Jump to content
V1tamiin

Düsfaagia ehk raskusi neelatamisel, abi vaja.

Recommended Posts

Tere,

siuke probleem, siis ja küsiks, kas keegi on midagi sarnast põdenud, nagu väga vähe saan süüa ja neelatades läheb kurk kuivaks ning veest ei piisa, sööki nähes või lõhna tundes nagu tuleb isu küll, aga see jama ikkagi segab, kuid niisama vedelikke saan juua küll. Vahest on sellised momendid, kus saan süüa, kuid need kestavad max 15minti, siis jälle sama. Käisin ka perearsti juures, kes määraski sellise diagnoosi ja kirjutas saatekirja neoroloogile, kuid järgmine võimalus on alles suvel ning niikaua ei tahaks oodata, et küsikski, mida teha sellises olukorras, haigekassa pole ka veel kehtiv, kuna sain tööle alles paar päeva tagasi, kuid töö Prismas ja seega kindel. Paar aastat tagasi olid samad sümptomid, kuid suve saabudes nagu haihtusid ja sain jälle söömist nautida, siiski oodata suveni oleks ka piin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millest see sul selliseks üldse läks?
Kindlasti aimad midagi, mis seda põhjustada võis? Treening, istumine?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käisin jõusaalis 4 kuud, kuid jätsin selle sinna paika kuna isegi hommikul saan päris vähe süüa ja treening toimus mõistuse ja treeningkava järgi, aiman niipalju, et äkki asi hoopis selles keksküttes, mis kuidagi mõjub limaskestale, kuna suveks läks üle, sest siis see kinni keeratud, rohkemat ei oska aimata. Kui saaks süüa, siis käiks ka jõusaalis või tegeleks spordiga, aga ilma söömiseta on väga raske üldse midagi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võta perearstilt saatekiri nina-kõrva-kurgu arsti juurde. Tehakse pilt, arst vaatab, kui vabad on hingamis ja neeluteekond. Mandlid, adenoidid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Senimaani võid juua kaloreid sisse. Kas püreestatud toit läheb alla?

Ausalt öeldes on vahepeal isegi jogurtit või kohupiima raske süüa, kuid see moment nagu ajutine ning möödub mõneajaga, kartulipüreed olen proovinud süüa ja no ei lähe alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väljaspool meditsiinilisi protseduure, on kaks asja mida saad ise proovida ja mis võivad aidata:

*Enne söömist võta anti-histamiine (apteegist enamus allergiavastaseid ravimeid) ja mõne aja möödudes proovi süüa ja vaata kas ikka on halb

*Pane tuppa õhuniisutaja

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anoreksia? Mis su kehamassi indeks on?

Anoreksia vaevalt, kuna ma ei taha oksendada või ei karda paksuks minemist ja toit meeldib mulle, sööksin kõike, lihtsalt selline jama on. Ise olen pikk 183cm ja kaal 60kg praegu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×