtsalt kalorite kulutamine.Ma isiklikult näen seda nii,ei pretendeeri abs tõele.Lihtsalt mõte lendas.... :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga vabandan, et teadnud et ei või.

Sulatasin kõik teemad kokku, edaspidi postita siia teemasse. Uuendades ilmub see samamoodi päisesse. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teemaalgatajale....Tee seda,mis sinu puhul toimib.Kui näed,et kõik toimib,siis milleks üldse pead vaevata küsimuse üle "mis on trenn ja mis mitte?".See ei anna ju konkreetselt midagi. Kui eesmärgid saavad täidetud,siis on kõik hästi. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vabandan, et kohe nii jonnima hakkasin, olen nii plahvatav ja emotsionaalne viimasel ajal.

Mulle kõik soovitused, nõuanded jne teretulnud aga vahel näen ma kohe tonte ja tundub nagu mu asja täiega maha tehakse :D

Hingasin sisse ja väljka rahulikult ja vabandust väga:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×