Jump to content
V1tamiin

Kasutajad, kes enne olid kõhnad (''ectomorph''), kuid nüüd olete vormis, mõned küsimused.

Recommended Posts

Tere,

mina olen 19A poiss, kaalun 61kg ja pikkust on 183 cm. Jõusaalis olen käinud nüüd 4 kuud ja jõudu on muidugi juurde tulnud ja raskused on suurenenud, jõuan kiiremini kauem joosta (soojendus, lindil), kuid kaalu mitte väga ja tean, et kaloreid ei ole piisavalt. Kuid mul on küsimus neile, kes kunagi olid umbes samas seisus. Kuidas te toitusite ja kas vahetevahel rämpstoit/maiustused takistavad lihaskasvu, kas te tegite toidud mingil päeval kogu nädalaks valmis ja, kui kaua võttis see aega, et oli juba näha muutust nii kaalus, kui lihasmassis. Oskan ka guugeldada, kuid soovin nõuandeid kaasmaalastelt :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei.

Vahva, et spordi ja tervisemaailm sind on haaranud.

Ma ise olin sinu vanuses kah peenike kui nii võib öelda.

Esiteks pane siia detailselt kirja mida sa sööd ja kuidas sa treenid, siis saab midagi konkreetset ja argumenteeritult soovitada.

Lihtsustatult ütlen sulle omast kogemusest nõnda: Söö tihti, söö kõike kasulikku ning treeningutel stimuleeri oma kesknärvisüsteemi ja kasvuhormooni

eritust kehasse sellega, et tee Megaraskeid kükke ja jõutõmmet. Nad on ebamugavad harjutused, aga mida raskem, seda rohkem sind arendab ja treenib.

Uuri siinset foorumit, loe siinseid artikleid, küsi treeneritelt.

Rämpstoit on su kehale seda, mida see sõna esimene pool ka nimetab.

Aga soovin tuult tiibadesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovid emakeeles ja kaasmaalastelt - olgu, kuigi valid halbadest valikutest halvema sest siin riigis jagab käputäis inimesi üldse seda asja.

Ja mis "rämpstoitu" puutub -

https://www.kliinik.ee/uudised/aid-34898/kristjan-port-me-kontrollime-oma-toitumisotsustest-vaid-vaga-vaikest-osa

„Miks me ise ei tea, mis asi on tervislik? Miks peab seda meile keegi ütlema ja siis me avastame mõne aja pärast, et see põhimõte on muutunud ja äsja tervislikuks peetud toit ei olegi enam tervislik? Miks meil puudub võime eristada tervislikku toitu?“ küsis Port. „Teisest küljest on inimesi rohkem kui kunagi varem - kas kehva toiduga saab nii palju inimesi sündida? Inimesed elavad kauem kui kunagi varem - kas kehva toiduga saab niivõrd kaua elada? Inimeste keskmine tervis on parem kui eales inimkonna ajaloo jooksul - kas kehva toiduga saab nii head tervist omada? Ometi on toidutemaatika kõige kesksemaks probleemiks. Miks me siis talume nii suurt hulka halba toitu? Võibolla seetõttu, et toit ei olegi halb. Küsimus on ainult selles, kes seda niimoodi nimetab.“

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esimeses postituses pildid, milline olin ja milline olen mõned aastad hiljem: http://forums.fitness.ee/topic/39451-taavi-merisalu-team-fast-lisatud-pildid-taena-soeoedud-toitudest/

Ise küsid ise vastad:

...kuid kaalu mitte väga ja tean, et kaloreid ei ole piisavalt.

Ega muud ei olegi, et kükk, jõutõmme ja lamades surumine kavasse ning piisavalt toitu peale anda. Treening peaks olema pingutust nõudev, mitte niisama liigutamine ja sõpradega jutustamine. Juttu võib rääkida, aga pärast rasket seeriat ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

mina olen 19A poiss, kaalun 61kg ja pikkust on 183 cm. Jõusaalis olen käinud nüüd 4 kuud ja jõudu on muidugi juurde tulnud ja raskused on suurenenud, jõuan kiiremini kauem joosta (soojendus, lindil), kuid kaalu mitte väga ja tean, et kaloreid ei ole piisavalt. Kuid mul on küsimus neile, kes kunagi olid umbes samas seisus. Kuidas te toitusite ja kas vahetevahel rämpstoit/maiustused takistavad lihaskasvu, kas te tegite toidud mingil päeval kogu nädalaks valmis ja, kui kaua võttis see aega, et oli juba näha muutust nii kaalus, kui lihasmassis. Oskan ka guugeldada, kuid soovin nõuandeid kaasmaalastelt :)

Tubli, et teed regulaarselt trenni. Soovitan varuda aega, mõtle, et kehaehitamine on elukestev projekt. Kindlasti hoidu ebarealistlikest eesmärkidest. Ära võrdle end "muskijafitnessi" sarnaste ajakirjade modellidega. Nemad kasutavad erinevaid "lisandeid". Treeni mõistusega ja jäta ego jõusaali ukse taha. Õpi selgeks harjutuste tehnika ning püüa tunnetada lihast, millele konkreetselt harjutust teed, nii väldid ka vigastusi.

Tulemuste saavutamiseks on esmatähtis järjepidevus treeningutes ja toitumises.

Toitumise osas pole mõtet äärmustesse minna. Peaasi, et vundament oleks paigas. so.siis kaloraaž ja makrotoitained. Edasine on rohkem eelistustuste ja võimaluste küsimus.

Treeningu osas on kõige tähtsam progresseerumine mis lühidalt tähendab seda, et homme oled pisut tugevam kui eile. Progressi jälgimiseks oleks mõistlik pidada treeningpäevikut.

Vali mõistlik treeningkava. Keskendu baasharjutustele.Ei ole vaja teha igasugu keerulisi harjutusi. Samuti ei vii sind sihile kümnete seeriate biitsepsi ja triitsepsi tilu-lilu harjutuste vohmimine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

mina olen 19A poiss, kaalun 61kg ja pikkust on 183 cm. Jõusaalis olen käinud nüüd 4 kuud ja jõudu on muidugi juurde tulnud ja raskused on suurenenud, jõuan kiiremini kauem joosta (soojendus, lindil), kuid kaalu mitte väga ja tean, et kaloreid ei ole piisavalt. Kuid mul on küsimus neile, kes kunagi olid umbes samas seisus. Kuidas te toitusite ja kas vahetevahel rämpstoit/maiustused takistavad lihaskasvu, kas te tegite toidud mingil päeval kogu nädalaks valmis ja, kui kaua võttis see aega, et oli juba näha muutust nii kaalus, kui lihasmassis. Oskan ka guugeldada, kuid soovin nõuandeid kaasmaalastelt :)

Olin sinust veel pikem ja kergemas kaalus alustades ja võtsin aastaga 20kg juurde. (esimesed 10kg veel trenni ei teinud).

Kui uuesti seda tegema peaksin, siis kasutaksin jõukava, tulemused tulid väga kiirelt ja liigne söök oli igatepidi kasuks. Mark Rippetoe kava "Starting Strength" toimis väga hästi. Trenni tegin stabiilselt 3x nädalas, aeroobset ei teinud (soovitan ikkagi aeroobne vähemalt 1x nädalas sisse jätta, sest hiljem raskem alustada)

Toitumine - kuna olin alakaaluline siis sõin lihtsalt pea 2x rohkem kui varem. Magusat ei söönud, karastusjooke ei joonud - aga ei ole vajadust ka neid endale keelata. Söö seda mis meeldib. Jälgi, et saaksid ca 2g/kehakaalu kg kohta kätte ja ülejäänud söö nii kuidas soovid. Näiteks joogijogurtiga on lihtne kaloreid juurde saada, liitrine pakk annab ca 1000kcal...

Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma küll ei ole poiss, aga kui ma aasta tagasi alustasin, kaalusin alla 50 kilo, kuid nüüd mingi 5 kilo rohkem kindlasti. Tegelikult on nii, et mida aeglasemalt kaalu juurde tuleb, seda parem, sest siis on suurem tõenäosus, et lisandunud kilodest moodustab lihas suurema osa. ;) Aa ja toiduga pole ka vaja üle pingutada, sest juba väga väikesest ülejäägist piisab lihaskasvuks. Lihtsalt valgukogustel tuleks silm peal hoida. Ma nt jõin pärast trenni valguga taastusjooki, jälgisin toitumist ja millalgi hakkasin kreatiini ka kasutama huvi pärast. Igatahes edu sulle lihase kasvatamisel, i know it`s a painfully slooow process. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma tänan väga nende julgustavate ja õpetlike sõnade eest. Mul on treeningkava tellitud ja jõusaalis treenin tõesti mõistusega ja ei tee ainult ühtesi harjutusi, rämpstoitu ma tegelt väga ei söögi, pigem olen suur magusahammas, seda küsisin täitsa niisama, muidu maitsevad kõik toidud, kaasa arvatud tervislikud toidud. Praegu mul mingeid lisandeid ostetud ei ole, kuid algajatel vist pole vajagi, kuid kahju need väga ei teeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×