Jump to content
eliisabetheliisa

Küsimus treeningu kohta- kas nii lihas kasvab?

Recommended Posts

Can cycling build muscle? Review says: Yes, it can, but in young adults, higher-intensity intermittent cycling may be required to achieve strength gains.


"It also appears that muscle hypertrophy induced by cycle training results from the positive changes in muscle protein net balance," researchers conclude.


www.suppversity.com | Ozaki, et al. "Cycle training induces muscle hypertrophy and strength gain: strategies and mechanisms." Acta Physiologica Hungarica (2015).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Can cycling build muscle? Review says: Yes, it can, but in young adults, higher-intensity intermittent cycling may be required to achieve strength gains.

"It also appears that muscle hypertrophy induced by cycle training results from the positive changes in muscle protein net balance," researchers conclude.

www.suppversity.com | Ozaki, et al. "Cycle training induces muscle hypertrophy and strength gain: strategies and mechanisms." Acta Physiologica Hungarica (2015).

Pane normaalne link,see viskas kuhugile x-kohta....

Mis ma ise arvan...jah,kõik on võimalik,aga "tegurid" peavad kokku langema.Esiteks,kui intensiivne sul see väntamine on (näiteks spurdid kusagil mägisel maastikul ülesmäge,või ühtlane kulgemine kusagil Kesk-Eestis).Teiseks,kui treenitud inimese peal seda rakendada.Võtta üks keskmise treeningastmega inimene,panna ta näiteks 3x ndl rattaga 10 kilomeetrist Kesk-Eesti maastiku väntama,siis ei saa siinkohal rääkida mingist erilisest lihaskasvust.

Pmt lusikaga saab ka vett kanda,aga ämbriga on lihtsam....minu arust. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hahaha -" viskas kuhugile x-kohta" -noo,kuidas võtta.. äkki viskas pudrumägede ja piimajõgede juurde, mida sa ei soovi ära kasutada :)

http://www.akademiai.com/content/gqr4753785265255/ - on see rattateema, aga ega see olegi teab mis oluline, lihtsalt detail suures pildis.

Keegi ei vaidle selle vastu (rumal peaks olema), et traditsiooniline jõutreening kasvatab lihaseid efektiivsemail moel.

Teemas püsides - siin on olnud juttu , kui olete märganud, sellest, et AINULT kangiga ja jõusaalis saab kasvatada. Jah, ma liialdan, aga sama moodi teevad seda need, kes ütlevad, et teha üle päeva mõned 100sed seeriad oma keha raskusega kükke on mõttetu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma leidsin nüüd võimaluse raskusi kasutada ja tegin esimest korda 16.5 kg raskusega. Sellega jaksasin teha umbes 30 korraga ja nii tegin mitu korda. Tundub, et võib siis natuke veel raskust lisada, et jõuaks teha umbes 20 või natuke vähem ühes seerias.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui igapäevases elus trepist või mäest ülesminek jalalihaseid ei kasvata, siis kas rohkem kui 2x väiksemat jõudu nõudev kükk seda teeb?

Värskes õhus mäest/treppidest ülesminek/jooksmine, sprint, kükist üleshüpped, väljaastekõnd on mõttekamad kui olematu raskusega lõpmatute (pool)kükiseeriate tegemine (ja selleks kuhugi spordisaali peegli ette minek). Tervise ja ajakasutuse mõttes on nendest lõpmatutest kükiseeriatest kasulikum kõndida tänaval, kott käes või seljas ja liftiga sõitmise asemel trepist minna.

Kindlasti mitte. See, et ma tegin kuu ajaga ilma raskusteta kükke oli eelduseks, et ma saaksin hakata vaikselt raskustega kükke tegema. Trepist üles ja niisama kõndimist tegin ma igapäev enne ka. Peale 100 küki tegemist + muud harjutused olid mu jalalihased kurnatud ja sellist efekti pole kunagi kõndimisega tundnud. Ma usun, et see oleks väga ränk minusugusele olnud kohe 15kg selga võtta ja kükke teha. Mul olid esimene kord peale 50 küki tegemist keharaskusega jalad väga valusad järgmine päev, sest ma polnud varem kunagi neid lihaseid sellisel kombel kasutanud. Nüüd kui tegin raskusega mitu seeriat ei olnud mul jalalihased järgmine päev valusad. Seega ilmselt veidike oli see lihas mul ikkagi ka keharaskustega kükke tehes arenenud, kuid olen nõus, et silmnähtavaid lihaseid sellisel viisil ei saa, muidu treeniks tõesti pool päeva, et lihased mitu korda nö. viimase piirini viia. Igatahes pigem jääks ma lõpmatult kõndima mitte lõpmatult kükkima, et jalalihaseid saada :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellist keharaskusega kükki tavalise kõndimisega päris võrrelda ei saa. Kui teha kükke suhteliselt kiirelt ja ilma üleval lõdvestamata - pumpavalt - siis ma pole üldse kindel, et siinsed jõusaalihärjad nii 100 tk hooga ära teeks. Päris algajale täitsa ok trenn, lihastoonus paraneb, saab võhma, suureneb liigeste liikuvus, ilma neid ülearu koormamata jne.

Küsiti, kas lihas nii areneb ja kasvab - areneb kindlasti, pigem ei kasva, aga hakata kohe maha tegema, milleks? Kui need kükid varsti lihtsaks muutuvad, küll siis jõuab kangi selga võtta. Siinsed "spetsialistid" ei taha tihti oma soovitustes sellest aru saada, et treenimaks nagu (tipp)sportlane, pead sa kõigepealt aastaid põhja laduma, kus trenni tehakse teistmoodi ja eriti ettevaatlikud peavad olema juba täiskasvanuna alustajad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiti, kas lihas nii areneb ja kasvab - areneb kindlasti, pigem ei kasva, aga hakata kohe maha tegema, milleks?

Kui sa minule viitad,siis ma juhtisin pigem tähelepanu sellele "pigem ei kasva" osale.Maha pole teinud,mõttetuks ka ei pea,teen ise ka vahest midagi taolist. :) Pigem see,et igal lähenemisel on oma koht "tööriistakastis" . :)

Enivei,tundub,et neiul trennid edenevad,seega elu on lill. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks veel sellist asja ka, et kas kükk raskustega arendab ka tuharalihast silmnähtavalt? Öeldakse, et kükk on üks parimaid harjutusi tagumikule, kuid kui ma kükke teen, siis tunnen pinget jalas, tuharalihases ei tunne sellist pingutust ja see pole ka valu teinud järgmine päev.

Mida siis pigem tasuks konkreetselt tuharalihasele teha? Puusatõsteid raskusega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks veel sellist asja ka, et kas kükk raskustega arendab ka tuharalihast silmnähtavalt? Öeldakse, et kükk on üks parimaid harjutusi tagumikule, kuid kui ma kükke teen, siis tunnen pinget jalas, tuharalihases ei tunne sellist pingutust ja see pole ka valu teinud järgmine päev.

Mida siis pigem tasuks konkreetselt tuharalihasele teha? Puusatõsteid raskusega?

Käärkükk, väljaasted, jõutõmme sirgete jalgadega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa minule viitad,siis ma juhtisin pigem tähelepanu sellele "pigem ei kasva" osale.Maha pole teinud,mõttetuks ka ei pea,teen ise ka vahest midagi taolist. :) Pigem see,et igal lähenemisel on oma koht "tööriistakastis" . :)

Enivei,tundub,et neiul trennid edenevad,seega elu on lill. :)

Ei viidanud sinule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh :) seal on hea lugemine ja see artikkel vastab päris hästi mu küsimusele: http://bretcontreras.com/what-women-want/

´´There are also many other great glute isolation exercises that can be employed that won’t work the quads or upper back, such as single leg hip thrusts, band quadruped donkey kicks, single leg back extensions, reverse hypers, and pull throughs.´´ Lisaks siis puusatõstetele

Muudetud kasutaja eliisabetheliisa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks veel sellist asja ka, et kas kükk raskustega arendab ka tuharalihast silmnähtavalt? Öeldakse, et kükk on üks parimaid harjutusi tagumikule, kuid kui ma kükke teen, siis tunnen pinget jalas, tuharalihases ei tunne sellist pingutust ja see pole ka valu teinud järgmine päev.

Mida siis pigem tasuks konkreetselt tuharalihasele teha? Puusatõsteid raskusega?

Tee kükk sügavamale. Kontrolliks nii sügavale, et saad suht sirge seljaga sõrmed põrandale maha panna. Ja ütle mida sa tunned homme ja ülehomme ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei.. ma olen ikka suht sügavale teinud (vähemalt paralleelselt, aga nii sügavale nagu sa ütled mitte), kuid olen natuke segaduses, et kuidas siis peab tegema. Lugesin, et sügav kükk rikub liialt põlvi? Samas teisest kohast sain jälle infot, et just peab sügavale tegema, sest siis langeb koormus põlvedelt korraks ära vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3 müüti sügava küki kohta, mis ei taha kaduda: http://www.biomechfit.com/2012/02/09/3-squatting-myths-that-refuse-to-die

Ei, sügav kükk ei riku põlvi.

Sügavamal kükil muutub vaagna nurk ja sellega koos aktiveeruvad tuharalihased paremini. Väga pikk jutt: http://bretcontreras.com/best-squat-depth-for-glute-activation/

The researchers concluded that the gluteus maximus changes most in its activity levels according to depth. They also concluded that the activity of the vastus medialis and vastus lateralis was not affected by squat depth.

Noting that they only used sub-maximal weights and that their results may not therefore be applicable to heavy resistance training, they therefore suggest that the gluteus maximus is more active during deeper squats and that deeper squats could therefore be used for rehabilitative exercises requiring gluteal activation.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei.. ma olen ikka suht sügavale teinud (vähemalt paralleelselt, aga nii sügavale nagu sa ütled mitte), kuid olen natuke segaduses, et kuidas siis peab tegema. Lugesin, et sügav kükk rikub liialt põlvi? Samas teisest kohast sain jälle infot, et just peab sügavale tegema, sest siis langeb koormus põlvedelt korraks ära vms.

Paralleelset kükki ei nimetata sügavaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

https://www.t-nation.com/training/5-things-exercise-nazis-get-wrong

Tuhara kohapealt las see sügavus olla.. aga muidu full range of motioni kohta tuli just üks lookene, mis kohati on ka tabav.

What Exercise Nazis say: "Ass to grass!"

Exercise nazis see no value in an exercise unless it's done with a full range of motion. Sure, full range of motion makes the most sense most often, and if you're a competitive lifter, it's required.

But I'm sick and tired of the form-fanatics who proclaim loudly that anything but full range of motion is worthless, it's cheating, and it makes you unworthy of being in the gym.

Under certain circumstances, partial movement is actually more effective than full range of motion.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas küki puhul on tõsi see, et mitte mingil juhul ei tohi seda tehes seljast nõgusust kaotada? Et kui lasta selg kumeraks ja tahaks justkui raskuse õla peale ´´toetada´´ üles tulles (viimased kükid korduses kui on raske), siis see on väga vale ja nii võib kiiresti end vigastada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://suppversity.blogspot.de/2013/03/the-100-squats-day-challenge-body.html

....they were squatting to parallel for roughly 3 minutes 4-6 times per week, without extra weight.

Noortega tehtud katse näitas, et ilma lisraskuseta kükid - tavamõistes * palju kükke * kõigest PARALLEELSENA maaga asendisse 3 minuti jooksul 4-6 korda nädalas, muutis kehakoostist.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas küki puhul on tõsi see, et mitte mingil juhul ei tohi seda tehes seljast nõgusust kaotada? Et kui lasta selg kumeraks ja tahaks justkui raskuse õla peale ´´toetada´´ üles tulles (viimased kükid korduses kui on raske), siis see on väga vale ja nii võib kiiresti end vigastada.

Kui selg on nõgus, miks see peaks olema parem kui kumer selg? Selg peab sirge olema. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×